Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Motovento
    REKLAM ALANI

2. el 2 bin km de kymco agilıty 125 aldım motor kalitelimidir pek bilmiyorum marka olarak herneyse
    bu işlerde yeni sayılırım. bir kaç sorum var yardımlarınızı bekliyorum

1. aldıgım kişi sanırım sadece 500 km de bakım yaptırmış şuan 2 binde bu aralar bakıma sokayım diyorum sizcede iyi olurmu

2 ön tekerin oralarda bi yerde diskte mi frendemi anlayamadm. hafif islik sesi sürtme sesi gibi bir ses geliyor ne olabilir. frene dokununca geçer gibi ediyor geri geliyor

son sorum

3 yetkili servise gidip bakım yaptırınca ne diyeyim genel bakımmı yapılsın diyeyim ve bu iş ne kadara patlar bana fiyat

kusra bakmayın şimdiden bilgim yok pek bu konularda

iyi sohbetler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Aynı marka scooter kulanıyorum malesef garantiden çıkmış ürün aldığınız kişi size bakım periyot ve kulanma kulavuzu kitapçığını vermedimi

çevrenizde yetkili servise götürün 2 el aldım 500 bakımından başka bakım görmemiştir deyin ve 15 50 shell yağ işçilikle beraber 35 tl castrol 15 50 yağda 45 tl velhasıl ön firen sıkıntındanda bahsedim sorununa çare bulunur serviste

Ayrıca çevremde 3 kymco yetkili servis dolaştım bakım zamanı gelmeden kötünün iyisini seçip gittim yağ değimine 45 tl verip kulanma kulavuzunda bakım periyot yerine yazdırıp kaşeletim malum garanti devam etmesi için her 2 bin km rede bir yağ değişimi kesinlikle şart her bin kmrede değişirsen ömrüne bereket gelir ve benim gibi aracın başında durman menfatine olur bırak akşam al bana pek göre deyil bidahakine shell koydurcam her bin km rede değiştirmeyi aklıma yer ettiğim için

Yazın 15 w50 kışın 10 w 40 yağ kulanılıyor aklında bulunsun ayrıca ilk başlagınca böyle bir markanın scooterını şans eseri elde etmen pişman etmicektir marka ürün sağlamdır bakımlarını yap hayrını gör
    merdan büyük bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Menguc arkadaşımız gerekli açıklamayı yapmış. Turkuaz veya Mash alacaksın diye biliyordum lakin Kymco markası [BENCE] Mandial den çok daha iyi olduğu için daha doğru bir tercih olmuş. Kazasız güzel günlerde kullanman dileği ile Ekipmansız Kullanma.

teşekkürler mondiale baktım yorumları okudum gözüm korktu almadım kymco övdüler :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

galiba garantiden çıktı o zaman kagıt verdi satan . ondada 500 km de yaptırmış sanırım bakımı sadece . en fazla sanırım bi 150 ye hallederiz bu bakımı

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı merdan büyük adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler mondiale baktım yorumları okudum gözüm korktu almadım kymco övdüler :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

galiba garantiden çıktı o zaman kagıt verdi satan . ondada 500 km de yaptırmış sanırım bakımı sadece . en fazla sanırım bi 150 ye hallederiz bu bakımı
    Yok eli yüzü ayağı düzgün yetkili servis usta gözüne kestiriyorsun ve başında beklemene musade eden bir ustaya 2 el aldım ilk sahibi 500 bakımını yapmış ben 2 binde aldım bin km re bakımı yapılmadığı için garantiden çıktı sanırım diye soru ver çıktıysa yapıcak birşey yok

Ve sonrasında ilk bakımı 500 1000 den sonra her 2000 bin km rede bir yağ değişimi denir sende ustaya bin bakımı yapılmamış bende şuan yağ değişimi için geldim de marka model yağları yazdım biri işçilikle beraber 35 diyeri 45mi 50 tl mi nedir başka ücret alınmıyor ve diskteki sorunundan bahset söküp takması gerekirse ufak mevla onada isteye bilir veya sıkı olan veya gevşiyen yer varsa bakar yağ ücreti öder çıkarsın 50 tl gibi bir mevla tutar her bin de bir yağ değişimi yaparsan seni mutlu eder elin yıldız torna tutyorsa hava filtresi söker benim gibi her 2000 km rede bi havayla temizlersen iyi olur servis onada ücret ister kendin yaparsan daha iyi olur 6 bin km redeyim yağ değişimden başka birşey yaptırmadım arada bir hava filtresini söküp havayla temizleyim yerine takıyorum vidaları fazla sıkmamaya özen göster malup vide yerleri plastik yalama olmaması için iyi olur ama artık shell yağ kulanıp her 1000 km rede bir değişim yapmayı düşünüyorum daha sağlıklı olması için shell daha önceki sahibi koydurmuş castrole bir fark görmedim aralarında hemde fiyat olarak makul geldi onun için sık sık uygun fiyat makul olucağını düşünüyorum

Her bakımda kaşeletir periyoduk bakımlarını hem satarken ispat olur hem elinde belge bulunsun takibin kolay olur ve garantiden çıkmaz dur sana şurdan sana 1000 bakımı kaşelim derse 3 5 kuruşa çiçek gibin olur
    merdan büyük bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler