Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorumu Çalmaya Gelenler ve Disk kilidi

Motovento
    REKLAM ALANI
    AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Herkese merhaba arkadaşlar yazım biraz uzan olacak ama okumanızı tavsiye ederim, Istanbul Kemerdere mevkinde işime motorla gidip tam pencerenin karşısına çalışırken oturduğum yerden motorumu görebilecek bir şekilde park ediyorum, 2 adet disk kilidim var birisi mts marka çoğumuzun (güvenerek) kullandığı disk kilidi öteki ise yine alarmlı olan urban disk kilidi.Mts marka kilidimin alarmını yağmurda çok ötüyor diye söküp sadece urbanın alarmına bel bağlıyordum.İlk olarak 2 hafta önce büyük ihtimalle çalıntı olan cbr250r'a binen 3 kişi motorumun yanında durup incelemeye başladılar, tabii ben o esnada camdan onları izliyordum içlerinden bir tanesi gidonu ellemeye başlayınca ofisten çikarak yanlarına koştum ve onlara motorun benim olduğumu ne yapmaya çalıştıklarını sert bir dille sordum. Insanlari yargılamak istemem ama zaten tiplerinden ne halt olduklarını anlamıştım."abi motorunu çok beğendik sadece öyle bakıyoruz tarzı şeyler söylediler".Bu sabah tekrar motoru ayni yere parkettim 2 kilidimide taktim URBAN ALARMLI KILIDIMIN ALARMINI AKTIF ettim, aradan sadece 1 saat geçtikten sonra bir kişi geldi motoru inceledi selesine eliyle bastirdi gidonu ellemeye başladi, şanslıyım çûnkü motor her zaman göz hizamda devamli izleyebiliyorum, daha sonra eleman birden motorun üstüne bindi ayaklığı kaldırdı ileri geri yapmaya başladı motor fazla haraket etmeyince kafasina öne eğip diske bakti ve kilitleri gördü motordaki, bulduğum ilk bıçağı kaptığım gibi kendimi attım dışarıya bağırarak koştum elemanin yanina indi hemen motordan korkudan "abi özür dilerim yanlış anlama sadece bende çok seviyorum motorları dedi." ben de başkasının motoruna binip ayakliği kaldırıp motoru ileri geri yapmak ne demek ulan şerefsiz dedim tekrar bir ton özür diledi.Şimdi bu durumda sinirden kavga edip bıçak sallasam eminim ki ben hapse gireceğim ona bir şey olmayacak ve bu arada alarmli urban disk kilidim elemanin yaptiği onca harekete raģmen 1 kez bile ötmedi acaba ben çalismiyor mu diye 1 kez tikladığımda ötmeye başladı gerçekten çok şaşırdım.Eğer motorunuzun çalınmasıni istemiyorsaniz sağlam bir disk kilidi almanizi tavsiye ederim 100/200 liralik bu tarz kilitler malesef görevlerini yerine getiremiyorlar.
    orhanay06 ve Pisman bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Drift
    2 tane 200 liralık disk kilidi alıcağınıza 1 tane sağlam alarmlı disk kilidi alsanız daha iyi olabir ama alarmlıların ses çıktığı yere sakız yapıştırdıklarını duydum normal disk kilidini zaten kırıyolar veyahut ön teker altına kaykay koyuyolar galiba en iyisi ön disk deliklerinden birine takılan asma kilitlerden... Geçmiş olsun

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Ben ağzını burnunu kırardım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ağzını burnunu kırardım
    benimde bu olaylara bakış açım sizinle aynı fakat o anda bilemiyorsunuz acaba karşınızdakı hırsız değilde normal bir vatandaş mı diye.

Motosikleti
    Kim olursa olsun benim malıma bakar foto çekilir en fazla dokunur ona üzerine binme vesayre direk girişirim

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı AlpAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde bu olaylara bakış açım sizinle aynı fakat o anda bilemiyorsunuz acaba karşınızdakı hırsız değilde normal bir vatandaş mı diye.
    normal biri bunları yapar mı?

şrfszin suratında burnout yapacaktın, bak bi daha yapıyo mu!

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim olursa olsun benim malıma bakar foto çekilir en fazla dokunur ona üzerine binme vesayre direk girişirim
    mengüç haklı. en fazla foto çekinir yada numarasını yazar. (belki satın almak ister)

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Öyle yapacağınıza elinizdeki kumandasında gösterge paneli olan motosiklet alarmları var onlardan alın bi tane rahat edin aşağı yukarı aynı para, ben yurtdışından getirtmiştim 5km açık alan mesfesi olduğu söyleniyodu motoru biri elledimi oynattımı hareketmi ettirdi hepsini ayrı ayrı gösteriyodu ve hepsindede ayrı ayrı ötüyodu internetten araştırın tavsiye ederim, en azından kafanız rahat olur anında kumandadan titreşimle ve sesle haber veriyo, yerinizden kalkmadan susturabiliyorsunuzda...
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle yapacağınıza elinizdeki kumandasında gösterge paneli olan motosiklet alarmları var onlardan alın bi tane rahat edin aşağı yukarı aynı para, ben yurtdışından getirtmiştim 5km açık alan mesfesi olduğu söyleniyodu motoru biri elledimi oynattımı hareketmi ettirdi hepsini ayrı ayrı gösteriyodu ve hepsindede ayrı ayrı ötüyodu internetten araştırın tavsiye ederim, en azından kafanız rahat olur anında kumandadan titreşimle ve sesle haber veriyo, yerinizden kalkmadan susturabiliyorsunuzda...

ürünün tam ismi nedir acaba yada verebileceğiniz bir link var mı?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    çivili sopalarla dalarım

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    2013'te Aliexpress'ten almıştım daha sonra motoru satınca motorun üstünde gitti alarm, inan ismi neydi hiç hatırlamıyorum ama ben indirime denk getirip 40$'a almıştım, internetten good motorcycle alarm diye arat videolara ak bi sürü alarm var böyle hatta forumda konusuda var aşağıya linkini attım yanlış hatırlamıyosam bununda fiyatı 250 tl idi oradan bakarsın, yakın zamanda motor alıcam bende bundan almayı düşünüyorum ama kime nasıl bağlattırırız orası var...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...et-alarmi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Hatta al hocam direk satış linki...

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/s...armi-P68135892

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013'te Aliexpress'ten almıştım daha sonra motoru satınca motorun üstünde gitti alarm, inan ismi neydi hiç hatırlamıyorum ama ben indirime denk getirip 40$'a almıştım, internetten good motorcycle alarm diye arat videolara ak bi sürü alarm var böyle hatta forumda konusuda var aşağıya linkini attım yanlış hatırlamıyosam bununda fiyatı 250 tl idi oradan bakarsın, yakın zamanda motor alıcam bende bundan almayı düşünüyorum ama kime nasıl bağlattırırız orası var...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...et-alarmi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Hatta al hocam direk satış linki...

eyvallah hocam kaydettim bir kenara

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Ama alarm alacaklara benim tavsiyem kesinlikle bu alarmdır, adamlar alarm konusunda çağ atlamış...

https://www.youtube.com/watch?v=TUGMQeHaGP4" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    buff i gecircen kafaya Allah ne verdiyse yapıştırcan orda bayiltana kadar. motor benimdi falan demicen sonradan seni gidiklamasinlar.

Motosikleti

Bu alarm yukarıda bahsedilen istanbulda bazı yetkili servisler hem satış hem montajını yapıyor google araştırırsanız ulaşması kolay olur

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abus 8077 granit der susarım ��
    ee_ee bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K

Ona küçük süprizler yapın 😄
    jackonbir, osiosborn, Ocanner35 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alarmi disk kikidi yerine spy 5000 alarm taktim kisi yaninda 5 10 sn bile durda dokunamasada calisyor.. ustelik eger birinin yakinlastigini gorurseniz disari cikmaniza gerek yok tusa basin otuyor, kisi korkup direk uzaklasir tabsiye ederim.. birde ben is yerinde alarm arti pencere altinda bir noktaya zincir kilit takiorum.. yeterli gibi.. ama siz gorulsaniz spy 5000 alin tavsiye ederim bastin mi calar.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Bence branda motorun güvenliğinde çok önemli bir ekipman. Evet takması, çıkarması ile uğraşmak istemiyor insan ama hem bu tür meraklıları motordan uzak tutuyor hem de hırsızlar için caydırıcı etki yapıyor.
    Yine zincir kilit de disk kilit ile birlikte kullanılmalı. Bu alışkanlığı kazanınca takıp, sökmek konusunda da ustalaşıyorsun ve çok kısa sürede hem brandayı hem de kilitleri takıyorsun.
    burakcvck bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)