Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

çin Mali Motor Alacaklarin Dikkatine !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mondi Macit
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında şöyle bir fikrim var :

2 tane sabit başlık açılsa, biri "Çin malı motorlara giydirme" başlığı diğeri de "Çin değil de başka motor alanların kafası çalışmıyor" diyenlerin başlığı...

Ne güzel olur. Yalnız bir şartla, kimse karşı fikrin başlığına yazmayacak !
    Sen yazalı epey olmuş ama demeden duramadım: "kitabın ortasından konuşmak" işte budur

Sevgiler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    skycaptain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an400 burgman
    arkadaşlar çin malı alan arkadaşlarla polemiğe niye giriyorsunuz ki ben onların çin malı almalarından gayet memnunum.böylece gerçek makinalara binenlerin değeri artıyor. gerçi milli serveti heba ediyorlar ama olsun. onlar da bizim kardeşlerimiz.yani biz hala şahin mi iyi mercedes mi gibilerinden tartışıyoruz.ben dandik bir çin malı alacağıma gittim ikinci el bir japon aldım.

~~immigrant~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150
    Alıntı skycaptain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çin malı alan arkadaşlarla polemiğe niye giriyorsunuz ki ben onların çin malı almalarından gayet memnunum.böylece gerçek makinalara binenlerin değeri artıyor. gerçi milli serveti heba ediyorlar ama olsun. onlar da bizim kardeşlerimiz.yani biz hala şahin mi iyi mercedes mi gibilerinden tartışıyoruz.ben dandik bir çin malı alacağıma gittim ikinci el bir japon aldım.
    ya bu tarz topicler kıtlensın yada sole konusan adamları kıtleyın baskada bısey demıyorum........ Sevdiğim sitemın kurallarını asmamak için
    soylediğin lafı tekrar düşün senın her tarafın motorcu olsa nolur arkadasım ettıgın lafın ne demek oldugunu anlamada sorunun var yada

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    politik oyunlar gibi olmuş bu başlık...
    çin malı motorumu 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum!bana da versinler 40 küsür milyar ben de ne alacağımı bilirim ama işsiz halimle anca çin malına binebiliyorum.öleyim mi yan japon alamıyorum diye?
    koca kış o geçti bir kere aküsü dahi problem çıkartmadı kızımın.abimin temmuzda aldığı yamaha dragstar bile yolda kaldı benim kızım beni yolda bırakmadı.daha ne isteyeyim?
    motoru ilk aldığımda gözümü korkutmuşlardı hatta almadan bile.yok efendim her dakika elimde ingiliz anahtarıyla gezecekmişim de cart da curt da...km. si dolunca götürüyorum bakımına o kadar.daha hiç bi sorun çıkartmadı!

yazdıklarını önemseyip cevap vermek bile saçma sana...çok yazık!
    [COLOR="Red"][U][B]:pr:PEMBİŞİM SATILDI :salut:[/B][/U][/COLOR]

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Çin malı almayın diyen arkadaş bi alternatif sunsun onu alalım, parana göre mal alıyosun, zaten parası çok olan daha iyi mal alır, bunlar boş laflar, başka arkadaşlarda demiş ne kadar ekmek o kadar köfte, aynen katılıyorum.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    bir buçuk yıldır bisan pasific 125 marka scooter kullanıyorum sorunlarım ve nedenleri:diyafram patladı:10 ytl akü değişti:45 ytl hepsi bu bunun nedenide motorun malum almadan önce yatması neden diye deerseniz bu gıda maddesi değilki hemen gelince alınsın bu yüzden bu sorunları yaşadım ve şu an 6500 km de maşşallah bir tıkı bile yok benzinini koyuyorum bakımını kilometrsinde yaptırıyorum ve basıyorum ben konya-ereğli gibi bir yerde günde 200 km yaptığımı bilirim ve ne şişti ne zorlama yaptı neden bi sorun çıkardı ben bu kadar kullanırken bu kötü diyemem para vardıda goldwing yada burgman mı almadık şimdi sadece safkan türk malı bi motor çıksa onu alırım ama maalesef ve lanet olsun ki bi tane sırf bize ait motor markası yok olsa bile parçasınıu bile biz üretemiyoruz biz napalım yerli yapta senden alalım.........saygılar.....elimde imkan olsa safkan ''TÜRK MALI'' damgalı bir motosiklet fabrikası açmak isterdim........

