Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Ktm duke 250 ayıplı mal ve spormotonun yaklaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arkadaşlar uğur büyükdeniz isimli arkadaşımız sıfır bir duke 250 almış ve alalı daha 1 ay bile olmadan şişlide 50 ile 60 km hız ile giderken motosikleti blok patllattı lastikler vs yağ olduğundan yere düşerek kazada yaptı olaya birebir şahit olmak ile beraber çekici arayışlarına girdik ve servise ulaştırdı motosiklet (kadıköy spormoto)
    Arkadaşımıza servis ürünün fabrikasyon üretim hatasından dolayı böyle bir olay ile karşılaştığını söylediler ürün ayıplı çıktığı için arkadaşımız ayıplı malın iadesini veya birebir değişimini talep etti bu süre zarfında avukatlar ile görüşüldü servis çalışanları iade talebi ile ilgili ktm ile görüşeceklerini ilettiler
    Arkadaş beklerken spormoto arkadaşın izni ve bilgisi olmadan motorun onarımını yapmış ve kanunen yasal olan hakkını gaps etmeye kalkmıştır yaptıkları davranışın ise güveni kötüye kullanma ve delilleri karartma suçuda vardır yasal süreci başlatıcak arkadaşımız şuanda change.org de imza kampanyası baslattı duyarsız kalmayıp desteğimizi esirgemeyelim lütfen imza kampanyasının linki https://www.change.org/p/thd-tuketic...src-custom_msg

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Geçmiş olsun. Benzer bir sorunu meşhur(!) bir deri firması ile yaşadım. Tüketici hakem heyeti kararı elime geçince icraya vericem.
    ayzek bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abov, buralar yangın yeri olur birazdan.

Hakkını kovalasın, umarım kazanır.
    ayzek bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    zaten motoru değiştirmiyolar

motoru garanti kapsamında onarıyorlar.Bizim 2014 senesinin mt07 moturu yatak sardı bi ümit motor değişir dedik ama onarım gördü

Motosikleti
    V-Strom 650
    arkadaşınıza geçmiş olsun, verilmiş sadakası varmış.
    spormoto'dan ben de şikayetçiyim. KTM, Türkiye'de daha iyi organize olana kadar kimseye de Ktm almasını önermiyorum.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-problemi.html

Motosikleti
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten motoru değiştirmiyolar

motoru garanti kapsamında onarıyorlar.Bizim 2014 senesinin mt07 moturu yatak sardı bi ümit motor değişir dedik ama onarım gördü
    Dostum senin motor 2 yıllık burada sıfır alınan bir ürün var ve sıfır üründe ayıplı çıkması halinde iade değişim ve onarım hakkın var servisin yalan söylemesi ve izinsiz bu hakkın onarım yaparak üstüne yatması yasal olan hakkı gaps etme durumuda var
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    Ben şimdi bu konuyu dünya geneli ktm forumlarinin hepsinde paylaşmaz mıyım
    bulut59 bunu beğendi.

hakkını arada, change org ne alaka ne gerek var orasını anlamadım.
    0 motor tamirmi görürmüş, olmaz öyle iş..
    computeus bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Motor blok ile beraber değişti mi yoksa içini mi yaptılar ? Her ne kadar sorun çözülmüş gibi olsa da KTM servisleri herşeyi şasi numarasına işliyor dolayısıyla satış olduğu zaman değerini düşürecek, hatta alan kişinin kafasını karıştıracaktır. Konu için hukuki mücadele vermeniz lazım.

Daha öncede 200luk duke benzer durum yaşamıştı, komple blok ve şanzumanı değiştirmişlerdi.

change.org bi işe yaramayacağını söyleyebilrim.

Motosikleti
    Alıntı Stanbul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şimdi bu konuyu dünya geneli ktm forumlarinin hepsinde paylaşmaz mıyım
    Arkadaş tercüman ile bir mail atmış hindistan ve avusturalya yaşanan durum için özür dilemişler ve servis ile tekrar görüşeceklerini söylemişler bakalım o kadar yerde paylaşım yaptık 54 kişi imzalamış ayıptır valla biz bize destek olmazsak kim olacak oraya girip ad soyad mail yazmaya bile üşeniyoruz ne diyeyim

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    o arıza çok zor bir iş değildir,

aranızda başka bişiy geçmediğine veya arızyı nasıl ve ne üslüpla söylediğiniz konusundada pek bilgimiz yok açıkçası,

Fakat ÜST KAPAK CONTASINI DEĞİŞTİRMELERİ EN FAZLA 1..2 SAATLERİNİ ALIR ve sizden en azla 50,,,100 lira isterler,

Neyse ne desek boş,

Geçmiş olsun,,,

Motosikleti
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkını arada, change org ne alaka ne gerek var orasını anlamadım.
    0 motor tamirmi görürmüş, olmaz öyle iş..
    İmza sayısı tamamlandığında bimere tüketici mahkemesine vs bildiriyorlar ve imzalayan kişiler yorumda yapıyor bir nevi firma itibar kaybediyor bence hiç yoktan iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aranızda başka bişiy geçmediğine veya arızyı nasıl ve ne üslüpla söylediğiniz konusundada pek bilgimiz yok açıkçası,

Fakat ÜST KAPAK CONTASINI DEĞİŞTİRMELERİ EN FAZLA 1..2 SAATLERİNİ ALIR ve sizden en azla 50,,,100 lira isterler,

Neyse ne desek boş,

Geçmiş olsun,,,
    Egzantirik gergisinde üretim hatası ve montaj hatası varmış servisin verdiği bilgi bu yönde mesele motorun tamiri değilki servisin bu tutumu firmanın ürününün arkasında durmayışı

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eğer kaza olduysa bence işin peşini bırakmayın

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Hocam derdini verdiğim linkten Technical İnqury kısmından direk KTM'ye anlatmayı dene belki yardımcı olurlar.Yazacağın metini ingilizce yazmaya dikkat et
    http://www.ktm.com/tr/contact-folder/contact-form/
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Kaza tek taraflı oldu frenleme yaptı nafile arka lastik yağdan kaydı ayagını yere koydu ayakta yağlı olduğundan motoru yatırdı

Motosikleti
    Honda cb 125 e
    Kampanyayı imzaladım kurye arkadaşlara da yolladim
    ayzek bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öncelikle geçmiş olsun.
    2009 yılında Doğuş Otomativden 2009 model 0 bir A5 almıştım, araç ilk yağmur gördüğünde tavanın ortasından su almaya başladı, yetkililer ile görüştüm servise çekildi bana tamir edilip geri verileceğini söylediler ve 40 iş günü gibi bir süre müsade istediler (bu sürece ana fabrika ile görüşmelerde dahil) beni madur etmeme amacı ile 2.0T quattro aracım yerine 3.0 dizel a6 verdiler. 28 gün sonra aradılar ve araç hatasının fabrikadan kaynaklı olduğunu bildilerek aracın tamir gördüğünü ve işlemlerin bittiğini söylediler, gittim aracımın yanına araç tavandan tamir görmüş ve boyanmıştı bende satarken sorun olacağı için aracın 0 talep ettim, doğuş otomativ böyle bir yetkisi olmadığını söyledi biraz da tartıştık yetkilir ile, aracı almadım a6 da bıraktım onlara avukatım ile görüştüm maddi tazminat davası yanı sıra artık ne maddeler koyduysa tam bilmiyorum resmi işlemlere başladı, 4 ay sonra çıkan karar da 0 aldığım araçda fabrikasan sorun olduğu için firmaya aynı model ve donanım da bir araç vermeleri veya şuan ki kur hesaplanarak para iadesi sonucu çıktı. Tabi para vermemek için bana 0 bir araç verdiler 1e1 aynı donanıma sahip ama mahkemeyi kazanmak için o zamanın parası ile ciddi bir rakkam harcamıştım hırs yapmıştım çünkü aynı zaman da 5-6 ay gibi bir sürede araçsız kaldım. Yani ben bu tarz bir dahavayı kazanmıştım bu demek oluyor ki sizin de kazanma ihtimaliniz var lakin bu imza ile vb... şeylerle olacak iş değil iyi bir avukat ile dava açarsanız avukatta davanızı satmaz ise zaten resmi olarak kazanma hakkınız var. Veya size tamir dışın da değer kaybınıda vermeleri aynı zaman da aldığınız aracı 2. fiyatından hesaplıyarak para iadesi yapmaları lazım. Aramız da avukat varsa daha resmi bir uslup ile size anlatacaktır.
    ayzek, murat 60, fedos ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Neyse ne desek boş,

Geçmiş olsun,,,

usta senin okuman yazman mı yok ? Kafan mı güzel ? Adam motor blogum patladı daha bir aylık motor diyor sen diyorsun üst kapak contası değişirler senden 50 100 lira isterler.

KTM bu sokakda damacanayla su taşıyan mondial motosiklet değil. KTM markasını ve kalitesini duymadın sanırım. Varsa bir ayıbı hatası en güzel şekilde telafi etmek zorunda.
    ayzek, serkanADH13, Deeplord ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Ayzek böyle şeyler sana ve yakınındakilere oluyor.0 motor hatalı çıkıp bir de kaza yaptırıyo.Bi kurşun felan döktür

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta senin okuman yazman mı yok ? Kafan mı güzel ? Adam motor blogum patladı daha bir aylık motor diyor sen diyorsun üst kapak contası değişirler senden 50 100 lira isterler.

KTM bu sokakda damacanayla su taşıyan mondial motosiklet değil. KTM markasını ve kalitesini duymadın sanırım. Varsa bir ayıbı hatası en güzel şekilde telafi etmek zorunda.
    KTM bunun Kısaltması değilmiymiş,,,,
    Kanuni Temel Malları,
    Demek değilmi,

Güzel kardeşim,
    ktm 'yide iyi bilirim,
    SPORMOTOYUDA iyi tanırım,
    Önceki mesajımdada yazdım,
    aranızdaki dialog nedir ne değildir bu sizin bilecegınız bişiy,

Patlayan ,çatlayan,kırılan bir bloğu garanti dışı hiçbir servis mudahale etmez,
    kaldıki o kadar çatlak yürümüş durumdayken zaten mudahalede edilemez,
    değişim şarttır,
    servis o değişimi hbersiz yapmaz,

Burada farklı şeyler oluşmuş anlaşılan,
    Bekleyip görelim,

Bu Sıralar FİRMALARDA BİŞİYLER OLUYOR,
    cbr 250 blok deliyor,
    R25 kol çıkartıyor,

Nedir Bu AŞIRI HIZ YAPSIN BENİM MOTORUM merakı anlamış değilim,

Burada Yavaş kullanırken arıza yapanları Tenzii Ediyorum...

KTM (bunu ilk defa duydum henüz) üst kapak çatlatıyor,

Bekleyip görelim.

Kolay gelsin...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)