Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konya'da motosiklet kullanmak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Üniversite okumaya Konya'ya giddiyorum, oranın hava şartlarını niliyorum küçükken 4 sene kadar yaşadım. Şimdiden hazırlık yapmya başladım, kışlık eldivenler, yeni lastikler (rosso 2) motor bakımı gibi. Daha ne gibi şeyler için hazırlanmam gerekiyor? Konya'da yaşayan sürücüler yazabilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Konya da afedersiniz ama andaval sürücüler çok. Türkiye nin belki dünyanın en vahşi sürücüleri Konya dan çıkar, sonra buradan göç eder ve dünyaya yayılırlar. Bol bol meditasyon, yoga vb. kurslara gidin ve sabır ilmini iyice öğrenip gelin. Konya'nın sürücüleri kadar, çoğu insanına da dikkatli yaklaşın. Bakın bu dediklerim şaka değil, sonra mt den bi vatandaş dediydi dersin. Şimdiden yolun açık olsun. Antalya dan çıkarken havaya güvenme, konya girişinde donarsın valla.
    dental_land ve segreto bunu beğendiler.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ayı kapanı al yanına.

Abi anlamıyorum sizleri cidden ne gerekebilir ya? Olsa olsa soğuk olur işte onları da zaten ayarlamışsın. Böyle cevap veren biri de değilim normalde ama lütfen abartmayın artık bişeyleri. Altı üstü başka şehir. Sanki Mars a gidiyorsun.
    dental_land, rebirth ve Romedon bunu beğendiler.

Mars iyiymiş )))))

Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayı kapanı al yanına.

Abi anlamıyorum sizleri cidden ne gerekebilir ya? Olsa olsa soğuk olur işte onları da zaten ayarlamışsın. Böyle cevap veren biri de değilim normalde ama lütfen abartmayın artık bişeyleri. Altı üstü başka şehir. Sanki Mars a gidiyorsun.
    Bazı şehirler Beyoğlunda cruiser sürmeye benzemiyor Taha :D Standart düzeyde hava şartları, asfalt durumu, sürücülerin toleransları ve tavırları, yörenin halkı ve motosiklete yaklaşımı, hırsızları, kapkaççıları gibi şeyler her şehirde farklılık gösterebiliyor kimi şehirlerde uç noktalara varıyor. Ekstrem olarak Adana'dan örnek vereyim, geldiğin şehir farketmez istersen Ali kıran baş kesen ol trafikte birinin önüne kırdın diye çıkartıp sana bi şarjörü boşaltması ihtimali yüksek. Çok saygılı bir şehiriz o kadar saygılıyız ki en ufak saygısızlığa tahammül edemeyip çılgına dönüşüyoruz. Genel olarak Adanada işine, önüne bakman gerekiyor Adanalıyı başka şehirden birisi idare edemiyor. Altın Elbiseli Adama İzmirde ve İstanbulda ara ara motosiklet kullanıcam nelere dikkat etmeliyim diye sormuştum her iki şehir içinde zıt öneriler olmuştu. Ama Ayı kapanı Adana için şart. Bu arada konularımın arasında Adanaya yolunuz düşerse diye bir konu var onu okumanı tavsiye ederim sevgiler, saygılar çenem ne düştü be :D

