Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

çin Mali Motor Alacaklarin Dikkatine !

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı bbaday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen kapıma geldiler abey nolur al nolur al diye yok almıcam dedim kafama silah dayadılar ....gene almadım nede olsa 3 günde dağılacak...

desem inanmayın bakarsan ve birazda şansın varsa o çinli
    seni yıllarca taşır
    walla olmayan ya babayı alacak yada çinli motoru

örnek şekil a ben çin alıcam :D babayı almaktansa
    [B]Büyük ALTAy 1914[/B] [B]İzmir / Bozyaka[/B] [COLOR="Red"][B]MEKAN[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dragstar xvs 650
    2 yıldır kinroad kullanıyorum.. şu ana kadar normal bakımı dışında hiç bir sorun yaşamadım elbette bende o güzel dostlarımızın bindiği güzel motorlara binmek isterim ... ama o motorları bu paraya vermiyorlar ve motora binmekten motor sahibi olmaktan sadece keyif duyuyorum iddialı değilim amacım sadece motorumla keyif yapmak bunuda yapıyorum ... herkes cebine göre hareket eder kimse kimseyi aşağılamasın çin malına biniyor diye bu tamamen maddi bir boyut ve motor sevgisi...

Motosikleti
    150 Zat istiyorm :S

haklısın abi

Alıntı WERTOL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıldır kinroad kullanıyorum.. şu ana kadar normal bakımı dışında hiç bir sorun yaşamadım elbette bende o güzel dostlarımızın bindiği güzel motorlara binmek isterim ... ama o motorları bu paraya vermiyorlar ve motora binmekten motor sahibi olmaktan sadece keyif duyuyorum iddialı değilim amacım sadece motorumla keyif yapmak bunuda yapıyorum ... herkes cebine göre hareket eder kimse kimseyi aşağılamasın çin malına biniyor diye bu tamamen maddi bir boyut ve motor sevgisi...
    evet abi sana katılıyorum
    [B][COLOR="Blue"]KendinLe DaLga Geç Benden Benden Tırssss[/COLOR][/B]
    [I][B][COLOR="Red"]serikatiL™[/COLOR][/B][/I]
    ::winkwink

Motosikleti
    Asya AS 200 GY-2
    Alıntı hdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Lütfen kendi sağlınız için bu mallardan uzak durun." Ben aldım hiçbir sorun yok" diyenlere kulak asmayın.Motoru ucuza alırsınız.Sonra tamir ve servis ücretleri ile kaliteli motor fiyatına gelir.Bunu idda ediyorum.Ayrıca bu motorların servisleri hiç boş durmuyor.Bu motorları aldıktan sonra Sinir Sağlığınız kesinlikle bozulacak.Bu ilk 10 gündede olabilir 6 ay sonrada.Garantisi var tüketici hakkı var diye sevinmeyin.Servise bir kez girdikten sonra tüketici hakkı falan yok.Geri iade almazlar,kanunlar onlardan yana ! 2.el satsanız yarı fiyatın altında! Yani her yönden penaltı.UCUZ DİYE SEVİNMEYİN !!! YİNE ÖNEMLİ BİR KONU : ÇİN MALI MOTOR BAŞKA İYİ BİLİNEN BİR MARKANIN ÇİNDE ÜRETİLMESİ BAŞKA.MARKADAN+SERVİSTEN SAKIN ŞAŞMAYIN !!!!!!

YETER BEE SANAMI SORUCAK MİLLET NE ALACAĞINI ÇİNLİYSE ÇİNLİ...

HEPSİMİ KÖTÜ KARDEŞİM BU MALLARIN ONLARDA PARASINA GÖRE MAL ÜRETİYO SENİN KÖTÜLÜYECEĞİN KİŞİLER ÇİNLİLER DEĞİL MALI YETERŞNCE PARA VERİP SAĞLAM YAPTIRMIYAN FİRMALAR
    BİLENDE KONUŞUYO BİLMEYENDE
    [B][COLOR="Red"]Gitmediğin [/COLOR][COLOR="Cyan"]Yer[/COLOR] [COLOR="DarkRed"]Senin[/COLOR] [COLOR="Lime"]Değildir...[/COLOR][/B]:queen::queen::queen:

