Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

çin Mali Motor Alacaklarin Dikkatine !

Motovento
    REKLAM ALANI
    ~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    Alıntı Motorize_deli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne kadar ekmek okadar köfte
    yuvarlak odun ekmeği götür sana ona göre köfte versinler
    fırat umarım benım zatla köfte arasında baglantı kurmadın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    ilginç bir topic olmuş. bence artık tartışmayı uzatmak anlamsız gibi görünüyor. yıllarca doğandı kartaldı şahinde serçeydi bilimum kuş çeşidine bindi bu millet hangisinin güvenlik testi çarpışma testi avrupa uygunluk belgesi vardı ben bilmiyorum bilen varsa söylesin bilgisizliğimi gidersin. çinli diye burun çevirdiğiniz bazı markaların sonuçta avrupada amerikada satışı ve uygunluk belgeleri var. herkes bütçesine göre ruzgarı hissetmenin tadına varsın. çinli motorlarla problem yaşayanlarda yaşadıkları problemleri elbette akatrsınlar ama insanların hür iradelerine baskı yaparak illa da almayın diyerek değil bence. aksi de geçerli tabi..

sürçü lisan ettiysem affola

sevgiler

Bendede Cin maLı kt 125 motor var arkadasLar ama hıcbı sorunum yok tabi motordan motor a da fark eder ama Çin malı motorları da o kadar karalamayn bence sen gidip sureklı oraya buraya carpıp veya bakımını yaptırmayıp kotu bi sekılde binersen tabıkı ılerıde soruın verır cın malı motor lar o kadar kalıtelı degıl ama motor dan motora da fark var bunu unutmayın...

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı megadeth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana bikaç milyar çıkma yapta kaliteli oyuncaklara bineyim o zaman olurmu akıla gerek yok paraya war
    Bu şekil de hiç bir akıl , zeka ve esprisi olmayan ve sadece ve sadece kızgınlık ifadesi bulunan cevaba ancak aşağıda ki arabesk şekil de cevap verilebilir.

Nazar etme ne olur , ÇALIŞ senin de olur..

Yanlış anlamalara sebebiyet vermemek ve bu site de ki her hangi bir arkadaşımla tartışma mecrasına girmemek üzere site mizin bu topiğine şu saat ten sonra sadece okuyucu olarak katılacağım Çin malı motosiklet lerinizle sizlere kazasız yolculuklar dilerim ...

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    Alıntı vaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç bir topic olmuş. bence artık tartışmayı uzatmak anlamsız gibi görünüyor. yıllarca doğandı kartaldı şahinde serçeydi bilimum kuş çeşidine bindi bu millet hangisinin güvenlik testi çarpışma testi avrupa uygunluk belgesi vardı ben bilmiyorum bilen varsa söylesin bilgisizliğimi gidersin. çinli diye burun çevirdiğiniz bazı markaların sonuçta avrupada amerikada satışı ve uygunluk belgeleri var. herkes bütçesine göre ruzgarı hissetmenin tadına varsın. çinli motorlarla problem yaşayanlarda yaşadıkları problemleri elbette akatrsınlar ama insanların hür iradelerine baskı yaparak illa da almayın diyerek değil bence. aksi de geçerli tabi..

sürçü lisan ettiysem affola

sevgiler
    iyi o zaman sen al çin malını kullan bi sorun cıkarsada motorda at çöpe.eğer bunu istiyorsan al çin malını ama uzun yıllar kullanmak istiyorsan ve kaliteye önem weriyorsan çinden uzak dur.bu söyleyeceğim son şey olucak bu topicte isteyen alır isteyen almaz.alacaklarada şimdiden hayırlı olsun

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Arkadaşlar siz gidip japon motoru topiklerine yazsanıza
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

vaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xv535Dx
    kimseyle polemiğe girmek için yorum yapmadım fikrimi söyledim. anlaşılan bu topic daha uzarrrr giderrr.

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıllarca o kuş serisi arabalara binerken insanlar biraz da yerli malı olduğu için biniyorlardı. Bir nebze olsun istihdama katkısı oluyor ve ekonomiye de katkıları tartışılamaz. Onların hatası ise aynı modeli yıllarca üreterek insanları yerli mallardan soğutmayı büyük bir başarı ile becermiş olmalarıdır.

Şu an bile benzer aksesuar seviyesi seçilirse yerli arabalar, ithallerden pahalıya gelmektedir. (Avurapa arabalarını kastediyorum)

Ardından da maharetmiş gibi biz şu kadar ihracat yaptık diye haberlere konu olurlar. Ama herkes memlekette ithal araba kullanır.

Çin malı motosiklete gelirsek sonuç olarak bu arz talep dengesiyle alakalıdır. Talep olmayan yerde arz olmaz.

