Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Böyle de Olur mu? CF 650TK Türkiye'de 26.000 TL, İngiltere'de 14.000 TL

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam türkiyede çalışkan adam çok fakat yaptığım stajlardan, tanıştığım yüksek mühendislerden anlıyorum ki; hepimiz korkağın tekiyiz. Türkiyede tüm dünyayı esas duruşa geçirecek mühendisler var fakat onlar bile elini taşın altına koymuyor.
    Unutmayın Soichiro Honda ilk hondayı yapana kadar 4 defa fabrikasını yaktılar adamın...
    Insaat yaparak uretimden daha cok $$$ kazaniliyorsa kimse bi$ey uretemez. Uretim yatirim demek, yatirimin olacagi yer belli...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elini taşın altına koyması için sağlam sermaye lazım, zırt pırt dolar katlanıyor, farkında değilmisiniz? bir sürü ufak sermayeli yer iflas ediyor, çoğu yurt dışına borçlar yüzünden bırakıp kaçıyor dövize bağlı olarak iş yapmak mümkün mü? illa ki ithal bir şey kullanılıyor, şu kullandığımız motorların fiyatları da mecburen TL olarak artıyor, almazsan getiren firmalar batacak, Japon getirenler küçük cc'de yıllardır riske girmiyorlar, bazı modeller satılmaz diye gelmiyor, mondial vs küçükler ayakta durabilmek için çok ucuz olan motorları getirip ayakta duruyorlar...

devlette riske son icraatleriyle girmediğini gösteriyor, özel firmalara yap işlet devretle elle tutulur gözle görülür (köprü, yol, havalimanı) icraatler yapıyor, gelir olarak yegane olay halktan alınan vergiler sanki var dedim hemen google amcaya sordum ve sonuç aşağıda

2014 bütçesinde görülen 403 milyar TL gelirin 348 milyar TL'si vergiden geliyor görünüyor, boşuna üretip satmıyoruz diye prof'lar tv'lerde nutuk atmıyor galiba acaba devlet yönetmek demek vergi almak mı demek? ben mühendisim, devlet küçülsün, özelleşsin dendi, sonuç bu mu olacaktı diğerleri de mi böyle yapıyor, basmıyor kafa 348/403 %85vergi olayını anlayamadım, biri anlatsın gerçekten ...
    http://bianet.org/bianet/siyaset/151...ciler-odeyecek

ayrıca devlette israf var mı yok mu ona da bir karar verelim, varsa o miktarla neler yapılır ondan bahsedin ...
    hocam bu işlerde başlarda zarar edilir... bir yerden başlamak için sermaye gördüğüm kadarıyla fazlasıyla var; güney kore'nin hyundai ve kia gibi markaları piyasaya sürerken o zamanki türkiyenin 1/3 ü ekonomiye sahip olduğunu unutmayalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:17 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Insaat yaparak uretimden daha cok $$$ kazaniliyorsa kimse bi$ey uretemez. Uretim yatirim demek, yatirimin olacagi yer belli...
    haklısınız haşmet abi...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    26.000 TL'ye ikinci el MT 07 alıp ön cam, yan çantalar ve arka çanta takılabilir. Al sana daha iyisi oldu.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş zaman kullanmanız lazım, "gelişiyorduk", "güçleniyorduk" gibi. 3 senede TL değerinin yarısını kaybetti. Hâlâ üretim namına bir izimiz yok dünyada, o yönde bir çabamız da yok, olanlar da karışık iç ve dış ortamla hiç oldu gitti. Kredi derecemiz gittikçe düşüyor, "yatırım yapılamaz" hale gelince taşıma suyla da dönemez hale gelecek değirmen. Doksanlari özlemle yadedecek hale gelmeyiz inşallah.
    Haşmet abi güzel diyorsun ve yaşın tecrüben elbette benden fazla, saygı duyuyorum ama farklı düşüncelerimiz ve bakış açımız farklı. Bende türk parası nın değer kaybetmesinden aşırı derecede rahatsızım çünkü ufak düşüşler bile ciddi farklılıklar gösteriyor piyasa genelinde, bir elimde tutma mantığı oluşuyor anının da ama bence bizim sorunumuz siyasi bir partiden kaynaklı değil, bence sorun tamamı ile bizden kaynaklı, toplum olarak bencil olmayı ve saygısız olup ezerek can yakarak güçlenmeyi benimsemişiz, şimdi elbette birileri hayır diyecektir ama en çokta o hayır diyenler bunu yapıyor, biz gözle görülür şekilde ilerliyoruz diye düşünüyorum üstelik bunu çok çok fazla aksiliğe rağmen başarıyoruz. Üretim olarak bir daha bakmanızı öneririm verilere ciddi derece de artışımız söz, konusu bu son 3 yıl için de geçerlidir. Sektör, sektör saymaya gerek duymuyorum ama üretim bandımız %70 ile çalışıyor ve yıl sonu ciroları firmaların %50 den fazla artmış durum da elbette bu herkes için geçerli değil zaten herkes için olması mümkün de değil, memnun olan insanlar kadar olmayanlar da var ve herkesin görüşü önemli, herkesin söz hakkı var lakin bazı kimseler ömürleri boyunca hiç bir şey yapmadan konuşmayı tercih ediyor. "Hiç bir üretimi yok. İmkanı oldukca tüketir, hep başkası gibi olmak ister ama bunun için çalışmaz, sorulunca en çok o emek verip çalışmıştır, herşeyi de bilir." Lakin gel gelelimki elle tutulur bir şey yok, benim için burası motosiklet forumu, motosiklet kullanan diğer arkadaşlarım ile genel motosiklet sohbeti yapacağımız yer bu sebeple bu meclayı siyasi düşünce görüşlerini tartışacak veya paylaşacak yer olarak görmüyorum, zaten kimse nin düşüncesini değiştirmekte mümkün değil zamamla olucak olanları hep beraber yaşayacağız, umarım ülkemiz için en hayırlısı hangisi olacaksa Allah onu nasip etsin bize. Kim neye inanmak isterse veya neyi savunmak isterse onu yapmakta özgür herkes birbirine saygı duyduğu sürece biz forum olarak düşünce ayrılıklarını tartışmaya dönüştürmeyen motosiklet dostları olarak kalacağız.
    IVU bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)