Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ABS li Düşük CC Motor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Evet irc leri bende değiştirdim rosso 2 var bende de. Orada lastik olarak orjinali kastetmedim zaten genel olarak lastikten bahsetmiştim. Yoksa aman aman irc ler direk çöpe. Ben r25 i alırken rc250 yoktu, 200 vardı o dönem. 250 ile ilgili bir haber de yoktu o nedenle ktm almanın kıyısından dönmüştüm. Bulunduğum şehirde 1 km ötede ktm bayisi var ki büyük bir şans bu tabi. O dönem kısmet olmamıştı.
    Ufuk beyin rc250 hakkındaki görüşlerini ben de dinlemek isterim ama biraz geç tabi artık benim için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki asil sorun aynalari kontrol etmende gibi geliyor. ABS'li motor istemek guzel ama arkayi kontrol ederken ani fren yapma ihtiyacindan ABS istemek bana biraz garip geldi. Ilk olarak aynaya bakmab bir kac saniye surmemeli, goz ucuyla bakmak yeterli olmali. Tabi bu konuda kendini iyilestirebilirsin idmanla. Bir de aklima gelen kullandigin motorunun aynalarinin cok asagida kalma olasiligi. Aynalari yukseltmeyi denesen motor degistirmeden once?
    hocam haklılık payın var. aynaları genelde hafif içe doğru kullanıyorum tam arkamı görebilmek için. çünkü bazen götüme yapışan arabalar oluyo onları görmek için...
    ama genel olarak bence böyle bir teknoloji halihazırda varsa, kaldı ki devre dışı bırakma şansın da var , ve bu teknoloji örneğin avrupada geçerliyse bütün motorlar artık yavaş yavaş bu teknolojiye geçiyosa 15bin 20bin tl verdigin motorda da olsun istersin. bu, şu da olsun bu da olsun oh bütün özellikler olsun herşeyi full olsun gibi bi görgüsüzlük degil, sadece güvenlik. abs kullanmadım hiç ama bu bir güvenlik önlemidir. kask gibi yelek gibi düşünmek lazım...
    absye ne gerek var ya ben zaten iyi sürüyom mantığı bana biraz varoş , sözüm meclisten dışarı apaçilik gibi geliyo. kazaların çoğu motosiklet sürücülerinin panik yapıp kaydırmasıyla oluyomuş. burda canımız söz konusu. o yüzden atıyorum 1000 tl fazla verip bu önlemi almak gerekli bence..
    bi de burası türkiye : viraja girdin virajda yağ var, su var çukur var tırtık var... marmaris yoluna gittiysen anlamışsındır demek istediğimi..
    abs belki de 1 yıl hiç kullanmak zorunda kalmıcam, ama bi an gelicek ve o beni kurtarıcak. kaldı ki hiçbir zaman absye güvenip tehlikeli sürüş yapmıcam. zaten agresif bi sürücü de değilim.
    motoru her türlü değiştiricem ve son motorum olsun istiyorum , bu yüzden bu abs eksikliğini hissedip pişman olmak , tekrar motor değiştirmek istemiyorum.

iyi forumlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

arkadaşlar foruma daha bugun kaydoldum, henüz ilk yazdığım konu olmasına rağmen bir çok arkadaştan yardım cevabı geldi. forumunun ölü olmaması herkesin ilgili olması çok hoşuma gitti. hepinize çok teşekkür ederim. bundan sonra ben de aranızdayım, aktif olarak forumu kullanıyorum.
    Tgn bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tmsn
    Tesekkurler hocam h2r ile bmws1000rr arasında kaldım ben de zaten
    şaka bi yana burdaki herkes rc250 diyosa vardır bi bildiği diyorum...
    şu motoru bi satayım ilk durak ktm bayisi..
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    S1000rr tartışmasız güzel bir motosiklet ama geleceğin 1000rr yani önünde ki S'i kaldır 2. el piyasasını 45.000 TL den biraz daha aşağı çek, sonra hoş geldin Honda Civic. H2R ise hakkın da cümle kurmak bana düşmez.
    Yorumlara verdiğin tepkilerden ve yaklaşımından anladığım kadarı ile bilinçli bir sürücü ve iyi bir sürücü adayısın, ben aslın da RC250ABS de ısrarcıyım 125cc den sonra ama KTM de indirim varmış arada çok bir fark olmadığı ve senin de bilinçli kullanım tarzını baz alarak RC390ABS gayet mantıklı olacaktır ama ilk bir süre dikkat etmen çok önemli, sonra zaten 600cc geçmek istediğin zaman pekde zorluk yaşamazsın (Gerçi 600cc kalkacan diyorlar ) artık yerine ne gelirse. Aynı zaman RC390ABS ile virajlı yollar da 600cc gayet iyi bir şekil de takip eden ve geçen insanlar YouTube de mevcut ne seni rencide eder nede yarı yolda bırakır, ne diyelim artık hayırlı olsun senin için kazasız belasız güzel günlerde kullan.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Xavosa
    Rc390 ile ikiniz beraber bir çayımı içmeye gelirsiniz, hiç bir şey için geç sayılmaz.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Cbr 250rr gelcek Türkiye'ye istersen bir ona bak

20bin km tecrübe, güvenli bi motor isteniyor, bilinçli sürücü, para sorun değil, 10 yıl bincek, 390 lık al kardo sen.

