Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sanirim motoru mahfettim

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar lutfen kizmayin bir baslik daha actigim icin ama sormak zorundayim acemiyim..

Bugun motor acildi artik basayim dedim, cevre yoluna gittim, 80-90 ile giderken vites yukselteyim derken vites dusurdum, emin olmamakla birlikte 4'den 3'e 3'den 2'ye dusurdum ard arda ve motor can cekisti acaip sekilde bagirdi..

Simdi sorum şu, 90 ile giden bir arac birden 1. Vitese duserse motor pert mi olur? Hangi aksamlari zarar gorur? Tahmini 4-5 saniyr bagirdi motor zor toporladim

Motor 200cc

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Kardes bize bi iyilik yapıp arabaya gecsen? Bak donanımhaber forumda otomobil bolumu baya aktif.
    pea, musclegent ve Crixa bunu beğendiler.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Perte çıkarmak istiyosan git bi dereye sal motoru
    SAZMAN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    honda cbr 650f
    SAZMAN, pea, hakan nkd ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kararsız forumda yeniyim ama anasayfa da bile 2 konun var,birde ne esrarengiz başlık var foruma çok yoğun girmeyen ben bile kesin kararsız konu açmış gene diyorum ve sasirmiyorum koca yürekli kararsız .

Senin yüzünden insanlar banlandı. Sabırları taştı millet çıldırdı ve bilgisayar başından sırıta sırıta şu yazılanları okuyup dalga geçiyorsun. Forum yönetimi de buna el atmıyor o daha çok koyuyor. Gelir yönetim bana çatar şimdi.
    Erhan Tosun, Mamba09, KYorulmaz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Dostum büyük ihtimalle pistonlardan biri aşağı inmiştir acilen ustaya götürmende fayda var aynısını yapan arkadaşım bloğu eline aldı. Ayrıca uzunlarında yaptığın işlem sonucu zarar görmüş olabilir. Geçmiş olsun

bende 3 gün önce cbr 125r aldım motora yeni başladım senin düşündüğün şeyleri düşündüm bajajmı cbr 125r mı sorusunu defalarca kendime sordum ve cbr125r aldım aynı şekilde vitesi senin gibi küçülttüm 3 den 1 e falan aldım ben galiba motor bağırdı ve fren yaptı bayağı bir ama bir sorun yok aynı korkuyu bende yaşadım hatta psikolojik olarak motordan değişik sesler geliyor triplerine girdim ama birşey olduğu yok bu kadar üstüne gitme motorun bunlar öyle 2 olaya bozulacak makineler değiller

Hocam benim motorda tir tir titremeye basladi bir sevise gotureyim yarin acilirsa bakalim cok korkuyorum 4 e atayim derken 2 kere alt vitese bastim 2 e attim cok fena bagirdi ama kesin bisey hasar gormustur ne kadar patlar acaba

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Gaz vererek vites dusur. Bir sey olmaz ama surekli yaparsan sanzimani dagitma ihtimalin yuksek.
    TIGERSHARK bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hani arkadaşın ile silah değiştirirsin ya adamın teki aradan koşup çalar onu veya bomba ile rush atar olur olmadık yerlerde düşürür, bombayı tek başına b kurar herkes a temizlemişken, kendi takımına flash atar, sessiz giderken arkandan koşar... Ben bunlar eskide kaldı diye seviniyordum, mutluydum bir zamanlar.
    EmreKocyigit bunu beğendi.

Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hani arkadaşın ile silah değiştirirsin ya adamın teki aradan koşup çalar onu veya bomba ile rush atar olur olmadık yerlerde düşürür, bombayı tek başına b kurar herkes a temizlemişken, kendi takımına flash atar, sessiz giderken arkandan koşar... Ben bunlar eskide kaldı diye seviniyordum, mutluydum bir zamanlar.
    Bıçak bıçağa gel diyip keleşi çıkaranları da yaz abi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Kardeşim bilmeden süper bir rodaj hareketi yapmışsın, MOTOR FRENİ denir ona helal olsun herkes yapamaz iyi toparlamissin. High side olabilirdin ciddiyim , Şimdi bu hareket ile tüm krank dişlileri ve şanzuman dişlileri rodajlanmis oldu. Bundan sonra 3. Vites ile kalkmalı, 3 den direk boşa atıp stop etme sorunu var mı diye kontrol etmek için bekleyip göreceğiz.
    Virajda da debriyaj çekiyoruz yine bakıyoruz stop ediyor mu diye . Bir de arka çamurluğu söktü isen aerodinamik etkilenmesi sorunu olur hani açtığın 88. Konuda vardı ya. "Çamurluğu sökerek garantiden çıkar mı? " konusunu diyorum.
    Haftaya açacağımız konular,
    1. kafadan bir zırıltı geliyor bla bla
    2. Yokuş aşağı giderken pat diye stop etti tekeri kitledim.
    3. Viraja 46 derece açı ile girersem hangi lastik markası almalıyım?
    5. Saat ayarlıyorum yine bozuluyor sıfırlama yapıyor yardım edin lütfen.

