Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köprü geçişi rezaletine devam kararı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bawebaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250 Comet - Suzuki VL250 Intruder
    (Korkarım yakında motosiklet sürücüsü olmak için ve hatta açık havada rüzgarı bünyeye direkt aldığımız için "Açıktan rüzgar kullanma vergisi" de ödeyeceğiz. Madem modern adalet işe yaramıyor demekki işimiz ilahi adalete kaldı. Allah sizi bildiği gibi yapsın...)

Enduro Motosiklet Kulübü (EMOG) Üyesi Avukat Erem Yücel’in açtığı dava sonucu Ankara 3. İdare Mahkemesi’nin aldığı, köprü ve otoyol geçişlerinde, motosikletlerin, otomobil, minibüs, kamyonet sınıflandırmasına dahil edilemeyeceği yönündeki kararını Danıştay bozdu.

Motosiklet sürücülerine otoyol ve köprülerde otomobil parası ödeten düzenleme Karayolları Genel Müdürlüğü’nce 9 Şubat 2003’te yapıldı. Daha önce otoyollarda 5, köprülerde 9 adet araç sınıfı mevcutken, sistemde yapılan yenilemeyle köprülerdeki araç sınıfı sayısı 5’e düşürüldü. Motosikletler de 2 akslı araçlar sınıfına dahil edildi. Motosikletler, köprü ve otoyol gişelerinde otomobil, minibüs, kamyonetlerle aynı ücreti ödemeye başladı. Avukat Erem Yücel, motosiklet ile ağırlığı 3 tonu aşan bir kamyonetin aynı ücreti ödemesinin hukuki hiç bir dayanağının bulunmadığını belirterek, iptali için Karayolları Genel Müdürlüğü’ne dava açtı. Ankara 3. İdare Mahkemesi, otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde artış yapılmasına ilişkin işlemin iptali isteminin reddine, davanın yeni tarifedeki sınıflandırmada motosikletin otomobiller ile aks aralığı 3.20 m’den küçük kamyon, kamyonet ve minibüsler sınıflandırılmasına dahil edilmesine ilişkin kısmının iptaline karar vermişti. Ancak daha sonra Karayolları kararı temyize götürmüştü.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=4293

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    boyle olcaaagı belliydi. edyelım gecmıs olsun cumlemıze
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    devlet baba ne zaman aldığı vergiden geri adım attıki

bütçe de direk kafadan yazılan gelirler

köprü geliri + trafik cezaları

oha yani diyecem alınacaklar. acaba köprü yerine feribotlamı geçsek karşıya
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

ozturk_sertac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    geçici vergi adı altında senelerce alınan vergiler varken, bu ücreti düşürselerdi şaşardım zaten...
    SERTAC OZTURK
    BMW F 650 GS/2006 *B Rh (+)*

intercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 750 LTD (avartardaki)
    Aslanim Devletim, canim vatanim.... hak yemez, yeditirmez.
    all you need is love

camadan; imzanı gördük makina yapmışsın, hayırlı olsun kazasız belasız bin de o buluşmalardaki mangal takımlarını falan artık getiremezsin herhalde

Birde bu köprü başında bekleyen deli dumrul muadili arkadaşlar 6.Sınıf araç adı altında motosikletlere KGS-OGS falan sattılar onlar ne olacak ki ?? Ne diim saldım çayıra mevlam kayıra

jasmine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CG 125 / 2006
    çok erken sevinmememiz gerektiğini söylemiştim bu bozuk düzen böyle devam edecekti aksini düşünmek Türkiye şartlarında sadece bir hayal olabilirdi.Bu sistemde halkın ağzına sadece bir bal sürer sonra yıllarca onunla yetinmesini beklerler ve bu halkda devamı için umutla beklemeye devam eder.böyle gelmiş böylede gider herkese geçmiş olsun hadi bi bardak su içelim.köprü manzarası denizi ve rüzgarı da paralı nasılsa.
    Ya dilediğin gibi yaşa ya da terket dünyayı

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Rezalet....Avrupa da oto yol, akar yakıt vs ürünlerdeki % 1 - 1,5'luk artışlar insanlarda infial ve protestolara neden olur ama bizim halkımız, Gariban başını büker ve Vatan,Millet sağ olsun diyerek sineye çeker....doğaldır çünkü, Ata'lardan farklı bir şey öğrenmedi öğrenmedik ki..

Selamlar,
    Özer

Sanlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500A
    Yok böle bişey yaaa
    Bakın alttaki linkte gecen habere katılalım ve köprü içinde değişik bir saatte korna eylemi yapalım
    http://www.milliyet.com.tr/2006/06/30/son/sonyas02.asp
    Yollarda Motorcunun Motorcudan başka Dostu Yok!

BRUCE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT 750 C4
    ben buna hiç şaşırmadım arkadaşlar,ayrıca türkiye hukuk devleti falan da değildir
    ASLOLAN HAYATDIR...HAYAT DA BEŞİKTAŞ

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı aitho adlı üyeden alıntı
    camadan; imzanı gördük makina yapmışsın, hayırlı olsun kazasız belasız bin de o buluşmalardaki mangal takımlarını falan artık getiremezsin herhalde
    eyvallah saol dostum. şu mangal işine gelince KEYİF ADAMLARI her şekilde halleder işini sen merak etme
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    dünyadaki en pahalı benzini biz Türk halkı satın alıyoruz. 150 kg lık motosiklet 15 tonluk kamyonla aynı kefeye konuluyor. motosikletin 2 tekeri var kamyonun 16. Bu ülkede yaşayan bürokrat ve vekiller ancak bu kadar halkın yararına olmayan işler yapabilir ve bu kadar halktan kopuk, onun istem ve arzularına karşı karalar alabilirler. tek kelimeyle lanet olsun. yazıklar olsun.

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Bu konu çıktığında ben sölemiştim demek istemiyorum ama, diyeceğim ben bunu sölemiştim. Türkiyede yaşıyoruz beyler başka yerde değil, adamlar daha nerden para alabiliriz derken meevcut gelirden vazgecermi? Ben köprüden geçerken merkez binaya ugrayıp yarı dalga yarı ciddi sordum ne oldu durum diye adam artık samimiyettenmi yoksa sorulardan sıkıldığındanmı bana dediği laf sazanlığa gerek yok ödemeye devam et sen demişti
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    Belli oldu unakıtanın oğlu motor almaktan caymış
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler