Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sigorta yaptiramadim

Motovento
    REKLAM ALANI
    HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw 7.20'nin kapısını göçerttiğini düşün...
    7.20 ye vursun, bütün masraflar benden
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    HYO-GT250R
    İstanbul

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    berkcigdem bunu beğendi.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    yaş 24 daha önce kazalarım oldu ve hep haklıydım %100 olarak.ona rağmen sanki her kazada ben suçluymuşum gibi bir sigorta fiyatı çıkardılar ki Allah belalarını versin demekten alıkoyamadım kendimi.bir sigorta parası araç bedelini aşarmı? ya da başa baş denk düşebilir mi? kardeşim ben olsaydım(sana yol göstermek için söylemiyorum) bu durumda sigortasız kullanmak zorunda kalırdım.her çalıştırdığımda motoru bildiğim tüm ayetleri okuyup öyle çıkardım.redline ya da motoru zorlamak durumlarından vazgeçer yine de sigorta yapmazdım.polis yakaladığında yalvar yakar bıraktırırdım kendimi.gözlerim her an siren sesleri ve polis ışıklarına odaklanır dikkatli olurdum.ve en önemlisi yaya'ya çarpmamak için ölüme kırardım direksiyonu..

not:ehliyetsiz bir yıl boyunca motosiklet kullandım(hala ehliyetsizim) ve belki de 10 kere yakalandım insaflı polis amcalara.ALlah'a şükür tek ceza ve bağlama olayı yaşamadım.

Benimde yarın bitiyor sigortam, 3000 TL lik motora geçen sene 400 tl ye yaptırıştım bu sene en son dün sordum 900 tl diyorlar en uygunu ve herhangi bir kazamda yok çok şükür. Bu hak mı olacak iş mi şimdi? Hangi akla ve mantığa sığar? Daha uygun teklif verecek birisini tanıyan varsa numarasını yazsın ondan yardım alayım. Tamam 400 tl beklemiyorum fiyat olarak ama en azından daha MANTIKLI bir fiyat istiyorum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aga bak sigorta yaptırmak zorundasın çocuk oyuncağı değil bu. bende 3250 tl paraya tvs apache aldım ve ziraat bana 2560 gibi bir rakam çıkardı sonra en düşük rakamı anadolu sigorta çıkarıyor 930 tl.

18.03.2016 tarihinde aldım ben motorumu ve 5 ay 12 gün oldu alalı işte.

ha ben yaptırmadım mı sigorta evet yaptırmadım ve yaptırmamda 700 lirayla bir kere gittim sigorta yaptırmaya ve 934 lira çıkınca hoşçakalın deyip gittim ve artık sigorta ne zaman 600 lira ve altına düşer o zaman yaptırırım.

bu arada ben hiç bir arabaya çarpmadım daha önce.

edit: mesajım biraz çelişkili gözükebilir. ilk bakışta farklı izlenim vermek istedim o yüzden öyle ama şu anda herkesin sigorta yaptırmamasını rica ediyorum.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Ufak bir scooterim var, Eski dökülüyor hertarafı ama motoru sağlam, iyi gidiyor günde en az 30-40 km yapıyorum sigortasız bir şekilde 1000 liraya versem kimse yüzüne bakmaz. Sigorta bende 600TL isteyince yaptırmadım. Geçen sene 100 liraya yaptırmıştım aynı motor, Bir senede 500 lira üstüne koymuşlar. bende haliyle 2 aydır sigortasız geziyorum. (Sigorta dışında eksik yok) Eğer uzak ola bir çevirmeye felan yakalanırsam motorun anahtarını bırakır kaçarım.

Yemin ettim 200TL ve altında sigorta teklifi almazsam yaptırmayacam.
    fatih.met bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    arkadaşlar suç sizde ve bizde. halk tepki göstermedikçe düzen değişirmi Allah aşkına söyleyin.

halk razı oldukça kazık devam edicek bu bir gerçek. halk karşı çıkmaz ve tepki göstermez ise nasıl değişsin bu düzen?

iyi basın gidin yaptırın sigortanızı çokta tın. ben gerçekten sitreslere giriyorum. rüşvet veririm ağlar mağlarım polise yakalanırsam ama sigorta yaptıramam bu paraya.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    karşı tarafın sigortası götünüzdeki donu alsında o zaman görürsünüz 3000 tllik motor mu 5000 tllik motormu artık neyse ederi...
    tyrung ve chopperrider bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aboowww biz bmw yi bırakalı kocaman makam arabasına 2.0 motor takmışlar. 7 serisi neyse de bi maserati diyeyim, geçen kadının biri fırladı önüme bebekte, Allah'tan geriden yavaş geliyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

ama 3.000 tl lik motora da 2.000 tl sigorta yaptırılmaz...
    HAhah...benim bildiğim 7 serisinin en küçük motorlusu 3000cc,yani 7.30 var,arkadaş fena sallamış...bende 2.el YBR aldım h.içi, sigorta 343 tl çıktı.Anadolu Sigorta'dan.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Motor kullanacaksan sigorta yaptıracaksın kardeşim bunu devlet zorunlu kılmış. Hatta öyle zorunlu kılmış ki kafana silah dayamışlar haberin yok.