Şimdiye kadar yazdıklarımın hepsi şaka idi. Bu arada daha sinir bözünü konular açabilirsin kendini gelistirmelisin.
    Dikkat et çok gazlara gelme. Daha ekipman konusunu açacağız.

100 lirayı geri vermişmiydin acaba ,bu olayla bir bağlantı kurdum sanki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılacak çok şey varda işte, sonra biz tepki gösterince kötü oluyoruz.
    Yorun yazınca varlığın konusu üst sıralar çıkıyor diye, yazasım bile gelmiyor valla.
    Tanımayıp ciddi, ciddi cevap veren arkadaşlara üzülüyorum şuan.
    Bu " Bıçak bıçağa gel diyip keleşi çıkaranlar " bu durumu şuan bize yapan kararsiz değil, forum kurallarına uyunuz diye uyarı veren ama bu tarz durumlar da üzerinde durma görmezden gel diyen saygı değer büyüklerimiz.
    EmreKocyigit ve Mengu16 bunu beğendiler.

Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bilmeden süper bir rodaj hareketi yapmışsın, MOTOR FRENİ denir ona helal olsun herkes yapamaz iyi toparlamissin. High side olabilirdin ciddiyim , Şimdi bu hareket ile tüm krank dişlileri ve şanzuman dişlileri rodajlanmis oldu. Bundan sonra 3. Vites ile kalkmalı, 3 den direk boşa atıp stop etme sorunu var mı diye kontrol etmek için bekleyip göreceğiz.
    Virajda da debriyaj çekiyoruz yine bakıyoruz stop ediyor mu diye . Bir de arka çamurluğu söktü isen aerodinamik etkilenmesi sorunu olur hani açtığın 88. Konuda vardı ya. "Çamurluğu sökerek garantiden çıkar mı? " konusunu diyorum.
    Haftaya açacağımız konular,
    1. kafadan bir zırıltı geliyor bla bla
    2. Yokuş aşağı giderken pat diye stop etti tekeri kitledim.
    3. Viraja 46 derece açı ile girersem hangi lastik markası almalıyım?
    5. Saat ayarlıyorum yine bozuluyor sıfırlama yapıyor yardım edin lütfen.

Şimdiye kadar yazdıklarımın hepsi şaka idi. Bu arada daha sinir bözünü konular açabilirsin kendini gelistirmelisin.
    Dikkat et çok gazlara gelme. Daha ekipman konusunu açacağız.
    Hocam simdi ben rodaji duzgun yapmis miyim yapmamis miyim sakasina mi dediniz motor zarar ki gormus anlamadim

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Aç kardeşim aç , istediğin kadar konu aç , klavye senin internet senin kime ne?
    Sana kızma limiti biteli çoktan dolmuş. artık sana izin verenler utansın.
    Görür tabi zarar , o motoru yedin bitirdin istediğin kadar sor araştır git servise sor istersen.
    bu arada benzini benzinciden alıyosun , hani acemisin konu açmadan yazıyım dedim
    darkmotor, kdiner ve telike bunu beğendiler.

Birde sis atmak kesinlikle yok. Hele bir köşeye pusup ,oyunun saniyesi bitene kadar bekleyenler yokmu.Ara ara bulamazsın ,gelir arkadan vurur.

Alıntı SenC_an adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aç kardeşim aç , istediğin kadar konu aç , klavye senin internet senin kime ne?
    Sana kızma limiti biteli çoktan dolmuş. artık sana izin verenler utansın.
    Görür tabi zarar , o motoru yedin bitirdin istediğin kadar sor araştır git servise sor istersen.
    bu arada benzini benzinciden alıyosun , hani acemisin konu açmadan yazıyım dedim
    Hocam eski haline getirmek icin hangi parcalari degistirmek gerekir ne kadar masraf cikar? Ortalama bisey soyleseniz yeter. Yoksa hic yapilmayacak bisey mi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    paran olmayınca 3 un 1en iyi gideni hele tabanca da desert egale efsane head shot da direk devirir ama bence efsane 4 un 3 dur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)