Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim ısınınca rölanti aşırı yükseliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi bayramlar herkese , bugün yeni aldığım tvs apache rtr motosikletimin rodajını yaparken 40-50km hızla 20 km civarı yol yaptıktan sonra motosikleti benzinliğe götürüp boşa aldım , boşa aldığımda kendi kendine gaz verdiğini farkettim , normalde rölantide çevirmesi gereken devir 1.8 - 2 arasındayken 4.000 devire kadar çıkıp iniyor ,Sorunun ne olduğunu bir türlü çözemedim

Daha önceden başına böyle bir olay gelmiş olan varmıdır acaba ? Veya problemin neyden kaynaklı olduğunu bilen varsa bilgilendirirse sevinirim ,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS Logik 150
    motor sıcakken rölanti vidasından stop etmesine yaklaşana kadar kıs otomatik jikle varsa devir kendi kendine hareket eder ama 4k devir çok fazla

Slm arkadasim aradan bayagi zaman gecmis belki motoru bile satmissindir ama acaba bu probleminin cozumunu bulabildinmi acaba ayni sikinti bendede varda.cevaplarsan cok sevinirim.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı ozan_84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadasim aradan bayagi zaman gecmis belki motoru bile satmissindir ama acaba bu probleminin cozumunu bulabildinmi acaba ayni sikinti bendede varda.cevaplarsan cok sevinirim.
    dostum merhaba gaz tepkilerinde bir sorun varmı ? sorun hava ayarı olabilir yada diyafram

benim genelde 1000 devirde çalışma anında sonrasında 1200 1300 civarında sabit eski rtr de diyaframdan yaşadım aynı sorunu

anlıyorsan internetten hava ayarının nasıl yapıldığına bakarak kontrol de edebilirsin

Usta basta karburator arizali ondan dedi yeni karburator aldim duzelmedi.sonra 2 gun once motoru toplayan ustaya gittim cunki yagda eksiltiyordu olmamis bu gene eksiltiyo dedim.yeniden motoru acti baktikki kam mili asinmis bayagi bi bugun onu degiscekdi ne oldu bilmiyorum.bakalim bu degisim butun problemlere care olur yoksa deposuna sonunda basacam atesi olan o olacak yani.😀

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)