Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Michelin lastik mi İRC lastik mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Arkadaşlar hayırlı geceler herkese . Başlıktanda anlaşılacağı gibi durum bu fakat gel gelelim tabiki ikisini bir tutmuyorum . Olayı kısaca özetleyeyim ilk kez bir scooter aldım . Öğrendim 6 ay oldu 5 binden fazla yol yaptım . Araba alınca kalan parayı harcamıyım diye almıştım ama işler umduğum gibi olmadı iki teker hevesi sardı arabaya binmez oldum :/
    Scooter çin malı olmasına rağmen mondial argent 150cc bu arada çok sevdim motorları . Şimdi motor üstündeki lastikleri sürmeye başladıkça berbat olduğunu anladım . Önceden virajlarda yatarken ve ıslak zeminde yağmurda sürerken son zamanlarda çok feci kaymaya başladı ıslak zemin gördüm mü dim dik gidiyorum gidon çeviremiyorum kayıcak diye o derece . Şimdi motoru değişmek istiyorum sigortanın senesini dolmasını bekliyorum mart ayında doluyor . Yeni motor alıcam diye buna masraf etmiyim diyorum ama bir yandanda lastikleri değişeyim böyle olmaz diyorum .
    İrc kuru zeminde iyi ama yağmurda baya kaydığını duydum , michelin ise yağmurdada daha zor kayıyormuş . 180 lira civarına buldum michelin lastik , irc ise 90 lira . Acaba diyorum masraf etmesem şimdikinden iyidir diye lastikler 10 bin küsür km yol yaptı üstündekiler . İrc markamı alsam iki tane ? şimdikinden iyi olur diye düşünüyorum , yağmurda vs uzak yere zaten araç ile gidiyorum daha çok şehir içi işe git gel yapıyorum motorla yada tatillerde ufak gezintiler . Yada ön lastiğe michelin arkaya irc mi alsam ? Arkadan çok şikayetim yok uyumsuz olur diye düşünüyorum ama arkada kayma sorunum yok pek ön çok kötü .
    Bird direksiyon dengesiz gibi düz tutunca sorun yok ama sağa manevra yaparken ağırlık sağa , sola dönerken ağırlık sola çöküyor gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Arkadaşım bende Mondial Mash kullanıcısıyım, sıfır aldığım motosikletimin lastiklerini aynı düşünce ile değiştirdim. Tavsiye üzerine Sava MC20 Monsum modelini kullanıyorum. Irc ile fiyat olarak eşdeğer fakat kalite olarak kat ve kat iyi. Islak zeminde farkı hissedilir derecede gördüm. Uygun bütçeye ıslak zeminde sıkıntı yaşamak istemiyorsan Sava markayı şiddetle önerebilirim. Yanılmıyorsam Pirelli-Sava aynı işletme (Arçelik-Beko gibi.)

Motosikleti
    Alıntı Halit_79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende Mondial Mash kullanıcısıyım, sıfır aldığım motosikletimin lastiklerini aynı düşünce ile değiştirdim. Tavsiye üzerine Sava MC20 Monsum modelini kullanıyorum. Irc ile fiyat olarak eşdeğer fakat kalite olarak kat ve kat iyi. Islak zeminde farkı hissedilir derecede gördüm. Uygun bütçeye ıslak zeminde sıkıntı yaşamak istemiyorsan Sava markayı şiddetle önerebilirim. Yanılmıyorsam Pirelli-Sava aynı işletme (Arçelik-Beko gibi.)
    Merhaba , yorumunuz için teşekkür ederim , irc lastiği dokuyucu.com.tr sitesinde 78 liraya buluyorum fakat sava bulamadım önerebileceğiniz bir site varmı acaba ?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Michelin tercih ediniz siz

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    sava MC-38 3 hamurlu lastik al, bir daha başka lastiğe bakmazsın.ıslak ve kuruda yol tutuş ve fren performansı mükemmel.

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    http://www.oponeo.com.tr/motosiklet-...va-mc20-monsum
    130/60-13 ebat seçiniz.
    Bu sitede 97 TL.

