Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask konusu !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Shoei nin vizoru her yoldan sonra yıkıyorum siliyorum bunun için yerinden çıkartiyorum en ufak bir bozulma ek yerlerinde gevseme yok. Mekanik olarak 0 hata su ana kdr 11 bin km de

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Mt 07 ile 210a kadar HJC IS17 yi test ettim. Fiyatına göre iyi. 1600 gram çok gelmezse 750 TLYE aldım.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı bumbala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt 07 ile 210a kadar HJC IS17 yi test ettim. Fiyatına göre iyi. 1600 gram çok gelmezse 750 TLYE aldım.
    Rüzgar alıyor mu ses yalıtımı nasıl

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 sene marushin kullandım. 999 modelini tavsiye ederim. Fiyat konfor hafiflik sağlamlık kalite tam bir f/p ürünüdür. Şimdi marushin kenarda duruyor. Tekrar marushin alacaktım ki o sırada çok uygun fiyata arai quantum st pro denk geldi onu aldım. Bi 2-3 sene sonra yine uygun fiyatlı bişe denk gelmez de piyasa fiyatlarına almak zorunda kalırsam marushin alırım bu sefer rs2 modeli aklımda
    arai kaska baktım da 2000-2500 tl fiyat var. sen kaça aldın hocam?

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bisiklet kullanan bir adam schubeth kullanmaz ki 60 km hızla gitsin 100 km ve üzeridir büyük ihtimalle
    Dostum ben max 70 80 le gidiyorum acikcasi bisiket suren katagoriye alindim o zaman.

60 km de ruzgari aliyorum cok rahat. Kulak tikaci cozum ama o mereti de taktigim zaman kafam bir rahatsiz oluyor.. yani ya ben takamiyorum tam ya da kullandigim tikac kaliteli degil..
    Esim de ayni yorumu yapmisti..

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask konusunda baya bir araştırma yaptım. Diğer ekipmanlardan pek anlamasam da kask konusunda yerli-yabancı onlarca yazı okumuş, araştırma yapmış bir kullanıcı olarak benim fikrim özetle ;

Günümüz piyasa şartlarında, avrupa ve ülkemizde bilinirliği ve ulaşılabilirliği olan markalardan 800-1000 TL arası alınacak herhangi bir kask tam kafanıza göreyse deneyerek rahatça alabilirsiniz.

Bence koruyuculuğu konusunda bunların 2-3 bin bandındaki kasklardan hiç bir farkları yok.

Değişkenler konfor ve marka değerleri..
    hasmet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben de Arai almistim indirimdeyken. Allah icin guzel kask. Sevdigim bir yonu vizor'un acip kapanmasindaki yumusakligi. Diger markalar (Shoei, HJC, vs.) gibi menteseli degil vizor mekanizmasi, "cat cat" yapmiyor vizoru oynatiyorken. Yumusak ama gevsek degil. Cok tatli yapmislar.

Gel gelelim kafama daha iyi olsa Shoei de alirdim, Nolan da, vs... Yeter ki adamakilli bir marka olsun, ve guvenlik sertifikalari tam olsun. Mesela Schuberth'e mesafeliyim, hic Snell sertifikali kaski olmadigi icin.

Pusalik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1000 lira civarına araştırmalarım sonucu Shoei Qwest aldım 955 liraya geçen ay
    Nerden aldınız acaba o paraya ?

Alıntı Pusalik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerden aldınız acaba o paraya ?
    N11 de bir magazada shoie kasklarda %10 indirim vardı. İndirim yakalarsan bulunabiliyor bu fiyatlara. Bende agv k5 felan düşünüyordum ama tecrübeli kişiler o fiyatlara çıktıktan sonra aria, shoi den şaşma dedi. Birde bir kaç adı geçen kask yurt dışında baya ucuz, ancak burda pahalı. Paranızın tam hakkını veren bir kask almak için yurt dışındaki sitelerlede karşılaştıma yapın. Shoie ve arai kasklar doğru yerden alırsan nerdeyse yurt dışıyla aynı fiyata düşürebiliyorsun Türkiye de

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Nonoise diye bir marka var tikacta kullanan arkadaşlar memnunlar fiyatı 75 tl idi sanırım. Birde 3m in kullan at tikaclari için iyi diyorlar.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N11 de bir magazada shoie kasklarda %10 indirim vardı. İndirim yakalarsan bulunabiliyor bu fiyatlara. Bende agv k5 felan düşünüyordum ama tecrübeli kişiler o fiyatlara çıktıktan sonra aria, shoi den şaşma dedi. Birde bir kaç adı geçen kask yurt dışında baya ucuz, ancak burda pahalı. Paranızın tam hakkını veren bir kask almak için yurt dışındaki sitelerlede karşılaştıma yapın. Shoie ve arai kasklar doğru yerden alırsan nerdeyse yurt dışıyla aynı fiyata düşürebiliyorsun Türkiye de
    Hocam yurtdışı derken ebay falan mı

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yurtdışı derken ebay falan mı
    Fcmoto, revzilla gibi büyük sitelerden hocam. En referans fiyatlar orda olur genelde

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, shoei nxr marquez kullanıyorum,1345 gr ,genel olarak memnunum. Rüzgar sesi bana yüksek geliyor ama başka kaski shoei kadar kullanmadigim icin kiyaslayamiyorum.( 11 bin km dir kafamda )
    Oh be bi nxr kullanicisi daha cok ses var demis. Yemin ediorum kafalari yiyordum. 1300lira para verip bu kadar sesli olmasi beni cok rahatsiz ediyor isin acigi. 3bin kmdir bende kulaklikta son ses muzik var yine ruzgar sesi var deli gibi. Uzun yolda kulaklarinin ebesiyle sevisiyor ses, cok yoruyor.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yemin ediorum kafalari yiyordum. 1300lira para verip bu kadar sesli olmasi beni cok rahatsiz ediyor isin acigi. Uzun yolda kulaklarinin ebesiyle sevisiyor ses, cok yoruyor.
    Son sözünüze hunharca güldüm kahkaha attım.Ama acıklı bir durum tabi 1300 ver karşılığında hiçbirşey alama

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Son sözünüze hunharca güldüm kahkaha attım.Ama acıklı bir durum tabi 1300 ver karşılığında hiçbirşey alama
    Bizde yalan yok. 3000km'nin en az 2000i uzun yol, durumumu sen dusun. Bende fanatizm yok bi de ya kotuyse bok atarim yani kendi malim diye goklere cikarmam. Yalnizim zannediodum, bi iki daha gorunce tamam lan bende sikinti yokmus daha delirmemisim rahatlamasi yasadim.
    ryangt bunu beğendi.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    MTT Y2K
    Satıcınızla görüştünüz mü peki bu durumu

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Satıcınızla görüştünüz mü peki bu durumu
    Saticida gt air kullanio, olur o kadar dedi. He hee dedim bende ilk defa bu kadar para verdim, ben evham yapiyorum heralde diye takiliodum

Motosikleti
    MTT Y2K
    Hangi hız aralığında yapıyor bunu

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    1300 e cok ii fiyata almışsın bravo ben aldığımda 1780 ödemiştim. Çok büyük fark benim cepten çıkmış. Kask ve ses durumunu ayrıntısı ile tekrar belirteyim ,uzun yol 120 - 150 km surat ile giderken epey rahatsız ediyor. Şehiriçi 80 e kdr hakkını yemiyim. Fakat tekrar altını çiziyorum bu dedigim hızlarda kask dünyasında ortalama desibel nedir diğerleri ne ses verir bilmediğim için shoei yi bu konuda çok eleştiremiyorum çünkü bilgim yok yeterli. Diğer mekanik teknik renk vs hiç sorunum yok ilk günkü gibi sapa sağlam kaskim. Kulak tıkacı kullanımı ileri sürüş eğitmenleri zorunluluk olarak söylüyor, Rahmi Barutcu nun videolarinda var. Keyfe keder bir aparat değil. Bende özellikle uzun yolculuklarimda şehirlerarası hep tikacla gitmeye başladım. Tavsiye ediyorum.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Hangi hız aralığında yapıyor bunu
    90 gibi basliyor 165e kadar yolu var. 165te kesilmiyor tabi ben en cok 165 yaptigim icin ustune konusamayacagim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)