Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Supersport mu Naked mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    Arkadaşlar bu soru ile ilgili çok tartışma yapılıyor. Bende Ocak ayı gibi almayı planlıyorum. Aklımda Yamaha R25 ile Mt25 veya Yeni çıkacak olan Honda CBR 250 RR var. Ama supersport mu naked mı sorusuna karar veremedim bir türlü. Kimler supersport kullanmalı kimler naked ? Aralarındaki farklar neler ?

Benim kullanımım tahminen şu şekilde : Ağırlıklı olarak şehir içi, yaz mevsimleri de şehir dışı geziler. Şehir dışı olacağı için Arka çanta takmayı da düşünüyorum. BElki yan çantada olabilir. Benzin için biraz da ekonomik ve kullanımı oturuşu rahat olsun istiyorum. Bu tarz bir kullanım için tercihimi ne yapmalıyım sizce ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kırmızı rengi mi seviyorum? Mavi rengi mi? Yardımcı ol öğretmen.
    rebirth bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı rengi mi seviyorum? Mavi rengi mi? Yardımcı ol öğretmen.
    Hangisini sevdiğimi anlayabilmek için tecrübe etmem lazım. Ama ikisini ayrı ayrı tecrübe edecek imkanım yok. Tecrübesi olanlara soruyorum. Sonuçta tüm masrafları ile 20 bin liraya yaklaşacak. Hata yapıp pişman olmak istemiyorum hocam

78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    Şehir içi tabiki de naked daha iyidir. Gidon açısı olsun oturma pozisyonu olsun kıvraklığı olsun yakıtı da dahil şehir içi kullanacaksan naked iyidir. Uzun yola gelince naked çok rüzgar yer, top speedi daha düşük olur , çanta yakışmaz bence. Ss motor ise uzun yolda biraz daha iyidir nakeda göre. Şekil şemal senin zevkin. Ses desen o cc lerde çok bi şey yok. Yani anlayacağın senin zevkine bağlı ama +ları ve -leri bunlar.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cruiser motosiklet.

Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağırlıklı olarak şehir içi, yaz mevsimleri de şehir dışı geziler. Şehir dışı olacağı için Arka çanta takmayı da düşünüyorum. BElki yan çantada olabilir. Benzin için biraz da ekonomik ve kullanımı oturuşu rahat olsun istiyorum.
    Özetle "Naked seviyorum onu alacağım." demişsiniz.
    Grakul ve atheras bunu beğendiler.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ben boyle havami atarim sekilciyim top speed severim ara sira araba yanasir kapisiriz viraja dalarim dersen ss.
    Sehiricinde gezerim baskasinin motoruma bisey demesi umrumda degil ruzgar yemeyi severim dersen naked.
    Arkadasin dedigi gibi ss naked'a gore uzun yolda daha kolay diyecegim olmayacak. 2 motorla uzun yol tecrubem var biri pulsar (naked) digeri cbr250 kimine gore ss kimine gore degil cbr 10 kat daha rahat gidip geldim.

Motosikleti
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben boyle havami atarim sekilciyim top speed severim ara sira araba yanasir kapisiriz viraja dalarim dersen ss.
    Sehiricinde gezerim baskasinin motoruma bisey demesi umrumda degil ruzgar yemeyi severim dersen naked.
    Arkadasin dedigi gibi ss naked'a gore uzun yolda daha kolay diyecegim olmayacak. 2 motorla uzun yol tecrubem var biri pulsar (naked) digeri cbr250 kimine gore ss kimine gore degil cbr 10 kat daha rahat gidip geldim.
    Hocam peki rüzgar yeme muhabeti sadece nakedlarda ön cam olmamasından mı kaynaklanıyor. Ön cam takarsak top speed düşer ama rüzgardan korunabiliriz diyebilir miyiz ? Yoksa ss'lerdeki Grenajlar mıdır rüzgardan koruyan. Çünkü böyle ara sıra, İstanbuldan Çanakkale, Bolu, Tekirdağ, Edirne, Eskişehir gibi yerlere de gidesim var. Yani bir şekilde şehir içi kullanım daha fazla olacağı için naked'a meyilliyim. Ama uzun yoldan da vazgeçmek istemiyorum. Kararsızlığım bu yüzden.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    İkisini de dene tarafını seç

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Saçma sapan konular.. Sen tarzını millet nerden bilsin ya azıcık zeka be arkadaş. Ss tarzı olan adam naked sevmez, nakedci adam ss e vursan binmez. Sen tarzsızsan demek ki olmamışsın demektir. Alma bence.
    rebirth bunu beğendi.

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçma sapan konular.. Sen tarzını millet nerden bilsin ya azıcık zeka be arkadaş. Ss tarzı olan adam naked sevmez, nakedci adam ss e vursan binmez. Sen tarzsızsan demek ki olmamışsın demektir. Alma bence.
    Adam 2 sinide binmiş olsa tarzını belirleyecek zaten

Ek olarak, ben ss kullanıyorum uzun yolda kullancaksan habire mola vericeksin yoksa sırt ağrısı popo ağrısı çekersin
    Ogretmen ve tanjuzafer bunu beğendiler.