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Arkadaşlar anladığım kadarıyla aslında konu, parası olan marka alsın, olmayan çin alsın olayı değil.Arkadaşımız sadace düşmüş olduğu duruma bizimde düşmemizi istemediğinden sanırım, hani imkanınız varsa çine bulaşmayın demek istemiş eeeee sezonda açılıyor.Bu nedenle paranız çıkışıyorsa sıkın kendinizi alın capon mapon sonra sıkın gazı gitsin
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    vay be neler yazılmış böyle banane benim param var ama ben inadına çin alacam okadar alacam motorun deyeri 5,400 hem de çinnnn yani kaliteli kardeşim bak sana bir şey anlatacam ben daha önce almanyada oturuyordum babamla ben arbayala türkiyeye geliyorduk ki italiyada ARABANIN SİLİNDİRİN ARASINA BİR VİDA GİRMİŞ NASIL OLDUYSA 2 HAFTA ORDA KALDIK ŞİMDİ DE SEN DİYECEN NE ALAKA ARABANIN MARKASI BWM 5,40 VE SIFIR ALMIŞTIK

YANİ İSTER MARKA AL İSTER DANDİK AL GELECEKSE HER YÖNDEN İSTERSE DUCATİ YADA HONDA YADA YAMAHA YADA SUZUKİ YADA HARLEY YADA BMW

HEPSİNDE MUTLAK ARZA OLUR ÇİN MAL DİYİP GEÇME YANİ ARKADAŞIN HONDA SÜRER SEN ZEALSUN ARKADAŞIN MOTORU YOLDA KALIR SEN DEVAM EDERSİN NE OLDU MARKA YOLDA KALDI YAAA GÖRDÜN MÜ İŞTE BÖYLE

DEDİYİM GİBİ 5400 YTL LEYE GİDİP BİR HONDA ALABİLİRİM AMA NERDEN BİLİM O BENİ YOLDA BIRAKMİCANI YAN KANKA SEN BOŞ VER BIRAK MMİLET
    KAFASINA GÖRE TAKILSIN OK SAYGILAR

EYER YANLIŞ YADA HARF EKSİKLİ YADA HER HANGİ BİŞEY İÇİN ÖZÜ DİLERİM

SAYGILAR

cemal yortanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300A MİDNİGT
    arkadaşlar konuya birazda ekonomik bakmak lazım..eminimki çin malı alan arkadaşlar karşılaşacakları sorunları herkesten iyi biliyorlar..öyleki adamın tüm serveti o ve o motora yatırıyor..adam araştırıyor soruşturuyor mecbur kalmazsa alırmı..ayrıca bende alabilecek durumda olmama rağmen ilk başlanğıç olarak kanuni tiğerle başladım.5000 km de sattım ozamana kadar tık demedi..atalarımızın dediği gibi bakarsan bağ bakmazsan dağ olur..ayrıca çin motorları gelmeseydi bu sitede bu kadar üyeyi bulabilecekmiydik..lütfen arkadaşların hevesini kırmayın..ilerde inşallah daha iyilerinide alırlar..kazasız belasız sürüşler dileğiyle

Motosikleti
    Alıntı black_dog_rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay be neler yazılmış böyle banane benim param var ama ben inadına çin alacam okadar alacam motorun deyeri 5,400 hem de çinnnn yani kaliteli kardeşim bak sana bir şey anlatacam ben daha önce almanyada oturuyordum babamla ben arbayala türkiyeye geliyorduk ki italiyada ARABANIN SİLİNDİRİN ARASINA BİR VİDA GİRMİŞ NASIL OLDUYSA 2 HAFTA ORDA KALDIK ŞİMDİ DE SEN DİYECEN NE ALAKA ARABANIN MARKASI BWM 5,40 VE SIFIR ALMIŞTIK

YANİ İSTER MARKA AL İSTER DANDİK AL GELECEKSE HER YÖNDEN İSTERSE DUCATİ YADA HONDA YADA YAMAHA YADA SUZUKİ YADA HARLEY YADA BMW

HEPSİNDE MUTLAK ARZA OLUR ÇİN MAL DİYİP GEÇME YANİ ARKADAŞIN HONDA SÜRER SEN ZEALSUN ARKADAŞIN MOTORU YOLDA KALIR SEN DEVAM EDERSİN NE OLDU MARKA YOLDA KALDI YAAA GÖRDÜN MÜ İŞTE BÖYLE

DEDİYİM GİBİ 5400 YTL LEYE GİDİP BİR HONDA ALABİLİRİM AMA NERDEN BİLİM O BENİ YOLDA BIRAKMİCANI YAN KANKA SEN BOŞ VER BIRAK MMİLET
    KAFASINA GÖRE TAKILSIN OK SAYGILAR

EYER YANLIŞ YADA HARF EKSİKLİ YADA HER HANGİ BİŞEY İÇİN ÖZÜ DİLERİM

SAYGILAR
    çin malı alacağına göre belliki senin gerçekten çok paran var...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    Alıntı Özer024 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı alacağına göre belliki senin gerçekten çok paran var...
    hahaha orası bende kalsın ok haha