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    kendi hasabımla size ince ince yazıyim. 1 senede 18000 km yaptığım motoruma ne kadar masraf ettiğimi. marka mondial 150 hs

iki arka dış lastik 130x70x13 duro marka, işçilik dahil : 130 ytl

eksoz ve manifolt birer kere değişti : 70 ytl

3 kere kayış değişimi : 150 ytl

bu km zarfında 750 km de bir yağını değiştirdiğimi
    düşünelim. değişmesi gerekiyor, 24 yağ değişimi
    yapıyor,genelde bp kullandım ama castrol da
    kullandığım oldu, ben pb fiyatı üzerinden
    hesaplıyorum 24x1 lt 10w/40 bp yağı 15 ytl : 360 ytl

varyatör grubu parçaları 1 kere değişti. 2. değişim
    yolda : 70 ytl

ön arka fren balataları 1 er kere değişti : 40 ytl

3 kere buji değişti : 15 ytl

2 kere hava filtresi değişti : 14 ytl

2 kere far ampülü patladı : 10 ytl

3 adet kaynak işi oldu bagaj altınadaki metal parçaya
    ve manifolta : 15 ytl

kaynak tutmaz oldu, bagaj altını değiştirmem gerekti : 13 ytl

1 kere elektrik tesisatında bir kablo kopmuştu : 10 ytl

1 kere korna arızalandı, değişti : 5 ytl

bir kere marş motoru bozuldu, değiştirdim : 50 ytl

2000 km de bir bakım işçilik 15 ytl alıyor 9x15 : 135 ytl

2 kere ön rüzgarlık kırıldı : 40 ytl

3. arka bagajı kullanıyorum, devamlı kırıyor. motorun yapısı ufak olduğu için arkada çok fazla sarsıntı var bagaj dayanmıyor. 4. sünüde alıcam herhalde kırılmak üzere :100 ytl

1213 ytl masraf etmişim 1850 ytl ye 1 sene önce aldığım motoruma 1 sene içinde. Çin malı kullanmakla aslında kaliteli ve konforlu bir scooter a binmediğim halde aynı masrafı, hatta daha da fazla masraf yaptığımı farkederek zararda olduğumu düşündüm. ne oldu, motoruma iyi baktım, hiç yolda bırakmadı, inkar etmiyorum. ama yolda bıraksaydı biraz ayıp ederdi bu masrafın üstüne. böyle olunca kırık ve hasarlı grenajlarınıda değiştirdiğimi düşünürsek 2 senede 2. motoru almış kadar masraf Aynen şunu çıkartıyorum arkadaşlar: çin malı kullanan arkadaşlardan japon motorlarına geçmek isteyen ve bunun maliyetini karşılayamayacağını düşünen arkadaşlar kesinlikle tereddüt etmesinler, 400 lük bi burgman a binin bi kere alın cebinişzi koruyun, o lüksü yaşıyor olmanız yanınıza kar bile kalacaktır.senede 10-15 bin arası bir burgman kuıllandığınızı ve bu süre içersinde verdiğiniz bakım maliyeti, benim harcadığım paranın aşağı yukarı yarısı kadar. burgman paylaşım da yazım var okuyun (burgmanın kayışı 200 varyatör grubu parçaları 400-500 ytl var bizim kayış 50 ytl, bi dış lastiği 150-200 ytl. o motora binilirmi canım) diye düşündüğüm zamanlarda ne kadar yanlış düşündüğümü fark ettim şimdi. Çin malı kullanan ark..lar.. zarardayııııııız Boş yere sağdan gidip bankete iniyoruz.. kamyonlara otobüslere esir oluyoruz.

kaliteli olmayan sıklıkla kırılan grenaj parçalarının açtığı masrafları saymıyorum.
    şu an değiştirmedim ama kırık ve hasarlı grenajları değiştirmeye kalksam 150 ytl masrafı var. bu harcamayı da yapsam 1363 ytl oluyor.

bu şekilde bi hesap yaptım, ayrıca servise daha az giderek ve kısmen sürpriz arızalardan uzak burgman veya emsali kalitede olan herhangibi japon motorsikletini veya burgman 400 bile kullanabileceğime karar verdim.

