Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hırsızlık girişimi esnasında disk kilidime ve zincirime ait kilide zarar verildi.

Motovento
    REKLAM ALANI

3 gün kadar iş seyahati amacı ile şehir dışındaydım, geri döndüğümde motosikletim yerindeydi fakat bugün sabah işe gelmek için yanına indiğimde disk kilidimin anahtar girişinde, zincirimin ise kilidine ait anahtar girişinde dairesel şekilde delik açılmaya çalışılmış, buna bağlı olarak anahtarın girişi tamamen engellenmiş. Ürünler görevlerini güzel şekilde yerine getirmiş fakat aracımın üzerinde kaldılar, muhtemelen en kolay çözüm canavar ile kesmek fakat kilidi yerden yükseğe taktığım için motosikletin grenaj hizasında kalıyor kıvılcımlar materyale zarar verecek, 2 adet disk kilidim de ön çamurluğa yakın yere takılı kaldı. Sanayiden arkadaşım keçe koy dedi fakat sizlere danışmak istedim, demir makası ile zinciri kesmem çok olası değil, yerden yüksekte duruyor altına tabure, taş falan koyulacak gibi değil. Canavar ile minimum hasar olacak şekilde bu durumdan kurtulmak istiyorum.

Merak eden olursa diye, disk kilidinin birisi abus diğeri urban security marka, zincirim abus (zincirin kilidi yine abus), bayağı masraf çıkardı insan bozması yaratıklar. Aracım kapalı site içerisinde duvardan 2 metre alçakta duruyor, kilitleri açsa nereye götürecekti çok merak ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam geçmiş olsun abusların modelleri neydi acaba?

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    işte bunları yakalayıp si.. öpeceksin. geçmiş olsun.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Park halinde hemen her marka ve model motosiklet görüyorum. Öylece bırakmış gitmişler. Sonra buralarda hırsızlık haberleri geliyor. Hiç olmazsa bir disk kilidi takmak lazım. Motoru çalınan en az 10 kişiye sordum, ne gibi güvenlik önlemleriniz vardı diye. Hiçbir tanesinden cevp gelmedi.

Hocam sen de motoru demirci ustasına götür. Orada çıkarsınlar.

Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam geçmiş olsun abusların modelleri neydi acaba?
    Disk kilidinin birisi abus 7000 alarmlı, diğer disk kilidi urban UR6 modelinin alarmsız olanı Amazondan almıştım. Sağında solunda çok çekiç izi var, birkaç kere kırılmaya çalışıldılar.

Abus granit zincir ve Abus markasına ait asma kilitleri ikisi de Amazondan alınma bunlarda daha önce demir makası ile kesilmeye çalışıldığı için yerden yaklaşık 80 cm yukarıya astım (sele yüksekliği).

Bu arada motosikleti şu hali ile yerinden oynatmam mümkün değil çünkü zincir evin kafes demirine takılı. İşin aslı zinciri değilde, önündeki kilidi kesmek istiyorum, ayrıca zinciride para verirsem zararım 1000 lirayı geçecek. İş yerinden usta bugün canavar ile bakmaya gelecek yanında koruma ekipmanları ile umarım çözeriz.

Not : Sabit U-kilit ve arka disk üzerinde bulunan alarmsız ucuz kilide zarar verilmemiş, bu kadar kilidi açmak kapamak anahtarını taşımak ne kadar zor gelse bile akşamları rahat uyuyorum. Motosikletimin piyasa ederi 20 bin lira civarı, üstündeki hırsızlık koruma ekipmanları da yaklaşık 3 bin lira kadar, malum kasko yapmıyorlar bu güne kadar (3 yıldır) sorunsuz korudular (yıllık 1000 lira )

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Kilitlerin yenilerini almadan açmayın bence, hırs yapıp tekrar deneyebilirler.

Hatta bu tuzak bile olabilir belkide, kilitlere zarar verip siz onları kendiniz kesince yenisini alana kadar yoklayabilirler motoru tekrar. Bu kadar çaplı düşünmüşlermidir bilmiyorum tabi ama bencede tedbiri elden bırakmayan. Yenisini almadan emniyetsiz bırakmayın
    A.Volkan bunu beğendi.

Güvenliksiz bırakırsam gözüme uyku girmez zaten, salon camının hemen dışında duruyor aracım gerekirse salonda yatar başında beklerim. 3 metre zincir aldım bornova merkezden en kalınını, yolda giderken ulan adam bana zinciri verirken demir makasıyla bir seferde kesti ne işe yarar bu dedim ondan sonra disk kilidi, u-kilit, disk kilidi vb önlemleri kullanmaya başladım.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta bu tuzak bile olabilir belkide, kilitlere zarar verip siz onları kendiniz kesince yenisini alana kadar yoklayabilirler motoru tekrar. Bu kadar çaplı düşünmüşlermidir bilmiyorum tabi ama bencede tedbiri elden bırakmayan. Yenisini almadan emniyetsiz bırakmayın
    Çok enteresan bir bakış açısı!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Adamlarin isleri o derece haddi asti ki artik millet haklı olarak paranoyaga bagladi...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bu konu ve bu tarz konularda bir kişi de çıkıp dememiş ki: AGA BU KOLLUK KUVVETLERİ NE İŞE YARAR ?

bende de abus disk kilidi, kavgada da işe yarayacak zincir ve kilit, kasko var.
    paraya kıyıp kaskoyu yaptırdım zira çalınan aracın bulunabileceğine dair bir inancım yok.

ayrıca motor ne oldu ? kaygısını da çekemeyeceğim.

geçmiş olsun
    umarım en az zarar ile atlatırsın.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Zincirleri kesmek için İNOX kesme taşı kullana bilirsiniz 1 mm ve ya 1,6 mm kalınlıkta az kıvılcım çıkarır normal taştan 2 kat daha hızlı ve temiz keser.

Açılması zor pahalı kilitlere hasar vermişler, belki tekrar masraf yapmadan basit bir kilit takmanızı bekliyorlardır, dikkatli davranın derim ileriye dönük plan var gibi.

Hırsızlık konusun da mastır yapanlar bile var adam aracın altına ip ve bir parça bağlamış, ipi çektikçe alarm ötüyor, araç sahibi balkondan bakıyor bir şey yok alarmı susturuyor, ve bunu 10 dk ara ile bir çok kez yapıyorlar, araç sahibi utanma belası alarm bozuldu diye ve gece millet rahatsız oluyor diye alarmı devreden çıkarıyor, sabah bir bakıyorsun camı patlatmışlar,

Geçmiş olsun.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Taş motorundan çıkan ateşler tahmin ettiğiniz kadar zarar vermez. Karenajın üstüne kalınca bi ıslak bez serseniz yeter de artar. Geçmiş olsun

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3bin liraya 2 metrekare arsa alınıp üstüne garaj yapılır.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun.
    O kadar kuvvetli kilitleri kırmaya çalışmışlar hem de site otoparkında beni iyice tedirgin etti bu olay.
    Motosikletiniz ne markaydı ve olayın geçtiği yer İstanbul ise semti öğrenebilir miyiz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.
    O kadar kuvvetli kilitleri kırmaya çalışmışlar hem de site otoparkında beni iyice tedirgin etti bu olay.
    Motosikletiniz ne markaydı ve olayın geçtiği yer İstanbul ise semti öğrenebilir miyiz?
    Edit : İzmir de olmuş sonradan gördüm tekrar geçmiş olsun. Paranoyak yaptı bu şerefsizler bizi..

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3bin liraya 2 metrekare arsa alınıp üstüne garaj yapılır.
    Gece gece güldürüdün beni bindiregandi
    Laz fıkralarındadaki gibi farklı bi teşhis olmuş ...
    "Maksimum zevki minimum riskle yaşama sanatıdır motosiklet"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)