Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yolda Motorun Gaz Yemeyerek Boğulması ve Yolda Kaldım..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tracer 900
    Dün akşam eve giderken,Motor benzin bitermiş gibi tepkiler verdi,öncelikle geçen paylaştığım konuda olduğu gibi depo hava almadığı için benzin yürümüyor diye düşünüp depo kapağını açarak hava aldırdım,yine gaz yememeye devam etti 50-60 km hıza çıkıyor biraz daha gaz açınca yığılıyordu,neyse bir süre daha ilerleyince motor hiç gitmemeye başladı kenara çektim arka ayağa aldım,durduğu yerde de stop ettim biraz bekledim tekrar çalıştırdım,bir işe yaramadı 2.000 devire bile zor gelip tıkanıyordu,servisi aradım anlattım çekici göndereyim isterseniz dedi,biraz daha bakayım duruma göre ararım dedim,bir motor tamircisi arkadaşı aradım o da buji başlığına bak vs. dedi neyse eğilirken bakarken sol tarafta hava filtre kutusunun altından siyah bir nylon çıktığını gördüm önce ilk bakışta kutunun eriyip akmaya başladığını sandım ve elimi attım ki hava filtresinin emiş deliğinden naylon poşet çıkıyor çektim çektim komple yutmuş içeri,yolda avare uçuşan bir poşet oraya denk gelmiş ve hava girişini tıkamış olacak iş değil..velhasıl poşeti çıkarınca motor nefes almaya başladı ve 2-3 dk. sonra düzeldi..

Böyle bir tecrübemi paylaşmak istedim benzer bir olay başınıza gelirse yolda aklınızda bulunsun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Büyük geçmiş olsun vallahi kimsenin aklına gelmez böyle birşey olacağı bendede aynı sorun vardı düşük hızlarda sorun yok ama biraz gaz açınca benzin biter gibi yığılıyordu kimse bulamadı yeni karbüratör aldım taktım vs vs düzelmedi motordan soğumuştum birgün ustanın biri sübaplara bakıcaktı tam söktü birşey gördü dedi bekle . Karbüratöre manifolddan giden emiş hortumu ters dönmüş gaz açınca basınç yapıp çekemiyormuş ondanmış meğersem o kadar benzin otomatiğine kadar boşuna değiştm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)