Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Müzik dinlemek istiyorum ama kask?

Motovento
    REKLAM ALANI

Biliyorum motor kullanırken müzik dinlemek riskli ama ven kulakliklari takip muzik dinlemek istiyorum. Fakat kulağıma kulakliklari gecirince kask girmiyor. Ne yapabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    Kulak ici kulaklik kullaniyorum pek sıkıntı olmuo. Şöyle
    SAZMAN bunu beğendi.

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    İntercom a uyumlu kask alacaksın. çinden de ucuz yollu intercom getirteceksin. telefona bluetooth ile bağla istediğini yap. ama şehir içinde değil tabiki,uzun yolda tercih etmelisin. dış sesleri duymanı engeller ve ayrıca konsantrasyonunu da dağıtabilir.bu yüzden sonucu hiç hoş olmaz.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Kulak içi kulaklığım(jbl) 3 ayrı kasktada sorunsuz kullanıyorum. Belki model olarak dışa fazla çıkıknolmayan minimalist modellere bakabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Ek olarak yoğun trafikte müzik dünlemeyi doğru bulmuyorum ama uzun yolda şart. Zaten rüzgar sesinden, bir çok ses duyulmuyor. Orta düzeyde ses ile hem müzik hem de araç korna sesleri duyuluyor.
    Tabi aynalara hakimiyet ve sık göz taramanız iyi ise müzik dinlemek sorun yaratmıyor.

Alıntı Linwelin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak ici kulaklik kullaniyorum pek sıkıntı olmuo. Şöylehttps://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...HAvuSGakNuMSqA
    Çok şık bir kulaklık. Modelini öğrenebilir miyim?

Linwelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 / 2016
    https://www.amazon.com/Razer-Adaro-I.../dp/B00I4XMMKG

Razer adaro kulakici modeli trde var mi bilmiyorum da ben oyuncu ekipmani icin almistim ve genelde oyuncu ekipmanimi amazondan yada sanalmarketimden siparis ediorum.

şimdi kontrol ettim TRdeki fiyatları da amazondan sipariş verin, 300lira yazmışlar trde fiyatına 50dolar amazonda 10dolar civarı da kargo yazar, gümrük yok zaten kılçıksız elinize ulaşır 2-3 haftada.
    Forumun çikolata renkli bi maddeye donmesi sonucu pek fazla takılmayı düşünmüyorum artık. İsteyen iletisimdeki facebook veya skype adreslerinden iletisebilir. Sağlıcakla..

Motosikleti
    MT07
    Merhaba ben eski kaskımda intercom kullanıyordum.Yeni kaskımda intercomun kabloları kask içinde başımı rahatsız ettiğinden dolayı
    https://www.aliexpress.com/snapshot/...78114006785507
    şöyle bir bluetooth kulaklık+mikrofon sipariş ettim.Çok pratik görünüyor.Bende daha deneyemedim siparişi bekliyorum.Aklında bulunsun.Bence güzel bir alternatif olabilir.

Alıntı StiF adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben eski kaskımda intercom kullanıyordum.Yeni kaskımda intercomun kabloları kask içinde başımı rahatsız ettiğinden dolayı
    https://www.aliexpress.com/snapshot/...78114006785507
    şöyle bir bluetooth kulaklık+mikrofon sipariş ettim.Çok pratik görünüyor.Bende daha deneyemedim siparişi bekliyorum.Aklında bulunsun.Bence güzel bir alternatif olabilir.
    Ben iphone un kendi kulaklıgını taktim, kaskı takarken sıkıntı yoktu ama çıkarırken kask kafama tam oturdugundan kulagım fena acıdı. İntercom sipariş etmeyi düşünüyordum ama ne gibi bir rahatsızlık verdi merak ettim kablolar

interkom takalı 1.5 hafta falan oldu benim. eskiden kulakiçi kulaklık kullanıyordum ve takıp çıkarırken rahatsızlık veriyordu kaskı ayrıca durdurmak için telefonla falan uğraşıyordum. interkom olayı cidden iyi oldu hem benim kaskımda gerekli yuvalar olmamasına rağmen oldukça verimli gibi. fakat müzik kalitesi iyi değil. tamam çok riskli ve yanlış bir davranış müzik dinlemek ama aşırı da zevkli malesef. interkomlarla gelen hoparlörden güzel zevk vermiyor müzik özellikle 80km hızı geçince. ondan dolayı interkoma kulakiçi kulaklığımı takıyorum, yine telefondan interkoma bağlanıyorum böylece hem müzik zevkini çıkarıyorum hem de kaskı çıkarırken kablo derdim çok olmuyor çünkü kablo kask ile telefonum arasında değil kask ile kask arasında.
    Önemli uyarı: motosiklette müzik dinlemek tehlikelidir. lütfen iki kez düşünün. ayrıca müzik türünü de lütfen çok gaza getirici ayarlamayın.
    Güvenli sürüşler.

Motosikleti
    MT07
    Kask kafama tam oturdugundan dolayi basimin ust ve arka kismindan dolanan kablolar baski yapti.Belki biraz boyle kullansam kaskin pedleri esneyip bir miktarda olsa rahatlayacakti ama ben tercih etmedim.Eski ls2 kaskim baya bi lacka olmustu oyuzden onda problem yasamiyordum.Aksine daha iyi oturuyordu kafama 😄

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Ben bu resimdeki kulaklığı aldım. Tek kulakiçi Bluetoothlu. Kullanışlı yani idare ediyor

http://www.hizli-resim.net/images/2016/09/10/image.png

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yorumlara hiç bakmadım direk cevap yazıyorum. ben 2014 ün son baharında 45 tl ye vatan computer den kulak içi kulaklık almıştım sony marka. kaç sene oldu kulaklığı haalende kullanıyorum sorun olmuyor kask ile.

hatta kaskı takınca ayrı bir bas ve tiz veriyor sanki güçlü bir ses sistemi gibi.

zaten bilgisayarıma da 4 kanal soundlink amfi bağladım ve yanına 1000 watt kabinli bass ve 2 tane 300 watt yuvarlak hoparlör.

yani araba ses sistemini bilgisayarıma bağladım ve akü yerine iki adet 15 ve 16 amper güç kaynağı kullanıyorum. bir birine paralel bağladım ve araya iki tane diyot koydum sıkıntı yok şimdi bam güm dinliyorum.

edit: oo osman tesadüfe bak ard arda yorum yaptık yine :D nasılsın hacı

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Kulaklık modellerini denemeniz gerekebilir

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Acikcasi normal bildigin telefon kulakligi ile ise basladim, samsungun yukardaki arkadaslarin siparislerine benzer sekilde kulagima taktim montun icindende telefona.. memnun kaldim mi, hayir kulagimi cok acitti:( dedim olmuormus.. sonra yeni bir samsung aldim, samsung kualklik modeli iphonekine benzemis bi taktim miss..

Kissadan hisse kulakligi takip, kaski takip denemen lazim her kulaklik uygun olmuyor kisiye gire deisior..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)