Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ABS li Düşük CC Motor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125 R
    merhaba arkadaslar sırf bu konuyu açmak için üye oldum. forumda buna benzer bir konu vardı ama çok eskiydi ve aradığım cevapları bulamadım orada.
    şimdi benim 20bin km kadar cbr 125 tecrübem var. hafta içi hergün işe gelip gidiyorum , haftasonları da maksimum 100 km mesafelere gezintiye çıkıyorum.
    hem şehiriçi hem şehirlerarası kullanabileceğim düşük CCli ABSli bir motor istiyorum. boy 1.80 kilo 70. biraz cılız olduğum için çok ağır motorları zaptedemem diye korkuyorum, incelediğim motorlar aşağıdaki gibi; bütçe maksimum 20bin tl.

suzuki inazuma : çok ağır olduğu için vazgeçtim, şehiriçinde dezavantaj, muhtemelen çok yakıyor.
    kawasaki ninja 250 sl : çok küçük, ve artçı kısmı çok rahatsız olduğu için vazgeçtim.
    kawasaki ninja 300 : çok pahalı, o paraya mt07 alınır.
    yamaha r25 : bu motorda ABS olsa tam istediğim motor ama yok maalesef.
    yamaha mt25 : yine bu motorda da ABS yok.
    yamaha mt 07 : bütçemi aşıyor ve 700lük motorda kendime güvenemiyorum.
    ktm duke 390 : istediğim tüm özellikler var ama KTM olması , beni bi düşündürüyor, ilerde satamam, kalite sorunu yaşarım diye korkuyorum. bu motora sahip olan varsa özellikle yardımcı olursa cok sevinirim.
    bmw g310R : bu motor henüz türkiyeye gelmedi. eylül sonu itibariyle gelicek. avrupada satış fiyatı 5bin euro, türkiyede vergilerle beraber yaklasık 23bin olucak. eğer 20bin bandında olursa hiç düşünmem bunu alırım, sonuçta bmw.

bu yukarıdaki motorlara eklemek istediğiniz motor var mıdır. hangisi almalıyım. benim için öncelik hafiflik sonrasında güvenlik ve sürüş konforu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Ktm kafanda soru işaretleri bırakmasın kolay alır satarsın parça sıkıntısı yaşamazsın. 125 likten 390 a atlama derim çok 390 lık bir makine gidi değil çok atik. Cbr 250 düşünebilirsin bu tarz istiyorsan, eğer tur atayım evdeki gibi rahat edeyim dersen forza 300 öneririm. Yayıla yayıla gidersin bagajı falanda büyük mis gibi. Tarzına hitap ederse ...

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm kafanda soru işaretleri bırakmasın kolay alır satarsın parça sıkıntısı yaşamazsın. 125 likten 390 a atlama derim çok 390 lık bir makine gidi değil çok atik. Cbr 250 düşünebilirsin bu tarz istiyorsan, eğer tur atayım evdeki gibi rahat edeyim dersen forza 300 öneririm. Yayıla yayıla gidersin bagajı falanda büyük mis gibi. Tarzına hitap ederse ...
    teşekkürler hocam , ben her türlü bmw'nin fiyatının açıklanmasını bekliycem. duke çok gözümü korkutmuyor açıkçası. R25'i zorlanmadan sürdüm çünkü. bu duke'ün r25 den daha agresif olacağını sanmıyorum. forza300 hiç bana göre değil. bana manuel vites olucak scooter tarzı sevmiyorum.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Alıntı tmsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler hocam , ben her türlü bmw'nin fiyatının açıklanmasını bekliycem. duke çok gözümü korkutmuyor açıkçası. R25'i zorlanmadan sürdüm çünkü. bu duke'ün r25 den daha agresif olacağını sanmıyorum. forza300 hiç bana göre değil. bana manuel vites olucak scooter tarzı sevmiyorum.
    :D agrasif olacağını san hatta bin test et önce hepsini forumlarda bir yaz bakalım deneyecek birilerini bulabilirsin bence
    computeus ve zabuzaretta bunu beğendiler.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Fuarda BMW fiyatı için 7K-8K€ fiyat söylediler. BMW denir mi bilemiyorum, sonuçta TVS üretimi.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda BMW fiyatı için 7K-8K€ fiyat söylediler. BMW denir mi bilemiyorum, sonuçta TVS üretimi.
    o fiyatlara olursa o motoru türkiye'de kimse almaz.8k demek 26bin tl demek. 300cc lik bir motora o parayı veren biri en yumuşak tabirle enayidir. ha 20bin tl verilir, neden verilir, bmw kalitesi için , tasarım için , bi de benim gibi fazla yüksek cc beklentisi olmayan fakat teknik anlamda tatmin edici özellik arayanlar verir. açıkçası yamaha honda gibi markalar düşük ccli motorlarda kaliteye çok da önem vermiyorlar. örneğin ABS meselesi, ya da üzerindeki lastikler, ya da işçilik vs...
    bi motor alayım hem düşük cc olsun hem de malzemesi işçiliği kaliteli olsun diyosan ya kawasaki ya da bmw g310r. alıcan 10 sene kullanıcan..
    TVS olayını bilmiyorum hocam o nedir?

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    o fiyatlara olursa o motoru türkiye'de kimse almaz.8k demek 26bin tl demek. 300cc lik bir motora o parayı veren biri en yumuşak tabirle enayidir. ha 20bin tl verilir, neden verilir, bmw kalitesi için , tasarım için , bi de benim gibi fazla yüksek cc beklentisi olmayan fakat teknik anlamda tatmin edici özellik arayanlar verir. açıkçası yamaha honda gibi markalar düşük ccli motorlarda kaliteye çok da önem vermiyorlar. örneğin ABS meselesi, ya da üzerindeki lastikler, ya da işçilik vs...
    bi motor alayım hem düşük cc olsun hem de malzemesi işçiliği kaliteli olsun diyosan ya kawasaki ya da bmw g310r. alıcan 10 sene kullanıcan..
    TVS olayını bilmiyorum hocam o nedir?
    Fuarda kendi kulaklarımla duyduğum fiyat 7900€ idi. Forumda 7000-8000$ aralığında fiyat alanlar vardı.

http://www.business-standard.com/article/companies/tvs-motor-commences-production-of-two-wheelers-for-bmw-116080200244_1.html

BMW G310R TVS fabrikasında üretilecek. İlk kez de Hindistanda satışa çıkacak.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bajaj RS 200 tercih edilebilir.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    KTM de soru işaretimi kalıyor ? 390 düşük cc mi ?

KTM 200 , 250 abs li al gıcır gıcır kaliteli motorun olsun...

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KTM de soru işaretimi kalıyor ? 390 düşük cc mi ?

KTM 200 , 250 abs li al gıcır gıcır kaliteli motorun olsun...
    ben de tam bunu yazmaya girmiştim. az önce ktm390 videolarını izledim youtubeda. bana fazla gelecegine kanaat getirdim. ktm rc250 ABS varmış. böyle bir motorun varlığından haberim yoktu. onu araştırıcam. herşeyini begenirsem onu alırım. %37 vergiye takılmadığı için fiyatı da uygun. şuan spormoto.com'da 17.500 olarak görünüyor. rc390 ise 20bin. ikisinden birini tercih edebilirim..

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bajaj pulsar RS 200 de ABS var. Fakat listenizdeki motosikletler kadar güçlü değildir. 200 cc yaklaşık 24-25 beygir. 11.000 tl fiyatı var.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj pulsar RS 200 de ABS var. Fakat listenizdeki motosikletler kadar güçlü değildir. 200 cc yaklaşık 24-25 beygir. 11.000 tl fiyatı var.
    adaş o motora hiç bakmadım 200cc olması ve bajaj olması benim için olumsuz. cunku motoru aldıktan sonra artık 3-5 10 yıl kullanmak istiyorum. tekrar yükseltme ihtiyacı duymak istemiyorum.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ktm de kalite sorunu yasarim derken ne demek istedin tam anlamadim, şu yazdiklarin arasinda kawasaki suzuki ve ktm ilk sirayi ceker kalitede, ayrica bende duke 250 var cok guzel bir motor kullanmasi zevkli az yakiyor iyi de gidiyor ve abs ile kaydiemali debriyaj var ayrica uzerindeki lastikler metzeller m5 sportec, Duke 390 ise bence alinir 2-3 yil daha yuksek cc aratmaz rahatca 189 e cikiyor, secim senin abs istiyorsan kalite ve fiyat performans bandinda -+1000 TL ile Duke 250 alabilirsin...

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oncelikle ABSli motosiklet arayan adamin probleminin yagmurda kaymamasindan cok genel olarak frenine guvenmiyor olmasina bagliyorum ben hep, elimde degil pis pis seyler dusunuyorum.

