Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete 0dan başlamak ekipman ve motor seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba.Ehliyetimi 24Eylülde alıyorum kısmetse. Daha önce hiç motosiklet tecrübem yok.Bu yüzden 125cc ile başlamayı düşünüyorum. Ama forumda 125 otoyolda yetmez,yavaş kalır vs yorumlar okuyorum.Gönlüm r125ten yana ama honda cbr125 daha mantıklı bir seçim gibi geliyor. Ekipman dahil toplam 10.000 bütçem var.
    kask olarak Agv k3sv veya bell vortex,
    mont olarakrevit excalibur veya dainese laguna seca,
    eldiven olarak revit striker ve bir dizlik almayı düşünüyorum ekipman olarak.
    Motosiklet olarak ise,2013 model üzeri cbr125,yzf r125,mt125 veya cbr250 düşünüyorum çünkü hepsinin fiyat aralığı birbirine yakın.
    Başlangıç için ekipman ve motosiklet olarak tavsiyeleriniz nelerdir? İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitim alın. Gerisini sonra konuşalım.
    bagriacik bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim kendi nacizane fikrim şu yönde. 2.el bir racing almaktan ise , sıfır bir commuter ile başlyabilirsiniz . Neden bunu dedim çünkü Allah korusun acemilik sonuçta, kayma düşme gibi durumlarda yedek parça pahalıya gelebilir. Ama commuter alırsanız yedek parça en az 4 te 1 e gelecektir diye düşünüyorum. Örn : Honda cb125e , yamaha ybr 125 gibi...

Plaka masrafları vesaire Honda cb125e size 6.200 gibi bir fiyata gelecektir toplam , 3800 tl de ekipmana kalır.Allah bereket versin diyelim Kask, mont , eldiven , pantolon ve bot a para kalır gibi geliyor açıkcası bana... İyi günler dilerim...
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Motosiklet tecrübeniz yoksa, ilk motosikletiniz 0 sıfır olsun; isterse 2 bin küsür liralık olanlardan olsun, ekipman vs. çıktıktan sonraki bütçenize göre, ama sıfır olsun.

Rodajıydı falan derken, itinayla öğrenirsiniz...

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bot, göğüslük ve sırtlık şart.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    bell vortex kullanıyorum & mağazada agv k3 deneyip almadığıma pişman oldum.
    çok kilolu biri değilseniz 125 cc nin gitmeme durumu olmaz, normal ağırlıktaysanızda oto yolda en sol şeritte tapa gaz gitme hayalleriniz yok ise 125 cc otoyolda da işinizi görür diye düşünüyorum.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    al cbr 125 , ls2 kask fiber olsun, dizlik , bellik, bot da tavsiye ederim, prosev montlar güzel onlardan da aldınmı tamamdır. 1 kerede herşeyin en iyisini alamazsın işini görecek şeyleri acemiliği atınca kendi ihtiyacını kendin belirlersin.

Cbr125den sonrasını o bütçeyle toparlayamazsin gibime geliyor

Foruma uzun süredir giremedim. Ekipmanlara 2bin para ayırmayı motoru 8bine almayı düşünüyorum. Cbr125te karar kıldım. Saydığım ekipmanları kullananlar varsa önerirler mi? Kendi öneriniz nedir?

konuyla alakasız ama sınavı geçtiğinizi varsayıyorum.Ehliyet kursundaki dersler haricinde motor tecrübeniz varmıydı? önümüzdeki sınava bende giricem kurstan alıcağım eğitim haricinde motor kullanma durumum yok sizce yeterli olurmu sınav için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler