Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Artçı Taşıyamıyorum (CBf 150)

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ben 55 kiloyum ama 110 kilo adami buyukcekmeceden sirinevlere'e getirmistim. Adamin o kadar kilolu oldugunu sonradan ogrendim, 85 falandir saniyordum ben. Yokus asagi cok hizlaniyordu ordan huylandim zaten.

Birde is yerinde bazen patronu santiye kapisina goturuyorum adam 100 kg civari.

Dengen iyi olcak, kalkis esnasinda evet denge bozuk olur ama motoru dum duz kaldirirsan saga sola donmez.

Soylemeyi unuttum, artci acemi ise dengeni bozabilir, artcidan kaynakli sorun olur bazen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    WR125R
    Arkadaşı artçı almıştım 2 ay önce. Bizim buradaki kasislerin sağ tarafı hep boş 40-50 cm civarında. Tam sağa doğru yöneltiyorum motosikleti artçı kıçını sola oynatıyor kasisten geçmek zorunda kalıyoruz. İki kere üst üste olduktan sonra arkadaş dedi olum niye kasisten geçiyorsun. Sadece arkamı dönüp bakış atmakla yetindim. Motosikletin dinamiklerini iyi bilen birisiyle oturunca sadece kalkışlarda ve düşük hızlarda problem yaşıyorum ben. Oda düşük cc olmasından kaynaklı bir durum. Bilmeyen adamla oturunca ızdırap oluyor motosiklet.

Her iki durumda da artçı alınca o kişinin canının sana bağlı olduğunu, eğer bir şey olursa vicdan azabı çekeceğimi bildiğim için artçılı sürüşlerden neredeyse hiç keyif alamam.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    herkez birşey demiş bende discover 125 st de aynı sıkıntıyı yaşıyorum ancak şöyle çözebilirsin

amortisörü sertleştirerek, veya arka lastiği daha büyük bir motor alarak discoverdan arka lastiği daha büyük bir motorda aynı artçıyı aldım (pulsar 200 ve 80+80 kg) aynı sorun olmadı saygılar....

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Ben o sebeble kaza yaptım (ufak düşüş)..
    Mahalleye girerken arkamda annem vardı.
    Ben 1.85cm boy 80kg-Annemde 60-70kg var.
    Yola çıkmadan gerekli uyarı önlemleri yaptım;
    ✓Motorun düz gitmesi gerektiğini
    ✓Arkada Hareket etmek yol kenarında dükkan mağaza bakmaması gerektiğini
    ✓Arka koltuğun en dibine gerisine değil bana yakın oturması gerektiğini
    ✓Ben dönüş manevra yaparken mesela "Sağa dönerken gövdenin Sağa yatırım sende sağa eğim ver dedim.." anlamamış..
    Ben sağa sokak girişine dönüş sinyali verdim direksiyonu sağa kırdım gövdemi de sağ yöne cevirdim motor Sağ yöne eğilmedi ben şok oldum..
    Meğer valide dümdüz hatta biraz Sol tarafa eğilmiş yüzünü yönünü o yöne bakıyormuş çukura girdim ön tekerlek aniden hareketsiz kalınca yere attı motor (ön fren sıkmakla aynı şey oldu)

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Benzen bir olay ben yaşadım. sizin kadar kilometre tecrübem yok. arkadaş benden cüsseli ve uzun. bana yakın otur ne tarafa yatarsam sende o tarafa hafif yat dememe rağmen ters tara yatması beni baya bir zorladı. dönüş yonunda ise iyice tembih etmeme rağmen bu sefer hiç bir yöne yatmadı ama bir sorun yaşmadım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)