Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 Öğrenci adamı yorar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Gidon çırpmasından bahsediyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

facede ktm rc turkey grubu var o kadar kullanicisi var titresimi cok abartiyorlar dedi hepsi bilemiyorum. goreceli tabi bu durum. ayrica r25, silindirleri diasil ile kapladigini duyurmustu, ktm nikasil kapli silindir ve blok kullaniyormus. motor evladiyelik nitelik kazanabilir bu ozellikler ile. ikinci eli zayif, katiliyorum
    ccc67 bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Cbr250 kadar mi daha mi fazla titreşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı emre xt125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    facede ktm rc turkey grubu var o kadar kullanicisi var titresimi cok abartiyorlar dedi hepsi bilemiyorum. goreceli tabi bu durum. ayrica r25, silindirleri diasil ile kapladigini duyurmustu, ktm nikasil kapli silindir ve blok kullaniyormus. motor evladiyelik nitelik kazanabilir bu ozellikler ile. ikinci eli zayif, katiliyorum
    Hocam ayrıca grubu bulamadım bi sorum daha var.Bu ktm 31 beygir fakat 165te kesiciye giriyor diyorlar.Ben cbr125 ile 141 gördüm eğer ktm top speed 165 ise ayıp etmiştir ktm

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250 kadar mi daha mi fazla titreşim

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Hocam ayrıca grubu bulamadım bi sorum daha var.Bu ktm 31 beygir fakat 165te kesiciye giriyor diyorlar.Ben cbr125 ile 141 gördüm eğer ktm top speed 165 ise ayıp etmiştir ktm
    Ktm'nin titresimi daha fazladir cbr'den. Suspansiyonlari da serttir , selesi de kicinizi agritir, ayrica oturus pozisyonu da r6 ile yarisir derecede rahatsiz.

165'te kesilme olayini anlamadim 250'lik motor 200 mu yapsin ?

Sorunuza gelirse R25 yaktigi kadar gitmeyen bir makina ama sekil vs. on numara. Yakit parasini bi yerden cikartirim dersen verdigi keyif daha fazla olur cbr'ye gore.
    ccc67 bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Aynen arkadaşın söylediği gibi ama selesi bir yandan avantajlı kaymıyorsunuz.Malzemesi falan iyi yani.R25 yanlış hatırlamıyorsam 190 civar hatta + çıkabiliyor.Şimdi bakın rc tek silindir motor haliyle son hız aramak saçma olur.Ama tork çok güzel
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen arkadaşın söylediği gibi ama selesi bir yandan avantajlı kaymıyorsunuz.Malzemesi falan iyi yani.R25 yanlış hatırlamıyorsam 190 civar hatta + çıkabiliyor.Şimdi bakın rc tek silindir motor haliyle son hız aramak saçma olur.Ama tork çok güzel
    Benim takıldıgım nokta su oldu hocam.Cbr 27beygir ama 177leri görüyor 31 beygir ktm 165te nasıl takılıyor

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim takıldıgım nokta su oldu hocam.Cbr 27beygir ama 177leri görüyor 31 beygir ktm 165te nasıl takılıyor

Kardesim bir mühendis olarak açiklama yapmaya çalısayim..

Şimdi mühendisler bir makinayi yada bir cihazı yaparlarken hangi amaçla yapacaklarini ve hangi dogrultuda bir makina olmasinı istiyorlarsa o dogrultuda karar alırlar.. Aynı şekilde Ktm muhendisleri motosikletlerinde top speedten cok tork a önem vermek istemisler.
    Tabi ki aklinizi beygir gücü karistirmasin . 1 beygir demek yanlis hatirlamiyorsam 75 kg agırlıģindaki bir yükü 1 saniyede 1 metre yukari kaldiracak guctur. Yani ktm nin o yüksek beygir gücü hızlanmada etkisi olur.Zaten onemli olanda bence odur zaten hangimiz sık sık top speed yapiyoruz ki ? Çogunlukla 0-110 km gibi hizları kullaniyoruz. Ve bu hizlarda ihtiyaciniz olan şey torktur.
    Yani isin özü ktm muhendisleri insanlarin her zaman kullandigi aralikta motorun canli olmasini istemisler. Cbr da ise biraz daha yuksek hiz amaclanmis.. Eğrr arzu edersen ktm nin arka dislisini kücültürek ktm nin de son hizini arttirip torktan feragat edebilirsin ..
    Ben daha gecen hafta duke 200 kullandim .. Suan sahip oldugum motosiklet cbr125 ..Size söyle soyleyeyim rc serisi ile farklidir belki ama çok psikopat bir motoru var.. Kesinlikle baslangic motoru degil.. Arkadasimin motoruydu cok basmak istemedim kendisi surekli bu makina cok deli cok acayip diyordu iyi bir bakayim dedim. Cidden öyle, soyle bir örnek vereyim 3. Viteste cbr125 ile çıkamadigim yokusu duke200 ile 4. Viteste 4000 devirde iken gaza dokundugumda direk hizlaniyordu.. Nasil bir makina ise istemeden ya redlinedayim yada kesicide .. Çok eğlenceli bir motorsiklet. Hatta eğer imkanım olursa bir duke250 abs bile dusunuyorum.. Bence rc serisi oturus pozisyonu sizi rahatsiz etmeyecekse.. Sizi cok mutlu edebilir.. Hatta duke 200 bile oyle iyi hizlaniyor ki r25 i bile ışıklarda geçebilirsiniz

