Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kendinizi ne zannediyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Öncellikle Selam herkese,
    Konuyu yanlış yere açtıysam eğer kusura bakmayın.

Bu forum, motosiklet hakkında sohpet edilmek için, insanların muhabbet edip fikir danışması, tecrübelerini paylaşması için değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum ? Herkes bi pusuda biri konu açsada laf koymaya çalışsam isyan etsem diye.

Çok gördüm ve görmeye devam ediyorun illaki sizde gördünüz.
    Biri konu açar a motorundan yada b ekipmanından alıcam nasıl diye sorar, altına da a yı yada b yi kullanan arkadaş yorum atar fikir danışır. Yanlış mı? Adam konu açıyor altına hemen sözde çok bilgili vatandaşlar yazıyor, araştırmadın mı, araştırsan bilirsin, artık hala böyle konular aan var mı, insanlar hiç araştırmıyor v.s.......
    Yalan mı arkadaşlar görüyoruz böyle konularda.

Belki konuyu açan adam klavyede yazarken hata yapıyori belki dil bilgisi az, yada bilmiyor. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır.

Hayır anlamıyorum bu tip insanları, belki ondan tecrübelisiin, belki yaşın büyük, belki cc'n daha büyük, belki senin motorun ya da ekipmanın kalitesi daha iyi bi marka. Bunlar sana böyle şeyler yazma hakkı vermez ki arkadaşım eğer adamın konusu ilgini çekmiyorsan yazma geç git başka konulara derdin ne arakdan dürten mi var seni yaz yaz yaz diye ? Hayır yani ne kazanıyorsun egonu mu tatmin ediyorsun? Sözde motosikletçi diyor kendine... Mantıklı düşünen biri Allah aşkına cevap versin bu soruma! Burada insanlar bi şeyler öğrenmeye tecrübe duymaya, kendi tecrübelerinide başkalarına anlatmaya söylemeye gelmiyor mu ? Eğer evet ise o halde neden bu ergence laf sokma çabası? Laf sokucağına konu senlik değilse boş yapma çek git başka konuya haksız mıyım mantıklı düşünen abi ?

En tazesinden bi örnek vermek istiyorum.
    Bakınız bu bugün açtığım konunun linki.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...kullanmak.html
    Sorum isteğim gayet açık değil mi ? Konyada motosiklet kullanan yada önceden kullanmış biri veyahut birileri'ne soruyorum, Konya'da durum ne oraya gelicem ne yapayım nelere ihtiyacım olur?
    Bu kadar basit bir soru. Bu konuyu bile yanlış alakasız yerlere çeken insanlar var ya okuyun lütfen yorumları göreceksiniz.

Siz bana bu kadar şeyi söylediniz başkalarına bu kadar laf sokma çabasına girdiniz yazdınız eyvallah. Siz bu kadar şeyi yazabiliyorsanız bende bunu yazabilirim o zaman " Sizden bi ... olmaz" Kibarca " Sizden ne köy olur ne kasaba" siz aynı mantık ile gidin birilerine laf sokun. Diğer gerçekten yardım etmeye çalışsan muhabbet eden her forum üyesinede teşekkür ederim iyiki siz varsınız yoksa bu boş kafalar çekilmez.
    Saygılar..

Dipnot: Yazım hatam, anlatım bozukluğu illaki olmuştur idare edin lütfen.
    Kokusmusadam, essegesse, Bleus ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Ya hocam bunu yapan kişiler belli zaten isimlerini tek tek soylemiyim.Hep ayni muhabbeti yapiyorlar kendilerinin actiklari konuda herkesin ciddi olmasini istiyolar...En kotusu kendilerinin komik oldugunu dusunuyorlar ya...Genelde bu gibi insanlar gercekte bi baltaya sap olamamis adamlardir hocam...Benim gorusum;Fikrin ve ya onerin yoksa yazma konuya oku geç.
    segreto bunu beğendi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Ben de aynı durumdan şikayetçiyim.O yüzden konu açmayı bırak,konulara bilgim olmayan hiç bir yorum yapmıyorum.

Anladığım kadarı ile,forum üyelerinin çoğu ergen veya cahil. Tabii ki gerçekten kültürlü ve iyi niyetli arkadaşlarımız da var.Onları tenzih ederim.

Sonuç olarak bu forumda bilen bilmeyen herkes ahkam kesiyor.Siz bunları ciddiye almayın.Onlar kendilerini biliyor.

Zamanında yeni çıkacak bir motor için konu açmıştım ve gerçekten daha önce konu açıldığından haberim yoktu.Sonuç: mağara adamı oldum.

Bırak gençler kendi arasında oynaşsın diyeceğim ama sen de gençsin anlaşılan.O yüzden gül geç derim böyle yorum yapan arkadaşlara.
    segreto ve oyunageldim bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çağrı kardeşimiz siteminde genel olarak haklıdır. Söz konusu konuda " Bir ingiliz konya'ya gelsin, gelmişken Mevlanayı da ziyaret etsin. " cümlesini espri nihayetin de kurduğumu bildirir özürlerimi sunarım.
    segreto ve IVU bunu beğendiler.

hocam bende aynı düşüncedeyimm birde kendilerini komik sanıyorlarya böyle bi trollemeye çalışmalar komik olmaya çalışmalar tam ergen haraketleri ve tavırları içerisinde bazı kullanıcılar cidden sinir bozucu bende aynı durumdan şikayetciyim adminin biraz forumla ilgilenmesi lazım mesela kalkavan abinin yorumuna hiç bir lafım yok arada espiri yapılır gülünür de bazı kullanıcılar sırf milleti trollemek için takılıyorlar forumda
    segreto bunu beğendi.

Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabii ki gerçekten kültürlü ve iyi niyetli arkadaşlarımız da var.Onları tenzih ederim.
    Ohh tişikkirler , bendenizi taarif etmiş^^ , az kaldı bendenizde konu açacağım ; " Beni seviyormusunuz ? Anketli " ))
    segreto bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çağrı kardeşimiz siteminde genel olarak haklıdır. Söz konusu konuda " Bir ingiliz konya'ya gelsin, gelmişken Mevlanayı da ziyaret etsin. " cümlesini espri nihayetin de kurduğumu bildirir özürlerimi sunarım.
    Abi senlik bi sıkıntı yok benim için özürün için teşekkür ederim ama özür dilemene gerek yok. Güzel bi söz ve okuyunca tebessüm ettim o kadar yorumdan sonra teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı harley147 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende aynı düşüncedeyimm birde kendilerini komik sanıyorlarya böyle bi trollemeye çalışmalar komik olmaya çalışmalar tam ergen haraketleri ve tavırları içerisinde bazı kullanıcılar cidden sinir bozucu bende aynı durumdan şikayetciyim adminin biraz forumla ilgilenmesi lazım
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de aynı durumdan şikayetçiyim.O yüzden konu açmayı bırak,konulara bilgim olmayan hiç bir yorum yapmıyorum.

Anladığım kadarı ile,forum üyelerinin çoğu ergen veya cahil. Tabii ki gerçekten kültürlü ve iyi niyetli arkadaşlarımız da var.Onları tenzih ederim.

Sonuç olarak bu forumda bilen bilmeyen herkes ahkam kesiyor.Siz bunları ciddiye almayın.Onlar kendilerini biliyor.

Zamanında yeni çıkacak bir motor için konu açmıştım ve gerçekten daha önce konu açıldığından haberim yoktu.Sonuç: mağara adamı oldum.

Bırak gençler kendi arasında oynaşsın diyeceğim ama sen de gençsin anlaşılan.O yüzden gül geç derim böyle yorum yapan arkadaşlara.
    Alıntı Obs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hocam bunu yapan kişiler belli zaten isimlerini tek tek soylemiyim.Hep ayni muhabbeti yapiyorlar kendilerinin actiklari konuda herkesin ciddi olmasini istiyolar...En kotusu kendilerinin komik oldugunu dusunuyorlar ya...Genelde bu gibi insanlar gercekte bi baltaya sap olamamis adamlardir hocam...Benim gorusum;Fikrin ve ya onerin yoksa yazma konuya oku geç.
    Alıntı Obs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum herbirinize, teşekkür ederim.
    En azından yanlış düşünmediğimi öğrendim

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Sen cikma canini hocam ben burada kaza yapmis,kolu bacagi kirilmis o heyecanla yazan bi' kardesimize sen neden buyuk yaziyon.s.TDK agliyor falan diyen mahluklar bunlar.Isimleri belli onlarin hocam kafa olarak buyumeyi basaramamis elemanlar bunlar.
    segreto bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhatap almaya bile gerek yok öylelerini. Derler ya her memleketten it de çıkar yiğit de diye. Tek fark itler havladığı için daha kalabalık görünürler. Hav gümüşse sükut altındır diyelim. Aynı şekilde açtığım bir konuya gelen cevabın üstüne yaptığım da aynen buydu.
    Sükut
    segreto bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Bir bakıma haklısınız bende önceden "kız icin motor, bayana motor tavsiyesi" diye açılan konulara acayip gıcık oluyordum(bu zıkkımın kadını, erkegi olsa anlayacagim bu özellikle belirtme işini ama yok) bunlara bir iki yorum bırakmışlığımda vardır.

Hala saçma buluyorum kendilerini ve dikkat cekmeye calışan boş tipler oluyorlar bana göre ama artık hiçbirşey yazmıyorum. Forumun dikkatini yeterince çekebiliyorlar birde ben alet olmayayım olumlu, olumsuz.
    Senin için demiyorum ama böyle saçma sapan insanların konusuna ya da ilgimizi çekmeyen şeylere cevap vermek zorunda değiliz.
    segreto ve tinerci bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125-KT idi satıldı.
    Sitem eden arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum.Bu durumun sebebi forum üyelerinin 5-10 bilgili ve yaşı başı oturmuş arkadaş hariç gerisinin ergen zihniyetindeki apaçiler olması.Ben motorumu sattım ama gene de arada takılıyorum foruma ama gördüm ki git gide bozulmuş forum.Yöneticiler de pek müdahale etmiyor,aslında onlara da bir şey diyemiyorsun sanal ortam olduğu için kimin ne olduğu belli değil.Geçen bir başlık vardı "gaz verince motor stop ediyor" diye,alt tarafa cevap gelmiş "gaz verme o zaman"...Yani bu nedir arkadaş,biliyorsan yaz bilmiyorsan sus forumu takip et.Tamam konunun akışına göre yeri gelir espri de yapılır ama bunun sınırını bilmek lazım.Bilgi edinmek için bir konuya giriyorsunuz 10 sayfalık konunun sadece 1 sayfasında bilgi var gerisi boş muhabbet ve tartışma.Durum bu olunca forumda boşa zaman geçirmenin de gereği yok,kendi adıma bir kaç gün daha takılıp sonra bırakıyorum forumu.
    segreto bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Can sıkıntısından buraya takılan boş beleş adamlar yapıyor bunu genelde. Kendi aşağılık komplekslerini tatmin etmek için güya ona buna laf sokmaya atar yapmaya çalışıyorlar. Eğitimsiz, kültürsüz kitle işte ne yaparsın.
    .iklemeyin bu malları, düzeylerine inmeyin sakın.
    segreto bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    EldekiDebryj
    Kesinlikle haklısınız, tamam adamın açtıkğı konu sinirini bozar hoşuna gitmez v.s e o zaman başak konulara bak yazman için zorluyan yok sonuçta.

KASPINARLI
    Daha geçen bi mod. konu açtı birbiriniz kırmayın diye bulamadım bulsam link atıcaktım. Buna rağmen devam ediyor. Bencede espiri yerinde ve zamanında güzeldir. katılıyorum tamamen

mfBulut
    Bende cevap vermemeyi tercih ediyorum sonuçta takmaya değen insanlar değil ama bi süre sonra sinirine dokunuyor insanın. Onlara göre cahilin babasıyız kralıyız biz onlar en zeki ...

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Çok haklısın iyice tadı kaçtı bu sıralar, millet birbirine atıp tutuyor sürekli her konuda. Herkes kendini bi göklerde görüyor felan. Sıktı bu durum.
    segreto bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı segreto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EldekiDebryj
    Kesinlikle haklısınız, tamam adamın açtıkğı konu sinirini bozar hoşuna gitmez v.s e o zaman başak konulara bak yazman için zorluyan yok sonuçta.

