Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bugünde ölmedik

Motovento
    REKLAM ALANI
    K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 2 saat önce izmir karşıyaka yolunda başıma gelenleri paylaşayım
    İzmirli olan arkadaşlar bilirler Yeşildere yolundan karşıya istikametine girdim.Sol şeritte 80km ile paşa paşa gidiyorum arkadan bir Audi q7 sıkıştırdı sinir oldum içimden diyerek gaz açıp orta şerite oradan da en sağ şerite geçtim.hızımı 80-90 sakin sakin gitmeye devam edicem kafamı sol aynama çevirip arkamı kontrol edeyim derken dibimden q7 geçti benim gidonla araba arasında 4-5 santim ile kanım dondu refrüjlerin dibine girdim kaçtım
    O an nası sinirliyim takıldım arabanın arkasına korna çalıyorum durmuyor el işareti ile gel gel yapıp sağ sinyalimi yaktım durmuyor kornaya asıldım yok el hareketi çektim sinirlensin dursun diye yok
    Karşıkayanın yolu askeriyenin önüne çektim 155 i aradım canıma kast etti 80 lik yolda 120-130 ile gidiyor diyerek şikayette ettim
    Onlarda yetmedi telefonda sordum şikayetçi olmak istiyorum diye en yakın karakola gidin dendi onada gittim
    Durumumu anlattım sıra var bekleyin şikayetinizi alalım dediler
    Sigarayı bırakalı 2-3 hafta oldu paket aldım sigara yaktım
    Yok hala sinirliyim bekledim 1-2 saat sonra ifade vericem polis karakolu ilk başta bana bu işten bi iş cıkmaz dediler senin bu karakolda değil olayı geçtiği karakola girmen gerekiyor dediler daha çok sinirlendim içimden söverek çıktım

Yok arkadaşlar biz bu tutkumuzdan ölüyoruz candan daha değerli ne var ki eğer reflekslerim biraz yavaş olsaydı ölüydüm bu günde

Keşke araba dursaydıda ölüme kast etmek neymiş eldivenin korumalarıyla tatdırsaydım

Sonra karakolda suçlu olarak oturmayı tercih ederim karakoldada aynı şekilde dile getirdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ben trafikte her önüme gelene söven biri değilim hayatımda sayılıdır bu kadar sinirli olduğum
    Ama şansım olsa plakayı söker öyle gezerim benim canıma kast edenlerin arabasının motor bölgesini mermi ile doldurmak isterim belki bu isteğim psikolojik sorunlu olarak görebilirsiniz ama hiç kimsenin bir başka kişinin canına kast etme şansı yoktur belki o araç kullanıcısı bu gün veya yarın birini öldürücek
    Kesin olarak bildiğim birşey varsa bu gün ben zor kurtardım kendimi

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Trafikte yanımda serik bıçağı (antalya nın meşhurdur) taşımayı düşünüyorum. Avcı bıçağı gibi bişey 15 18 cm sapıyla beraber.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünya'nın geri kalanında dolaylı yoldan adam öldürmeye teşebbüs olarak tanımlanabilecek bir olayı ben artık Türkiye gibi geri kalmış bir ülkede son derece normal karşılıyorum.Polisin yada adaletin de olaya gerektiği gibi müdahele edeceğini sanmıyorum.

Özellikle şu sonradan göreme aracı olan kıromobil SUV lardan uzak durun arkadaşlar.Audi Q7,Q5,BMW X3,X5,Porsche Cayenne,Range Rover ve benzeri SUV ları gördüğümde direk "Aman sonradan göre kıro uzak dur.." diyorum kendi kendime.Özellike beyaz ise daha da bir uzak durun.
    pea bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen yenisin galiba.

Şaka bir yana, bunlar her yerde her zaman karşına çıkacak ama en çok altınyolda, yani membaında hayatta kalmışsın.
    Bende deliriyorum ama bir nefes alıyorum. Gerekirse bir yerde durup bir soda içip, bir sigara yakıyorum. Ben de iki defa bıraktım bir yıl sonra başladım. Bu memlekette ya küçük yerde yaşayacaksın, ya da çelik gibi sinirlerin olacak.
    Mal bu, fazlasını bekleme.

Tekrar geçmiş olsun.
    yetkina bunu beğendi.

