Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda cb 125 ace mi bajaj discover 125 st mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Honda cb 125 ace mi bajaj discover 125 st mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bajaj discover ace cok kalitesiz bi motor şase çabuk yamuluyor sırf yan yatmayla şase yamulsn gördüm

yorumun için teşekkurler bende biraz daha bajajı istiyorum honda nın sadece adı var

egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bazı kişiler gelecek yok honda'nın kalitesi başka diyecekler ama bence bajaj al ben kullanıyorum memnunum.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı egemen0zturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı kişiler gelecek yok honda'nın kalitesi başka diyecekler ama bence bajaj al ben kullanıyorum memnunum.
    Honda'nın kalitesi başka
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Honda bence

78alihan78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF 250NK
    Açıkçası 125 cc commuter larda japon hint ayrımı yapılmasını çok saçma buluyorum. Şimdi biri çıkıp ybr al diyecek eminim. Discover al her türlü daha iyidir cb125 den. Bu japonlarin alt segment motosikletlerinin kaliteleri tartışılır. Umarım yardımım dokunmuştur, saygılarımla iyi forumlar...

Cb 125 ace kullaniyorum. Frenler zayif, üst devirlerde orta halli titresim var. Cok az yakiyor, servisi bilinen Honda kalitesi. Acikcasi bildiginiz ekonomi icin yapilmis, saga sola gitmelik.
    Bajaji test ettigimde bana daha titresimli gelmisti. Bence aralarinda cok bir fark olmaz. Hangisi daha uygunsa ve servisi daha yakin ve ilgiliyse o alinabilir.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Ve iste o beklenen an geldi.....

AZ DAHA KOY YBR AL.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Discover st 125 almanı tavsiye ederim. Ben de bu motoru ileriki vakitlerde alacağım. Sana ilk iyi yanlarını sonrada çıkabilrcek problemlerini söyliyim. Artıları motor basınca gidiyor apache rtr150 ile performansları yakın. Motor az yakıyormuş km de 11 kuruş yakıyormuş. Kullanıcı başlığında okuduğum yakıtla alakalı yazıların neredeyse hepsinde böyle yazıyor. Motor sürdükçe daha güzelleşiyormuş yani yakıtı azalıyormuş , (ilk başlarda 11 kuruştan fazla yakıyormuş) titreşimi vb. azalıyormuş. Motor kalıplı kendim canlı olarak gördüm cılız durmuyor. Parça kalitesi filan güzeldi ki kullanıcıları da parça kalitesini beğeniyor. Bir japon değil ama japondan aşağı kalır da değil. 2problemi var biri akü aküyü değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Ikincisi ise yağ kaçırma bu da şuan yerini hatırlamıyorum civata var ve onu sıkınca problem genellikle kalmıyor. Fakat devam edersede garantiden değiştiriliyor ve şuana dek okuduğum kullanıcılarda ( en az 30sayfa okudum) bu sorun civata değiştikten sonra kalmıyormuş. Benim şuana dek gördüğüm problemler bunlar. Motosiklet fiyatinı sonuna kadar hakkediyor. Cbf ybr gibi fahiş fiyatlarda da satılmıyor. 80bin km. Kullanan discover kullanıcısı kuryede yazısı da okumuştum 100binde olabilir ekrem ata paylaşmıştı. Bu da motorun sağlamlığının biraz tespiti olabilir(sadece gerekli servis bakımları yapılmiş motora balata vb). İyi forumlar.

yorumun için tesekkurler

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Ben discover 150f kullanıyorum ve memnunum. Ön frenleri süper, amortisör konforlu, yakıtı iyi (580 km daha motor ve ilk depo 380 km 38 tl benzin aldı, yani 10 kuruş yakmış ). Titreşim rahatsız etmiyor ki sık sık antalya'dan side ve kemer taraflarına gidiyorum. Adamı yoran bir motor değil. Almadan önce 125e'de baktım ama biraz pahalı geldi bana (ikinci eli 3800 tl idi ben sıfır motoru 4700'e 9 taksit aldım).

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Honda al rahat et

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Honda al kardeşim
    Bajaj A sakın bulaşma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)