Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

çin Mali Motor Alacaklarin Dikkatine !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tabanvay
    eeehhh ben kardeşim 100 kere yazıldı çizildi bunlar. ben motor alırken bütçe kısıtlıydı halen kısıtlı. kim istemez sıfır km F650 yi idealimdeki motor bu 23 000 YTL. 23 sene bekleyecez mi o zaman

neyse sende çin malı bi başlık atmışsın zaten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Ben başka bir şey sormak istiyorum.

20 milyarı olan arkadaş neden motora para verir ki? Gidip kendine klimalı, üstü kapalı, kaloriferli, 5 kişilik, rahat huzurlu bir araba almaz?

Bu sorunun cevabı, "insanlar neden Çin malı motor alır" sorusuyla aynıdır.

Bende isterim bir varadero olmasını. Ama Varadero alacak param olduğunda, o paranın amaçlarıma daha iyi hizmet edecek bir araba alımında kullanılması, sanırım tercih, ve beklentilerle ilgili bir seçenektir.

Çin veya uganda, önemli değil. Önemli olan beklentilerimizi iyi tespit edip, beklentilerimizi en iyi temsil eden mamule ulaşmaktır. Sorunumuz, beklentilerimizi veya isteklerimizi sınıflandıramamız ve beklentilerimizi karşılayacak bir seçenek olmadığınıda, hangi beklentimizi göz ardı edeceğimize karar verememizdir. Ben, hem 1000YTL olsun, hem sıfır olsun, hem japon olsun, hem 300 yapsın, hem az yaksın, çok kaçsın dediğimde, bunun bir karşılığının olmadığını hepimiz biliyoruz. Öyleyse, ya 1000ytl beklentimizden, ya 300km beklentimizden yada diğerinden vazgeçeceğiz. Böylece, 1000YTL'ye aldığım sıfır bir çin malı motorun "aşırı" zorlanmasında bir yerinin kopması bizi daha az rahatsız eder.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Güvenlikten dem vurulmuş. Cevaben;
    Türkiyede motor kazalarında ölenlerin %80'i japon motorlarında ölür arkadaşım. Ölenlerin büyük kısmı da Racing motorlarda ölür. İsteyen istatistik çıkarıp araştırabilir.
    Dolayısı ile bu söylem hatalıdır.

Bunun dışında;
    Bana sözlerin biraz kasıtlı gibi geldi. Zira bu olayı bu kadar hararetle savunman çok anlamlı değil. İnsanlar çok sevdiği için değil, ekonomik bütçelerine hitap ettiği ve şık göründüğü için çin malına rağbet ediyorlar.

Herhangi bir çin malı maxi scooter 3.500 iken Suzuki ve Yamaha 11 milyardan başlıyor. Şimdi biz bu motorlarla yarışlara katılmayacağız; zaten 110-120'yi de geçmiyor alet istesek de basamayız. Gideceğimiz yere bizi efendi bir biçimde ulaştırıyor. Yeterli.

Bence vehmin yerinde değil. Evet; her zaman torku olan cihazlarda daha kaliteli ürünler almak tercih nedenidir ama; japonlarda 5 bin km'de bakım yapıyorsan, bunlarda 2.500 km'de bir bakım yaparsın olur biter. Zaten bunun yağ haznesi su haznesi ne kadar yağ su alır ki veya zincir yağlaması ? Maliyeti ne olur yani. Kalkıp sekman değiştirmiyoruz biz. Genel ve periyodik bakımını yapıyoruz.

Haa şunu dersen anlarım. Mesela burdan çıkıp Nepal'e gidersin, Pakistana gidersin, Dakar rallisine katılırsın. (Ki benim hayalimdir) O zaman deriz ki Çin malı motor almayın )))) Alırsın bir Transalp veya F650 çıkarsın 2000km'lik uzun yola. Hay hay, sözlerin başımız gözümüz üstüne..
    Ama bizim gittiğimiz yer max 50-100 km sevgili arkadaşım. Rüzgar saçımıza deysin, bir güneş görünce şöyle arkaya arkadaşımızı koyup biraz hava alalım tadına varalım diyoruz...

Elbette kimse yollarda kalıp rezillik yaşamak istemez. Ama motora da bakacaksın kardeşim sorun çıkarmaması için. Bu iş böyle..

Sevgi, saygı ve selamlar.

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    benim alacağım kadar iyileşmedi daha çin motorları. hem ben almaya kalksam da babam müsade etmez.
    Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var.

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Yahu güvenip almamak başka bir şey motosiklet almayı isteyip de gücü buna yeteni üzmeye çalışmak başka bir şey. Ben her zaman diyorum. Çin malını tercih etmeyin güvenilir sağlam temiz sayılabilen bir ikinci eli tercih edin diye. çünki bunun ruhsal zararı da var .. nasıl mı? alıyorsun gıcır gıcır.. iki ay sonra paslanmaya başlıyor.. iki hafta sonra bir problem çıkarıyor tamire götürüyorsun satan adam senden daha bilgisiz.. bıraktığın motosikleti kaş yaparken göz çıkarır misali altüst edip sana geri veriyorlar.. Garanti davası hak getire.. canın sıkıldığıyla kalıyor. üstelik elin yontma beyinlisi senin sayende senden para para kazanıyor.. ama yine de herkesin kendi tercihi. her insan kendine göre hesap kitap yapıyor öyle alıyor. şu da varki ben yedi-sekiz milyara araba almak dururken motosiklete bağlayamam o parayı.. yani sonuçta bir çeşit alternatif.. birçok insan bu mallar olmasaydı hala motosikletin ancak hayalini kuruyor olurdu. benim ümidim bir iki seneye kadar sorun çıkaran müşterilere yolunacak kaz gözüyle bakan firmalardan geriye bir şey kalmayacağı.. sattığı malın kilot fanila dan farklı şeyler olduğunu algılayıp ona göre davranıp yatırım yapan firmalar piyasada kalabilmeyi başardığı zaman kimse çinmiş japonmuş diyemeyecek demeyecek ve umursamayacak..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı birazblues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu güvenip almamak başka bir şey motosiklet almayı isteyip de gücü buna yeteni üzmeye çalışmak başka bir şey. Ben her zaman diyorum. Çin malını tercih etmeyin güvenilir sağlam temiz sayılabilen bir ikinci eli tercih edin diye. çünki bunun ruhsal zararı da var .. nasıl mı? alıyorsun gıcır gıcır.. iki ay sonra paslanmaya başlıyor.. iki hafta sonra bir problem çıkarıyor tamire götürüyorsun satan adam senden daha bilgisiz.. bıraktığın motosikleti kaş yaparken göz çıkarır misali altüst edip sana geri veriyorlar.. Garanti davası hak getire.. canın sıkıldığıyla kalıyor. üstelik elin yontma beyinlisi senin sayende senden para para kazanıyor.. ama yine de herkesin kendi tercihi. her insan kendine göre hesap kitap yapıyor öyle alıyor. şu da varki ben yedi-sekiz milyara araba almak dururken motosiklete bağlayamam o parayı.. yani sonuçta bir çeşit alternatif.. birçok insan bu mallar olmasaydı hala motosikletin ancak hayalini kuruyor olurdu. benim ümidim bir iki seneye kadar sorun çıkaran müşterilere yolunacak kaz gözüyle bakan firmalardan geriye bir şey kalmayacağı.. sattığı malın kilot fanila dan farklı şeyler olduğunu algılayıp ona göre davranıp yatırım yapan firmalar piyasada kalabilmeyi başardığı zaman kimse çinmiş japonmuş diyemeyecek demeyecek ve umursamayacak..
    herkesin düşüncesi ve motordan beklentisi farklı zaten fi tarihinden kalmış bir topic tekrar gündeme gelmiş. herkesin gönlünde yatan aslan farklı ben de isterim vn800 almak hemde vulcan versiyonunu ama bu zor şu an için ki zaten vitesli motora yeni geçmişim 4000. km mi kutlayacağım hafta sonu. sonuçta bu motoru aldığımda elim kolum gözüm bağlı kafamda silah yoktu. gittim bayiye yaptım pazarlığımı verdim paramı aldım. motor almak istediğimde cebimde 3600 ytl vardı ve beğenerek aldığım motor buydu. bu fiyata 250 cc japon bir cruiser var mıdır? ben bulamadım. hala da yok. 3750 en500 buluyorsun ruhsat sahibi yok 4000 e bulduğunun da vergi borcu var. falan filan. sağlam bir japon alabilmem için 6000 lirayı gözden çıkarmam lazımdı o da bende yoktu. Çİn malına binenlerin büyük çoğunluğu ne aldığını neye bindiğini biliyor. biz mongol değiliz sonuçta motorumuz bozuldu hemen yazıyoruz çözümüyle beraber. bu makineyle 3 kere yolda kaldım 3 ünde de hatalıydım 2 sinde benzin bittiği için yolda kaldım. sonuncusu da dün aldığımdan beri debriyaj telini kontrol etmemiştim. dur kalk dur kalk sonunda koptu ve yanımda yedek olarak taşımadığım tek şey buydu. ampul ve buji taşırım herzaman yanımda. sonuçta 4000 km yol yaptım ama hala öğrenmem gerekenler var bu motorda buna çok müsait hiç korkmadan sağını solunu sküp takabiliyorum. çünkü parçası ucuz ve bol ben şu ana kadar bulamadığım parçası yok internetten sipariş et 3 gün içinde kapında daha ne olsun benim motorumda öyle abartılı bir paslanma da yok kırılma da yok dökülme de yok limitlerinde kullanırsan hiç de birşey olmuyor. herşeyi servisten beklemek yanlış olur. sonuçta motora kullanma kılavuzu koymuşlar yağına zincirin gerginliğine hav filtresine bujilere nasıl bakacağından bahsetmiş.
    ben haftada 2 ya da 3 kera giderim servise ama sadece çay içmeye muhabbet etmeye. orada toplaşılır çinli japon hep beraber eskihisara çay içmeye.

