Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YAVAŞ GİDELİM EKİPMANA GÜVENMEYELİM +18

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    bu ne böyle adam sınek gibi yapışı vermiş arabaya kaç km ile gidiyordu kim bilir.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    İçim kötü oldu yahu Allah rahmet eylesin dikkatli olalım beyler motor bildiğin araba ile bütünleşmiş.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Ben 200 yapıştırır giderim hiç sabredemem"
    "Boşuna mı aldık bu kadar para verip makineyi"

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    En sağlam ekipmandan bile 80-90 km/s hızdan sonra koruması beklenmez ki

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çıkarılacak 2.ders ; Nasıl olsa altımda araba var motosiklet ile çarpışsamda bir şey olmaz diye motosikletleri hiçe saymamak lazım.
    cx571, Jemand ve yetkina bunu beğendiler.

Yapma beeeee.uffff. icim gitti. Allah hepimizi korusun

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Bogazim dugumlendi, resmi kaydettim zaman zaman acip bakar ders alirim
    Ayrica "biz kaza yaparsak kendimize yapariz arabaya nolacak" diyenlere gelsin arabanin diger tarafindan cikacakmis nerdeyse
    Cok aci

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çıkarılacak 2.ders ; Nasıl olsa altımda araba var motosiklet ile çarpışsamda bir şey olmaz diye motosikletleri hiçe saymamak lazım.

Güzel diyorsun da, kazanın nasıl olduğuna dair bilgimiz yok aslında. Belki motosiklet sürücüsü %100 hatalıdır.
    Motosiklet kullanıyoruz diye ölümüne araç sürücülerini kötülemeye gerek yok. Tamam Türkiye' de inanılmaz bir umursamazlık var, fakat yurtdışı hiç öyle değil aslında.

Daha dün kamyon sürücüsü yolumu sinyal vermeden kestiğinde, arkadaşım dikkat etsene canımızdan olacaz dedi.
    Adamın altında kamyon var, kendi canını düşünüyor ben motosikletle çarpacağım diye.

Çok yolumuz var, malum şahısa da Allah' tan rahmet diliyorum. Kötü olmuş gerçekten. SS motorlar ne yazık ki bu şekilde, uzun yıllarca kazasız belasız kullanan sayısı iki elin parmağını geçmez sanırım.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    İl motorcu araca sol önden girmiş, sola savrulan araca ikinci motorcu ortadan girmiş, belki ilk motorcunun hatası ikinci motorcunun ve araç sürücüsünün canına mâl olmuş. keşke olmasaydı ALLAH rahmet eylesin.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel diyorsun da, kazanın nasıl olduğuna dair bilgimiz yok aslında. Belki motosiklet sürücüsü %100 hatalıdır.
    Motosiklet kullanıyoruz diye ölümüne araç sürücülerini kötülemeye gerek yok. Tamam Türkiye' de inanılmaz bir umursamazlık var, fakat yurtdışı hiç öyle değil aslında.

Daha dün kamyon sürücüsü yolumu sinyal vermeden kestiğinde, arkadaşım dikkat etsene canımızdan olacaz dedi.
    Adamın altında kamyon var, kendi canını düşünüyor ben motosikletle çarpacağım diye.

Çok yolumuz var, malum şahısa da Allah' tan rahmet diliyorum. Kötü olmuş gerçekten. SS motorlar ne yazık ki bu şekilde, uzun yıllarca kazasız belasız kullanan sayısı iki elin parmağını geçmez sanırım.
    Önceki mesajım motocular yada araba hatalı diye bir tespit yapmadım.Sadece genel konuştum.Yüksek hızlı motosiklet kazalarında çoğu zaman arabanın içindekiler de hasarsız kurtulamıyor...

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    ekipmanla ne alakası var bunun... herif ne kadar hızlıydı ki koca arabayı karton misali katlamış... çelik kutu içinde olsan bile fayda etmez o basınca... Allah kimseye vermesin yazık günah...

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Böyle resimler içimi karartıyor yahu. Ben de süratli kullanıyorum şimdi yalan yok. Böyle şeyler gördükçe motoru satıp CBF 150 falan mı alsam diyorum :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    hemen suçu motorcuya atıyoruz belkide motorucların tek kabahati hızlı gitmekti ama araba sürücü yoldan t gçeiyordu ne biliyoruz şu anda,

ben garanti araba hatasıdır diyorum kasıtlı trafikte beni altına almaya çalışanı gördükten sonra hiç şaşırmadım,

nasıl olsa kaza olmadı diyene küfrü basıyorum, kaza olsa risk gerçekleşşe benim canım yansa senin özrünü alda ...

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    alpinestars pişmanlıktır

dainese olsa böyle olmazdı
    ramcixx bunu beğendi.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Kötü olmuş yahu, arkadaş kim bilir kaçla gidiyordu... Ekipmanda bir yerden sonra kurtarmıyor malesef ki.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Maalesef yalova'da 2 yıl önce bir kazada bir ağabimizin oğlu kamyonun arkasına bildiğiniz yapıştı. Yani çocuk yerde değil kamyonun arkasındaydı. Çok dikkatli olmak lazım çünkü telafisi yok neredeyse.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    olur mu öyle şey , 5000 tl lik kas al , 2 bin tl lik ceket 1000 bot 500 eldiven bide sırtlık bellik boyunluk daha da sana hiçbir şey olmaz.

geçen aea da kaza yaptıktan sonra ekipman diyor.
    olm 160 la gidiyorsunuz 3 motor , arada 3 er 5 er metre mesafe ile maximum.
    gitme 160 la?
    takip mesafesi bırak?
    efendi gibi sür motoru?

özetle: kaza yapma?

hiç kaza yapmamak elimizde mi dersek değil. ama salak saçma hareketlerle kaza yapma riskimizi 100lerce kat artırıp azaltabileceğimiz bence kesin.

kimse "normal trafik seyir hızında" sakin sakin giden motosikletin üzerinden "bilerek isteyerek" geçmez.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Hyosung RT 125
    Hız konusu aynen dediğiniz gibi önemli ama ekipmanlarıda tamamlamak lazım. Ben motora başlayalı 4 ay oldu. Aileme ben bilinçli sürücüyüm, ayağımı yerden kesmesi için alıyorum bıktım yürümekten demiştim ve motoru almıştım. Sadece kaskım vardı, dizliğide sahibindenden araştırıyordum ne zamandır (kendi ihmalimde var ama) gel gör ki bir kaç gün önce beni görmeyip ara yoldan ana yola fırlayan bir araça çarpıp, kaputun üstünden uçup yere çakıldım. Kırık yok ama Ayaklarıma yeni yeni basıyorum. Sağ dizim sıkıntıda doktorlar bir şey yok dediler ama bir daha gitcem. Ayakta 30 saniye duruyum dizim sızlamaya başlıyor. Ve ben bu kazayı 30 -40 ile giderken yaptım. Kaskım olmasa şu anda daha kötü durumda olabilirdim.

Ekipmanı tamamlayalım, ben kaza yapmam diyoruz, yavaş gidiyoruz ama adamın biri birden önünüze atlayınca işler öyle olmuyor işte. Kendim çok iyi deneyimledim bunu. Ekipman olsun, hız olmasın!!! Giden can geri gelmiyor :(

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)