Zaten sıkca kullandigimiz hizlar 0-120 onun üstü biraz fantezi biraz risk gibi...
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Café Racer
    Yamaha R25 öğrenciyi aç bırakır.
    Bir kaç arkadaşım da var ve en büyük sıkıntıları yakıt tüketimi.
    Agresif kullanıyorsan eğer (R25'i agresif kullanabilmen için en az 7K RPM'de kullanman gerekiyor bunu da belirteyim. ) yakıt tüketimin 100KM/5.5-6 litre olacaktır.
    Ben sakin sakin kullanayım dersen de 3.5-4'ün altına inebileceğini sanmıyorum.

KTM RC 390 ile agresifliğin dibine vurduğumda şehir içi 5-5.8 lt arası bir yakıt tüketimim oluyor.

Stabil ve sakin kullanımda 3-3.3 lt arası yakıt tüketimi. (şehir içi)

Uzun yola gelirsek eğer sabit 90-100 km hız ile sürpriz o zaman başlıyor.

Şunu buraya bırakayım ben. :D

ccc67 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agresif kullanıyorsan eğer (R25'i agresif kullanabilmen için en az 7K RPM'de kullanman gerekiyor bunu da belirteyim. ) yakıt tüketimin 100KM/5.5-6 litre olacaktır.

KTM RC 390 ile agresifliğin dibine vurduğumda şehir içi 5-5.8 lt arası bir yakıt tüketimim oluyor.

http://i.hizliresim.com/pEGrqL.jpg
    390 2.5 yakıyosa 125 duke ne yakar
    *Heka bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016

Stabil 90-100 diyip ortalama hizinizin 46 olmasi da ilgincmis hocam.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 saat boyunca 7 ışığa denk gelse ve 10 dakika beklese , kalkislarda da ekonomik kalkis yapip devri birden yükseltmese bu yol boyuncada hızı hep 90-100 olsa ortalama hız 46 ya yakin gosterecektir.

Arkadas 90-100 le gittim demis 1 saatte 100 km yol yaptım benzin tüketimim bu dememis zaten
    *Heka bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 saat boyunca 7 ışığa denk gelse ve 10 dakika beklese , kalkislarda da ekonomik kalkis yapip devri birden yükseltmese bu yol boyuncada hızı hep 90-100 olsa ortalama hız 46 ya yakin gosterecektir.

Arkadas 90-100 le gittim demis 1 saatte 100 km yol yaptım benzin tüketimim bu dememis zaten
    7kere isiktan kalkarken bunu yakiyorsa dunyadaki herseyden az yakiyor zaten.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    Café Racer
    Ortalama hız nedir, nasıl hesaplanır lütfen öğrenin.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Humor me pls. Stabil nedir onu bi ogrenin bence. Kendi motorumu savunmuyorum, senin motora da bok atmiyorum. Yakiodur 2.5lt de.. 90-100 "stabil" giden bi 400cc'nin 2.5 yakmasi cok tras geldi.

Motosikleti

Kalbim ktm diye atmaya başladı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim bir mühendis olarak açiklama yapmaya çalısayim..

Şimdi mühendisler bir makinayi yada bir cihazı yaparlarken hangi amaçla yapacaklarini ve hangi dogrultuda bir makina olmasinı istiyorlarsa o dogrultuda karar alırlar.. Aynı şekilde Ktm muhendisleri motosikletlerinde top speedten cok tork a önem vermek istemisler.
    Tabi ki aklinizi beygir gücü karistirmasin . 1 beygir demek yanlis hatirlamiyorsam 75 kg agırlıģindaki bir yükü 1 saniyede 1 metre yukari kaldiracak guctur. Yani ktm nin o yüksek beygir gücü hızlanmada etkisi olur.Zaten onemli olanda bence odur zaten hangimiz sık sık top speed yapiyoruz ki ? Çogunlukla 0-110 km gibi hizları kullaniyoruz. Ve bu hizlarda ihtiyaciniz olan şey torktur.
    Yani isin özü ktm muhendisleri insanlarin her zaman kullandigi aralikta motorun canli olmasini istemisler. Cbr da ise biraz daha yuksek hiz amaclanmis.. Eğrr arzu edersen ktm nin arka dislisini kücültürek ktm nin de son hizini arttirip torktan feragat edebilirsin ..
    Ben daha gecen hafta duke 200 kullandim .. Suan sahip oldugum motosiklet cbr125 ..Size söyle soyleyeyim rc serisi ile farklidir belki ama çok psikopat bir motoru var.. Kesinlikle baslangic motoru degil.. Arkadasimin motoruydu cok basmak istemedim kendisi surekli bu makina cok deli cok acayip diyordu iyi bir bakayim dedim. Cidden öyle, soyle bir örnek vereyim 3. Viteste cbr125 ile çıkamadigim yokusu duke200 ile 4. Viteste 4000 devirde iken gaza dokundugumda direk hizlaniyordu.. Nasil bir makina ise istemeden ya redlinedayim yada kesicide .. Çok eğlenceli bir motorsiklet. Hatta eğer imkanım olursa bir duke250 abs bile dusunuyorum.. Bence rc serisi oturus pozisyonu sizi rahatsiz etmeyecekse.. Sizi cok mutlu edebilir.. Hatta duke 200 bile oyle iyi hizlaniyor ki r25 i bile ışıklarda geçebilirsiniz