KASPINARLI
    Daha geçen bi mod. konu açtı birbiriniz kırmayın diye bulamadım bulsam link atıcaktım. Buna rağmen devam ediyor. Bencede espiri yerinde ve zamanında güzeldir. katılıyorum tamamen

mfBulut
    Bende cevap vermemeyi tercih ediyorum sonuçta takmaya değen insanlar değil ama bi süre sonra sinirine dokunuyor insanın. Onlara göre cahilin babasıyız kralıyız biz onlar en zeki ...
    Gerçekten sinire dokunan birine de büyük ihtimalle IQ sunun yetmeyeceği incelikte bir cevap yazmaktan alıkoyamadım kendimi. Sonrasında ise pişman oldum onun seviyesine indiğim için. Mesajı silsem mi acaba diye bakmaya girdim ve yöneticiler tarafından onun mesajı da benim cevabım da silinmişti.
    Düşmanınla bile aranda saygı olmalı. Ben bunu bilir bunu söylerim.
    segreto bunu beğendi.

normaldir millet burada sosyalleşiyor, sanalında sosyalleşmesi böyle ) devlet maddi olarak bastırdıkca insanlarda bir okadar yanlızlaşıyor hareketsizleşiyor..
    segreto bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın iyice tadı kaçtı bu sıralar, millet birbirine atıp tutuyor sürekli her konuda. Herkes kendini bi göklerde görüyor felan. Sıktı bu durum.
    kesinlikle o kişilerin zaten kıymetlileri göklerde geziyor.

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Can sıkıntısından buraya takılan boş beleş adamlar yapıyor bunu genelde. Kendi aşağılık komplekslerini tatmin etmek için güya ona buna laf sokmaya atar yapmaya çalışıyorlar. Eğitimsiz, kültürsüz kitle işte ne yaparsın.
    .iklemeyin bu malları, düzeylerine inmeyin sakın.
    Yok abi allah korusun ne inmesi. Cevap bile yazmıyorum da ister istemez insanın sinirleri bozuluyor sonuçta ben yardım istiyorum insanlardan adam beni küçük düşürmeye çalışıyor. Sözde motorcular her daim dost ama bunlar düşmandan beter.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Oo hakkımda konu açılmış. Teşekkür ederim. Ben zaten belirtmiştim normalde böyle biri değilim diye. Ama tabi farketmiyor sonuçta yazdıklarımı yazdım. Kendi adıma herşeyi araştırmadan etmeden sormanın insanı körelteceğine inanıyorum. Bu yüzden yazdım onları. Bana mı kalmıştı sizi düşünmek? Hayır. Ben mi kurtarcam dünyayı? Hayır. Sizi rahatsız ettim mi? Evet. O zaman kusura bakmayın.
    logicache bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OKendi adıma herşeyi araştırmadan etmeden sormanın insanı körelteceğine inanıyorum.
    iki konuyu da okuduktan sonra merak ettiğim tek bir soru var;
    konu açıp sormak "araştırma" kapsamına girmiyor mu?

(amacım polemik değil yanlış anlama cidden merak ettim)
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki konuyu da okuduktan sonra merak ettiğim tek bir soru var;
    konu açıp sormak "araştırma" kapsamına girmiyor mu?

(amacım polemik değil yanlış anlama cidden merak ettim)
    Evet araştırma denilir bence de. Ama nasıl diyim bilmiyorum ki. Şimdi şunu söyliyim millete saran gereksiz biri değilim abi ben. Öyleymişim gibi gözüktü biliyorum. Gerçekten insanlık adına üzülüyorum. Yani öncelikle bi kere Konya ya gitmenin araştırılası bi yanı yok bence. Var olduğunu varsayarsak da; iklim, hava koşulları vs zaten Google da çıkıyor. Şoförlerin tavrıysa bi yere bağlı olamaz. Biri it de çıkar yiğit de gibi bişey demiş. Yani her yerde iyi insan da var kötü insan da. O yüzden bunu foruma sormak subjektif bi cevap alınmasına sebep verir. Ve karşıt iki cevaptan birini seçer soru sahibi kişi. Bu da zaten kendi kararını kendisi vermiş olmasına sebep verir. E niye sordun o zaman? Bilmiyorum anlatabildim mi. Yüz yüze konuşuyor olsak anlatırım kesin de böyle aktaramıyor olabilirim düşüncelerimi tam olarak.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)