Ben geçen sene Bursa' daki yetkili satıcısından tanesi 85 TL ye almıştım.

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hayırlı geceler herkese . Başlıktanda anlaşılacağı gibi durum bu fakat gel gelelim tabiki ikisini bir tutmuyorum . Olayı kısaca özetleyeyim ilk kez bir scooter aldım . Öğrendim 6 ay oldu 5 binden fazla yol yaptım . Araba alınca kalan parayı harcamıyım diye almıştım ama işler umduğum gibi olmadı iki teker hevesi sardı arabaya binmez oldum :/
    Scooter çin malı olmasına rağmen mondial argent 150cc bu arada çok sevdim motorları . Şimdi motor üstündeki lastikleri sürmeye başladıkça berbat olduğunu anladım . Önceden virajlarda yatarken ve ıslak zeminde yağmurda sürerken son zamanlarda çok feci kaymaya başladı ıslak zemin gördüm mü dim dik gidiyorum gidon çeviremiyorum kayıcak diye o derece . Şimdi motoru değişmek istiyorum sigortanın senesini dolmasını bekliyorum mart ayında doluyor . Yeni motor alıcam diye buna masraf etmiyim diyorum ama bir yandanda lastikleri değişeyim böyle olmaz diyorum .
    İrc kuru zeminde iyi ama yağmurda baya kaydığını duydum , michelin ise yağmurdada daha zor kayıyormuş . 180 lira civarına buldum michelin lastik , irc ise 90 lira . Acaba diyorum masraf etmesem şimdikinden iyidir diye lastikler 10 bin küsür km yol yaptı üstündekiler . İrc markamı alsam iki tane ? şimdikinden iyi olur diye düşünüyorum , yağmurda vs uzak yere zaten araç ile gidiyorum daha çok şehir içi işe git gel yapıyorum motorla yada tatillerde ufak gezintiler . Yada ön lastiğe michelin arkaya irc mi alsam ? Arkadan çok şikayetim yok uyumsuz olur diye düşünüyorum ama arkada kayma sorunum yok pek ön çok kötü .
    Bird direksiyon dengesiz gibi düz tutunca sorun yok ama sağa manevra yaparken ağırlık sağa , sola dönerken ağırlık sola çöküyor gibi
    3-5 lira fazla ver kolunu bacağını kaptırma İRC nin şu ana kadar iyi modeli olduğunu ne gördüm ne de duydum bende kullandım 2 ayrı motosiklette ama bazı olayları tecrübe ederek anlıyorsun.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    imkanın varsa mıchelin al
    bazen tek kazası yetiyor.keşke dememek için
    dedigim gibi imkan meselesi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-5 lira fazla ver kolunu bacağını kaptırma İRC nin şu ana kadar iyi modeli olduğunu ne gördüm ne de duydum bende kullandım 2 ayrı motosiklette ama bazı olayları tecrübe ederek anlıyorsun.
    Spacy ve türevlerinde michelin kullananlar dahil hepsi irc (anlaş) winter grip tavsiye ediyorlar. İkisinide deneyen insanlar winter grip modellerinin hepsinden daha iyi olduğunu söylüyorlar. Özellikle değiştirenler var.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spacy ve türevlerinde michelin kullananlar dahil hepsi irc (anlaş) winter grip tavsiye ediyorlar. İkisinide deneyen insanlar winter grip modellerinin hepsinden daha iyi olduğunu söylüyorlar. Özellikle değiştirenler var.
    spacy kullanmış biri olarak aynen katılıyorum.