Motosikleti
    Alıntı black_dog_rr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha orası bende kalsın ok haha
    Peki... öyle diyorsan öyle olsun

megadeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bir motorum bile yohhh
    yahu ben sana ne diyeyim bilemiyorum ki arkadaşım yani bu japon malına binenler akıllı diğerleri akılsızmı oluyo yahu ben anlamadım gitti 2 senedir kullanıyorum sizin yazdıklarınız neden benim başıma gelmedi bi kere bile yolda kalmadım benim o kadar param olsa neye bineceğimi biliyorum eminim ki diğer arkadaşlarda biliyodur bilgilendirmene gerek yok ok sen canını sıkma

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Lütfen kendi sağlınız için bu mallardan uzak durun." Ben aldım hiçbir sorun yok" diyenlere kulak asmayın.Motoru ucuza alırsınız.Sonra tamir ve servis ücretleri ile kaliteli motor fiyatına gelir.Bunu idda ediyorum.Ayrıca bu motorların servisleri hiç boş durmuyor.Bu motorları aldıktan sonra Sinir Sağlığınız kesinlikle bozulacak.Bu ilk 10 gündede olabilir 6 ay sonrada.Garantisi var tüketici hakkı var diye sevinmeyin.Servise bir kez girdikten sonra tüketici hakkı falan yok.Geri iade almazlar,kanunlar onlardan yana ! 2.el satsanız yarı fiyatın altında! Yani her yönden penaltı.UCUZ DİYE SEVİNMEYİN !!! YİNE ÖNEMLİ BİR KONU : ÇİN MALI MOTOR BAŞKA İYİ BİLİNEN BİR MARKANIN ÇİNDE ÜRETİLMESİ BAŞKA.MARKADAN+SERVİSTEN SAKIN ŞAŞMAYIN !!!!!!

Arkadaşım aynen katılıyorum.Ben çok zahmetini çektim servise akraba oldum , kesinlikle tavsiye etmiyorum, bir yıl biriktirdiğim param boşa gitti , sinir olduğumla kaldım .
    Şu an da honda sahibiyim , çok rahatım.
    (her hangi bir japon firmasının ne temsilcisi ne bayisiyim ,basit sıradan bir motosiklet kullanıcısıyım.....)

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bakalım ne olacak 3 sefer oldu motosikletin km si degişeli hala olmuyor yapılamıyor diyerek rapor tutturup motoru fabrikaya cektiler ne diyecekler ne yapacaklar görücez

Motosikleti
    Burgman AN400 K7 Silver + Asya T-19A 2006 Kırmızı
    bence işin özü şu. Çin aldın mı şansına güveneceksin. Ben de hem Çin hem de Japon var. Çin'den de çok memnunum. Şehir içinde arı gibi bir de şansıma pek üzmedi. Hatta şehirlerarasında bir günde 400km. artçım ile kullandığım dahi oldu. Sürekli limitlerinde kullanıyorum ama şansa 5.000 km süresince bir kere yağmurlu havada hava filtresine su dolduğu için yolda kaldım o kadar.
    Bence sakin kullanılırsa ilk motor olarak alınabilir. Tabi herkesin risk, ekonomi, zevk anlayışı farklı. Genelleme yapmak doğru olmaz.
    Bol şanslar.
    Veni Vidi Vici

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Arkadaşlar;

Aslında konu biraz "Çin malı motor" almak veya "Çinde üretilen motor" ise, üzgünüm, Yamaha YBR125 bile Çinde üretiliyor. Şimdi, Çinden gelen her mala tü-kaka diyeceksek, Türkiye'yi bırakın dünyada Çin'de üretim yapmayan firma yok. Ancak, sorun kalitesiz malın alımı ile ilgili sorunlarsa, o zaman Firmaları kendileri, garanti süreçlerini uygulamaları, mallarına sahip çıkmaları, sorunları anında gidermeleri gibi hususları tartışmamız ve "X" markası iyi "Y" markası kötü şeklinde bir polemiğe girmemiz gerekir.

Bri motor almak istiyorum (diyelim). Amacım, sabah 6km ötedeki okula, 4km'si otoban olan bir yoldan ulaşmak. Tecrübem sıfıra yakın. Ekonomik bir marka arıyorum. Motordan zerre anlamıyorum. Bakımlarından anlamıyorum. Ancak motora ihtiyacım var ve 1500 YTL gibi bir bütçem var.

Şimdi bu fiyata 2. el farklı markalar alabilirm. Ancak, garanti süreci iyi işleyen bir markanın yerine 2. el bir makina alarak, tüm dertleriyle uğraşma ihtimalini herkes göze alamaz. Herkes, bir motora 5000YTL verip, sadece günde 12km yapma lüksünüde kabullenmek zorunda değildir.

Çin motorlarını savunmak, onların mükemmel olduğunu söylemek ne kadar "imkansızsa" da çin malı motorları alanları "yanlış yapmak"la suçlamak o kadar manasızdır. Burada tartışılması gereken, Türkiye neden çin mallarının istilasından önce, "ülkemizde hesaplı, Türk insanın ihtiyacını karşılayan, yedek parçası bulunan, iyi servisli bir marka yok" diye tartışmadı.

Türkiye'de 15-20 milyar arasında "0" km Fiat-Renault grubu araçlar var. Peki neden insanlar, kalitesi dünyaca kanıtlanmış, 2-5 yaş arası BMW, Mercedes, Volvo almaz? Çünkü herkesin maldan beklentisi farklıdır. Bir maldan beklediğini karşılıyorsa, o mal Çinli yada ugandalı farketmez benim için iyi bir maldır.

Türkiye'de maalesef, çin mallarına önce getirenler sahip çıkmıyor. Onlar kendi malların kötülüyor. Ayrıca, bilgisiz, tecrübesiz servis elemanları, gerek montajda, gerekse servis sürecinde motorların olduğundan daha kalitesiz görülmesine neden oluyor. Bunları göz ardı edemeyiz.

myheart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    bu cin motoru sayesinde nereler gordum yaa... Torunlarıma anlatacagım bi cok anım oldu. Bu motor olmasaydı ben ne gezer ne ogrenir ne de hayatımı boyle doluca yasayabilirdim...

Topic hortlamıs ama faydalı bi konu...
    Binlerce Kilometre Bile Tek Bir Adımla Başlar...

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Abovv burası nolmuş böyle ben hepsine biniyorum ama favorim 2zamanlı
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251
    Yahu arkadaşlar üzüldüm cidden. Kimsenin kimseyi suçlamaya yada en motorcu benim demeye hakkı yok. Herkesin hayattan beklentileri de hayatta durduğu yer de farklı. Herkes kendine doğru geleni seçecektir doğal olarak. başkası sana göre doğru olmayan bir şey yaptı diye kendini akıllı karşısındaki akılsız görmek te ne oluyor? asıl akılsızlık bu değil mi? Herkes sevdiği için alıyor bu aleti yada bir şekilde özendiği için. Kot pantolan bile alırken herkese yakışanın ve herkesin bütçesinin farklı olduğunu kabul ediyorsunuz da iş asıl zevk olan motosiklete gelince neden bunu kabul etmiyorsunuz? Çin malı belki kalitesiz belki güvenilmezdir nazaran büyük firmalara göre.. ama bunu alacak parayı ayırmış kişi zaten sıfır alamayacaktır yada sıfır almaya gönlü yoktur.. o paraya alacağı ünlü bir marka ikinci elin yolda bırakmayacağı ne malum? ki fiyat olarak hala iki katı seviyesindeyken diğerinin.. Ben de herkes gibi motosikletleri seviyorum. Belki bir çoğunuzdan çok.. çünki mesleğimi bile bu sevgi doğrultusunda belirleyecek cesareti buldum kendimde. Herkesin kendine göre doğruları varken illa karşındakini yenmeye çalışmak ve bunun için saygı sınırını zorlamanın ne anlamı var? Buradaki topluluğa yakışıyor mu? Ben hafta sonları dolaşmak için kullanabileceğim bir makina istiyordum. Bana göre motosiklete beş altı milyar para vermek te saçmalıktı. Bu yüzden bana göre mantıklı olanı seçip bir maaşımla alabileceğim bir şey aldım. Ha ilerde on milyarlık maaşım olursa 20 milyarlık motosiklet kullanırım orası ayrı .. Biraz da üstüne kendimce masraf yaptım. Ha diyeceksiniz ki neden sen çin malı almadın o zaman? iyi de bu benim mesleğim zaten bir çok sorununu çözebilirim sanıyorum. o yüzden eski bir modeli güvenerek aldım. Birde ilerde olası bir sorunda garantiye girerdi girmezdi diye benden daha bilgisiz servis çalışanları ile dalaşma ihtimali de hoşuma gitmedi orası da ayrı. Üzüldüm cidden. "Bizim değerimiz anlaşılıyor" cümlesine.. Burası özgür ruhlu olan insanların yeri arkadaşlar.. Burası sokaktaki kalabalıktan farklı olanların toplandığı bir yer.. Kimse bindiği aletin değeri kadar değerli değil; herkes kafasındaki düşünceleri kadar değerli. böyle düşünmeyenler varsa terketsin burayı lütfen, kirletmesin.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler