Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

X Max 250 J costa egzoz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25/XMAX 250 ABS
    Arkadaslar x maxime j costa egzoz almayı dusunuyorum. bogazdan oluyor bilgisi olan varsa zararı olur mu yada sıkıntı yasarmıyım yardımcı olursa sevınırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Güzel kardeşim, J kosta bir egzost değil, motor içine takılan sistemdir. Hiçbir zararı yoktur, aksine motorunu güçlendirir.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı army adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim, J kosta bir egzost değil, motor içine takılan sistemdir. Hiçbir zararı yoktur, aksine motorunu güçlendirir.
    engin bilgilerinizle arkadaşa yardımcı olmaya çalışmıssınız fakat jcosta hem varyatör hemde egzos üretiyor

konu sahibine gelince takılır sorun olmaz güzelde olur

bende akrapoviç var jcosta biraz daha tiz sesli olduğu için almamıştım

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Ben sizi çözemiyorum. Otomatik motosiklete hemde scootera böyle performas egzosu takıp nasıl bir ses almayı umuyorsunuz. Motorda aragazı veremezsin şöyle güzel ses alayım diye yüksek devir çeviremezsin yani yaptığın masrafa nazaran tatminkar bir ses alamazsın. Ya scootera binmeyin yada böyle maceralara boşuna atılmayın hiç tatmin olamazsınız.
    weirdo1 bunu beğendi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Tek başına eksoz hiç bir katkı sağlamaz.Ancak varyatörü de j costa ile değiştirirseniz,sadece kalkış performansınız artar ve son hız hiç bir şekilde etkilenmez.Altın elbiseli adam bununla ilgili bir video yayınlamıştı,izlerseniz tam olarak farkı görürsünüz.

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    Ara gazı da veriliyor, kesici sesi de alınıyor scooterlarda performans egzozlar ile. Açıp youtube'dan bakarsınız bir ara. Ayrıca tek başına egzoz bile fark ediyor yine stok modelle birlikte yan yana test etmeniz lazım.

Konuya gelirsek jcosta yerine eğer türkiyeden alacaksanız gpr, yurt dışından sipariş edecekseniz akrapovic yada malossi olabilir jcostanın sesi çok tok değil.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı 12680 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara gazı da veriliyor, kesici sesi de alınıyor scooterlarda performans egzozlar ile. Açıp youtube'dan bakarsınız bir ara. Ayrıca tek başına egzoz bile fark ediyor yine stok modelle birlikte yan yana test etmeniz lazım.

Konuya gelirsek jcosta yerine eğer türkiyeden alacaksanız gpr, yurt dışından sipariş edecekseniz akrapovic yada malossi olabilir jcostanın sesi çok tok değil.

Bu bahsettikleriniz orta sehpada mi yapılıyor azizim.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı 12680 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sizde böyle diyince merak ettim ulan harbi bilmediğim bir sistem teknoloji mi var dedim. Yoksa bu scooterlar triptonik vites falan mı dedim. Yuutöbe de arattım bu videolar çıktı. Meğer adamlar egzosdan o güzel sesi almak için motoru orta sehbaya kaldıryorlarmış. :D

Aslında ben sizi anlıyorum o Tok sesin verdiği hazzı hissetmek istiyorsunuz sanırım. Ama yanlış tercih yapmışsınız scooter ile olmaz o iş. Bende Pulsarın orjinal egzoslu haliyle ortalıkda dolanıyorum mağdur mağrur bir şekilde ama ortak hayalimizi bu videoda özetlemek istiyorum saygılar

army - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin bilgilerinizle arkadaşa yardımcı olmaya çalışmıssınız fakat jcosta hem varyatör hemde egzos üretiyor

konu sahibine gelince takılır sorun olmaz güzelde olur

bende akrapoviç var jcosta biraz daha tiz sesli olduğu için almamıştım
    Güzel kardeşim aklınca benimle kafa yapmışsın ancak buna senin kalıbın yetmez. Ben sadece varyatör taktıran arkadaşlarımı bildiğim için öyle yazdım, amacımda varyatör taktıracaksa bir zararı olmadığını söylemekti.
    "TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!!"

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı army adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim aklınca benimle kafa yapmışsın ancak buna senin kalıbın yetmez. Ben sadece varyatör taktıran arkadaşlarımı bildiğim için öyle yazdım, amacımda varyatör taktıracaksa bir zararı olmadığını söylemekti.
    bizde aksini idda etmedik

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    xmax 400 te kullanıyoruz ama standart egzoz ile.

şöyle söyleyeyim motorda acaip bir kavrama farkı var standart ile.

puanlama yaparsak standart 5 ise j costa 10 puan kavrıyor. xmax 400 te düşük hızda titreşim vardır bunuda yok ediyor.

gazı açtığın anda güç arka tekerde ve 120 ye kadar kesilmiyor.

fakat son hızda 5 km lik bir kaybı var ki buda hiç önemli değil.

egzoza gerek var mı yok mu onu sen bilirsin ama öyle aman bu motorun performansı arttı falan diye bir şey bekleme bizler pist yarışçısı değiliz bu farkı anlayalım. ( sadece egzoz için )

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sizi çözemiyorum. Otomatik motosiklete hemde scootera böyle performas egzosu takıp nasıl bir ses almayı umuyorsunuz. Motorda aragazı veremezsin şöyle güzel ses alayım diye yüksek devir çeviremezsin yani yaptığın masrafa nazaran tatminkar bir ses alamazsın. Ya scootera binmeyin yada böyle maceralara boşuna atılmayın hiç tatmin olamazsınız.
    baş ağrısı da cabası xmax akropovic li alet bindim 20 dk sonra başım ağrıdı. skuter kullanıcısı olarak egzoz olayı bana saçma geliyor

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25/XMAX 250 ABS
    Arkadaslar cevaplariniz icin tesekkur ederim j costa genellikle varyatoru ile biliniyo ama egzoz de uretiyorlar turkiyede fazla bulunmuyo sesi benim hosuma gitti diyebilirim sadece bogazdan olmasi biraz beni dusundurdu ve mavi ates atiyor olmasi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)