sürç-ü lisan ettiysem affola

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    hocam ne sürç-ü ne lisanı azına sağlık ........
    ama bende mılyonlarca defa yazdım anlamayan vaaaz veren cok ne dıcennnnnnnn.......
    iyiliğimiizi düşünüyodur insanlar herkese teşekkürler

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı birazblues adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motosikletim çin li idi yukarıda anlatılan her şeyi abartısız yaşadım . motosikletin sisy bar demirlerinin kendi kendine koptuğuna kapalı garaj da duran yol haricinde güneş ve su görmeyen motosikletin şasi sinin paslandığına , yol da giderken elektrik kesmesine sigorta ve ampul patlatmasına devamlı gevşeyen saplama , eğsoz ve diğer aksam civata larına ve somunları na 1 ay sağlam çalışıp sonra bozulan km saat tine ve benzin göstergesine sık sık yerinden çıkan km tel ine 500 km de iken sıyrılan zamanlama dişlisine parça bulunamadığı için 1 ay yatmasına parça bulunup yerine takıldıktan sonra aynı arıza yüzünden 2 kez bir de kontak kilidi bozulduğu için 1 kez yolda kalmasına ve henüz 3500 km de iken kopan debriyaj teli ne ve 4000 km de ötmeye başlayan arka fren balatalarına Ayrıca bir en ufak bir iş için para talep eden servisine;
    UYUM GÖSTEREMEDİĞİM İÇİN ÇİN LİYİ SATTIM .

Bu site deki hiç bir arkadaşım ve kardeşime Çin malı motosikleti tavsiye etmiyorum[COLOR="Red"].Kim se de bu topikler de" sahibine göre kişneyen at"
    muhabbeti yapmasın çünkü çin li motosiklete ne kadar özen göstersen boş tur kayıp zaman dır.
    Maddiyat olayı ; 1 sene bilemediniz 1,5 sene bu zevk i geç tadınız fakat kalite ile tadınız.Yollarda perişan servise oyuncak olmayıınız.

