Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc Scooter (Today50 vs.) ile Köprü

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle konu daha önce açılmış ise özür dilerim.
    20 yaşındayım A2 ehliyetim yok 50 cc scooter almayı düşünüyorum (Today 50)
    Bu scooter ile FSM ya da Boğaziçi köprüsünden geçebilir miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı mastarci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedi gibi ezerler 50 60 km hızla tapa gaz nasıl yol gidilir arac ruzgarından uçarsın denize doğru balıklama 50 cc motorun amacı şehir içi gerekirse E5 ve otobanada çıkılmaması tavsiye bendeki aletle 100 110 gidiorum anca kesiyor 140 160 giden alet olsa çok iş ve hayat kurtarır
    espresso bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    50 cc ile bende köprüyü geçmenizi tavsjye etmem yavaş kalır ve sizi tehlikeye sokar.

Motosikleti
    Tmax 530
    Kedi gibi ezerler gereksiz bir yorum olmus.
    50 - 60 km hiz gayet normaldir, akici trafikte bazen 100 km hiz da tehlikeli olabilir, yavaslik acisindan.
    Ruzgar kismina katiliyorum, savrulma kesin olur.
    blue4XL bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    100cc Cub'la E5'i baştan sona köprü de dahil gittim. Dik yokuşlarda emniyet şeridine kaçmak gerekebiliyo onun dışında sorun yok. Ama 50cc motorla çevreyoluna, köprülere çıkılmaz. Çok yavaş kalır, tehlike yaşarsınız. Zaten bu tür araçların böyle yollara girmesi çoğu ülkede yasaktır.

Yorumlariniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkur ederim. Rüzgar etkisi ve hızın yetersiz kalacagini bende tahmin etmekteydim aklimda olan asil soru 50cc motora hgs falan çıkartilabiliyor mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Sihhat ve sağlığınız için bu önerimiz yoksa mal sizin isterseniz dik rampalar çıkın traifkte sürücüler malesef sabırsız 80 km normal gördükleri için sıkıştırmamaları içten bile değil

derdalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya görende herkesi köprüden 120 ile geçiyo sanacak
    millet bisikletle dünyayı geziyo biz hala 125 cc motorla uzun yola çıkılmaz 50 cc ile köprüden geçilmez
    sey_47, hasangazili ve alperheper bunu beğendiler.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    hocam ben 10 sene önce 50 cc çin malı motorla tüm istanbulu gezdim... boyum 1,82 cm kilom 70 falandı o zamanlar... selenin içinde hiçbir koruma özelliği olmayan bir tane kask vardı ve ehliyetim de yoktu... başakşehir, eyüp, eminönü, karaköy ve beşiktaşa geldim artçıyla... köprüde yakalanacağımdan korktuğum için kabataş üsküdar arasını vapurla geçtim (motoru vapura bindirdim)... sahil yolundan beylerbeyi, çengelköy, kanlıca, beykoz ve son olarak yeni riva yolundan elmalı köyüne geldim... bu yolun tamamı benimle aynı boy ve kiloda artçıyla yapıldı... onu elmalıda bırakıp ertesi gün tek başıma kavacık, fsm üzerinden yani TEM den başakşehire geldim... akşam tekrar çıkıp basın ekspres yolundan yenibosnaya gittim ve gece geri döndüm başakşehire...

şimdi düşünüyorum da hayatımın hatasını yapmışım... şimdiki aklım olsa hayatta böyle bir şeye kalkışmam... kendi motoruma bile kasksız ekipmansız binmeyen birisi olarak çok çok büyük cahillik etmişim diyorum... ne bende ne artçı da hem ehliyet yok hem de kask ve ekipman yok... neresinden bakarsan bak saçmalık...

50 cc ile istanbulda sıkıntı çekersin kardeşim... sağ şeridi ortalayıp gitsen millet sağından ya da solundan geçmeye çalışıyo... emniyet şeridinden gitsen makasçı haysiyetsizler var emniyet şeridine dalıyolar... ehliyetin de yokmuş 50 cc 'de olsa ehliyet şart diye biliyorum... hiç bulaşma... köprüde rüzgarlı günlerde geçemezsin zaten ondan bahsetmiyorum bile...