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı AliCem Yener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250rr gelcek Türkiye'ye istersen bir ona bak
    hocam cbr kullandım zaten 125lik 250rr bile olsa biliyorum ki bi kaç senede ondan da sıkılıcam. zaten bi cbr yazısı hazırlıyorum onun artılarını eksilerini kendi gördüğüm kadarıyla anlatıcam. artık cbr ' ın o tekdüzeliğinden kurtulmak istiyorum. bi de kalitesiz motor abi cbr, benimkinin grenaj yapışkanları açılmaya başladı bile yani daha 3 yasında motor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20bin km tecrübe, güvenli bi motor isteniyor, bilinçli sürücü, para sorun değil, 10 yıl bincek, 390 lık al kardo sen.
    hocam çok güzel söylemişsin aslında ben de 390 'dan açmıştım ihaleyi ama burdaki arkadaşlar süremezsin edemezsin deyince bi tereddüt ettim. süremem değil düşük süratte zaten sürerim, tekere gelmeden kalkarım falan , zaten son gaz da gitçek halim yok.
    benim için tek önemli noktası 120 150 arası iyi kaçması otobanda.
    çünkü biliyosun sollamalar çok sıkıntı oluyo otobanda,
    adam 100le gidiyo mesela orta şeritte ,ben en sola geçip 100'den 130a çıkasıya kadar arkamda son sürat bi bmw mercedes bitiveriyo. bazen bakıyosun deli kamyon sürücüleri sen bastıkça basıyo. 100le giden kamyon gördü bu gözler, manyak adam derdi ne sanki..
    neyse velhasılı rc250 130 150 arası iyi kaçıyosa tam bana göre . yoksa 390 mecbur yani..
    AliCem Yener bunu beğendi.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bence 390 al 10 yıl kullancam diyosun. Kendi sınırlarını bilen birine benziyosun abi. Şahsen 390 almanın senin için daha iyi olacağını düşünüyorum ki ktmnin her motoru agresiftir. 10 yıla yakın kullancaksan bence 390 al 250nin de sınırı bir yere kadar onda ki rahatsız edici hızlarda (140-150 motoru pek bilmiyorum ama 250cclerde bu hızlar sıkıntı verir) 390la sabit gidebilirsin ama yinede kendin bilirsin. İşin zor kolay gelsin abi.
    tmsn bunu beğendi.

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Fuarı bekliyor ise Duke 390 ile aynı platform üzerinden üretime çıkmış olacak Pulsar 400 serileri gelecek , Sakın ola marka boyluk yapma derim Bajaj dünya genelinde kalite standartlarını belirlemiş bir firma ve giriş seviyesi motor üreticileri içinde en yüksek seviyede motor üreten ( kendi adına yada başka marka adına ) bunu değerlendir derim .
    Aksi yönde bana göre başlangıç sonrası alınacak en mantıklı motor kawasaki er6n dir . Bir kere üstüne binince ne dediğimi anlarsın

Kolay gelsin .
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

Motosikleti
    CBR 125 R
    peki arkadaşlar rc250 mi yoksa duke 250 mi desem ne dersiniz. grenajlı motorun ne gibi artıları ve eksileri olur. arada 500 lira fark var çok onemli değil yani. yani ama 10 kg gibi de bi ağırlık farkı var

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Rc serisi rüzgarı biraz daha iyi kesmektedir, geri kalan zaten aynı motor vs vs.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    BMW'nin alınabilecek fiyat aralığında, hadi alınabilecek demeyeyim de, alınabileceklere yakın bir yörüngede en azından bir modelinin olacak olmasını duymak bilgilendirici oldu.

Genelde stratosferde falan sanırdım ...

Gerçi, o paraya ER-6N de alınır, abslisi hem de... hem rengi de yeşil olur...

Yine de, BMW başka olsa gerektir...

Takipte fayda var... bu 300'lük BMW G310R modelini...

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW'nin alınabilecek fiyat aralığında, hadi alınabilecek demeyeyim de, alınabileceklere yakın bir yörüngede en azından bir modelinin olacak olmasını duymak bilgilendirici oldu.

Genelde stratosferde falan sanırdım ...

Gerçi, o paraya ER-6N de alınır, abslisi hem de... hem rengi de yeşil olur...

Yine de, BMW başka olsa gerektir...

Takipte fayda var... bu 300'lük BMW G310R modelini...
    kawasaki er6n absli si bugünkü kurla 27 bin tl 'ye geliyo, ki yamaha mt07abs 25 bin tl, yamaha xj6n 29bin tl ...
    yani üstüne 2 bin 3bin koydukça motorlar güzelleşiyo tabi ama benim maksimum bütçe 20bin. yani 20nin üstüne 2 3 bin bile koyamam

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı tmsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adaş o motora hiç bakmadım 200cc olması ve bajaj olması benim için olumsuz. cunku motoru aldıktan sonra artık 3-5 10 yıl kullanmak istiyorum. tekrar yükseltme ihtiyacı duymak istemiyorum.
    rs kesinlikle 3 5 yıl gider fakat 10 yıl gideceğini sanmıyorum.Başlangıç iin güzel ama ömürlük olacaını sanmam

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs kesinlikle 3 5 yıl gider fakat 10 yıl gideceğini sanmıyorum.Başlangıç iin güzel ama ömürlük olacaını sanmam
    yani motorun ömrü olarak 5 yıl dayanır belki , ama ben 200lük motordan 1 yıl sonra sıkılırım o yüzden istemiyorum .. bi de yazları uzun seyahatler yapmayı çok seviyorum. bu sene marmaris yaptım, geçen sene çanakkale yaptım, seneye karadeniz turu düşünüyorum. bu motorlarla o iş olmaz gibi geliyor

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    abs istiyorsan ktm en iyisidir.
    bosch un abs sistemini kullanıyor.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20bin km tecrübeden sonra ktm390 falan alınmaz dostum. Ktm390 titreşim konusunu araştır anlayacaksın.

uzun yıllar bineceksen sakin, torklu, 650cc'ye kadar(vergi diliminden de tokat yemeden) bir orta sınıf al.

Tavsiyem; Suzuki Sv650 Gladius. Tork, ABS, ses, sakin karakter. All in one. Biraz bütçeni zorlar ama uzun yıllar binersin. Suzuki parça kalitesini de anlatmaya gerek yok heralde.

şunu izle, sen karar ver;
    https://www.youtube.com/watch?v=SCFTAusp2sw

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20bin km tecrübeden sonra ktm390 falan alınmaz dostum. Ktm390 titreşim konusunu araştır anlayacaksın.

uzun yıllar bineceksen sakin, torklu, 650cc'ye kadar(vergi diliminden de tokat yemeden) bir orta sınıf al.

Tavsiyem; Suzuki Sv650 Gladius. Tork, ABS, ses, sakin karakter. All in one. Biraz bütçeni zorlar ama uzun yıllar binersin. Suzuki parça kalitesini de anlatmaya gerek yok heralde.

şunu izle, sen karar ver;
    https://www.youtube.com/watch?v=SCFTAusp2sw
    şuanda müsait olmadığım için videoyu izleyemedim , en kısa zamanda izlicem. yüksek cc istemiyorum açıkçası, çünkü 365 günün 330u şehiriçinde kullanıcam ben bunu, hafif olsun, yormasın , maksimum 1 saatlik yolculuklar yani titresim sorun olmaz diye düşündüm bu yüzden.
    bi de rc390 titreşimi cbr125 e göre kıyaslarsanız nasıldır ideal devirlerinde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    cb500 f veya cbr500r az yakar çok kaçar KOMBİNE ABS güvenli..

Eli yüzü Temiz huylu suyu mulis , içkisi sıgarası karı kız ,kumar gibi kötü alışkanlıkları olmayan bir motor..

Birde bunun CB500X var ama ülkemizde gelmiyor TR tutulmasada yurt dışında oldukça tutulan bir model.

Sever isen git konuş bence

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cb500 f veya cbr500r az yakar çok kaçar KOMBİNE ABS güvenli..

Eli yüzü Temiz huylu suyu mulis , içkisi sıgarası karı kız ,kumar gibi kötü alışkanlıkları olmayan bir motor..

Birde bunun CB500X var ama ülkemizde gelmiyor TR tutulmasada yurt dışında oldukça tutulan bir model.

Sever isen git konuş bence
    gerçekten hoşuma gitti, bi çay içeyim diyorum

Motosikleti
    CBR 125 R
    şimdi aday listesine cbr250RR ı da eklemek gerek tabi. kafam iyice karıştı böylece..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler