Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Türkiye'ye yedek parça gelmiyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Su anki motorumu bugun Korlastan aldim. Aksesuarla ilgili taleplerime karsilik sorular ve cevaplari:

- Baba canta da lazim buna.
    - Yani var ama sen italyaya gidiceksen bu ara, daha hizli temin edersin.

- Ya bu motor yuksek biraz
    - Alcaltma kitini 1,5 aya getirtip hazir ederiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    20 yaşında motorum var. Türkiyede toplasan 10 tane çıkmaz aynısından. Gel gör ki 10 günden fazla beklemedim yedek parça için. Ne istesem orjinali geliyor.

Geçen servis bakımında k.maraş'ta yedek parçacı ile sohbet ettim.
    Satıcının en çok şikayeti piyasaya sürülen yeni modeller, özellikle kücük cc motorlarda çok sayıda farklı üretim ve farklı marka olması.

Bana 3 yıl önce aldığı parçaları gösterdi ve malzemelerin 3/1 i eskiden kalma sıfır parça ile doluydu. Neden satılmadı diyorum. Yeni model motorlar gelince bunlar elimde patladı diyor.
    Hala çevremde 24 yasların da planet var hala tıkır tıkır sıfır gibi performas veriyor. Ama 30 yıl önceki performans. Bide onlara sormak gerekir parça konusu nasıl?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Esasen sorun yedek parça temin etmek değil, bunu stokta bulundurmak ciddi maliyet ve ithalat yükü çok ağır. Çok satılan bir parça değilse 3-5 kalem yedek parçanın ithalat masrafı parça fiyatı maliyetini çok aşmakta, dolayısıyla 1.5-2 ay bekleme süreleri veriliyor. Distribütör firma siparişleri biriktirip tek partide ithal etmek durumunda. Bu da piyasada çok fazla satılmayan modeller için bir handikap.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)