O 20 bin liranin bir kismiyla fren egitimi alirdim ben, kalan parayla motosiklet bakardim.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm de kalite sorunu yasarim derken ne demek istedin tam anlamadim, şu yazdiklarin arasinda kawasaki suzuki ve ktm ilk sirayi ceker kalitede, ayrica bende duke 250 var cok guzel bir motor kullanmasi zevkli az yakiyor iyi de gidiyor ve abs ile kaydiemali debriyaj var ayrica uzerindeki lastikler metzeller m5 sportec, Duke 390 ise bence alinir 2-3 yil daha yuksek cc aratmaz rahatca 189 e cikiyor, secim senin abs istiyorsan kalite ve fiyat performans bandinda -+1000 TL ile Duke 250 alabilirsin...
    hocam cok tesekkurler , duke naked olduğu icin aynı motorun racing ine bakıcam. yani rc250 alıcam büyük ihtimalle...
    ktmyi çok bilmiyodum açıkçası o yüzden kalitesi düşük gibi düşündüm. bi de japon olmadığı için onyargıyla yaklaştım . ama bu forumda ktm ile ilgili yazıları da okudum. herkes çok memnun. bu kadar insan anlaşıp reklam yapçak hali yok. %80 ihtimal ktm rc250 alıcam .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle ABSli motosiklet arayan adamin probleminin yagmurda kaymamasindan cok genel olarak frenine guvenmiyor olmasina bagliyorum ben hep, elimde degil pis pis seyler dusunuyorum.

O 20 bin liranin bir kismiyla fren egitimi alirdim ben, kalan parayla motosiklet bakardim.
    hocam fren eğitimi de alırım sorun değil ama inan tek derdim ani frenlemeler..
    örneğin 100le gidiyorum otobanda. öndeki araçla yaklaşık 300mt mesafe bırakıyorum. ama işte bi kaç saniye arkaya aynalara baktığımda tam o sırada öndeki araç fren yaptıgı an yapışma ihtimalim oluyo.bikaç defa son anda kırdım kurtuldum.. yolda sürekli arkayı kontrol ediyorum cunku bazı ayılar şeridime girebiliyo. buna arabalar da motorlar da dahil. en güncel örnek son altın elbiseli adam videosu. arkadan gelen motor barkın abinin seride girmiş.. velhasılı sürekli arkaya bakıyorum öndeki araca yapışmak istemiyorum. yoksa mesele virajlar falan değil zaten yavaş giriyorum virajlara, örneğin viraja giriş hızı 70se 60la giriom..

Motosikleti
    RKS Logik 150
    ktm 1290 super duke al, baya bi asabi yalnız

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    hocam cok tesekkurler , duke naked olduğu icin aynı motorun racing ine bakıcam. yani rc250 alıcam büyük ihtimalle...
    ktmyi çok bilmiyodum açıkçası o yüzden kalitesi düşük gibi düşündüm. bi de japon olmadığı için onyargıyla yaklaştım . ama bu forumda ktm ile ilgili yazıları da okudum. herkes çok memnun. bu kadar insan anlaşıp reklam yapçak hali yok. %80 ihtimal ktm rc250 alıcam .

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

hocam fren eğitimi de alırım sorun değil ama inan tek derdim ani frenlemeler..
    örneğin 100le gidiyorum otobanda. öndeki araçla yaklaşık 300mt mesafe bırakıyorum. ama işte bi kaç saniye arkaya aynalara baktığımda tam o sırada öndeki araç fren yaptıgı an yapışma ihtimalim oluyo.bikaç defa son anda kırdım kurtuldum.. yolda sürekli arkayı kontrol ediyorum cunku bazı ayılar şeridime girebiliyo. buna arabalar da motorlar da dahil. en güncel örnek son altın elbiseli adam videosu. arkadan gelen motor barkın abinin seride girmiş.. velhasılı sürekli arkaya bakıyorum öndeki araca yapışmak istemiyorum. yoksa mesele virajlar falan değil zaten yavaş giriyorum virajlara, örneğin viraja giriş hızı 70se 60la giriom..
    Sanki asil sorun aynalari kontrol etmende gibi geliyor. ABS'li motor istemek guzel ama arkayi kontrol ederken ani fren yapma ihtiyacindan ABS istemek bana biraz garip geldi. Ilk olarak aynaya bakmab bir kac saniye surmemeli, goz ucuyla bakmak yeterli olmali. Tabi bu konuda kendini iyilestirebilirsin idmanla. Bir de aklima gelen kullandigin motorunun aynalarinin cok asagida kalma olasiligi. Aynalari yukseltmeyi denesen motor degistirmeden once?

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Konu genel olarak motosiklet modeli üzerinden dönmüş, abs ye pek değinilmemiş. Abs konusu bayağı tartışıldı, genel olarak tecrübeli kullanıcılar kendilerini kısıtladığı görüşünde birleşirken birikimlerine güvenerek gereksiz görüyorlar, diğer garantici grup mantığın otomobille aynı işlediğini düşünüyorlar ve sıcak bakıyorlar. Motosiklet olarak ise r25 özelinde, frenlerle ilgili pek sıkıntı çekmiyorum. Ön fren daha iyi olabilir, arka fren bayağı güzel. Lastikleri de es geçmeyelim, etkisi yüksek.
    Ben genel toplamda baktığımda abs li ktm düşünürdüm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    RC 250 ABS ile RC 390 ABS kullandım, R25 de kullanmıştım. Bu motosikletler eşimin dostumun olduğu için günlerce üzerinde durmadım tabi ama kısa olarak söylemek isterim ki; Şayet küçük bir motosiklet alacak olsam RC390 alırım, tecrübem daha az ise eğer RC250 ama gidip te bunlar varken R25 almam. Bana göre R25 RC serisinden çok daha geride bir motosiklet çünkü gerek güvenlik donanımı olarak gerek güven hissi ve sürüç geri tepkileri olarak RC serisi çok daha iyi aynı zaman da R25 de bir mühendislik sorunu var diye biliyorum (Yatak Sarma Sorunun dan bahsetmiyorum ne kadar gerçek bilemem) lakin motosiklet de ağırlık merkezi dağlımı nasıl yapıldıysa artık arka dan kayma eğilimli deniliyor hakkın da, yani tabi herkesin farklı, farklı görüşleri var ama ben şahsi fikrim olarak sana RC250ABS öneriyorum çünkü RC390 sana fazla gelecektir, kullandım kullanıyorum diyebilirsin ama gerçekten ne kadar kullandığın olası bir sorun da ortaya çıkıyor o yüzden RC250 ABS hem güvenli hem yeterince hızlı, hemde güzel bir görsele sahip lakin illaki Agrasif olsun diyorsan H2-R siparişleri alınmaya başlandı onlara da bir bak istersen.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RC 250 ABS ile RC 390 ABS kullandım, R25 de kullanmıştım. Bu motosikletler eşimin dostumun olduğu için günlerce üzerinde durmadım tabi ama kısa olarak söylemek isterim ki; Şayet küçük bir motosiklet alacak olsam RC390 alırım, tecrübem daha az ise eğer RC250 ama gidip te bunlar varken R25 almam. Bana göre R25 RC serisinden çok daha geride bir motosiklet çünkü gerek güvenlik donanımı olarak gerek güven hissi ve sürüç geri tepkileri olarak RC serisi çok daha iyi aynı zaman da R25 de bir mühendislik sorunu var diye biliyorum (Yatak Sarma Sorunun dan bahsetmiyorum ne kadar gerçek bilemem) lakin motosiklet de ağırlık merkezi dağlımı nasıl yapıldıysa artık arka dan kayma eğilimli deniliyor hakkın da, yani tabi herkesin farklı, farklı görüşleri var ama ben şahsi fikrim olarak sana RC250ABS öneriyorum çünkü RC390 sana fazla gelecektir, kullandım kullanıyorum diyebilirsin ama gerçekten ne kadar kullandığın olası bir sorun da ortaya çıkıyor o yüzden RC250 ABS hem güvenli hem yeterince hızlı, hemde güzel bir görsele sahip lakin illaki Agrasif olsun diyorsan H2-R siparişleri alınmaya başlandı onlara da bir bak istersen.
    tesekkurler hocam h2r ile bmws1000rr arasında kaldım ben de zaten
    şaka bi yana burdaki herkes rc250 diyosa vardır bi bildiği diyorum...
    şu motoru bi satayım ilk durak ktm bayisi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu genel olarak motosiklet modeli üzerinden dönmüş, abs ye pek değinilmemiş. Abs konusu bayağı tartışıldı, genel olarak tecrübeli kullanıcılar kendilerini kısıtladığı görüşünde birleşirken birikimlerine güvenerek gereksiz görüyorlar, diğer garantici grup mantığın otomobille aynı işlediğini düşünüyorlar ve sıcak bakıyorlar. Motosiklet olarak ise r25 özelinde, frenlerle ilgili pek sıkıntı çekmiyorum. Ön fren daha iyi olabilir, arka fren bayağı güzel. Lastikleri de es geçmeyelim, etkisi yüksek.
    Ben genel toplamda baktığımda abs li ktm düşünürdüm.
    lastikler konusunda da r25 aldıktan sonra ilk iş lastikleri değiştirmek gerekiyo, ktmde boyle bi masrafım da olmucak. arkadasımda vardı r25, şöyle bi tur attım. çok agresif çok güzel motor.. ama frenleri çok yumuşak geldi, muhtemelen balatalar yeni olduğu için. arkadasım da 5 bin kullandı satıyo şimdi memnun degil hatta 14bucuk istiyo rosso2 lastikli. burdan reklamı da yapalım..
    ktm'yi denicem begenirsem alıcam.. asıl soru 390 mı 250 mi ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler