Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konya'da motosiklet kullanmak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Zamanla alışırsın
    Kışları soğuk olur
    Motosikltlere fazla dikkat etmezler 4 silindir racingin felan varsa saygı görebilirsin
    Diğer araçlarla aynı hızda gitme onlardaan biraz daha hızlı olman yararına olur
    segreto bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Türkiyemiz artık karma bir şehirleşme yapısında. O yüzden eskisi gibi şu şehrin sürücüsü iyi bu şehrin sürücüsü kötü demek yanlış olur. Yine de gezdiğim bir çok şehirde, kıyı bölgelerden içeri girdikçe, motosiklet kavramının daha hafife alındığını gözlemledim. Bu her zaman kötü niyetten değil. Senin altındaki motor ne olursa olsun bir mobilet gibi durabileceğini, kıvrak olabileceğini düşünüyor sürücü ve yayalar. Bunu unutma, bir de elbette karasal iklim nedeni ile sağlam bir içlik olmalı kış sezonu boyunca ...
    segreto bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Siz bide Kütahyanın sürücülerini görün
    segreto bunu beğendi.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Konyalıyım. 2 yıldır motosiklet kullanıyorum. Konyada trafik motosiklet kullanan birisi için neredeyse yok gibidir. Heryerde olduğu şekilde daimi dikkat ve savunma fikri ile kullanılırsa sorun yaşanmaz. Ayrıca Elektronik şekilde hız kontrolünün yapıldığı yerlerdeki plaka okuma sistemleri aracın önünden plaka okuma şeklinde çalışmaktadır. Motosikletlerde de önde plaka olmadığı için bu sistemlerin motosiklet hızını kontrol etme durumu yoktur.
    Yağış öyle söylendiği kadar çok olmamakla birlikte kışın 3-5 gün kar olayı olmaktadır. Yağmur ise daha çok bahar zamanı görülür. Lakin keskin soğuk olayından dolayı Konya da Kasım ayı ile nisan ayı arasındaki dönemde kuryelerden başka motosiklet pek görülmez. Benim de yaptığım şekilde çoğunluk motosikleti sezonluk kullanır. Ama kullanılmaz da değil. Kişisel anlamda soğuğa karşı gerekli tedbirler alınırsa ( çok sağlam tedbirler) ayrıca motosiklet içinde kışlık lastikler takılarak kışın da motosiklet kullanılabilir. Lakin birçok büyükşehirde olduğu gibi hırsızlığa karşı birkaç koruma mekanizması kullanmak gerekir.
    Ayrıca hangi üniversite bilmiyorum ama Selçuk Üniversitesi ise eğer üniversite kampüsü şehrin dışındadır. Ve şehir merkezine hayli uzakken kampüse yakın olan Bosna Hersek mahallesi ( mahalle desek de bir ilçe kadar büyük nüfusa ve yüzölçümüne sahiptir) genelde öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Kampüs mahalle arası toplu taşıma olsa bile mesafeler yürüme mesafesidir ve pekçok öğrenci yürüyerek ulaşımını sağlamaktadır.
    Benim tavsiyem kışın motosikleti kullanmamak hatta Konya da dahi tutmamak ama nisan ayından itibaren motosikleti kullanmaya başlamak şeklinde olacaktır. Zira Konya kışı koşullarında bekleyen bir motosiklet kapalı parkta bile her sezon bir akü isteyecektir.
    Sağlıcakla kal.
    segreto bunu beğendi.

segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Alıntı jonvolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konyalıyım. 2 yıldır motosiklet kullanıyorum. Konyada trafik motosiklet kullanan birisi için neredeyse yok gibidir. Heryerde olduğu şekilde daimi dikkat ve savunma fikri ile kullanılırsa sorun yaşanmaz. Ayrıca Elektronik şekilde hız kontrolünün yapıldığı yerlerdeki plaka okuma sistemleri aracın önünden plaka okuma şeklinde çalışmaktadır. Motosikletlerde de önde plaka olmadığı için bu sistemlerin motosiklet hızını kontrol etme durumu yoktur.
    Yağış öyle söylendiği kadar çok olmamakla birlikte kışın 3-5 gün kar olayı olmaktadır. Yağmur ise daha çok bahar zamanı görülür. Lakin keskin soğuk olayından dolayı Konya da Kasım ayı ile nisan ayı arasındaki dönemde kuryelerden başka motosiklet pek görülmez. Benim de yaptığım şekilde çoğunluk motosikleti sezonluk kullanır. Ama kullanılmaz da değil. Kişisel anlamda soğuğa karşı gerekli tedbirler alınırsa ( çok sağlam tedbirler) ayrıca motosiklet içinde kışlık lastikler takılarak kışın da motosiklet kullanılabilir. Lakin birçok büyükşehirde olduğu gibi hırsızlığa karşı birkaç koruma mekanizması kullanmak gerekir.
    Ayrıca hangi üniversite bilmiyorum ama Selçuk Üniversitesi ise eğer üniversite kampüsü şehrin dışındadır. Ve şehir merkezine hayli uzakken kampüse yakın olan Bosna Hersek mahallesi ( mahalle desek de bir ilçe kadar büyük nüfusa ve yüzölçümüne sahiptir) genelde öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Kampüs mahalle arası toplu taşıma olsa bile mesafeler yürüme mesafesidir ve pekçok öğrenci yürüyerek ulaşımını sağlamaktadır.
    Benim tavsiyem kışın motosikleti kullanmamak hatta Konya da dahi tutmamak ama nisan ayından itibaren motosikleti kullanmaya başlamak şeklinde olacaktır. Zira Konya kışı koşullarında bekleyen bir motosiklet kapalı parkta bile her sezon bir akü isteyecektir.
    Sağlıcakla kal.
    Çok teşekkür ederim, demekki motoru güvenlik bakımından sağlama almak, hava şartlarına dikkat etmek ve trafiğe adapte olmak gerekiyormuş

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Aslen Konya/Akşehirliyim yazın orda motosiklet sürdüm sürmez olaydım temmuz ayında akşam üstü saat 8 civarı 60 la seyrederken üşüdüm arkadaş yazın ortasında belkide Bodrumun havasına alıştık ondandır.İstanbul,Ankara,İzmir vs şehirlerde motosiklet sürücüleri isyan ediyor ya aynaya bakın farkedin diye siz gene ona şükredin Konya'da ayna kavramı yoktur asla istersen araba ol çat önüne kırarlar sende ister istemez sert kullanmaya başlıcan burnunu çıkarıp yol isticen ama durmucaklar emin ol :D vurur geçerler çok ciddiyim misal örnek vereyim Amcam kendisi 18 yaşından beri motosiklet kullandığı halde araba kullandığı zaman motosikletlileri pek takmıyor aynada gördümü vermez yol bide tek şeritse bak artık yolun sonuna kadar arkasında bekletir geçmeye çalışırsanda dokunuverir kaldırıma düşürür ki gördüm yaptığını tabiki çocuktum o zaman şimdi yapsa gereken cevabı veririm. Uzun lafın kısası Hem Kar var adam akıllı motor kullanamazsın hem sürücüleri andaval hiç uğraşma atla otobüse git şehir içindede tabanvay en iyi çözüm.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Antalyadaydım orasıda aynı biz motosikletliysek ona göre davranacaz

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Şunu söylememişler radyatör suyunu, fren hidrolik sıvısını yenileyin.
    Yağ için ise 0 30 0 40 uygun olur.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    O değil de iki yıl Konya'nın kuş uçmaz bir ilçesinde okumuştum.
    Tatil dönüşü kız arkadaşımı Karatay otogarında karşıladım, biraz bankta oturalım dedik.
    Otururken de gayet normal şekilde hoşgeldin - özledim anlamında birbirimize sarıldık.
    Zabıtanın biri geldi "defolun gidin burdan, zinanızı evinizde yapın" diye bağırdı.

Allah yardımcın olsun, Allah tez zamanda kurtarsın.