Motosikleti
    Honda 1300s
    Arkadaşlar çin malı motor kullanmak bence 1960 model araba kullanmaya benziyor. Aynı onun gibi bakım istiyor. Ucuza Japon malı macar vs motorlar bulaiblirisiniz. o paraya motor alacaksanız okadar eziyet çekmeye değmez. Bazı arkadaşlarda haftada anca 8-10km yapiyor ben memnunum diyor yok öle bişey.

Birde durum birazda parası olupta ucuza kaçanlar için söylenmiş bişey. Onlara kesinlikle çin malı almayın diyorum.

ben de japon var.
    çok çok memnunum ....
    ikinci el aldım 3 yaşında şu anda ....
    1 yıl dır kullanıyorum , servisi hariç tek kuruş harcamadım ...
    daha bi 5 yıl sorunsuz ...
    kullanırım.
    sonrası Allah kerim.
    plastik ten yapılma çiklet le yapıştırılma motosikletlerden de vardı ben de ...
    Allah düşmanıma vermesin.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    senede 2-3 bin km den fazla yapmam diyorsan al çin malını tepe tepe kullan, ucuza gelir o zaman, yok efendim, benim cebimde ehliyetim var, ben senede 20bini deviririm diyorsan, keyfimce gezerim diyorsan asla çin malı almayın, zararlı çıkarsınız.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    bunları daha önce de yazmıştım ama bu konu bir türlü kapanmak bitmediği için yine yazacağım

bir takım arkadaşlarımız motorculuğı tekelleri altına almak istiyorlar sanki.
    arkadaş cebinde ehliyeti üstünde koruması olan bir adam altında ne olursa olsun hiç ama hiç farketmez isterse 50 cc çinli olsun, sen işin ruhundan bi haber ama 600 lük honda sahibi bile olsan o adam senden daha motorcudur.

Motosikleti
    *SHELBY* 125_KT
    çinlilier piyasaya çıkamsa bu motorların emin ol yarısı şuan omazdı.. maddiyata dayanıyo herşey bunalr çıktı memlekette hertaraf motordan geçilmio önceden 3-5 mobıletan başka bişey yoktu

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    mllet neyin ne olduğunu anlayalı çok oldu artık bu açıklamalar bi etki yapmıyor kişiler üzerinde
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250 c
    Yeterince topic var galiba artık olanları hortlatıp hortlatıp konusuoz....
    :cat: Kendi Kader Taininde Her İnsan Bir Kumarbaz :cat:
    :bounce: [COLOR="Red"]DRFİRARİ:[/COLOR][COLOR="DarkGreen"]SINAVA KALEMSİZ GİREN COCUK[/COLOR]

ben de ilk defa motor alacağım. kararsızlık had safhada. cbr 125, ybr 125, activa, beat ...vs gidip geldim. ne tür motor kullanacağıma bile karar veremiyordum. en sonunda keeway sl 150'de karar kıldım. alanlar memnun ama bu motoru kullanmayıp ( diğer çin malı motorlar da dahil) yorum yapanlar maaşallah bayağı fazla. ben bu işten hiç bir şey anlamadım. yorumlara bakıp keeway sl 1502den de soğuyorum. hayır, motor almayacam olacak bitecek. ben de biliyorum harley almayı. ama harley e verecek param yok. binmeyeyim o zaman motora. valla ne yapacağımı şaşırdım.

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-25
    2 yıldır keeway partner 100 kullanıyorum ilk motorum olması sebebiyle haliyle biraz düşüp kalkıyoruz arada radline bile girerim kendisiyle şuana kadar sadece 10 lira yağ aldım yağını kendim değiştirdim ve benzin parası haricinde başka masraf yapmadım

sonuçta birazda kullanmaya bakıyo aa bu çinli nasılsa sene sonu dökülür diye işkence yapmamak lazım birazda kaliteli çıkarsa seni yıllarca götürebilir

Motosikleti
    Kanuni Merlin 150
    EE bende 2 seneye yakındır kullanıyorum.Teknik olarak yolda filanda kalmadım.Arızada yapmadı.Kaldiki 4 tane kayda değer kazada yaptım.Adam gibi kullanınca demekki uzun süre gider.Senin kullanımınla belki abuk sabuk kullandın,sıçtın motorun içine,yada şansına motor dandik çıktı.Ver ozaman 3500ytl bana, honda cbr 125 alayım.Keyfime bakayım.Üstünü ben tamamlarım.Bu tip motorları alanda biliyor zaten nelere dikkat etmesi gerektiğini.