Malesef birkaç sene sonra memleket Çin malları çöplüğüne dönecek ama halk bunu istiyorsa yapacak birşey yok. Çünki vatandaş dünyanın en pahalı benzinini kullanırken sesini çıkartamadığından, en kalitesiz malları kullanmayı da haketmektedir.

Peki neden sesini çıkartamaz vatandaş? Çünki eşi dostu mevcut düzenden haksız yere ekmek yediği için umurunda olmaz.

Motosikleti
    beklemede
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şekil de hiç bir akıl , zeka ve esprisi olmayan ve sadece ve sadece kızgınlık ifadesi bulunan cevaba ancak aşağıda ki arabesk şekil de cevap verilebilir.

Nazar etme ne olur , ÇALIŞ senin de olur..

Yanlış anlamalara sebebiyet vermemek ve bu site de ki her hangi bir arkadaşımla tartışma mecrasına girmemek üzere site mizin bu topiğine şu saat ten sonra sadece okuyucu olarak katılacağım Çin malı motosiklet lerinizle sizlere kazasız yolculuklar dilerim ...
    arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın...
    elindeki düdük çok mü şahşahılı sanıyorsun...
    NAZAR ETME N'OLUR SUS BİRAZ DA SENİN DE YÜREĞİNE GÖRE DOSTUN OLUR..!

sürçü lisan şürtçtk... neydi yavf...
    her neyse işte ondan ettiysek haram etmeyin ne olur...
    piyade yav sen çok çalışsaydın uzman piyade olurdun yavfff...
    BiRi TeKNoLoJiYi DuRDuRSuN..!

arkadaşlar bende 2 yıl sl 150 kullandım fikirlerimi nacizane belirtmek isterim. hafta sonu çeşmey gittim. motorumun aynaları fırladı resmen koptu yerinden koruma demiri catladı ön cam çatladı.5,6 kez debriyaj teli koptu.10,15 kez arka stop lambası patladı vs vs. motoru almadan önce kullananların deneyimlerinden fayadalandım aldım .ama şu an onlaraiçimden neler söyedigimi söylemesem daha iyi. en son öndisk kilitledi ve 40 metre sürüklendim.SONUÇ OLARAK ŞUAN İÇİMDE HİÇ MOTOR HEVESİ KALMADI!!!!! ALLAH RIZASI İÇİN ALMIŞ OLANLARA BİŞEY DEMİYOMDA ALACAK OLANLARI ZEHİRLEMEYİN.

Motosikleti
    beklemede
    Alıntı selçuk_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 2 yıl sl 150 kullandım fikirlerimi nacizane belirtmek isterim. hafta sonu çeşmey gittim. motorumun aynaları fırladı resmen koptu yerinden koruma demiri catladı ön cam çatladı.5,6 kez debriyaj teli koptu.10,15 kez arka stop lambası patladı vs vs. motoru almadan önce kullananların deneyimlerinden fayadalandım aldım .ama şu an onlaraiçimden neler söyedigimi söylemesem daha iyi. en son öndisk kilitledi ve 40 metre sürüklendim.SONUÇ OLARAK ŞUAN İÇİMDE HİÇ MOTOR HEVESİ KALMADI!!!!! ALLAH RIZASI İÇİN ALMIŞ OLANLARA BİŞEY DEMİYOMDA ALACAK OLANLARI ZEHİRLEMEYİN.
    herkes kendi gönül rızasıyla alıyor kardeşim...
    ve bu konuyu artık Çin düşmanlarının ve Çin malı almak isteyenlerin topici gibi görüyorum artık... yeter be arkadaşlar adam yazmış zaten en başta almayın diye valla burama kadar geldi yok tutamıcam kendımı...
    siz ne maydanoz oluyorsunuz yaaa adam başlık atmış zaten her zaman gorunuyor...
    BiRi TeKNoLoJiYi DuRDuRSuN..!

birader ben yandım diger arkadaşlar yanmasın diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    bir başka ayrıntı;
    sizin yerli malı dediğiniz kuş serisi de zaten yerli malı falan değil italyan patentli arabalar.

benim merakettiğim; sıfır bir regal raptor veya keeway mi tercih etmek lazım yoksa 1997 - 1995 honda yamaha mı ? bunu da iyi kestirmek lazım. aynı paraya alınabilecek bir japon da eski model olduğu için benzer sorunları çıkarabilir bana göre. üstelik japon problem çıkardığıda 3 misli para ödüyorsun gidip.
    yanı sıra; mesela ben cbr 125'i cbf 150'yi filan beğenmiyorum tip olarak. cılız bir tip. herkesin zevki ayrı. aynı fiyat bile olsa raptor'u tercih ederim. sizi bilemem tabii.

sevgi ve saygılar

çin Mali Motor Alacaklarin Dikkatine !

Başlık bu olduğuna göre herhalde uyarı niteliğinde yazılar olmasından doğal birşey olamaz. Yani tamam görünüşü güzel, fiyatı da makul.. Buraya kadar herkes haberdar. Ama kullananların yaşadığı olumsuzluk var ise buraya yazsın da eğer varsa bir hata başkaları da zarar görmesin.

Ama boş yere karalama yapmak ya da abartmak şeklinde olmamalı, aynı şekilde ben aldım bunu öveyim de satarken kolaylık olsun diye yanlış bilgi vermek de olmamalı.

ODUNCU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLR 650
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper fikir, yapmak lazım

en çok da konuda açılan binlerce topikten sonra "durun durun sakın çinli almayın" şeklinde "uyarı" lara gülüyorum...

sanki zorla satıyorlar, her malın fiyatı ortada, millet bütçesine göre olanı alıyor...
    Olay budur. Kesin çözüm kanımca.
    Yaşa ve Yaşat

Bilindiği üzere herkesin bilgisi, eğitimi ve tecrübesi farklıdır. Bilmem farkettiniz mi ama foruma üye olan bazı arkadaşlar, tıpkı benim gibi bilmediği konularda daha bilgili kişilerin bilgilerinden faydalanma amacıyla geliyor.

Millet bütçesine göre alıyor olayı ise komedinin esas merkezi bence. Neden derseniz en ucuz modelleri saymaz isek yollardaki birçok çin markalı motosiklet fiyatına bilindik markaların giriş seviyesi modellerini alabilirsiniz.

Özellikle son günlerde yollarda birçok 100-200 cc'lik cruiser benzeri motosikletler yollarda geziyor. Bu motorun vereceği zevkin aynısını bilinen bir markanın giriş seviyesi modeli ile yaşayabilirsiniz. Bir tek yaşayabileğiniz problem sele yüksekliği olabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Elegant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle son günlerde yollarda birçok 100-200 cc'lik cruiser benzeri motosikletler yollarda geziyor. Bu motorun vereceği zevkin aynısını bilinen bir markanın giriş seviyesi modeli ile yaşayabilirsiniz. Bir tek yaşayabileğiniz problem sele yüksekliği olabilir.
    Evet ama bahsettiğin giriş seviyesi modellerinde ne tip var, ne de tarzımıza uyuyor. Yani japon motor alacağız diye neden sevmediğimiz ve beğenmediğimizi bir motorsikleti alalım ?
    Örneğin CBF 250 güzel bir motor olabilir ama eski Java'nın Honda'dan olanı
    CBF 150'de bence güzel görüntülü bir model değil (Herkesin zevk ve tercihlerine saygı duyuyor ve kendi beğenimi söylüyorum)
    Amaç sadece gitmek değil ki; aynı zamanda güzel birşeyin üzerinde gitmek. Eğer amaç gitmek olsa belediye otobüsü ile de gidebiliriz Bir de böyle bir durum var...

Şimdi bahsi geçen çin malı motorlarına aşağı yukarı problemlerinin ne olduğu belli.

1. Grenaj vs. düşmesi
    2. Vites geçmesi zorluğu
    3. Somun paslanması vs..

Bugüne kadar motor problemi, lastik veya gidon problemi, egzoz problemi yaşayan (yani kritik parçalar) çok fazla duymadık.

Vites geçmesinin fiyatı 25-30 milyon liralık bir işlemle oluyormuş. Bunun dışındakiler hep somun ve vida. Yani komple motorun vidalarını civatalarını değiştirsen 100 milyon tutmaz.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Benim yeni motor alacak arkadaslara tavsiyem; param yok deyip 3 kurusluk cinli motorlari 10 kurusa alip, birilerini zengin etmeyin . Ustune harcadiginiz zaman, para ve sabir da cabasi. Alin paraniza gore temiz bir 2. el japon veya daha ufak sifir bir japon keyfinize bakin. Motoru alinca toplu gezilere vs. katilacaksiniz. Herkes gezinin tadini cikarirken yoldan vites kolu toplayip gezi burnunuzdan gelmesin .

Herkese mutlu surusler...

yuzak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200 cc
    japon motoru kullananlar
    siz bizi niye yanınıza yakıştırmıyorsunuz
    azınlıkta olan sizlersiniz çogunluk çinli
    ama ucuz ama titrek
    yerden yere vurmayın artık
    1000 liralık motora binenimizde var 4000 liralık olanada
    tavsiye ettiginiz aletlerde cinde yapılıyor artık

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Arkadaşlar çin motoruna biniyorum ve çok problemim var.

Neden biliyormusunuz?Motorum problem çıkardğı için değil, çok fazla eleştiri aldığı için
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler