Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ufak Bakımları Yaparsam Garnti İptal Olur mu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba.
    Motorum 1500 küsür km'deyken yağini değiştirdim(ikinci yağ değişimi), 1800 küsürde de zinciri gerdim yağladım falan 2000de bakimda yağ değişmicek dedim.Adam yağı değişmezsek garantiden çıkar dedi.Castrol koymuştum. Onu çıkardı.Mondoil koydu.Sorum şu:
    Ufak tefek bakımları kendimiz yapsak, serviste de geri kalan bakımları yaptırsak böylelikle hem motoru tanırız hem de maddi olarak birz kar edebiliriz. Fakat adamın dediği gibi motor garntiden düşer mi. Aynı durumu yaşayan var mı?
    Motor mh drift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ulan

Ufak Bakımları Yaparsam Garnti İptal Olur mu ? " Ufuk Bakımları Yaparsam Garnti İptal Olur mu ? " diye okudum.

Dedim ki Kararsiz geri geldi ve bizzat bana sesleniyor.

Herif psikoloji mi bozdu!

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan

Ufak Bakımları Yaparsam Garnti İptal Olur mu ? " Ufuk Bakımları Yaparsam Garnti İptal Olur mu ? " diye okudum.

Yardıma ihtiyacın var senin.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Ulan

Tüm gün forumda olmaktan psikolojin bozulmuş. Gel gezelim bi cg bi diavel

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç birşey olmaz. Yağı her bakımda %100 değiştiriyorlar. Yapacağınız bakımlarda bunu gözetirseniz sorun olmaz. Yalnız mondoil nedir ya.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Servisin gerekli gördüğü aralıklarda bakımlara soktuğunuz sürece garantiden çıkmaz. Zincir bakımı, yağ ilave, mootorun sağını solunu yağlamak vs şeyleri tabi ki yapacaksınız. Yeter ki arıza durumlarında başka biri müdehale etmesin, servise götürün.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Mondila servislerinde sehll ve castro yağ seçeneğide var bakımdan bakıma yağ değiş buji hava filtresini ben halederim dersen 2000 binde bi yağ değişimi var sen 5 bin yağ değişimini serviste 6 bin km rede yağını kendin değiştirmek istersen değiştir 7 binde yine servise git serviste bi yağ değişimi bırakta yapsın geri kalanını sen yap servis sorduğunda herhangi bir sorunum yok dersin geçersin ama yağ değişimini her 2 binde bir servise yaptırmak zorundasın

Adamlar yağını bile değiştiremediği servisin neyine garanti versin sen değiştim desen bile ya değişmediysen ya antin güntin bi yağ veya yanış yağ koydun motor kitlendi ne olucak
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Mondoil mondial firmasının getirdiği mondial marka motosikletlere özel leziz bir yağdır. Bir önceki yağdan kalan artıkları temizlemek için idealdir. Servisten çıkıp eve gelin , yağı boşaltıp kendi yağınızı koyun , hem garantiden çıkmazsınız hem motorunuz düzgün yürür. Artık elinizdeki mondoil'li zinciremi sürersiniz kızartmamı yaparsınız size kalmış çöpe dökmeyinde ne olursa.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı sh@de123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.
    Motorum 1500 küsür km'deyken yağini değiştirdim(ikinci yağ değişimi), 1800 küsürde de zinciri gerdim yağladım falan 2000de bakimda yağ değişmicek dedim.Adam yağı değişmezsek garantiden çıkar dedi.Castrol koymuştum. Onu çıkardı.Mondoil koydu.Sorum şu:
    Ufak tefek bakımları kendimiz yapsak, serviste de geri kalan bakımları yaptırsak böylelikle hem motoru tanırız hem de maddi olarak birz kar edebiliriz. Fakat adamın dediği gibi motor garntiden düşer mi. Aynı durumu yaşayan var mı?
    Motor mh drift
    Motoru tanırken motora zarar vermezsen garanti iptal olmaz. Ancak yeni bir motoru söküp toplarken hele pek tamir tecrüben yoksa bu zordur.

Ulan

Hocam herkesin içinde sesli güldürdün beni. Bi de okuyorum okuyorum anca beşincide anladım.

Diğer arkadaşlara da cevaplarından dolayı teşekkür ediyorum. Ancak ben yağını kendim değişim bakımda değişmeye gerek kalmasın diyordum.Yani mesela 3000 km de 3 kere değişmiyim de 1500 de değiştirim bi de 3000 de değiştirim gibi bi şey falan...Ama herhalde olmuyomuş. Neyse demek ki mondoile talim. Niye mondoil koyuyorum. Çünkü castrolü ben 35 liraya almıştım. Serviste castrol koyarsam 50 mondoil koyarsam 30 dedi. Zaten castrole verdiğim para+zaman da boşa gitti sayılır. Bi de kendi yapabildiğim iş için o kadar para mı vercem dedim. Koydurdum mondoil.
    Tekrardan teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)