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Alıntı NEONCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EE bende 2 seneye yakındır kullanıyorum.Teknik olarak yolda filanda kalmadım.Arızada yapmadı.Kaldiki 4 tane kayda değer kazada yaptım.Adam gibi kullanınca demekki uzun süre gider.Senin kullanımınla belki abuk sabuk kullandın,sıçtın motorun içine,yada şansına motor dandik çıktı.Ver ozaman 3500ytl bana, honda cbr 125 alayım.Keyfime bakayım.Üstünü ben tamamlarım.Bu tip motorları alanda biliyor zaten nelere dikkat etmesi gerektiğini.

Arkadaşım o mesajı düzeltirsen iyi edersin.Bu sitede bu tür kelimelere yer yok.Bu arada bende hiç memnun kalmadım daha önce kullandığım çin malından fakat heralde kullanıma görede değişiyordur.Afedersiniz tepe tepe kullanmıştım(hatta kullanamamıştım,paso servis)
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

çin malı alırsan japon kadar uzun kullanamazsın o kadar....çin malının parçası ucuz olur fakat japon malının parçası kadar uzun süre dayanmaz...çin malı parçası ucuz olsada değiştirdikçe canı sıkılır insan sinir olur...japon pahalıdır ama 1 defa değiştirirsin sonra bi daha seneler sonra tabi motoru yerden yere filan vurmazsan...öyle çukura girince de hemen ses gelmez bi yerinden honda olsun yamaha olsun...he ok çin malı alıyon başım gözüm üstüne ...bana 2 yıl idare etsin diyonda yeter diyon..ok o zaman anlaştık

Japondan şaşma yolda kalma ancak japonlarda çinde üretebiliyor fakat onlar Made In P.R.C. yani çinin ucuz üretim politikasıyla üretilmiyor.
    [B]Today is a good day To Die...[/B]

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Arkadaşlar tam bir polemik içine düşmüşsünüz...

1. İnsanları bindikleri motorların markasına göre değerlendiren hastalıklı zihniyet motorcu olamaz.
    2. Bu iş ekonomi ile ilgilidir. Parası olan Hondaya biner olmayan Çinliye. Adama sen niye az para kazanıyorsun diyemezsin. Ayrıca sen neden motor sevdalısında diyemezsin. Burada birisi cikletle yapıştırma bu motorlar demiş. Kardeş Türkiye'de bir ithalat hukuki var. Kalite fark edebilir. Honda ile Zealsun yada Mondial elbette aynı değil ama TSE kalitesini almak yada ISO zorunda aksi halde ithal edilemez. Bu iş te bulunan uzman devlet personeli var. Ayrıca bu lafa şuda eklenir. Ya kardeşim AUDİ A8 var sen hala beyaz şahine biniyorsun. Eşek binmez o arabaya dedin mi nolur? Buda onun gibi.
    3. Ben Japonlara karşıyım. Paramda var. İstediğimi alacak güçteyim çok şükür. Mallar katlar maaşlar kiralar. Lakin adamların motorlarının o kıymette olduğunu düşünmüyorum. En az 35% marka zammı koyuyor.
    4. Bu varlıkla çin motorunada binmek istemem. Yanlış anlamayın kötülediğimden değil. Ara model olan teknik verileri japonların 650 cc leri ile yarışan HYSOUNG modelini tercih ettim. Bence Fiyat Fayda oranı A ise japonların fiyat fayda oranı D. Çinde ise B derim.

O yüzden insanların kullandıkları araba ve motor maalesef Türkiyede statü göstergesi oldu ya ona yanıyorum. Adam olmak gerek. Japona binmek değil.
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanları bindikleri motorların markasına göre değerlendiren hastalıklı zihniyet motorcu olamaz.

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam olmak gerek. Japona binmek değil.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler