Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KAZA SONRASI İŞLEMLER VE SONUÇ

Motovento
    REKLAM ALANI
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Merhaba arkadaşlar ben Ağustos'un 19 unda bir kaza geçirdim. Bende pek bir şey yoktu sadece dizimi vurdum keşke pantolon olsaymış dedirtti. Neyse motosiklette çok hasar var. Yaklaşık 5 bin TL hasar var. Biz kazadan sonra rapor tuttuk ve bugün raporun sonucu açıklanmış %100 karşı taraf hatalı denmiş. Sonuca sevindim fakat şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Sadece oturup bekleyecek miyim yoksa başka işlemler var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim bildiğim iyi bir tamirci buluyorsun ,ona vaziyeti anlatıyorsun.Tamirci veya servis tutarı karşıdakinin sigortasından hallediyor.Kaza yapan arkadaşım bu şekilde halletmişti.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim iyi bir tamirci buluyorsun ,ona vaziyeti anlatıyorsun.Tamirci veya servis tutarı karşıdakinin sigortasından hallediyor.Kaza yapan arkadaşım bu şekilde halletmişti.
    şuan zaten motosikletim tamircide yani yaptırıyorum sigorta karşılıyor mu?

Motosikleti
    Tracer 900
    Önce sigortadan eksper çağırman gerekli diye biliyorum..

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    aracınızı verdiğiniz Tamirci veya servise sgorta experi gidiyor toplam tutarı exper beraber servis elamani belirliyor sgorta şirketine söylüyor şu kadar diye tamir edilen parçaları resmediyor sgortaya gönderiyor parayı sgorta size veriyor sizde servisinize
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    anladım teşekkürler peki bu hasarın miktarına göre pert çıkartabilirler mi motosikleti? çıkartırlarsa nasıl bir işlem görür.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pert işlemine exper karar verir.
    Servis değişmesi gereken parçaları ve tutarını söyler. Exper parçaları temin edebilir yada servisten temin etmesini isteyebilir. Değişmesi gereken parçalar çok fazla ise, motoru perte ayırıp kasko bedeli kadar parayı size ödeyerek pert olan motoru teslim alır. Yada servis parçalar değişse bile motorun orjinal ve sağlıklı haline dönemeyeceğini belirtir, exper yine pert kararı verir.
    Kısacası son karar experin
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pert işlemine exper karar verir.
    Servis değişmesi gereken parçaları ve tutarını söyler. Exper parçaları temin edebilir yada servisten temin etmesini isteyebilir. Değişmesi gereken parçalar çok fazla ise, motoru perte ayırıp kasko bedeli kadar parayı size ödeyerek pert olan motoru teslim alır. Yada servis parçalar değişse bile motorun orjinal ve sağlıklı haline dönemeyeceğini belirtir, exper yine pert kararı verir.
    Kısacası son karar experin
    anladım peki mesela ben kazayı yaparken egzozum sağlamdı kazayı yaptım üstünde çizikler oluştu kullanıma etkisi yok ama rahatsız eder ve ben o parçanın da değişmesini istiyorum böyle bir şey olabilir mi? ve bir aracın kasko değeri nasıl belirlenir çünkü ben kazayı yaptığımda motosikleti 20 gün önce ikinci el almıştım. o fiyat mı verilir?

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aliberkgngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım peki mesela ben kazayı yaparken egzozum sağlamdı kazayı yaptım üstünde çizikler oluştu kullanıma etkisi yok ama rahatsız eder ve ben o parçanın da değişmesini istiyorum böyle bir şey olabilir mi? ve bir aracın kasko değeri nasıl belirlenir çünkü ben kazayı yaptığımda motosikleti 20 gün önce ikinci el almıştım. o fiyat mı verilir?
    Egzoz değil, cebinde kaza anında kırılan cep telefonunu bile fatura edersin sigorta şirketine. Yada kaskın, montun, kaza anında hasar görmüş üzerinde bulunan herşeyi talep edebilirsin.
    Kasko bedelinin nasıl belirlendiğini googleda kısa bir arama yaparak bulabilirsin. Hatta motorunun marka modelini yazarak kasko bedelini de öğrenebilirsin.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz değil, cebinde kaza anında kırılan cep telefonunu bile fatura edersin sigorta şirketine. Yada kaskın, montun, kaza anında hasar görmüş üzerinde bulunan herşeyi talep edebilirsin.
    Kasko bedelinin nasıl belirlendiğini googleda kısa bir arama yaparak bulabilirsin. Hatta motorunun marka modelini yazarak kasko bedelini de öğrenebilirsin.
    kaskım hasar gördü o zaman onuda fatura edeceğim. Bilgiler için çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)