Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ktm duke 250 ayıplı mal ve spormotonun yaklaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Olaya bakar mısın hakikaten geçmiş olsun arkadaşa.Avukatın elinde olan birşeyde değil ki mahkeme ertelenmiş.Peki motoru aldığı için mahkeme düştü mü bir bilginiz var mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Café Racer
    2 gün önce 8500 KM bakımını yaptırdığım RC 390 dün gece blok patladı, krank bana el sallıyor. 160 km/h ile seyir halindeyken başıma geldi, neyse ki yaşıyorum. Birazdan motosikleti servise götüreceğim, bakalım ne yapacaklar.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu sorunun cevabini merak ettim. Adamakilli bir tamir yapildiysa, mesela blok degistiyse, sorun olmamasi lazim degil mi?

Benim KTM de 2 aydir tamirde. Bekliyoruz hala... 1 yasinda 3500km de alet.
    Blok falan komple değiştirmişler şimdilik iyi gibi diyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son durum şu darbe olaylarından dolayı 2 yıl sonraya atmışlar davayı avukatta demiş 2 yıl motorsuz kaldığınla kalırsın demiş oda lanet olsun diyip almış motoru
    Arkadasim, oncelikle ya sana yanlis bilgi veriyor kaza yapan arkadas ya da sen tam anlayamadin; ben 6 yildir adliyede memurum hicbir mahkeme durusmayi 2 yil sonraya ertelemez Türk hukuk tarihinde boyle birsey gorulmemis o bir kere palavra, ikincisi dava da kesif yaptirilabilinir motora ve kesif yaptirildiktan sonra motor istenildigi kadar tamir edilerek kullanilabilir bu arkadasin hak kaybina ugramasina neden olmaz, hatta dava bile olmasa bir tespit davasi acarak yine kesif yaptirir ve ayrica bu tespite dayali dava acabilir ve motorunu yaptirip kullanabilir, neyse burada bir celiski var ama arkadasindan mi senden mi bilemem, iyi gunler.

Motosikleti
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasim, oncelikle ya sana yanlis bilgi veriyor kaza yapan arkadas ya da sen tam anlayamadin; ben 6 yildir adliyede memurum hicbir mahkeme durusmayi 2 yil sonraya ertelemez Türk hukuk tarihinde boyle birsey gorulmemis o bir kere palavra, ikincisi dava da kesif yaptirilabilinir motora ve kesif yaptirildiktan sonra motor istenildigi kadar tamir edilerek kullanilabilir bu arkadasin hak kaybina ugramasina neden olmaz, hatta dava bile olmasa bir tespit davasi acarak yine kesif yaptirir ve ayrica bu tespite dayali dava acabilir ve motorunu yaptirip kullanabilir, neyse burada bir celiski var ama arkadasindan mi senden mi bilemem, iyi gunler.
    mj ından sonra tekrar sordum
    avukatın dediği darbeden dolayı savcıların çoğu alındığından bu tip davalara bakmaları 2 yılı bulur demiş bu sürede 2 yıl motorsuz kaldığınla kalırsın davayı kazanamama ihtimalide var demiş almış motoru daha sonra uğreşırmı bilemem konuyla ilgili

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    mj ından sonra tekrar sordum
    avukatın dediği darbeden dolayı savcıların çoğu alındığından bu tip davalara bakmaları 2 yılı bulur demiş bu sürede 2 yıl motorsuz kaldığınla kalırsın davayı kazanamama ihtimalide var demiş almış motoru daha sonra uğreşırmı bilemem konuyla ilgili
    O zaman şoyle soyleyim; avukat arkadasini kelimenin tam anlamiyla "yemis", devlette islerin devamloligi esastir o yok bu yok diye bekleme olmaz, ayrica hukuk davasina ya i "Tuketici Mahkemesi" davalarina savci bakmaz, neyse iyi gunler gecmis olsun arkadasina.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Obaaaa, KTM rc250 alacaktım an itibariyle vazgeçtim. Ne çok sorun yaşayan varmış ya.

*Vazgeçmemin sebebi hem KTM hemde ülkede ki hukuk sistemi ve distribütörler.

Motosikleti
    O zaman şoyle soyleyim; avukat arkadasini kelimenin tam anlamiyla "yemis", devlette islerin devamloligi esastir o yok bu yok diye bekleme olmaz, ayrica hukuk davasina ya i "Tuketici Mahkemesi" davalarina savci bakmaz, neyse iyi gunler gecmis olsun arkadasina.
    bu söylediklerini hatırlatırım olmazsa başka bir avukat bakması daha hayırlı olacaktır tavsiyeni ileteceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce 8500 KM bakımını yaptırdığım RC 390 dün gece blok patladı, krank bana el sallıyor. 160 km/h ile seyir halindeyken başıma geldi, neyse ki yaşıyorum. Birazdan motosikleti servise götüreceğim, bakalım ne yapacaklar.
    geçmiş olsun muğladaki servisin ne yapar bilemiyorum muhtemel beceremeyeceklerini anladıkları motorları spormotoya gönderiyorlarmış bu durumda dolaylıda olsa mağdur edilmen an meselesi tekrar geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Blok falan komple değiştirmişler şimdilik iyi gibi diyor
    Magduriyet yok o zaman diye anliyorum bu durumda?

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    kafaya takmıssınız bır garantı. garantı neyı karsılıyor kardesım. herseye kullanıcı hatası dıyorlar. garantıden cıkmasın dıye bır suru paraları bayılıyorsunuz servıslere.
    IRau bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Arkadaşın tecrübesizliği, olayın bu şekilde sonuçlanmasına neden olmuş.
    Benim başıma gelecekti aynı olay, motoru değiştirttiğim gibi bir de üzerine tazminat alırdım. O hata yüzünden kaza yapmış bir de.
    Arkadaşlar kanunları iyi okuyun, kulaktan dolma bilgiler ile hareket etmeyin. Size her söylenene inanmayın.

Arkadaşın birinci hatası, motoru servise çektirdiğinde; sakın ellemeyin, kurcalamayın, tamir etmeyin, olay mahkemeye intikal edecek dememesi. Veya servise değil, kendi belirlediği bir yere motoru park edip hiç oynatmayacaktı.

Mahkemeye intikal ettiği anda, hemen bilirkişi heyeti motoru inceleyecekti. Alınan rapor zaten bağlayıcı. Mahkeme de 3 ay içersinde sizin lehinize karar çıkaracaktı.

Kasko şirketi ile mahkemelik olduk. Aracı ellettirmeden mahkemeye dava açtım. Bilirkişi heyeti inceledi ve raporunu yazdı. Mahkeme 10 içinde kararını verdi. Kasko şirketi aracımı yaptırdı, mahkeme ve bilirkişi masraflarını ödedi. Arkasından bir de aracın tamirde kaldığı süreler taksi kullanmak zorunda kaldım. İşte bunlarda fişleri bunları da ödeyin dedim. Kuzu kuzu ödediler.

Haklarınızı iyi bilin, iyi araştırın, inceleyin veya tecrübeli insanlardan bilgi alın.

Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ktm ninde boku çıktı artık

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Aynen. Ya avukat arkadaşını yemiş, ya arkadaşın uğraşmak istemediği için seni yemiş. Hiç bir tutarlılığı yok söylediği şeyin
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu sorunun cevabini merak ettim. Adamakilli bir tamir yapildiysa, mesela blok degistiyse, sorun olmamasi lazim degil mi?

Benim KTM de 2 aydir tamirde. Bekliyoruz hala... 1 yasinda 3500km de alet.
    abi sıkıntı neymiş
    Feel the way

The Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09 2017 tracer9 2022
    Benim 390 2 kere tamir gordu ve dun gene blok patladi herkeze hayirli olsun.
    Arkadasimin duke 250 liside yagla su karistirdi.

Alıntı The Best adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 390 2 kere tamir gordu ve dun gene blok patladi herkeze hayirli olsun.
    Arkadasimin duke 250 liside yagla su karistirdi.
    Hocam yanlis bilmiyorsam bir aracta 3 kere ayni aksamin arizalanmasinda direk arac degisimi veya iade hakkiniz doguyor. İyi arastirin.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial olsa bu konu 50 sayfa olmuştu şimdiye. Ktm olunca herkes sus pus 2 aylık konuyu bile yeni fark ettim.

ya tam da RC 250 alacaktim ben çok az kalmıştı oldumu şimdi bu blok patlatmalar, servis sıkıntılari, yağla su karıstırmalar :/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sıkıntı neymiş
    Hele bir anlasak... Çözülecek te... Bekliyoruz bakalım KTM'in dedikleri yapılıp sonuç rapor edilip gelen cevaba göre hareket ediliyor. 2-3 kez laf döndü şimdiye kadar. Olay sonuçlarınca yazacağım. Hala iki arada bir deredeyim. Direk küfredemiyorum KTM'ye. Motor güzel Allah için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:24 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial olsa bu konu 50 sayfa olmuştu şimdiye. Ktm olunca herkes sus pus 2 aylık konuyu bile yeni fark ettim.
    Doğru söze ne denir

Performans, amele dizayn ve üretimi gölgeliyor mu? İnsanlar hâlâ Ducati aldığına göre, ben araba parasi verip iki aydır da motorsuz kalıp hala deli gibi "aslında motorsiklet güzel" dediğime göre, kocaman bir EVET.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Spormotonun müşteriye yaklaşımı genelde arkadan ve usulca oluyor..

Geçmiş olsun, imzaladım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)