Motosikleti
    Kanaatimce hepsi demek yanlış olur ayriyeten spacy ve türevlerini kullanan arkadaşlar genellikle enterasan bi şekilde motor kullanan (frene sıkmak yerine kökleyip sokak aralarında arka lastiği kaydıran , kask nedir bilmeyen , kendi canını geçtim çevresindekilerin hayatını tehlikeye sokan ) arkadaşlar oluyor ve çokta lastiğe önem verdiklerini düşünmüyorum.
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    Kanaatimce hepsi demek yanlış olur ayriyeten spacy ve türevlerini kullanan arkadaşlar genellikle enterasan bi şekilde motor kullanan (frene sıkmak yerine kökleyip sokak aralarında arka lastiği kaydıran , kask nedir bilmeyen , kendi canını geçtim çevresindekilerin hayatını tehlikeye sokan ) arkadaşlar oluyor ve çokta lastiğe önem verdiklerini düşünmüyorum.
    Forumda yazılanları da okuyun. Önyargılı şekilde genelleme yapmayın. Veya bunu yazan adama "hayırdır neyini beğenmedin michelin'in" diye sorabilirsiniz.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    spacy kullandım. çok sıcaklar hariç her zaman kask, korumalı mont, korumalı eldiven, korumalı pantolon ve dize kadar forma bot giyerim. sokak arasında asla hız yapmam. benim düşünceme göre her an sokağa hayvan, çocuk, sağına soluna bakmayan araba atlayabilir. sürekli durabilecekmiş gibi giderim. trafikte araçların arasından da asla tam gaz geçmem bir elim frende olur her an durabilecekmiş gibi geçerim. spacy de de böyleydi, cbr 250 de de böyle. ama boş yolda kendimi ve çevremdekileri riske atmayacak şekilde basarım. spacy de de hondada da param olmamasına rağmen hemen eksi hesaba düşmek pahasına lastikleri değiştirdim. özellikle cbr 250 de lastik için 900 TL harcadım. demek istediğim, yaptığınız genelleme dahil tüm genellemeler yanlıştır. spacy ve spacy alpha konusunu okursanız neden yanlış bir genelleme yaptığınızı daha iyi anlayacaksınız.

Motosikleti
    Forumda yazılanları da okuyun. Önyargılı şekilde genelleme yapmayın. Veya bunu yazan adama "hayırdır neyini beğenmedin michelin'in" diye sorabilirsiniz.
    İlla ki düzgün kullanan arkadaş vardır hepsi demedim genellikle dedim zaten fakat kullanıcı profiline bakarsanız 15-18 yaş aralığında ekipmansız kaskı olmasına rağmen koluna takan , sokak aralarında dip gaz yapıp dönerken lastik kaydıran bu yüzden normal bir motosiklet sürücüsüne bile serseri damgası yapıştırılmasını sağlayan kişilerdir. Ayriyeten Michelin 'in kalitesi bariz bir şekilde ortadadır MotoGP ye lastik yapıyorlar başka örnek isteyeceğini sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:22 ----------

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spacy kullandım. çok sıcaklar hariç her zaman kask, korumalı mont, korumalı eldiven, korumalı pantolon ve dize kadar forma bot giyerim. sokak arasında asla hız yapmam. benim düşünceme göre her an sokağa hayvan, çocuk, sağına soluna bakmayan araba atlayabilir. sürekli durabilecekmiş gibi giderim. trafikte araçların arasından da asla tam gaz geçmem bir elim frende olur her an durabilecekmiş gibi geçerim. spacy de de böyleydi, cbr 250 de de böyle. ama boş yolda kendimi ve çevremdekileri riske atmayacak şekilde basarım. spacy de de hondada da param olmamasına rağmen hemen eksi hesaba düşmek pahasına lastikleri değiştirdim. özellikle cbr 250 de lastik için 900 TL harcadım. demek istediğim, yaptığınız genelleme dahil tüm genellemeler yanlıştır. spacy ve spacy alpha konusunu okursanız neden yanlış bir genelleme yaptığınızı daha iyi anlayacaksınız.
    Hepsi demedim zaten genellikle yazmıştım benim hitap ettiğim kesim daha çok paket servislerinde kullanılan spacy ve türlerini kapsıyordu tabiki de paket servislerde de çok düzgün kullanan kişiler var fakat siz enterasan bir şekilde üstünüze alınmışsınız. Ayriyeten sizin yanlışlarınız başkarının doğrusu olabilir o sizin nacizane fikrinizdir.
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Hiç unutmam bir keresinde dandik bir lastikle yeri öpmüştüm, sonrasında gidip michlen taktırmıştım, yeri öpmemek için en kalitelisini taktırın

Bende ybr 125 üzerine hala lastik almadığım için sürekli tedirginim. Ama 5 bin km oldu her ne kadar zor anlarım olsada tedbirli olunca bir sıkıntı yaşamadım. Tabi ki yağışlı mevsimler gelince ne olur bilemiyorum.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Lastiğin ucuzuna kaçmayın, yeri gelir 1 metre erken durmak hayatınızı kurtarır.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Michelin'le IRC kıyaslamak olmamış bence aynı segmentte değiller.