Motosikleti
    MT-25
    jonvolkan biraz konu dışı olacak ama İstanbul pastanesinin önünde duran inazuma size mi ait

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Bugün hiç çıkartmadım ama evet ben de Inazuma F var. Mavi beyaz.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    bu konuyu görünce yorum atmak için bilgisayarı kurdum.
    inan şu anda sana özeniyorum. Konya; motosiklete binmek için soğuğu hariç çok güzel bir şehirdir.
    ilk paragraf hikaye kısmı üşenirsen tavsiyeler 2. paragrafta .
    motosiklet hikayem Konyada okurken eski garajdan aldığım 300tlik kara mobilet ile başladı.10 pedalda çalışan plakalı ruhsatlı ama devrini almadığım mobileti 10 pedal hareketi ile çalıştırıp
    bana eşlik eden arkadaşa son paramla mevlananın arkasında bir lokantada etli ekmek ısmarlamıştım. üzerinden inesim gelmiyordu. sürekli motora binmek için bir mazeret buluyordum. yıl 2005 ve ben de o janjanlı eski model jawaların, 100lük mobiletlerin, racinglerin, yeni yeni piyasaya çıkan rengarenk çinli motorların arasında Konya trafiğinde bir yere sahip olmuştum.

konyanın kışında motor kullanmış birisi olarak evvela bir kaç takım içlik tavsiye ederim.Bunun dışında eğer estetik kaygıların yoksa kuryelerin kullandığı diz örtüsü ve elciklere takılan zımbırtılar kışın konforlu sürüşler sunar.özellikle eğer kampüs tarafında kalacaksan kış güneşine aldanıp da ekipmansız şehir merkezine inmemeni öneririm. ince montla terlediğim günün akşamında kar fırtınasına yakalanmıştım.
    Trafiğinin şu anki durumunu bilmiyorum lakin öyle aşırı hoyrat sürücülere denk gelmedim.mahalle arası yolların bile çoğu cadde genişliğinde olduğu için aşırı rahat ve dikkatsiz kullanabiliyor insan buna dikkat etmek lazım. bisikletliler ve motorların bir kısmı daha fazla tehlike yaratmıştı bana. şehir etrafında meram, meram dere, sille köyü , ak yokuş , altın apa motorla gidilecek güzel yerlerdendir. ayrıca kampüsün arkasında da eğer toki el atmadı ise değişik köy yolları keşfedebilirsin. Beyşehir de merkeze 100 km uzaklıkta gayet güzel bir ilçedir. demek istediğim Konyada motorcunun canı sıkılmaz.
    radar edese gibi saçma şeyler yoktu ben oradayken ama her bahar gelişinde bir kaç kere motor çevirmesi olurdu ve hiç ayrım yapmadan önüne gelen motoru çevirirlerdi.
    Trafikte değişik motor grupları görebilirsin. mesela 10larca mobilet veya ss motosiklet kullanan bir grup, karma motosikletleri olan arkadaş grupları vs. aynı caddeden geçer. motor ortamı güzeldir.
    Hayırlı uğurlu olsun.
    blue4XL ve MANKU bunu beğendiler.

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Düz ayak şehir. Yolları Türkiye'nin birçok şehrinden iyidir. Ayrıca Konya'da motosiklet kullanan da çoktur. Bu yüzden neden kullanılmasın.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    dikkatli ve efendi olduktan sonra dunyayi gezer insan vukaatsiz.konyadada gayet guzel takilirsin kardesim hic bisey olmaz merak etme.

Motosikleti
    tvs apache
    bir konyalı olarak söyleyebilceğim

bisiklet sayısı fazla olduğu için motorlara saygı halen bulunmakta
    ama sana garip gelcektir çünkü motorlar üst düzey değil ve kask mask hak getire varsa bile 15 20 tl lik kasklar

ayrıca trafikte kavga etmemeye calıs
    atasözü bile vardır afyonun kaymağı konyanın manyağı diye şeker gibi insanlardır fakat hararet cıkarsa aman yarabbim göremiyceğin dövüş tekniklerini görürsün tokatla tekme aynı anda çıkar

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)