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Konya da 80lerde araba kadar bisiklet vardi ulaşım ihtiyacı için insanlar bisikleti tercih ediyordu. Zamanla bisiklet oranında azalma oldu fakat iki teketlilere olan saygı, bilinç geçmişten gelen alışkanlıktan diğer pek çok şehire gore ust seviyede. Kisi sert olabiliyor ona gore giyin. Afyonun kaymağı Konyanın manyağı diye ismi çıkmış ama kafana takma, bu onyargililarin düşüncesi.
    segreto bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı şehirler Beyoğlunda cruiser sürmeye benzemiyor Taha :D Standart düzeyde hava şartları, asfalt durumu, sürücülerin toleransları ve tavırları, yörenin halkı ve motosiklete yaklaşımı, hırsızları, kapkaççıları gibi şeyler her şehirde farklılık gösterebiliyor kimi şehirlerde uç noktalara varıyor. Ekstrem olarak Adana'dan örnek vereyim, geldiğin şehir farketmez istersen Ali kıran baş kesen ol trafikte birinin önüne kırdın diye çıkartıp sana bi şarjörü boşaltması ihtimali yüksek. Çok saygılı bir şehiriz o kadar saygılıyız ki en ufak saygısızlığa tahammül edemeyip çılgına dönüşüyoruz. Genel olarak Adanada işine, önüne bakman gerekiyor Adanalıyı başka şehirden birisi idare edemiyor. Altın Elbiseli Adama İzmirde ve İstanbulda ara ara motosiklet kullanıcam nelere dikkat etmeliyim diye sormuştum her iki şehir içinde zıt öneriler olmuştu. Ama Ayı kapanı Adana için şart. Bu arada konularımın arasında Adanaya yolunuz düşerse diye bir konu var onu okumanı tavsiye ederim sevgiler, saygılar çenem ne düştü be :D
    Abi tamam da bunun için öneri almaya ne gerek var? Yani benim demek istediğim oralarda tehlike vs yok değil. Herşey için öneri, eğitim, kurs, araştırma.. Beni baydı artık insanların bu kadar tecrübeden uzak önbilgiye dayalı yaşamaları. Eğitim de eğitim diye tutturuyorlar mesela. Eğitim falan almadım motor kullanmayı da bilmiyordum. Naptım peki? Sen kullanmayı bilmiyorsun ona göre sür ayı dedim kendime. Çok şükür bişey olmadı. Konya ya da, Adana ya da bilgi almadan giderim. Ve her yeni yere gittiğimde yaptığım gibi oralarda da ilk zamanlar gözlem yaparım. Çünkü milletin lafına göre hareket edemem. Şimdi sen adana kötü dedin ya - inanıyorum yanlış anlama- ben onu zerre takmam mesela. Gelip kendim görmeliyim çünkü senin sabit fikirli bi insan olup olmadığını bilmiyorum. Buradaki sen lerin hiç biri de şahsına değil belirtmek isterim
    Mengu16 bunu beğendi.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence konyada motor kullanmak gayet keyifli olur bi kere sehir dumduz arac sayisi fazla degil trafik yok gibi bisey hele universite taraflari hepten sakin 20 kere filan gitmisimdir konyaya bana cok sakin bi sehir geldi istanbulda yasadigim icin oyle gelmis olabilir tabide
    segreto bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Günah olabilir iyi araştırmak lazım..
    Pulsar41, Mengu16, oggomoggo ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Abi tamam da bunun için öneri almaya ne gerek var? Yani benim demek istediğim oralarda tehlike vs yok değil. Herşey için öneri, eğitim, kurs, araştırma.. Beni baydı artık insanların bu kadar tecrübeden uzak önbilgiye dayalı yaşamaları. Eğitim de eğitim diye tutturuyorlar mesela. Eğitim falan almadım motor kullanmayı da bilmiyordum. Naptım peki? Sen kullanmayı bilmiyorsun ona göre sür ayı dedim kendime. Çok şükür bişey olmadı. Konya ya da, Adana ya da bilgi almadan giderim. Ve her yeni yere gittiğimde yaptığım gibi oralarda da ilk zamanlar gözlem yaparım. Çünkü milletin lafına göre hareket edemem. Şimdi sen adana kötü dedin ya - inanıyorum yanlış anlama- ben onu zerre takmam mesela. Gelip kendim görmeliyim çünkü senin sabit fikirli bi insan olup olmadığını bilmiyorum. Buradaki sen lerin hiç biri de şahsına değil belirtmek isterim
    Dediklerinin sonuna kadar arkasındayım, dediğin gibi çoğu kişi yorumlamadan, araştırmadan, gözlem yapmadan, dikkat etmeden, hatalarını ve eksiklerini kendi yollarıyla halletmeden bir başkasından çözüm, fikir alıyor ama işte olayın koptuğu nokta bunları yapmayanlar soru sorduğunda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Nesnel soruların zaten cevabı var, yine sorulduğunda yine cevaplıyoruz bıksakta ama öznel sorularda bende çıldırıyorum motosikletin rengini, şeklini başkalarına sormayı hiç anlamıyorum. Herkesin zevki, düşüncesi farklı ne diye fikir istersin? Forum ortamında bilgiler tamamen doğru veya tamamen yanlış diyemiyoruz kendimize yakın, aklımıza yatan, mantığımıza en yakın fikri onlarca fikir arasından çekip alıyoruz. Aslında çoğumuz kendi fikrimizi onaylatacak kişiler aradığımız için burdayız. Forumda çoğu kişi var buna bende dahil kendi sırtını kendi kaşıyan. Kaza yaptım şu nasıl yapılır diye sormadım, araştırmıştım. 3 tane motosiklet değiştirdim kimseye sormadım herşey ortada bilgiler mevcut, arıza yaptılar yine bilgileri araştırdım hallettim. Nadir olaylar dışında şu nasıl yapılır? İşin içinden nasıl çıkarım? Gibi sorular sormadım. Başlangıç konularının hepsi benim nazarımda acizlikten ötede değil. Araştır bak kardeşim aciz misin sen? Sana ne yakışır, neyi idare edersin sen bilmezsen biz nasıl bilelim. Özetle hazıra konmaya bayılan milletiz.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    3 Sene kadar Konya'da yaşamıştım, geçen yıl kurtuldum. Tavsiyelere gelecek olursak önce şunu bilmeni isterim çelik gibi bir soğuğu var. Bazen spora çıkıp koşuyordum, terlediğim zaman o ter buza dönüşüyordu anında. Buyur kaba tabiriyle şöyle; https://www.youtube.com/watch?v=mWGjAiJcB90

Motosikletinde kullanacağın yağın oranlarını değiştirmen lazım, 0-40 gibi olabilir mesela. Ve şunu da göz önünde bulundur, Konya'da koridor hız sistemi var. 70'i geçemiyorsun çoğu yerde yani neredeyse her yerde radar var.
    segreto bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konya geniş düzlükleri olan bir şehir derler. bu durumda hayabusa gerekir. evden çıkar çıkmaz uçak gibi burnunu direk varış noktasına çevirir gazlarsın
    segreto bunu beğendi.

Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerinin sonuna kadar arkasındayım, dediğin gibi çoğu kişi yorumlamadan, araştırmadan, gözlem yapmadan, dikkat etmeden, hatalarını ve eksiklerini kendi yollarıyla halletmeden bir başkasından çözüm, fikir alıyor ama işte olayın koptuğu nokta bunları yapmayanlar soru sorduğunda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Nesnel soruların zaten cevabı var, yine sorulduğunda yine cevaplıyoruz bıksakta ama öznel sorularda bende çıldırıyorum motosikletin rengini, şeklini başkalarına sormayı hiç anlamıyorum. Herkesin zevki, düşüncesi farklı ne diye fikir istersin? Forum ortamında bilgiler tamamen doğru veya tamamen yanlış diyemiyoruz kendimize yakın, aklımıza yatan, mantığımıza en yakın fikiri onlarca fikir arasından çekip alıyoruz. Aslında çoğumuz kendi fikrimizi onaylatacak kişiler aradığımız için burdayız. Forumda çoğu kişi var buna bende dahil kendi sırtını kendi kaşıyan. Kaza yaptım şu nasıl yapılır diye sormadım, araştırmıştım. 3 tane motosiklet değiştirdim kimseye sormadım herşey ortada bilgiler mevcut, arıza yaptılar yine bilgileri araştırdım hallettim. Nadir olaylar dışında şu nasıl yapılır? İşin içinden nasıl çıkarım? Gibi sorular sormadım. Başlangıç konularının hepsi benim nazarımda acizlikten ötede değil. Araştır bak kardeşim aciz misin sen? Sana ne yakışır, neyi idare edersin sen bilmezsen biz nasıl bilelim. Özetle hazıra konmaya bayılan milletiz.
    Heh aynen böyle düşünüyorum bende. Bence çözüm cevap vermemek. Böylece araştırmak zorunda kalırlar. Sitemim bu yüzdendi yani en başta. Neyse günün sonunda herkes kendinden sorumlu. Hazıra konan konsun, kalan sağlar bizimdir.
    EmreKocyigit bunu beğendi.

Konya'da yaşıyorum ancak sürücü değilim uzun suredir forumu takip ediyorum ve cevap yazma gereği duydum. Konya ile ilgili şoförlerin çok aşırı kötü ve farklı yerlere de Konyalıların yaydığını söyleyen bir kullanıcı gördüm yukarılarda acaba kendisi ne kadar süre içerisinde Konya'da bulundu merak konusu. Hocam Selçuk Üniversitesinden şehir merkezine kadar dümdüz yol gider gelince görürsün o yolda radar eds falan bulunur ancak geceleri motorcuların buna rağmen son hız gittiklerine şahidim sesleri güzel geliyordu açıkçası kışın çok farklı bir yıl kış mevsiminde çeketle gezerken diğer yıl mont üzerine kaşe kaşe üzerine kocuk giyme gereği hissedersin trafik konusunda saygı evet çoğu şehire göre kötü olabilir ancak bu tamamen abartılıyor ve kötü ve iyi insanlar her yerdeler bir yere özgü kötü şoför olmaz saygılı insanlarda var olur olmadık yerde depar atmaya çalışan şahinciler de var motorcu sayısının da son zamanlarda arttığını söyleyebilirim
    segreto bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir ingiliz konya'ya gelsin, gelmişken Mevlanayı da ziyaret etsin.
    segreto ve 4till4 bunu beğendiler.

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Yollar genellikle (mahalle araları dahil) 2 gidiş ve 2 geliş şeklinde düzenlenmiş.
    Işık yerine büyük kavşaklar vardır genellikle. Tepelenmemek için hızlı şekilde bu kavşaklara alışman gerekir.
    Motosikletin yıllardır yoğun şekilde kullanıldığı yerdir. Usta sıkıntısı çekmezsin.
    Kışın ayazı,kar ve yağmuru çoktur.
    Şimdiden hayırlı olsun
    segreto bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    İyi kötü tüm önerilerinize teşekkürler

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Ayı kapanı al yanına.

İlla bi kulp takacaksınız değil mi? Sizin gibiler zarar ziyandan başka bir işe yaramıyor şu forumda.
    segreto bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kardeş konyada soğuk ekim ayından başlar mayısa kadar sürebilir bazen ona göre hazırlığını yap ayrıca burada araç sürücüleri motosiklete fazla dikkat etmez temkinli sürersin zamanla öğrenirsin gelince
    segreto bunu beğendi.

Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Alıntı atamantolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş konyada soğuk ekim ayından başlar mayısa kadar sürebilir bazen ona göre hazırlığını yap ayrıca burada araç sürücüleri motosiklete fazla dikkat etmez temkinli sürersin zamanla öğrenirsin gelince
    Bende onu umuyorum trafiğe zamanla kendimi adapte edebilirim inşallah. Zaten kışın hava çoğunlukla yağmurlu geçiyormuş sanırım çok fazla da kullanabiliceğimi sanmıyorum eğer doğruysa bu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)