Diyelim yaptırmadın , polis çevirdi : motor bağlandı /trafik cezanı ödeyeceksin çekici otopark bedeli ödiyeceksin cezalı fiyattan SİGORTANI YAPTIRACAKSIN anca öyle çıkarabilirsin motoru.

Diyelim kaza yaptın ölüm yok , sen hastanedeyken yine bağlandı motor üstüne tüm masraflar kitlendi sana.

Deki beni polis çevirmez , kazada yapmam (ki siparişle yapılmıyor kaza adı) motorumuda satmayacağım ömür boyu bu motora bineceğim (sigortasız satışta yapılmaz) : saygı duyarım. Yoksa bunun adı zorunlu trafik sigortası ,dikkat et bak zorunlu diyor .Yani şair burada demek istiyor ki devlet senin dondaki bir eli de sigorta şirketlerine vermiş , çırpınmanın anlamı yok.

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    Valla imkanım olsa yaptırmama taraftarıyım. Fakat daha sonrasında ruhsatı alamıyorsun, üzerine ceza biniyor sigortanın vs. vs. yoksa devlete para ödemeye meraklı birisi değilim. Zaten motorda marş tuşuna bastığımız andan itibaren satın aldığımız benzinin vergisi ile para ödüyoruz. Ayrıyeten aylık vergisi cardu curdu zaten soyguna uğruyoruz. Fakat sigorta olması kaza durumunda çok işe yarıyor tanrı korusun.

Yapilmasi gereken en iyi sey bu

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamı S*******kerler Aslanım sen bilirsin.
    Reis film adamsın sabah sabah beni güldürdün
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    bende de 2500 tl çıkıyor kazam vardı fiyat uçmuş :( babamın üstüne yapayım diyorum motoru ama yaş sorun olur mu bilginiz var mı . 66 yaşında babam.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    3.000 TL'lik motorla yüzbinlerce TL maddi/manevi zarara yol açma ihtimalin var biliyor musun ?
    Evet bu ülkede sigorta fiyatları yüksek kabul ediyorum ama artık bu prim bedellerini motorunuzun arabanızın değeriyle kısyaslamaktan vazgeçin !!!
    Zorunlu mali mesuliyet sigortası sizin aracınızın değil hasar verdiğiniz aracın riskini üstlenir. Kullandığın aracın trafikte seyretmesi yeterli.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Bir kaza sonrası senin vermem dediğin o 2.000TL ye bir sıfır daha koyup 20.000TL yi nasıl kanırta kanırta alıyorlar görürsün

Yedieminde bir sürü dandik motor görmüşsünüzdür. Hiç mi merak etmiyorsunuz yüzlerce motorun orada ne işi var ?
    Beddua değil ama yarın Allah korusun annene babana.. ne bileyim motoruna sigortasız/ehliyetsiz/plakasız olduğu için vurup kaçan bi çocuk olursa sakın "nerde bu devlet" deme.

Neyse sana kolay gelsin, iyi kaçışlar.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Trafik Sigortası olası bir kazada bir kazada diğer araç veya üçüncü şahıslara karşı verebileceğiniz hasarları güvence altına alan zorunlu bir sigorta ürünü ise yayalara da mecburi hale getirilmelidir. Yayalar da kazaya sebep olup diğer araç ve üçüncü kişilere zarar verebilmektedirler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Adamlar anlaşarak fiyat yükseltiyor, kimse bir yaptırım uygulamıyor, nasıl bir sisteme sahibiz arkadaş, Rekabet kurumu soruşturma açıyor, adamlarda tık yok. Fiyatlar hala Tavan :(

Bazı arkadaşlar sanki sigorta firmalarında çalışıyormuş gibi 3000 TL 5000 TL motor olsun yinede o fiyatlara yaptırmak zorundasın şeklinde konuşuyor. Bence bu çok yanlış bir uslüp. Zorunlu olduğunun bende farkındayım, benimde çok hoşuma gitmiyor sigortasız dolaşmak ben makul bir fiyat verseler zaten yaptırıcam ama sizlerde bu şekilde yorumlarda bulunarak fiyatların bu şekilde uçmasına tabiri caiz ise çanak tutuyorsunuz. Herkesin mağdur olduğu bir konuda insanların neden bu şekilde davrandıkları şekilde yorumlarda bulunursanız bence çok daha iyi olacaktır. Çünkü inanıyorum ki burda yazdığımız mesajların ile bir kamuoyu oluşturuyor ve ilgili birileri tarafından okunuyordur.
    Bir de şöyle bir konu var motorun değerine bakıpta sigorta fiyatını kıyasmalayın diyorsunuz ama benim motorum en fazla zorlarsam 80-100 yapıyor. Bu hızda ölümlü bir kazaya sebep olabilir fakat benim motorumdam cc olarak kat be kat fazla olan motor veya arabalar ile neden aynı sigorta parası vermek zorunda kalıyorum. Eğer risk analizi ise nasıl bir analiz bu ki 150cc motor ile 250-600cc veya arabalar ile aynı sigorta ücreti çıkıyor.
    Benim kastetmek isteiğim tam olarak buydu 3000 TL lik motora 900 tl sigorta çıkıyor derken..

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Yaşım 23, 2010 600rr tek kazası var. Benim de kazam yok şuana kadar, ikametkah antalya ama plaka sivas. 350 tl çıktı sigorta

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)