Motosikleti
    MD.Murat, zeka ile ilgili bir sıkıntım yok çok şükür. Sadece Scooter kullandığım için bu motorlar hakkında da tecrübem olmadığı için soruyorum. Sonuçta sakız parası değil bu motorlar. Aldığım Scooter'dan o kadar pişmanlık duydum ki. Ama 2250 liraya aldığım için çok üzülmüyorum. Ama 0 bir motor alacağım artık şakası olmadığı için tecrübeli dostlardan yardım ve fikir bekliyorum. O yüzden açtım konuyu.

Benide zorlayan bir ikilem bu.Hem şehir içi hem şehir dışı kullanabileceğim kalıplı hızlı bir motor arayışı içindeyim ya dur bakalım sonuç ne olacak.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bak kardeşim eğer şehiriçi kullanacaksan naked derim.Şehir dışı kullanacaksan rüzgardan dayak yemiş gibi olursun.250 cc de cbr veya r25 alırsan şehir dışı da rahat edersin.Oturuşları hem nakeda yakındır hem de grenaj dolayısıyle rüzgarı bayağı kesiyorlar.Şehir dışı çok olmasa naked al derdim ama bayağı gezecem diyon.

Bence naked al selesi rahat olsun,öne de cam takarsın rahat rahat gidersin istediğin yere .
    Ogretmen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Tecrübe etmek için 3 - 5 bin liralık bir 150 cc'lik vitesli motosiklet almanızı öneririm, öncelikle.
    Ogretmen bunu beğendi.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ona binen onu sevmez ona binen onu sevmez diye bişey mi var şuanki motorum ss bundan önceki motorum naked tı ikisini de kullanmayı seviyorum herkesin sabit bi tarzı olacak diye bişey yok canım ister enduro alırım canım ister cruiser e binerim. arkadaş fikirlerimizi sormuş .

öğretmen kısa ve net şekile şemale önem veriyorsan ss ben şekilci değilim güzel şekilli naked larda var diyosan kıvraklık istiyorum diyosan naked
    Ogretmen bunu beğendi.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selamlar,

250 CC makinelerle çıkabileceğiniz hızlar sınırlı olduğundan rüzgar konusunu o kadar da dert etmeyebilirsiniz. Ters rüzgar yoksa 120-130 gibi hızlarda rüzgar rahatsız etmiyor.

R25'in avantajı rüzgar almaması ama oturuş pozisyonunu da düşünmeniz lazım. Ben CBR250'den MT07'ye geçtikten sonra oturuş pozisyonu inanılmaz rahat gelmişti mesela. R25, CBR250 tam SS olmasalar da oturuş pozisyonu olarak hafif öne eğilmenizi gerektiren motosikletler. Bu konu kimi için uzun yolda ızdırap olabilir.

Güenli sürüşler
    Ogretmen bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    bence siz sport touringden bahsediyorsunuz, hem gidon daha yuksek, hem hafif grenaj olur, her noktadan avantajlıdır, diversion xj6 f
    belki cbr 650 f, tracer 700, tabi bunlarda 0 larda fiyatlar yukseliyor, fazer olabilir,
    aklıma gelenler bunlar,

Motosikleti
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence siz sport touringden bahsediyorsunuz, hem gidon daha yuksek, hem hafif grenaj olur, her noktadan avantajlıdır, diversion xj6 f
    belki cbr 650 f, tracer 700, tabi bunlarda 0 larda fiyatlar yukseliyor, fazer olabilir,
    aklıma gelenler bunlar,
    Hocam aslında dediğiniz doğru ama ben A2 ehliyeti başvurusu yaptım şuan. Yani CC limiti var. Öte yandan İlk motorum olacağı için henüz pahalı ve güçlü motorlar düşünmüyorum. Yoksa Honda NC 700 benim istediğim olabilirdi. Ama 250 cc motorlarda olabildiğince ihtiyacımı karşılamaya çalışıyorum. Zaten kışın okuldayım. Yazın sıcak havalarında ise ara sıra şehir dışına çıkmak istiyorum kafa dinlemeye, foto çekmeye, belki kamp kurmaya falan.

Eğer yaz rüzgarını, 120, 130 km hızda giderken ön cam aparatı ile kesebilirsem Mt25 şuan aklımdaki. Ama siz tecrübeli arkadaşlar Mt25 Naked ile uzun yol hiç bir şekilde olmaz diyorsanız ona göre tekrar düşünücem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

Alıntı Nathan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

250 CC makinelerle çıkabileceğiniz hızlar sınırlı olduğundan rüzgar konusunu o kadar da dert etmeyebilirsiniz. Ters rüzgar yoksa 120-130 gibi hızlarda rüzgar rahatsız etmiyor.

R25'in avantajı rüzgar almaması ama oturuş pozisyonunu da düşünmeniz lazım. Ben CBR250'den MT07'ye geçtikten sonra oturuş pozisyonu inanılmaz rahat gelmişti mesela. R25, CBR250 tam SS olmasalar da oturuş pozisyonu olarak hafif öne eğilmenizi gerektiren motosikletler. Bu konu kimi için uzun yolda ızdırap olabilir.

Güenli sürüşler
    Teşekkür ederim. Bende eğer rüzgar ve uzun yol ile ilgili soru işaretlerini kaldırabilirsem MT25 düşünücem. Ama bekliyorum yorumlar çoğalsın bilgim artsın diye

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler