Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

800 Liraya Kadar Kask Tavsiyesi (Aciliyeti Var)

Motovento
    REKLAM ALANI
    enbw0w - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125R
    herkese iyi forumlar dostlar. 800 lira bütcem var. hem çok iyi korunaklı çok ses vermeyen hemde biraz şık bir kask arıyorum.
    Önerileriniz nelerdir

diğer bir sorum ise kask malzemeleri kötüden iyiye doğru nasıldır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kötüden iyiye :
    Abs plastik - termoplastik - polikarbon: En kötü ama ucuz olanlar.

Fiberglas - organik fiber - kevlar destekli fiber: iyi koruma/ makul fiyat olanlar.

Karbonfiber - saf karbon - karbon kompozit
    En iyi koruma ve en yüksek fiyat.
    blue4XL ve chopperrider bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ses vermeyen korunaklı 800 tl ye

valla pek mümkün gözükmüyor

Motosikleti
    Cbr 125R
    aradığım fiyatta çoğu kask polikarbon. hepsi kötü mü yani

Hocam ses illaki verecekte kısacası 800 Liraya kadar fiyat/performans/kalite kask tavsiyesi diyeyim size

segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Çok bilmiş laf sokmaya çalışsanlar gelmeden önce yazayım,
    Bell kullanıyordu bi arkdaşım 700 küsür liraya almış çok memnundu, gerek ses gerek konfor, sağlamdıda kask.
    modelini hatırlayamadım ama bell 700-800 tl arası fiyat modellerine bakarsan bulabilirsin sanırım

Motosikleti
    RKS Logik 150
    örneğin mt revenge kaskı polikarbon fiyatları 250-300 arası şimdi bu kask kötü olamaz çünkü koruma olarak sharp 5 yıldız vermiş beğenerek kullanıyorum ama ses konusunda bişey diyemeyeceğim 100 kmh nin üzerine çıkamadığım için

Motosikleti
    Cbr 125R
    Alıntı segreto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bilmiş laf sokmaya çalışsanlar gelmeden önce yazayım,
    Bell kullanıyordu bi arkdaşım 700 küsür liraya almış çok memnundu, gerek ses gerek konfor, sağlamdıda kask.
    modelini hatırlayamadım ama bell 700-800 tl arası fiyat modellerine bakarsan bulabilirsin sanırım
    bell vortextir hocam benimde şuan kafamda 1.sırada o var. Keşke herkes senin gibi bilinçli yorum yapsada forumdaki tüm arkadaşların işi görülse
    segreto bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    AGV Kask - K3 SV

Shark Skwal Switch

Bell Vortex

Fiyat etiketleri ve güvenlik seviyeleri aynı sayılır. AGV kalıp olarak diğer markalardan farklı olduğu için bizzat denenmeden alınmaması gerekmekte, bunun yanı sıra görsel olarak hoşunuza en çok gidecek olan modeli almanız sizi mutlu edecektir. Fiyat etiketleri bir birine yakın olan modellerde " Güzel laflarla süslenerek " farklılaştırmaya çalışılsa da KASK TESLERİ baz alındığı zaman aslın da pekde bir fark olmadığı ortaya çıkıyor.

Motosikleti
    Cbr 125R
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AGV Kask - K3 SV

Shark Skwal Switch

Bell Vortex

Fiyat etiketleri ve güvenlik seviyeleri aynı sayılır. AGV kalıp olarak diğer markalardan farklı olduğu için bizzat denenmeden alınmaması gerekmekte, bunun yanı sıra görsel olarak hoşunuza en çok gidecek olan modeli almanız sizi mutlu edecektir. Fiyat etiketleri bir birine yakın olan modellerde " Güzel laflarla süslenerek " farklılaştırmaya çalışılsa da KASK TESLERİ baz alındığı zaman aslın da pekde bir fark olmadığı ortaya çıkıyor.
    açıklayıcı yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam

logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    agv k3'ün çene kısmı çıkık. eski scooterımın topcaseıne sokarken problem oluyordu, düz zeminde de dengesiz durur, düşmelere sebebiyet verebilir. ayrıca çene kısmındaki (gerektiğinde havanın içeri girmemesini sağladığını sandığım) bez parça kask her takılıp çıkarıdığında yerinden bir miktar çıkıyor (çenem önde olduğu için çarpıyor da olabilir). Entegre güneş vizörü var fakat yaklaşık bir yıl sonra indirmemiş olmanıza rağmen kendisini hafif hafif salıp sürüşte dikkat bozabiliyor. Aldıktan sonra 2 hafta kullandım, belli bir oranda pedler kafama uyum sağladı sonra hep öyle kaldı gibi bir durum yok. 8-9 ay boyunca pedler kendini çekmeye devam etti, şuan kask kafamda gerektiğinden fazla oynuyor, güven vermemeye başladı(alırken açılacağını düşünerek kafamın sığdığı en dar bedeni almıştım). dolayısıyla ben önermem fakat belki bu fiyata hepsi böyledir, muadillerini denemedim. iyi alışverişler