Motosikleti
    Dediğim gibi ben yorumlara bakıyorum. Mesela cbf, ybr gibi motorlarda genellikle michelin, metzeler tercih edilir. Ama iş küçük tekere yani spacy'e geldi mi kimse michelin'i önermiyor. Irc, anlaş ile değiştirip daha iyi olduğunu söyleyenler çok fazla. Yeni aldığı michelin lastiklerini değiştirenler dahi var. Yani bol reklamı olan iyidir anlamına gelmez. Tıpkı castrol'un motul'den iyi olmadığı gibi.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin tercih ediniz siz
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim sağolun
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sava MC-38 3 hamurlu lastik al, bir daha başka lastiğe bakmazsın.ıslak ve kuruda yol tutuş ve fren performansı mükemmel.
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için çok sağolun , araştıracağım derhal
    Alıntı Halit_79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.oponeo.com.tr/motosiklet-...va-mc20-monsum
    130/60-13 ebat seçiniz.
    Bu sitede 97 TL.

Ben geçen sene Bursa' daki yetkili satıcısından tanesi 85 TL ye almıştım.
    Teşekkür ederim ilginiz için , bende baktım yerleri kağıthane imiş bana yakın 5 6 km gidip elden alıcağım eğer buna karar verirsem bayram sonrası
    teiekkür ederim yorum için , yani can söz konusu 3 5e ebakmamak lazım . fakat bu irc denilen illet sahidende kötü anlaşılan
    Alıntı karaca3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imkanın varsa mıchelin al
    bazen tek kazası yetiyor.keşke dememek için
    dedigim gibi imkan meselesi.
    Merhaba , imkandan yana bir problem yok şükür sadece çok uzun süre binmeyeceğim yakın zamanda satacağım için michelin almama gerek varmı onu düşünüyorum sadece , mart nisan gibi değişicem motoru çok birşeyde yok gibi ama ne olur ne olmaz . sava denilen lastik denildiği kadar iyi yol tutuyorsa onu tercih edeceğim yoksa michelin alacağım
    benim lastik ebatım 130 60 13 acaba bendede aynı şekil mi sanki spacy lastikleri 12 gibi geldi bana
    Alıntı senolas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç unutmam bir keresinde dandik bir lastikle yeri öpmüştüm, sonrasında gidip michlen taktırmıştım, yeri öpmemek için en kalitelisini taktırın
    bende 2 kere düştüm henüz , suya denk geldimi sanki buzda gidiyor meret.
    Alıntı lostmymindd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ybr 125 üzerine hala lastik almadığım için sürekli tedirginim. Ama
    5 bin km oldu her ne kadar zor anlarım olsada tedbirli olunca bir sıkıntı yaşamadım. Tabi ki yağışlı mevsimler gelince ne olur bilemiyorum.
    aman dikkat şakası yok gerçekten ertelememek lazım hele bir geçsin şu bayramda
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiğin ucuzuna kaçmayın, yeri gelir 1 metre erken durmak hayatınızı kurtarır.
    Kesinlikle katılıyorum . .
    Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Michelin'le IRC kıyaslamak olmamış bence aynı segmentte değiller.
    Yanlış anlaşılmasın kıyaslama yapılmayacağının tabiki farkındayım , ben ihtiyacım doğrultusunda hangisini tercih etmem gerektiğini sordum . Kısa bir süre içerisinde motor değişeceğim , şu şu şekilde şu sıklıkta motor kullanıyorum . Pahalı lastik almama gerek varmı gibisinden sormak istedim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)