Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ktm duke 250 ayıplı mal ve spormotonun yaklaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayzek böyle şeyler sana ve yakınındakilere oluyor.0 motor hatalı çıkıp bir de kaza yaptırıyo.Bi kurşun felan döktür
    arkadaşı kaza geçirene kadar tanımıyordum ışıklarda yan yana geldik merhabalaştık benim pulsara baktı ben bundan alıcaktım kötüdür sorun yaratır ktm al dediler bende bunu aldım dedi bende güzel motor kazasız belasız sürersin inşallah dedim ışık yandı kalktık 200 metre sonra adam yalpalayıp duştu motora baktık bu halde orada tanıştık kendisi ile allaha şükür bende o olaydan sonra bir sıkıntı çıkmadı
    jackonbir bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayzek kardeş, sendede ne göz varmış ha, maşallah dediğin kalkan kuşanmalı.
    GezeGeze, computeus, oggomoggo ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorlu taşıtların yenisiyle değiştirilememesi Türkiye'nin kanayan yarasıdır. Bunun için kesinlikle bir yasa gerekiyor. İlk 2000 km'de veya bir ay içerisinde üretim hatasından kaynaklı her türlü mekanik arızada müşterinin talep etmesi durumunda araç değiştirilebilmeli. Kimse sıfır aldığı aracın motorunun söküldüğünü görmek istemez.

Change.org'u da Türkiye'de kimse sallamaz, kendinizi boşuna kasmayın.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    imzaladım arkadaşım geçmiş olsun.

Motosikleti
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayzek kardeş, sendede ne göz varmış ha, maşallah dediğin kalkan kuşanmalı.
    Benimle ne alakası var üretim hatalıymış motor zaten beb hiç görmesem bile yapacaktı bi yerde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Rodajdaki motora yüklenirseniz, blok çatlar, hatta patlar, kol çıkartır. Tamamen kullanici hatasidir. Acemi yeni motorcularin basina gelir. Sizin hatanizi onardiklarina sukredin bence.

Motosikleti
    3000 km de 1 ay bile olmamış motor en fazla 60 km de yapıyor bunu servis ve firma fabrikasyon üretim hatası diyor ve kabul ediyor üretimden kaynaklı olduğunu ortada kullanoco hatası yok rodaj bile yapılmadan sorun ysşanmayan motorlar var bu kanıya nasıl vardınız

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Türkiye'de başarı distribütörden, servisten geçer.

Marka olmak ise şöyle bir şeydir:

Distribütörüne, servisine kafa yormak zorunda hissetmezsiniz alırken...

Taa bilmem nerde oturuyorsa artık, manzarası bol olsun, cam kulesinde, hah, o kadının veya adamın, tee buralara kolunun yetip sizin arkanızda duracağını bilirsiniz...

Bunun distribütöre ve/veya servise ise ön fren kullanımının öğretilmesi şeklinde bir yansıması olabilir ...

Limon sıkar gibi...

Veya, rengini de tutturmak isterlerse;

Turunç sıkar gibi

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplar başlangıçta da var olduğu kabul edildiği için iade ya da değişim hakkınız var. Tüketici mahkemesine gidin.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf
    ayzek ve cece89 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplar başlangıçta da var olduğu kabul edildiği için iade ya da değişim hakkınız var. Tüketici mahkemesine gidin.

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.6502.pdf
    Evet böyle bir hakkı var arkadaşın servisede spormotoyada bildirdik ama zihniyet değişmedikçe bu durumlar olacak

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Tamm da kazanın öncesinde ilk defa konuştuysan adamın motora bişey yapmadığını nerden biliyorsun?

Motor bloğu patlar kullanıma bağlı da olabilir. Mesela motorla, olduğun yerde durarak dip gaz ver bir saat, bakalım ne oluyor.

Motosikleti
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamm da kazanın öncesinde ilk defa konuştuysan adamın motora bişey yapmadığını nerden biliyorsun?

Motor bloğu patlar kullanıma bağlı da olabilir. Mesela motorla, olduğun yerde durarak dip gaz ver bir saat, bakalım ne oluyor.
    Dişinden tırnağından kasıcan hatta ktm i zor bela borç harç denkleştirip alıcaksın ve kötü davranıcaksın benim gördüğüm durumda ani kalkış bile yapmadı gayrn sakin kalktı bende öyle biraz gerisinden gidiyordum ve tanık oldum olayın oluşuna sonrasında yaşananlara senin dediğin gibi bir durum olsa aha iyi oldu sen misinin motorun canını alan der geçerdim bu olayda magduriyet var firmanın yasal olan hakları yok sayması var bu durumda bile destek olamıyorsak birbirimize ne anlamı kaldıki bugün sana yarın bana hepimiz yaşayabiliriz bu durumu servisin yazısı var onayı var fabrikasyon üretim hatası diye daha neyi tartısıyoruz bir saat kesiciye sokmuştur rodajda yüklenmiştir diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Yani adamlar diyorki bizim motorumuz çok ahlaklı terbiyeli ayıbı yok sonra devamında diyorki fabrikasyon üretimin doğasında olabilecek arzalar bu adam yüksek hızda ölebilirdi s3n testlere tabi tutmuyormusun bu aracı fabrikanda kalite kontrol sorumlusu yokmu buda yetmiyor gibi değer kaybı yoktur diyor sorarım simdi size blok patlatan motoru patlatmayanla aynı paraya alırmısınız ürün kusurlu çıkabilir ama bunların yaptığı çamura yatmaktır

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okumadan cevap yazanların msjını otomatik silen bir yazılım devrim yaratır, forumları tekrar hayata döndürür.
    YasinC bunu beğendi.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodajdaki motora yüklenirseniz, blok çatlar, hatta patlar, kol çıkartır. Tamamen kullanici hatasidir. Acemi yeni motorcularin basina gelir. Sizin hatanizi onardiklarina sukredin bence.
    Nesi kullanicı hatası acaba ? Mühendis dusunmus o makinaya kesici koymus. Isterse rodajda bile canini alircasina kullanir motor omru icin dezavantajdir ama böyle birsey yapmamasi gerekir.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    öncelikle geçmiş olsun hakkını mutlaka ara
    Türkiye de herhangi bir ürünü aldıktan sonra arıza çıksa bile o firma kesinlikle suçunu kabul etmiyor anca dava açacaksın o sonuçlanacak vs vs yani kısaca paranla rezil oluyorsun
    geçen yaz 2.100 tl değerinde laptop yakınım tarafında hediye olarak geldi kutuyu açtım laptopun touchpad kısmı düşük elinle dokununca ses yapıyor alındığı yer ile konuştuk değişim kabul etmiyorlar mecburen servise verdik 3 hafta sonra servisten laptopu aldım ama touchpad yine aynı durumda gittim tekrar servise verdim 2 hafta geçmesine rağmen siteden ürünün durumunu göremiyorum gerizekalılar ürünü yanlış yere göndermiş 3 hafta sonra laptopu aldım epey başımı ağrıttı markası ASUS
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişinden tırnağından kasıcan hatta ktm i zor bela borç harç denkleştirip alıcaksın ve kötü davranıcaksın benim gördüğüm durumda ani kalkış bile yapmadı gayrn sakin kalktı bende öyle biraz gerisinden gidiyordum ve tanık oldum olayın oluşuna sonrasında yaşananlara senin dediğin gibi bir durum olsa aha iyi oldu sen misinin motorun canını alan der geçerdim bu olayda magduriyet var firmanın yasal olan hakları yok sayması var bu durumda bile destek olamıyorsak birbirimize ne anlamı kaldıki bugün sana yarın bana hepimiz yaşayabiliriz bu durumu servisin yazısı var onayı var fabrikasyon üretim hatası diye daha neyi tartısıyoruz bir saat kesiciye sokmuştur rodajda yüklenmiştir diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

http://<a href="http://hizliresim.co...VJ.jpg</a></a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Yani adamlar diyorki bizim motorumuz çok ahlaklı terbiyeli ayıbı yok sonra devamında diyorki fabrikasyon üretimin doğasında olabilecek arzalar bu adam yüksek hızda ölebilirdi s3n testlere tabi tutmuyormusun bu aracı fabrikanda kalite kontrol sorumlusu yokmu buda yetmiyor gibi değer kaybı yoktur diyor sorarım simdi size blok patlatan motoru patlatmayanla aynı paraya alırmısınız ürün kusurlu çıkabilir ama bunların yaptığı çamura yatmaktır
    Merhaba, son durum nedir?

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşı kaza geçirene kadar tanımıyordum ışıklarda yan yana geldik merhabalaştık benim pulsara baktı ben bundan alıcaktım kötüdür sorun yaratır ktm al dediler bende bunu aldım dedi bende güzel motor kazasız belasız sürersin inşallah dedim ışık yandı kalktık 200 metre sonra adam yalpalayıp duştu motora baktık bu halde orada tanıştık kendisi ile allaha şükür bende o olaydan sonra bir sıkıntı çıkmadı
    Abi güldür güldürdeki keşke benim olsa diyen adam geldi aklıma. Kampanyayı imzaladım.

Motosikleti
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, son durum nedir?
    Son durum şu darbe olaylarından dolayı 2 yıl sonraya atmışlar davayı avukatta demiş 2 yıl motorsuz kaldığınla kalırsın demiş oda lanet olsun diyip almış motoru
    *Heka bunu beğendi.

Cok huzunlu bitmis be

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor blok ile beraber değişti mi yoksa içini mi yaptılar ? Her ne kadar sorun çözülmüş gibi olsa da KTM servisleri herşeyi şasi numarasına işliyor dolayısıyla satış olduğu zaman değerini düşürecek, hatta alan kişinin kafasını karıştıracaktır. Konu için hukuki mücadele vermeniz lazım.

Daha öncede 200luk duke benzer durum yaşamıştı, komple blok ve şanzumanı değiştirmişlerdi.

change.org bi işe yaramayacağını söyleyebilrim.
    Ben de bu sorunun cevabini merak ettim. Adamakilli bir tamir yapildiysa, mesela blok degistiyse, sorun olmamasi lazim degil mi?

Benim KTM de 2 aydir tamirde. Bekliyoruz hala... 1 yasinda 3500km de alet.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)