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Şu geldi aklima. Sanirim 80cclik bir scooterdı

https://youtu.be/Q529ooOdamA
    bindiregandi bunu beğendi.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    80-90 ile en sağdan gidersen sorun olmaz ama İstanbul trafiği tecrüben olması lazım. Çok yavaş gidersen tırlar, kamyonlar devamlı seni sollayacaktır. Bu durumda sen de kapağı emniyet şeridine atacaksın. Emniyet şeridine dalan makascılar tehlikeli, ayrıca emniyet şeridinden giden diğer motorlar senin için risk olacaklar.
    Ehliyetin de yokmuş, Allah korusun bir kaza yapsan her türlü suçlusun.
    Velhasıl tavsiye etmiyorum böyle bir şeyi.

50 cc düsünmemin sebebi B sınifı ehliyet ile kullanilabiliyor olmasi (B ehliyetim var), B ehliyeti bildigime göre M sınıf ehliyeti kapsiyor ve M ehliyeti ile de 50 cc ye kadar kullanilabiliyor diye biliyorum yanlisim varsa düzeltin lütfen.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    ilk motorum todaydi güzel motor ama sehir ici kisa mesafeler icin uretilmis.200 km sonra sattim zaten dayanamadım

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı derdalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya görende herkesi köprüden 120 ile geçiyo sanacak
    millet bisikletle dünyayı geziyo biz hala 125 cc motorla uzun yola çıkılmaz 50 cc ile köprüden geçilmez
    125cc ile uzun yola gidilmez diyen bi arkadaşım şimdi bisikletle yurt dışına çıkıp yakın ülkeleri geziyor. Bir günde bisikletle 250 km yaptığı oldu yaşıda orta yaş. Demek ki sorun motorlarda veya bedende değil de beyindeymiş

Today 50 ile ruzgarlı günde köprü geçilmez çok tehlikeli olur ama normal şartlarda 60-60 sağdan dikkatlice geçilebilir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    trafik şartlarına göre değişir..sıkışık dur kalk veya emniyet şeridi olan yerlerde sorun yaşamassin..ama trafik açık 80-90 km hızla akiyorsa köprünün tam üstünde emniyet şeridi de olmadığı için sıkıntı olur.

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı mastarci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU NE CESARETTİR YARABBİ...SENİ TANIMAK İSTİYORUM, YİĞİDİM...BENİ MUTLAKA ARA...

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Ankara'da bir yıl boyunca hep bisikletle işe gidip geldim. Bilenler bilir FSM bulvarında çoğu yerde şerit çizgisi ile kaldırım arasında mesafe yoktur. Ya kaldırımdan gitmelisiniz yada risk almalısınız. Ben bisikleti mümkün olduğu kadar kaldırımda sürmemeye çalışırım. Öyle olunca sağdan giden araçların geçecek yeri kalmıyor. Sol şerit çok hızlı olduğu için yol almakta zor oluyor. Bu bir risk bu riski almak yada almamak size kalmış.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Sabah ve akşam sorun olmaz zaten trafik oluyor. Öğle saatlerinde ezer geçerler

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Kardeşim İTÜ'den Maltepe'ye dönerken köprüyü geçtikten hemen sonra sol şeritte YBR 125 ile 80 km/h hızla ilerlerken arkadan gelen aracın vurması sonucu en az 30 metre yerde sürüklendi. Vuranın hızını sen düşün. Üzerinde reflektif yelek, Nolan N44 kask, Revit Sand II mont, kappa eldiven ve dizlik vardı. Ona rağmen 2 hafta bel korsesi ve ağrı kesici kullandı.

Maksimum 60 yapabilen ve ebat olarak çok daha küçük ve hafif bir motor varken kendini riske atarsın.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Falcon - Soft 50
    Ben 50cc ile gece yağmurlu bir havada ve akan bir trafikte geçtim, bir sıkıntı yaşamadım. Denildiği gibi rüzgar biraz savuruyor ama güçlü tutunursanız bir sorun yok. Git gel yaptım çift yön. O gün ön siperlik yoktu, şimdi var. Ön siperlik sorun yaratır diye düşünüyorum. Çünkü savurma daha da artacaktır. Kuş gibi uçarsın balıklama atlarsın diyenler tecrübe etmeden konuşmuşlar. 60 km hız gayet yeterli, en sağdan tırın tırın gidersiniz. En fazla bir iki araba korna çalar dikkate almazsınız. Olur biter.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)