Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alpinestars Tech-Air [AİRBAG] Ve AirBag İçerikli Ekipmanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba çok sayın sevgili, güzel yürekli, yetenekli, tatlımı tatlı bir o kadar hoş ve nazik forum üyeleri.

Bildiğiniz gibi bazı markalar motosiklet montlarına artık air sistemi eklemekte genel tabir olarak airbag diyoruz, hepimizin tanıdığı kullandığı ve güvendiği alpinestars da bu markalardan biri, ben bir süredir takip etmekteyim lakin türkiye de hadi gidip şuradan alalım demek şuan için mümkün değil + olarak yeni ürünlerde firmaların kar marjlarını olabildiğince tüketici düşmanı şeklinde tutması da başlı başına ayrı bir konu.Fiyatı ıvırı zıvırı bir kenara bıraktığımız zaman açıkcası ben almak ve kullanmak istiyorum, şuan aramız da kullanan arkadaşlar varsa ve detaylı bilgi verirlerse hem ben hemde eminim diğer forum üyeleri memnun kalacaktır. Genel olarak bu airbag içerikli ekipmanlar hakkın da düşünceleriniz nedir ? Olası bir kaza halinde % kaç bir koruma artışı sağlayacaktır ? Vereceğimiz fiyatlara değer şekil de bir sonuç almamız mümkünmü, yoksa bu airbag sistemi bir süre denendikten sonra tarih olacak yenilikler arasında mı ? Genel olarak düşüncelerinizi, bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Not: Aşağıda bilmeyen arkadaşlar için bir kaç video ve fotoğraf bırakacağım, dileyen kişilerde internet üzerinden daha detaylı araştırma yapabilirler. Herkese iyi hafta sonları dilerim.

Türkçe Dil Seçeneği Vardır.

Türkçe Dil Seçeneği Yoktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Hobi için güzel, günlük kullanım için uygun değil bence.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    sensör nasıl çalışıyor ki acaba ? çarpışma olmaksızın tek taraflı kazalarda da (low side vb.) asfalta temas etmeden önce açılır mı ki ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hobi için güzel, günlük kullanım için uygun değil bence.
    Erdoğan bey hiç şüphesiz fikrinizi iyi niyetle belirttiniz lakin bir güvenlik ekipmanına " Hobi Amaçlı " denmesinde ki mantığı tam olarak anlayamadım açıkcası, sanıyorum ki gereksiz bir ürün demek istediniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sensör nasıl çalışıyor ki acaba ? çarpışma olmaksızın tek taraflı kazalarda da (low side vb.) asfalta temas etmeden önce açılır mı ki ?
    Açıkcası bu soruların tam olarak cevabı bende de yok. Lakin umuyorum ki bir arkadaşımız bizi daha detaylı aydınlatacaktır, fiyatı her ne kadar yüksekde olsa, hayal edilen etkiyi kaza esnasın da sağlıyorsa alıp kullanılması gerektiğine inandığım bir ürün.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    şarj mı ediliyor o?
    yolda şarjı biterse nolcak?

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Altın elbiseli adamın eski bir canlı yayınında Fuat Domaniç kullandığından bahsetmişti.Durduğu yerde motosikleti devirince montun airbag i patlamış ve köprücük kemiğinin kırıldığını söylemişti

Alpine i bilmiyorum.ama dainese de bir mandal sistemi var.motor calisirken vucud motordan ayrildiginda montla motoru baglayan mandal cozulup monttaki airbag in sismesini sagliyor.

Bence guvenlik icin her turlu artisi var. Sert zemine carpmaktansa daha yumusak ve darbeyi emen bir zemine carpiyorsunuz.

Benim.kafama takilan carpisma oldu bitti, mont cope mi gidiyor yoksa airbag cuzi bir miktara tekrar sisirilip eski haline geliyor mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Simdi baktim. Dainese in yeni sistemi stand alone mus, mandalli degil. Ce std larina gore sirt korumali deri cekete gore %72 gogus korumali cekete gore de %60 daha az carpisma siddeti oluyomus airbag de. Ayrica boyun ve bel icin asiri bukulme veya gerilmeyi de engelliyormus

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Türkiye'de satışı yok sanırım. Almak isteyen yurt dışından mi getiriyor?

Boyun etrafinda da sisen birseyler olmali. Dummylerin boyunlar hep kirildi gibi.

Dainese D-Air satışta. En iyi level 2 sırt korumasına göre bile çok ciddi darbeyi engelleme farkı var yüzde olarak. D-Air sistemi kablo falan gerektirmiyor, düşme anını üzerindeki sensörler anlıyor. Fakat fiyat çok yüksek ve sadece EU içinde gönderim var şimdilik.

Bu verdiğiniz astars tech air piyasaya çıkamadı, hatta Dainese patent davası açtı.

http://www.dainese.com/we_en/d-air/street/

Evet dainese bir sisme yelek gibi. Gogus sirt ve boyun kismi sisiyor. Ayrica sensorler suruklenmeyi de anlayip ona gore aciliyor. Atiyorum motoru yatitdik,dusmedik ama yerde kayiyoruz o zman acilmiyor, suruklendik bir yere carptik carpma esnasinda aciliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    %72 ve %60 etki azaltması bence 1.000€ civari fiyatı ile alınabilir kılıyor ürünü açıkcası görsel olarakda rahatsız veya mutsuz edecek bir modeli yok. Boyun ve bel için bükülme oranı azaltması ise çarpa etkisi dışında bile mükemmel bir özellik, çok iyi kask takan ama boynu kırılıp hayatını kaybeden bir sürü insan var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)