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    K3 pedleri hakkında arkadaşın söylediklerine katılıyorum. Bende en dar bedenini almıştım. Bir sene sonra bollaştı. Ayrıca benim güneş vizörü sıcaktan mıdır nedir bilinmez arkadaşın vizörünün tersine hiç açılmıyordu ve açıp kapatırken çok çizilmişti. Kask sağlam ama vizör ve pedler bir sene sonra pert.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Su anda tam fiyatları bilmiyorum ama İCON kasklar var ben de onlardan bir tane almayi dusunuyorum. Belki bilgisi olan arkadaslar değerlendirirse fikir sahibi oluruz.

Motosikleti
    YAMAHA XJ6N 2014 - HONDA CRF250L 2013
    Ben yeni 770 lira civarına HJC is17 aldım. Kasktan oldukça memnunum. Hem ses konusunda hem de havalandırma konusunda güzel. Ayrıca tepeden sürgü ile açılıp kapanabilen iç güneş vizörü de var. Gayet şık ve kaliteli tavsiye ederim.

Motosikleti
    Café Racer
    Yurt dışından o paralara istediğin gibi bir kask alabilirsin.
    FC Moto'ya bakabilirsin.

Motosikleti
    Cbr 125R
    Alıntı esbabsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yeni 770 lira civarına HJC is17 aldım. Kasktan oldukça memnunum. Hem ses konusunda hem de havalandırma konusunda güzel. Ayrıca tepeden sürgü ile açılıp kapanabilen iç güneş vizörü de var. Gayet şık ve kaliteli tavsiye ederim.
    bugün sizin dışınızda 3 kişiden daha bu kaskı tavsiye olarak aldım. vortexi deneme fırsatım oldu kafamda efsanevi büyük durdu koca kafa gibi, şimdilik eledim gibi favorim hjc is17

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:49 ----------

Up. Yok mu tavsiyesi olan ?

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    agv k-3 sv.o fiyata kadar benim yüzüme oturan en iyi en rahat kasktı

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Düz renkli Nolan N87

Motosikleti
    Cbr 125R
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agv k-3 sv.o fiyata kadar benim yüzüme oturan en iyi en rahat kasktı
    agv iyi bir marka fakat malzeme olarak dediğiniz modelde termoplastik kullanışmış içimi rahatlamıyor pek

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

782 Liraya HJC nin FG17 modelini buldum, fiberglass kompozit malzeme. nasıldır sizce duyan kullanan oldu mu ?

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı esbabsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı kaskı tavsiye edecektim.
    Kardeşime kask almayı planlıyorum , yaklaşık arkadaşın bütçesi ile aynı bir bütçe ayırdım.
    Araştırmalarım sırasında bana makul bir kask gibi geldi.
    Hem bilindik bir marka olması ( TR'de çok popüler olmasa da )hem de SHARP'tan 5 yıldız almış olması, Lorenzo Grafiklerine sahip olması , kullananların memnun kalması bence satın almak için yeterli .

Motosikleti
    Cbr 125R
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı kaskı tavsiye edecektim.
    Kardeşime kask almayı planlıyorum , yaklaşık arkadaşın bütçesi ile aynı bir bütçe ayırdım.
    Araştırmalarım sırasında bana makul bir kask gibi geldi.
    Hem bilindik bir marka olması ( TR'de çok popüler olmasa da )hem de SHARP'tan 5 yıldız almış olması, Lorenzo Grafiklerine sahip olması , kullananların memnun kalması bence satın almak için yeterli .
    fg 17 daha iyi bir malzemeden yapılmış fiyatlar nerdeyse aynı. sharptan 4 yıldızı var. hangisini tavsiye edersiniz

edit: snell sertifikasıda almış fg 17

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)