Motosikleti
    zat150
    Alıntı piyade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motosikletim çin li idi yukarıda anlatılan her şeyi abartısız yaşadım . motosikletin sisy bar demirlerinin kendi kendine koptuğuna kapalı garaj da duran yol haricinde güneş ve su görmeyen motosikletin şasi sinin paslandığına , yol da giderken elektrik kesmesine sigorta ve ampul patlatmasına devamlı gevşeyen saplama , eğsoz ve diğer aksam civata larına ve somunları na 1 ay sağlam çalışıp sonra bozulan km saat tine ve benzin göstergesine sık sık yerinden çıkan km tel ine 500 km de iken sıyrılan zamanlama dişlisine parça bulunamadığı için 1 ay yatmasına parça bulunup yerine takıldıktan sonra aynı arıza yüzünden 2 kez bir de kontak kilidi bozulduğu için 1 kez yolda kalmasına ve henüz 3500 km de iken kopan debriyaj teli ne ve 4000 km de ötmeye başlayan arka fren balatalarına Ayrıca bir en ufak bir iş için para talep eden servisine;
    UYUM GÖSTEREMEDİĞİM İÇİN ÇİN LİYİ SATTIM .

Bu site deki hiç bir arkadaşım ve kardeşime Çin malı motosikleti tavsiye etmiyorum[COLOR="Red"].Kim se de bu topikler de" sahibine göre kişneyen at"
    muhabbeti yapmasın çünkü çin li motosiklete ne kadar özen göstersen boş tur kayıp zaman dır.
    Maddiyat olayı ; 1 sene bilemediniz 1,5 sene bu zevk i geç tadınız fakat kalite ile tadınız.Yollarda perişan servise oyuncak olmayıınız.
    katılmıyorum.....................buraya yüzlerce defa yazdım yüzlerce defada yazarım.................

Motosikleti
    @piyade
    zaten 1 sene sonra aldım bunu bundan önce dayımın yamaha nuovo scooterıyla geziniyordum. onu satınca motorsuzluğua anca bu kadar dayanabildim.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Alıntı ~~immigrant~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılmıyorum.....................buraya yüzlerce defa yazdım yüzlerce defada yazarım.................
    İster katıl ...... ister katılma.....sen yüzler ce kere yaz ben binler ce kere yazarım .
    Üretimin de hiç bir standart gözetilmeyen biri biri ni tutmayan makineler le insanlar aldatılmasın.
    Bu site de ki hiç bir kardeşim ve arkadaşımın zor durum da kalmasını istemem ben Çin liyi aldığımda hiç kimse beni uyarmamıştı .
    Sonuç ,sinir sinir zarar zarar ...

Motosikleti
    zat150
    İster katıl ...... ister katılma.....sen yüzler ce kere yaz ben binler ce kere yazarım .
    Üretimin de hiç bir standart gözetilmeyen biri biri ni tutmayan makineler le insanlar aldatılmasın.
    Bu site de ki hiç bir kardeşim ve arkadaşımın zor durum da kalmasını istemem ben Çin liyi aldığımda hiç kimse beni uyarmamıştı .
    Sonuç ,sinir sinir zarar zarar ...
    ya piyade dostum benim anlamadığım olay şu 2006 model zat yada mct alalım gözöününe kufur edende cok var dua edende ben allahtan almısım dıyorum mesela yoksa ben nıye savunıym cın malını evet malzemesı kalıtesız bu bır gercek ama anlatılanların hıcbırı olmadı bende iki arkadasımda daha zat var onlarda cok memnun kı benım motor ne kosullarda kullanılıyo gorsen için acır scooter oldugunu unuttu alet

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Yolda kalmayan motor varsa ondan alalım, bozulan bozulur, japon alırım bozulmaz diye bir kural yok, isteyen istediğini gücü yettiğince alır, anlamsız bir konu içine girdik gidiyor.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

Alıntı redrose adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda kalmayan motor varsa ondan alalım, bozulan bozulur, japon alırım bozulmaz diye bir kural yok, isteyen istediğini gücü yettiğince alır, anlamsız bir konu içine girdik gidiyor.
    Doğrusun , Çünkü çin malı almak ve kullanmak Büyük cesaret ister bazi insanlar sinir olmaktan , eziyet çekmekten zevk alırlar buna karışamayız sadece uyarabiliriz.

Motosikleti
    zat150
    Doğrusun , Çünkü çin malı almak ve kullanmak Büyük cesaret ister bazi insanlar sinir olmaktan , eziyet çekmekten zevk alırlar buna karışamayız sadece uyarabiliriz.
    offffffffffffff offfffffffffffffffffffffff
    dostum nie boyle yapıon yaw............
    çinlileriyle cok mutlu olan insnlar var mesela benım gıbı ........
    kırıcı oluosun tamam ıyı hos uyarmak için çinli kotu çinli dandık ama bu kadarda laf soylenmez yanı yeter artık ben sevıyorum motorumu sende bılıosun bu nasıl bır tutku sabah programına donuo topic kıtlenıyor ondan snra

Motosikleti
    jawa white style 350 ve kuba kb100-6 cub
    ya arkadaslar cın malı deyıpte kotulemeyın ben 2005 yılında mondıal 110ft aldım gecenlerde sattım km sı 13000 geldı o sadece debrıyaj balatalarını degıstırdım bakımları dısında sen motoru al hor kullan ondan sonra bunlar dandık de olcak iş degıl herkesın butcesıne gore sen motora 10bın ytl gıbı para verıp kalıte alabılırsın kusura bakma mıllette o kadar para varda mı gıdıp cın malı alıyor herkesın butcesı farklı unutma
    http://www.facebook.com/home.php#!/profile.php?id=1184706190
    kocaeli başiskele :bounce:

Motosikleti
    @piyade

biz ne mazoşistiz kendimize eziyet etmekten hoşlanalım ne de başka bişey sen aldın ve bazı problemler yaşamış olabilirsin orasına ben karışmam ama şu varki ben motorumdan memnunum şu ana kadar bahsettiğin İLLALLAH dedirtecek bir problem çıkartmadı bana. uyarın için sağol ama ben ne kullandığımı biliyorum. burda bahsettiğin kaliteli motorlar içinde bu fiyata tertemiz istediğim tarzda bir motor olsaydı ve ben almasaydım amenna istediğini de bana ama yok işte dostum diyosunuz ki bize 2 sene daha bekleyin sağlam motor alın. aradaki 2 sene boyunca ne yapıcaz bu bahsediş tarzınız "motosiklet zengin oyuncağıdır" tezini desteklemekte. ben rüzgarı hissetmeyi özgürce dolaşmayı hemde istediğim tarzda bir motosikletle ve cebimdeki parayla yapabiliyorsam üstüne basa basa da söylüyorum bahsedildiği gibi insanın sinirlendirecek bir sorun yaşlamadığımı söylüyorsam artık size bu konuda yorum yapmak düşmez. hem bu topic açılalı nerdeyse 1 sene olacak bu konuları ikidebir gündeme getirmenin amacı nedir anlamış değilim eskiden bazı sorunlar vardı yedek parça vs vs. gibi ancak şu an bu tür sorunlar yok denecek kadar az.

sağlıcakla.

yok kardeşim ya çin malı motorları hiç sevmiyorum hele scoturlar benim topladığım motor onlara toz yutturur

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Şu işe bak zamanında cin malıyla aynı paraya aldıgı motorla ahkem kesmeye başladı millet :@ Yok çinlimiş de bilmemne :@
    Bir senedir yolda giderken selamlaştıgım kurye arkdaşta kt125 var hala aynı motorla devam ediyor.Seyhan150 sürenide var.
    Mahalleden arkadaşımda Kt sini bizden once almıştı kaza falan yaptı ama hala gidiyor motor o işkenceci cocugun ellerinde.
    Bu marka çılgınlıgıda canımı sıkmaya başladı

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu işe bak zamanında cin malıyla aynı paraya aldıgı motorla ahkem kesmeye başladı millet :@ Yok çinlimiş de bilmemne :@
    Bir senedir yolda giderken selamlaştıgım kurye arkdaşta kt125 var hala aynı motorla devam ediyor.Seyhan150 sürenide var.
    Mahalleden arkadaşımda Kt sini bizden once almıştı kaza falan yaptı ama hala gidiyor motor o işkenceci cocugun ellerinde.
    Bu marka çılgınlıgıda canımı sıkmaya başladı
    hade be çin malı yokken hangi motora biniyordun parçası yok ne bilem kağıt gibi dağılıyor 5 sene önce peugeout topladım motora eşşeğe biner gibi bindim hiç bir şey olmadı 2senedir küçük kardeşim biniyor çin malı o kadar dayansın da göreyim.
    Yok marş basmaz yok benzin yemez dakka başı arıza ne leng buuuuu...

çin malıııııı
    [COLOR="Red"][CENTER]HIZLI YAŞA GENÇ ÖL[/CENTER][/COLOR] :queen:

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler