Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3 Ayda 11000 km yapan adama ne motor tavsiye edersiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba
    Eskiden baslangic motoru icin sorardim. Suruş Profilim degisince motor icin beklenti degisti. 3 ayda 11000 km yol yaptim. Bu yolu yuzde 90 tatil gezi icin kat ettim. Motora gecmek istesem ne onerirsiniz. 100 km de 13 liradan fazla benzin masrafi cikarmayan , rahat otoban hizlarina ulasabilen 120-140 kmh, en onemlisi ise konforlu selesi olan motor ne onerirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Böyle motor varsa banada tavsiye edin saka biir yana belki bir ihtimal Mondial Rx3 evo olabilir.

Motosikleti
    cıks
    aşşağı yukarı inazumayı tarif etmişsiniz

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    13 lirayi 100km de gecmemek 100km de 2.9 litreyi gecmemek demek. Bu beklenti dogrultusunda size ancak nmax pcx gibi scoterler onerilebilir fakat bu motorlar ile de 140 km gibi otoyol suratlarini gormeniz imkansiz.

Nasil bir butceniz var bilmiyoruz ama yakit beklentinizi biraz daha yukseltirseniz xmax 250 dusunebilirsiniz ama bu motorda sert gelebilir. Iron max alip jel sele ile normal xmaxe gore bir nevi konfor kazanirsiniz.

Daha buyuk bir butceniz var ise, sele problemini uzun yollarda minder kullanarak cozumleyeceginizi dusunerek NC 750 alabilirsiniz. Sabit 90 ile giderseniz 3 litre gibi dusuk degerleri yakalarsiniz. Ama otoyol hizlarinda gidip oyle 13 liraya 100 km gitmeyi unutun.

Beklentilerinizi biraz esnetmeniz gerkebilir. Fakat 3 ayda 11 bin yapmayi dusunuyorsaniz kriterleriniz arasina bakim maliyetlerini de ekleyin.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nc750x yada nc700 serisi onerebilirim 3 yada 3.5 lt tuketiminiz olur 100kmde ve cok rahat bu hizlara ulasir ustelik abs olmasida guzel.

Motosikleti
    Café Racer
    Honda NC750X
    Suzuki İnazuma
    KTM Duke 250

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O hızlara rahat ulaşayım otobanda rahat edeyim dersen CC LAZIM 250 ccler o hızda yüksesk devir çeviriyo

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçtiğimiz 3 ay bütün motosiklet sürücülerinin en çok km yaptıkları aylar.
    Dolayısıyla hangi motosikleti seçeceğinin kriteri olmaz.
    Bundan sonraki aylarda da aynı şekilde devam edeceksen o zaman bir şey söylemek mümkün ama o da tek başına bir kriter değil.
    O mesafeyi nasıl yaptığın da önemli.
    Çünkü günlük 100 km gibi yol yapmışsın ve bu her motorla yapılır.
    Ama hergün kullanmayacağım sadece uzun yol, gezi için dersen yol motosikletlerine bakman gerek.
    Kısaca motosikleti genel kullanım amacın önemli.
    altug34 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    xmax 250 diyorum

2015 haziran ayında aldık kerata 30.000 km oldu bugün kutlama yaptık

beni hiç üzmedi
    osiosborn bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    eğer ben yola çıkayım nerde kalacağımı nereye gideceğimi planlamıyayım , gezeyim be hayat bu tadında bi adamsan ilk ben kıskanırım, bi yerde karşılaşırsak en güzel yere çadırıda ben atarım sonra darılmaca yok.

Düşük devir gidebiliyorsan (80-100 arası) sadece kamyon vs sollamada açarım gazı yoksa fıtıtı rüzgar hafif essin yeter gezeyim yeter motoru RX3 evo (yenisi) inazuma derler ,çinli diye sevmezler ama az benzine cs tadı suzuki neymiş.

Gidemiyorum , arabaların yeri sağ taraftır kardeşim motorcuyum ben diyorsan honda nc cc farketmez 2015 üstü iyidir

Bu yaz gezdim ama önümüzdeki yazı bilmem diyorsan nmax al.. bence almada ne diyeyim o kadar yazılmış ki...

yzk2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAG200
    Çin malı chooper al

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Butce yuksekse nc serisi altiysa inazuma

Yola baska motosiklet gelmez.

Scooterde ise

Uzun yol arti rahatlik derseniz sym joymax ama 140 bayir aşağı gorur

Şu an kullandığım 1000 lik motorum, bütün bu isteklerimi yerine getiriyor. Fakata bir motorsiklet havası bulunmuyor. Kimsede otomobil yerine koymuyor. 1000 cc ve 3 silindirli olsada 5 kişi taşıyabilen klimalı bir otomobil. 100 km de otoban kullanımlarında 15 lira ile 100 km yol kat edebiliyor. Amma velakin en büyük derdim trafik sıkıntım. Bu trafikten kurtulmak için motor bakıyorum. Bu motovloggerlar beni çok heveslendiriyor.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı UberJager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Eskiden baslangic motoru icin sorardim. Suruş Profilim degisince motor icin beklenti degisti. 3 ayda 11000 km yol yaptim. Bu yolu yuzde 90 tatil gezi icin kat ettim. Motora gecmek istesem ne onerirsiniz. 100 km de 13 liradan fazla benzin masrafi cikarmayan , rahat otoban hizlarina ulasabilen 120-140 kmh, en onemlisi ise konforlu selesi olan motor ne onerirsiniz.
    kawasaki VN900

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu andaki motor nedir ? Km olarak çok gözükse de çoğu uzun yolda yapıldığından 250 cc üzerine yetecek kadar tecrübe kazanıldığını düşünmüyorum. Hep uzun yol yapacaksan Inazuma ile devam edebilirsin ancak yakıtı beklentinin üzerinde kalacaktır. Yakıtı iyi olsun dersen SYM Wolf var fakat o da konforlu sayılmaz. Diğer tüm seçenekler hem yakıt hem konfor olarak bu ikisi arasında kalır. 250 cc Scooter modellerini hesaba katmadım.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu andaki motor nedir ? Km olarak çok gözükse de çoğu uzun yolda yapıldığından 250 cc üzerine yetecek kadar tecrübe kazanıldığını düşünmüyorum. Hep uzun yol yapacaksan Inazuma ile devam edebilirsin ancak yakıtı beklentinin üzerinde kalacaktır. Yakıtı iyi olsun dersen SYM Wolf var fakat o da konforlu sayılmaz. Diğer tüm seçenekler hem yakıt hem konfor olarak bu ikisi arasında kalır. 250 cc Scooter modellerini hesaba katmadım.
    Şu anki motorum binlik İ10

isterseniz motorsiklet azami hız listesini tekrar inceleyin....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    https://www.youtube.com/watch?v=AV18c9XgYBU

Arasın dursun pezevenk Yürü yürü...Böyle başlıklar görünce düşüncem
    Darkfriairs bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    niyeyse uzun yolda devam edeceksen, nc750x diyesim var,

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı UberJager adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anki motorum binlik İ10
    nasıl yani,binlik i10 nedir hocam ??

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)