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    sol şerittesiniz arkanızdan q7 geliyor ve sizi görüyor, ulan adama bak kimki bu benim önümden gidiyor benki yüce q7 yim diyor ve sizi ezmeye çalışıyor. olay gayet basit yani siz kimsiniz ki sinek kadar motosiklet yola çıkmaya bile hakkınız yok tutmuşsunuz birde sol şertten gidiyorsunuz. hergün başıma gelen olay bu benim artık kendimi böyle avutuyorum tüm ezikliğim ile bütün beni sıkıştıran araçlardan özür diliyorum beni affetmelerini istiyorum biz motosikletliyiz yani kimiz biz ?

not: geçmiş olsun sigaraya başlamanıza da çok üzüldüm

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Büyük geçmiş olsun. Bu olaydaki en büyük kaybınız bence tekrar sigara içmek olmuş. Trafik hep böyle. Bunun gibi herkesin cezasını vermeye çalışsak ayrıca bir motorcular hapishanesi çıkar ortaya.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    '' sol şeritte 90 la gidiyorum '' bu olmaz 3 şeritli yollarda en sağ şerit yavaş giden araçlar için, orta şerit hızlı giden araçlar için, sol şerit ise sadece sollamak içindir ve bu bir trafik kuralıdır ve imtihan sorusu olup genel kaidedir bilgilerinize arzolunur.

Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    '' sol şeritte 90 la gidiyorum '' bu olmaz 3 şeritli yollarda en sağ şerit yavaş giden araçlar için, orta şerit hızlı giden araçlar için, sol şerit ise sadece sollamak içindir ve bu bir trafik kuralıdır ve imtihan sorusu olup genel kaidedir bilgilerinize arzolunur.
    3 şeritte dolu solda önüm araba kaynıyor o yüzden o şeritteyim haklısın 90 sol için yavaş
    Sağa geçip 80 le gitmeye devam ettim
    Sonuç olarak bende sorun yok boşuna aramayın bende arada sorunlu kullanıyorum ama bu gün mülayimlik vardı dersimi aldım

Trafikte araçları siper olarak kullanıp öyle devam edicem

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Otobanda şehır dışı yolarda aracların hız sınırı kaç ve şehir içinde kaç ehliyet aldıysanız direk geri verin sizde bizde kurtulalım gardaşım

Yol boş olur ferah olur ibrenin dibini gör anlarım tirafikte ve şehir içinde veya dışında 90 km re gayet makbul bir hız adam 40 gitmiyor sonuçta
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçmiş olsun. Aracın peşine düşmekle hata yapmışsın. Madem peşine düştün, plakasını alsaydın bari. Alsaydın kendisine iyi dileklerimizi yazıp biraz içimizi ferahlatırdık. Laf aramızda, 250cc motorla sağ şeridi mekan tutsak yeridir bu memlekette.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu bir trafik ihlali olsa bile cezası "kıronun tekinin sürdüğü Audi Q7 ile ezilerek katledilmek" sanırım değildir.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Hocam aracın plakası ne ?

Bu gibi durumlar için o ilin MT grubuna plakayı aracı yazcaksın bir yerde gören eden olursa tenhada araca zarar verip yol alcak aslında çok ciddiyim bu gibi şerefsiz evlatlarına böyle yasadışı örgüt gibi olmak lazım.

Vatan millet aşkıyla yanan birisiyim ama polislerimizin bu halleri görev yapmamazlıkları yüzünden polislerden nefret eder oldum. Benim başıma benzer olay geldi saatlerimi harcadım ve polisler bana bunu diyor;
    "sonuç çıkmaz uğraşma, bana iş çıkarma vs "

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aracın plakası ne ?

Bu gibi durumlar için o ilin MT grubuna plakayı aracı yazcaksın bir yerde gören eden olursa tenhada araca zarar verip yol alcak aslında çok ciddiyim bu gibi şerefsiz evlatlarına böyle yasadışı örgüt gibi olmak lazım.

Vatan millet aşkıyla yanan birisiyim ama polislerimizin bu halleri görev yapmamazlıkları yüzünden polislerden nefret eder oldum. Benim başıma benzer olay geldi saatlerimi harcadım ve polisler bana bunu diyor;
    "sonuç çıkmaz uğraşma, bana iş çıkarma vs "
    Bence aracı gören olursa içine kesik at kafası koysun
    Yok abi daha neler ama illa bir şey yapalım diyorsanız
    Araç sahipleri "35 KA 1815" diye ap plaka yaptıralım gördüğümüz her kırmızıda geri ileri yapalım ceza manyağı olsun şerefsiz
    audi q7 beyaz araba bu arada
    beyaz q7 im olsa gider arabaya "35 KA 1815" diye plaka takarım suç işlerim ne bileyim bakkaldan cips bira çalarım bak bu arabanın plakasına bununla çaldım derim bilemedim şimdi

Motosikleti
    pulsar 200NS
    Bu işin çözümü, trafikte olan bu tür olaylarda kask kamera görüntülerinin delil sayılıp, suç duyurusunda bulunulmasını sağlamaktır. Baika bir çözüm yoktur. Ondan sonra bu adam niye katil oluyor. Canına kast edilmiş, sinirlenmiş, kendince nefsi müdafaa ediyor. Kısacası Bu ülkede insanlar kültürsüz, cahil, saygısız, görgüsüz ve trafikte birbirine saygı duyan o kadar az insan varki şaşırmak elde değil. Hergün farklı tehlikeler atlatıyoruz. kırmızı ışıktasındır, arkadaki yol ver geçicem der, sırf motosikletlisin diye. Hani orada tek şey istedim, bunlara ceza yazabilecek yetkiye sahip olabilmeyi ve mümkün olan en üst sınırdan ceza yazmayı. 40 Yaşımı bitirdiğim gün trafik müfettişi olucam gönüllü olarak nasip olursa. Trafikte adaleti sağlayacak çok sayıda gönüllü trafik müfettişlerine ihtiyaç var. Özellikle bu görevi motorlulara vermeliler

Ne biçim konu açtıysam yönetim sarı kart verdi kaç sarıda kırmızıya ulaşıyoruz ehliyet puanı gibimi 100 üzerinden mi düşüyoruz gibi soruların cevabını ileride anlıcaz

Tamamdır not alınmıştır go-pro alınacak
    Yeri geldimi sol eldiveni takmaya bile üşeniyorum artık kamera ile gezmek garip olucak , araştırayım

Geçmiş olsun.Yeşildere yolunda geçen hafta benimde başıma şöyle bir olay geldi sağ tarafta aheste aheste (70-80) gidiyorum,solumda orta şerit ondan sonra sol şerit var ve hepsi dolu bir ara arkamdan çok eski bir model renaultun geldiğini gördüm yaklaştı yaklaştı dibime kadar gelip bana korna çaldı hani gidebilecek bir yer olsa çekilecem geçsin gitsin yol ayrımından hasyünün oraya gireceğim bu korna acayip sinirlendirdi beni kenara çektim aynen arkadaş gibi gel gel sağa çek vs vs yaptım adam bastı gitti, bende takip için değil ama aynı yola gittiğim içni arkasından gittim ve bir süre sonra yakaladım yanında durdum camı aç dedim,açtım ben birşey sormadan direkt ben kornayı size çalmadım arkamdan sıkıştırdılar dedi.Ben adamla tartışmaya hazırlanırken bu söz karşısında birşey diyemedim,kusura bakma diyip geçtim gittim,Daha sonra düşününce ne kadar bireysel sürüş yeteneklerini geliştirmeye çalışırsam çalışayım sinirlenerine hakim olamadıktan, soğukkanlı olamaktın sonra hepsi boş bence.Buda böyle bir anımdı.

Ama orda silahi cikarip arkadan sarjoru bosaltsan oldurmeye tesebbus olur biri dava acsa en ust siraya cikar, :/ sktr edin boyle ulkeyi
    yetkina bunu beğendi.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    De ayri olacak. "Bugun de olmedik" gibi.

İmla hatalarının kusura bakmayın sinirli yazılmış metindir zaten içerisinde baya geçirdiğim için metinin üzerinde yönetim tarafından değişiklik yapılmıştır
    Konu sonucu kamera almaya karar kıldım korumalarada biraz daha yatırım yapıcam
    Eldivenide baya korumalı alıcam

Bi kaç kere daha yaşanırsa motorun arkasına cirit takıp sinirlendiğimin radyatörüne mi fırlatsam diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)