Zaten sıkca kullandigimiz hizlar 0-120 onun üstü biraz fantezi biraz risk gibi...
    Çok güzel açıklama yapmışsınız gerçekten emeğinize sağlık.Okulunda tepede olduğunu düşünürsek sanırım ktm mantıklı.Düşündüğüm tek şey top speeddi onuda aşıyorum sanırım

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    O kocaelinin gidisi oldugu kadar gelisi de var ;) o nasil bir yokuştur o yokusa o caddeyi kim neden nasil yapmistir? Hele o minibus soforlerinin hal ve hareketleri amannn yarebbi kisin ozellikle coook dikkatli olun.

Simdi soruya gelirsek ogrenciden ogrenciye gore degisir bence. Sen kendini bizden daha iyi biliyorsun sen karar ver seni yorar mi?

Motosikleti
    Mondial 125 mg sport, honda cbf150 (25000km)
    Motoru babaniz aliyorsa 18 bin tl ye temiz 2014 2015 mt07 alin pisman olmazsiniz

Motosikleti
    Café Racer
    Humor me pls. Stabil nedir onu bi ogrenin bence. Kendi motorumu savunmuyorum, senin motora da bok atmiyorum. Yakiodur 2.5lt de.. 90-100 "stabil" giden bi 400cc'nin 2.5 yakmasi cok tras geldi.
    Stabil çok doğru bir kullanım olmamış haklısınız.
    Söylemek istediğim maksimum 90-100 km/h ile ve yolun durumuna göre kullanım. Işık, trafik, bozuk satıh vb.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Selam,11 bin km de r25 im. 0 km aldim , michelin pilot taktirdim. Yakit ortalamam 3.6 iydi , son donem 3.9 a cikti. Cok agresif kullanmadim. Sehirici sehir disi km olarak yari yari ya dir km. sehirler arasi yollarda 120-150 arasi ortalama 130 lar kulkaniyorum. Bolu istanbul 280 km 1 depo gitti yedege dusmedim. 10k ustu agresif kullanirsan yakar. 7k 8k devirlerde yani 90-110 km saatte hizlarla 3.7 - 4.0 arasi olur tuketimin 100 km de. Performans goruntu itibariyle kesinlikle seni mutlu edicek bir motor. Servis ucrteleri 160 tl alti bakimi olmadi. 1000 5000 10000 bakimlarini yaptirdim. Tecrubelerime dayanarak yaziyorum bunlari. Simdide satiyorum cok sevdigim motorumu, gsxr600 sifir alicam kismet olursa. Umarim faydasi olur yazdiklarimin
    ccc67 ve Linwelin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,11 bin km de r25 im. 0 km aldim , michelin pilot taktirdim. Yakit ortalamam 3.6 iydi , son donem 3.9 a cikti. Cok agresif kullanmadim. Sehirici sehir disi km olarak yari yari ya dir km. sehirler arasi yollarda 120-150 arasi ortalama 130 lar kulkaniyorum. Bolu istanbul 280 km 1 depo gitti yedege dusmedim. 10k ustu agresif kullanirsan yakar. 7k 8k devirlerde yani 90-110 km saatte hizlarla 3.7 - 4.0 arasi olur tuketimin 100 km de. Performans goruntu itibariyle kesinlikle seni mutlu edicek bir motor. Servis ucrteleri 160 tl alti bakimi olmadi. 1000 5000 10000 bakimlarini yaptirdim. Tecrubelerime dayanarak yaziyorum bunlari. Simdide satiyorum cok sevdigim motorumu, gsxr600 sifir alicam kismet olursa. Umarim faydasi olur yazdiklarimin
    Bilgiler için çok teşekürler sanırım benim agresif kullanimima pek uygun bir motor değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)