Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

çin Mali Motor Alacaklarin Dikkatine !

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Lütfen kendi sağlınız için bu mallardan uzak durun." Ben aldım hiçbir sorun yok" diyenlere kulak asmayın.Motoru ucuza alırsınız.Sonra tamir ve servis ücretleri ile kaliteli motor fiyatına gelir.Bunu idda ediyorum.Ayrıca bu motorların servisleri hiç boş durmuyor.Bu motorları aldıktan sonra Sinir Sağlığınız kesinlikle bozulacak.Bu ilk 10 gündede olabilir 6 ay sonrada.Garantisi var tüketici hakkı var diye sevinmeyin.Servise bir kez girdikten sonra tüketici hakkı falan yok.Geri iade almazlar,kanunlar onlardan yana ! 2.el satsanız yarı fiyatın altında! Yani her yönden penaltı.UCUZ DİYE SEVİNMEYİN !!! YİNE ÖNEMLİ BİR KONU : ÇİN MALI MOTOR BAŞKA İYİ BİLİNEN BİR MARKANIN ÇİNDE ÜRETİLMESİ BAŞKA.MARKADAN+SERVİSTEN SAKIN ŞAŞMAYIN !!!!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yaw arkadaşım iyide bu dediklerinin forumda bilmemkaçıncı yazılışı ve çin malı bir motor sahibi olarak bende ne aldığımı ve ne beklemem gerektiğini biliyorum. Ayrıca 15 gün önce 2000km'de Keewayimi 500ytl zararla sattım ööle dediğin gibi değil kazın ayağı. Motor açmadan 60000km giden motorcular var. Kaliteyi caponu ya da japonu tarışmaya açmıyorum. Maddi durumum iyi olsa neler alınabileceğini uzun yıllarımı verdiğim motorculuğuma dayanarak çokta iyi biliyorum. Naapsın yani millet 10.000YTL bulana kadar motora binmeyi mi ertelesin, motorsuzmu gezsin. En kötü motor bile rüzgarsızlıktan iyidir.

İyi Seyirler...

art-niyet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen bence kesin japon motoru bayisisin yada başka bi kin besliyosun...
    bu konular defalarca tartışıldı herkes parasını neye verdiğinin farkında..

evet çin motorları kalitesiz,bunu biliyor herkes ama sıradan bi scooter ı otomobil fiyatına satarlarken, bi sinyal lambasına 100 milyon fiyat biçerlerken servis ücretleri otomobillerinkinden bile pahalıyken ve daha bir sürü şey...bunları yaparken tüketici hakkı nerdeymiş pahalı motorların ...millet sadece rüyasında görüyordu motosiklete binmeyi ,güzel bi scooter görünce bile heycanlanıyorduk okadar azdı ki... büyük şirketlerde, nasıl olsa alacak olan oluyor 2 milyar maliyetli motoru satalım 20 milyara diyordu...

bence zamanla piyasa kendini bulacak pahalı motorların fiyatı düşerken çin motorlarıda kaliteyi yakalamaya başlıyacak...

aynı şey japonların piyasaya ilk girdiğindede olmuştu....çin mallarına yapılan muamele yapılıyordu ama zamanla dengelendi...

Alıntı aitho adlı üyeden alıntı
    Yaw arkadaşım iyide bu dediklerinin forumda bilmemkaçıncı yazılışı ve çin malı bir motor sahibi olarak bende ne aldığımı ve ne beklemem gerektiğini biliyorum. Ayrıca 15 gün önce 2000km'de Keewayimi 500ytl zararla sattım ööle dediğin gibi değil kazın ayağı. Motor açmadan 60000km giden motorcular var. Kaliteyi caponu ya da japonu tarışmaya açmıyorum. Maddi durumum iyi olsa neler alınabileceğini uzun yıllarımı verdiğim motorculuğuma dayanarak çokta iyi biliyorum. Naapsın yani millet 10.000YTL bulana kadar motora binmeyi mi ertelesin, motorsuzmu gezsin. En kötü motor bile rüzgarsızlıktan iyidir.

İyi Seyirler...
    Arkadaş güzel bir konuya temas ettin.Bende de Keeway Focus 125 var.2.000 ytl ye aldım bir ay önce 770 kmde.2.el fiyatı 1.000 ytl.Senin dediğin gibi 1.500 ytl veren varsa hemen satarım.Yardımını beklerim...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bana sen ver 20bin ytl, bak japon mu alıyom, çin mi alıyom
    May the Force be with McLaren Mercedes

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    hazır elin deymişken banada 43.774 ytl verirsen iyi olur

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı
    hazır elin deymişken banada 43.774 ytl verirsen iyi olur
    Eğleniyor muyuz?

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    " Ben aldım hiçbir sorun yok"
    ÇİN olsun JAPON olsun ama önce İNSAN olsun

Arkadaşlar ben burda paranızı çarçur etmeyin diye yazıyorum.Ver 2.000 ytl sonra 1.000 olarak geri al.Para harcamak bu kadar kolay mı?Parası çok olan arkadaşlar her ay bir Çin malı motor alıp yarı fiyatına satsın.Ama parası az olanlar ne yapacak.Çin malı ucuz motor al,bin,motor keyfini al.Ama yolda 70-80 km.hızla giderken motorun bir tarafı kopsun sende öl ya da sakat kal.Böylece hayatını ucuz yoldan kaybet.Konunun bu kısmınıda düşünelim.Ben 10 yıldır Motor kullanıyorum,bundan önce hiç korkmadan son sürat kullandım hep.Ama bu motorda hız yapmaya korkuyorum.Çünkü benim sürüş kabiliyetim,bu motorda hayat kurtarmaya yetmiyor.İlginize ...

AnTonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GL 1800 GOLDWİNG
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    Bana sen ver 20bin ytl, bak japon mu alıyom, çin mi alıyom

Ne o Honda GoldWing mi aljan

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Olayi biraz abartiyorsun dostum.Turkiye 2. sinif dunya ulkesi yani ekonomisi oyle sandigin gibi iyi bir ulke degil halen.Herkez cebine gore hareket ediyor, o zaman arabanin en iyisine binin demek var evin en saglaminda oturun vs vs vs.Ama gel gorki kazandigimiz maas ise bunlara gucumuz yetiyor.Inan bana bu millet daha cok para kazansaydi kesinlikle honda , yamaha, harley derdi.Dediklerin de yuzde yuz haklisin ama gel gorki burasi Turkiye ve bence su anda elde ki imkanlar dogrultusunda yasamak zorunda bu kardeslerimiz.
    Kimse ben kaliteli motor alacam diye 8000 ytl bir scooterin borcu altina girmez sanirim hele o adam normal maas li bir insan ise.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben burda paranızı çarçur etmeyin diye yazıyorum.Ver 2.000 ytl sonra 1.000 olarak geri al.Para harcamak bu kadar kolay mı?Parası çok olan arkadaşlar her ay bir Çin malı motor alıp yarı fiyatına satsın
    parası olsun yada olmasın her ay yarı fiyatına alsın satsın saçmalık bu yani her ay farklı farklı motorlarmı alacağız ayrıca kendinle çelişiyorsun açtığın başlık ve akabinde verdiğin cevap ile madem sağlığınız için almayın diyorsun peki öyleyse kendinde çin malı motosiklet neden var

çinliler sayesinde motosiklet sektörü gelişiyor o burunlarından kıl aldırmayan firmalar mecbur kalıp kampanya yada iyat düşürme politikasına gidiyorlar..
    saygılar

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Aslında şöyle bir fikrim var :

2 tane sabit başlık açılsa, biri "Çin malı motorlara giydirme" başlığı diğeri de "Çin değil de başka motor alanların kafası çalışmıyor" diyenlerin başlığı...

Ne güzel olur. Yalnız bir şartla, kimse karşı fikrin başlığına yazmayacak !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

standart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V3 arıyor ????
    benim anladığım seni bıktıran bir takım olaylar olmuş ve bizleri uyarmak istiyorsun. ama biraz aşırı bir tepki olmuş bu.. bende de çin işi dandik/uyduruk diye tabir edilen bir scooter var ve memnumum.. soranlara da tavsiye ederim..

iki farklı görüş olması normal ki öyle de olmalı ama tepkilerde dikkatli olmalıyız bence...

yeni motor alacak arkadaşları zar zor para biriktirenleri düşünerek yorum yapmalıyız bence...

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Aslında şöyle bir fikrim var :

2 tane sabit başlık açılsa, biri "Çin malı motorlara giydirme" başlığı diğeri de "Çin değil de başka motor alanların kafası çalışmıyor" diyenlerin başlığı...

Ne güzel olur. Yalnız bir şartla, kimse karşı fikrin başlığına yazmayacak !

süper fikir, yapmak lazım

en çok da konuda açılan binlerce topikten sonra "durun durun sakın çinli almayın" şeklinde "uyarı" lara gülüyorum...

sanki zorla satıyorlar, her malın fiyatı ortada, millet bütçesine göre olanı alıyor...
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Sonuc olarak ne yapalım onu söyle...!
    Parası çok olan capon alacak da, olmayan ne alacak?

Alıntı hdogan adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben burda paranızı çarçur etmeyin diye yazıyorum.Ver 2.000 ytl sonra 1.000 olarak geri al.Para harcamak bu kadar kolay mı?Parası çok olan arkadaşlar her ay bir Çin malı motor alıp yarı fiyatına satsın.Ama parası az olanlar ne yapacak.Çin malı ucuz motor al,bin,motor keyfini al.Ama yolda 70-80 km.hızla giderken motorun bir tarafı kopsun sende öl ya da sakat kal.Böylece hayatını ucuz yoldan kaybet.Konunun bu kısmınıda düşünelim.Ben 10 yıldır Motor kullanıyorum,bundan önce hiç korkmadan son sürat kullandım hep.Ama bu motorda hız yapmaya korkuyorum.Çünkü benim sürüş kabiliyetim,bu motorda hayat kurtarmaya yetmiyor.İlginize ...

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen kapıma geldiler abey nolur al nolur al diye yok almıcam dedim kafama silah dayadılar ....gene almadım nede olsa 3 günde dağılacak...

desem inanmayın bakarsan ve birazda şansın varsa o çinli
    seni yıllarca taşır

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı hdogan adlı üyeden alıntı
    Bu resimi anlaşılan defalarca basacağım.

Niye ayda bir değiştiriyor muşuz? geçen yıl ağustostan buyana kullanıyorum motoru. Benzin bitmesi haricinde yolda bırakmadı.
    Ahanda km sini zorladım, her motosikletin kullanımında peryodik zamanlarda civataların elden geçmesi gerektigi yazar. Vidaları kontrol et yola devam. Sen yağını suyunu filtresini değiştirme 6000 7000 km yol yap sonra çin malı arızalandı de. Üstelik büyük firmalarda siparişle yedek parça getirtiyor. Biri 50 lira biri 25 lira niye ucuz olanı tercih etmeyim? 200 cc honda xl nın ikinci eli 4500 ytl benim motorun sıfırı 2650 ytl.
    Bir firma yıllarca yerli marka diye fahiş fiyatlara motosiklet sattı, aynı motorların daha ucuz fiyata daha kaliteli olabildiğini gördü bu insanlar ve fiyatlar değişti.
    Bırakın kalite dediğiniz markalarda düşürsün fiyatları. Rekabet olsun...
    İthalatcı firma ve markada çok, kim hangi kalitede isterse ona göre malzeme geliyor. Kör değil kimse bakar kıyaslar işine gelir kesesine göre gelir alır.
    Free Motorcycle Team

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    ÜÜÜFFFF..... almayin be kardesim, almayin yaa .... olay sürekli söylenen "ay motor cok tehlikeli deyilmi" sorusuna döndü. evvelden hep birseyler anlatmaya calisirken simdi "evet teyse coook tehlikeli" diyorum.
    tamam PES!!!

gidip yakalim su aletleri de "almayin" "iyi diyenler yalanci" gibi laflardan kurtulalim artik....
    all you need is love

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı
    geçen kapıma geldiler abey nolur al nolur al diye yok almıcam dedim kafama silah dayadılar ....gene almadım nede olsa 3 günde dağılacak...

desem inanmayın bakarsan ve birazda şansın varsa o çinli
    seni yıllarca taşır

Muhahhaha! Sen çok yaşa emi
    Free Motorcycle Team

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler