Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka ve ruhsat çıkartılmamış motoru satmak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Merhabalar. Mayıs 2016 faturalı bir motosikletim var. Elimde faturası,trafiğe uygunluk belgesi,adıma yatırılmış ötv vs herşey var. Ruhsat çıkartmadım ve çıkartmayı da düşünmüyorum. Bu motosikleti bu şekilde resmi yollardan satabilir miyim(offroad atv satışı gibi mesela)? Bu evraklar ile başkası kendi adına ruhsat çıkartabilir mi? Ve en önemlisi kişi bu belgeler ile benim adıma ruhsat çıkartabilir mi?(daha sonra suç işlenebilir vs)

Kısacası ben bu motosikleti ruhsat çıkartmadan, bana ucu dokunmayacak şekilde nasıl satabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    Merhabalar öncelikle adınıza ötv adına zavyattığı için ruhsat çıkarmadan motorun satısını yapamazssınız adınıza ruhsatı çıkaracak ondan sonra satıs yapabilirsiniz baska bir yolu yok
    essegesse bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Karşı taraf ruhsat çıkartmayacak olsa peki? Sadece fatura ile satış yapılamaz mı?

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ruhsatsız satış yapılamıyor diye biliyorum ama araştır bence.
    Kesin bir yerlerde alım satım mevzuatı vardır.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz 600 km de bi msx almistik sahibi ruhsat cikartmamisti. Oyle satamiycagi icin ruhsati cikartti islemleri halletti sonra biz aldik. Kisacasi satamazsiniz malesef.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karşı taraf ruhsat çıkartmayacak olsa peki? Sadece fatura ile satış yapılamaz mı?
    resmi bir satış olmayacaktır bu. yani bu motora 2 gün sonra başka birisi ruhsat çıkartmak ister ise şuan elinizde bulunan faturadaki isimi yani sizi bulmak zorunda çıkartması için.

ruhsatsız satış yapamazsınız. seve seve devlet babaya o vergiyi , o sigortayı ödeyeceksiniz. gerçi sigortayı iptal ettireceksiniz sattığınızda günlüğünü hesaplayıp size geri iade yapacak ama ruhsat , plaka masrafları geri iade olmayacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    benim snapyyde satılık isteyen ulaşabilir

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Mayıs 2016 faturalı bir motosikletim var. Elimde faturası,trafiğe uygunluk belgesi,adıma yatırılmış ötv vs herşey var. Ruhsat çıkartmadım ve çıkartmayı da düşünmüyorum. Bu motosikleti bu şekilde resmi yollardan satabilir miyim(offroad atv satışı gibi mesela)? Bu evraklar ile başkası kendi adına ruhsat çıkartabilir mi? Ve en önemlisi kişi bu belgeler ile benim adıma ruhsat çıkartabilir mi?(daha sonra suç işlenebilir vs)

Kısacası ben bu motosikleti ruhsat çıkartmadan, bana ucu dokunmayacak şekilde nasıl satabilirim?
    motor almasını biliyorsun bunun için ruhsat ve sigorta yapılacağını biliyorsun sonra ben bunun ruhsatını çıkarmıyacam sebep 190 lira civarı ruhsat 15 tl plaka hadi toplam 250 tl de sigortanın parasını zaten geri alıyorsun ne gerek var bu abidik gubidik işlere sende biliyorsun ya maksat boş muabbet olsun incir çekirdeğini doldurmayan konular

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dünyanın hemen her yerinde satabilirsin.
    Türkiye'de de farklı olacağını zannetmiyorum.
    Belki farklı bir evrak prosedürü işleyebilir.
    Bir noterden nasıl yapılacağını sorup öğrenebilirsin.
    burada da paylaşırsan herkes öğrenir.
    redlion999 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Satılmıyor ayni sekilde bizde notere gittik elimiz boş döndük anca kendi aranızda bi anlaşma yapabilirsiniz kağıt üstünde

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    ayrıca fatura tarihinden sonra 3 ay içinde ruhsat çıkartılmazsa 295 lira cezai işlem var. sonraki her 3 ay da bir katlanıyor diye biliyorum.

Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor almasını biliyorsun bunun için ruhsat ve sigorta yapılacağını biliyorsun sonra ben bunun ruhsatını çıkarmıyacam sebep 190 lira civarı ruhsat 15 tl plaka hadi toplam 250 tl de sigortanın parasını zaten geri alıyorsun ne gerek var bu abidik gubidik işlere sende biliyorsun ya maksat boş muabbet olsun incir çekirdeğini doldurmayan konular
    Motoru alırken sana mı sordum da ruhsatı çıkartırken sorucam? Neyse salla kalsın garajda 5 bin birşey ediyor zaten yılda 1-2 kere cross yaparız bari.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)