Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Böyle de Olur mu? CF 650TK Türkiye'de 26.000 TL, İngiltere'de 14.000 TL

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Indirim yapmasi icin o indirimden artan satisin yaptigi indirime degmesi lazim... Alim gucu yuksek ulkelerde her zaman ucuza satilir mal, hatta bazen uretildigi ulkeden bile. Zamaninda Canon ve Nikon DSLR'lar Amerika'da Japonya'dan daha ucuza satiliyordu. Pazar buyuk, millet aliyor, ister istemez rekabet artip fiyat dusuruyorlar. Turkiye'de hele bu zamanda hangi orta sinif alacak bu motoru? Honda en buyuk naked'ini getirmiyo bile.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dragstarahme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650
    Böyle yazıları gördükçe üzülüyorum Yamaha Dragstar 650 kullanıcısı olarak Yamaha XV 950 lere bakıp bakıp ağladığım zamanları hatırlıyorum ne paramız kıymetli ne canımız
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Paramız da kıymetli, canımız da kıymetli. Ayrıca yabancı devlet fiyatları ile bizim fiyatlarımızı karşılaştırmak pek uygun değil.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ülkede huzur yok,herşeyde vergi var .İstediğin hiç bir bokun sahibi olamıyorsun.Ama bunu bile bilede oy veriyorsun.Yemin ederim benim çok zoruma gidiyor.
    RyuujinJakka bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paramız da kıymetli, canımız da kıymetli. Ayrıca yabancı devlet fiyatları ile bizim fiyatlarımızı karşılaştırmak pek uygun değil.
    Yoğurt siyah diyorsunuz yani

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen çok yaşa emi biz uzayda mı yaşıyoruz, aşk olsun, çalış çalış başkasını zengin et, elin emeklileri gelip geziyor ülkemizi, bizim emekliler de gidiyor mu? eloğlu 1-2 maaşıyla neler alıyor, biz alabiliyormuyuz? bu işte hiç mi terslik yok!!! böyle mi olmalı !!! biz buna mu layığız !!! dünyanın en pahalı petrolü vs vs, suçumuz günahımız nedir, ne ettik de ölene kadar mokoko bize çıktı
    LANCELOT16 bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şimdi ben bu topa hiç girmek istemiyorum ama 2002' den bu yana göstermiş olduğumuz gelişmeyi bu ülke tarihi boyunca daha önce göstermedi, o yüzden değişimler kolay olmasada çabuk olmasada gerçekten oluyor ve evet belki bu gün hala avrupadan gerideyiz lakin onlar her ne kadar onların gerilerinde kalmamız için bizi, bize düşürsede oyunlar da oynasa ne yaparsa yapsın güçleniyor ve gelişiyoruz. Tam bir tarihi yok belki ama biz olmasak da çocuklarımız avrupa nın en iyi ülkelerinden birinde doğacak ve yetişecek.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben bu topa hiç girmek istemiyorum ama 2002' den bu yana göstermiş olduğumuz gelişmeyi bu ülke tarihi boyunca daha önce göstermedi, o yüzden değişimler kolay olmasada çabuk olmasada gerçekten oluyor ve evet belki bu gün hala avrupadan gerideyiz lakin onlar her ne kadar onların gerilerinde kalmamız için bizi, bize düşürsede oyunlar da oynasa ne yaparsa yapsın güçleniyor ve gelişiyoruz. Tam bir tarihi yok belki ama biz olmasak da çocuklarımız avrupa nın en iyi ülkelerinden birinde doğacak ve yetişecek.
    LANCELOT16 ve computeus bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24'e 26 yetmez, köprüler yapılıyor, para lazım desem de köprüleri yap işlet devretle kar garantili yaptırıyorlar bu fark acaba nereye gidiyor devlet büyüklerimiz daha iyi bilir mesela Saray'ın maliyetini geçtik genel gideri ne kadarmış
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkede huzur yok,herşeyde vergi var .İstediğin hiç bir bokun sahibi olamıyorsun.Ama bunu bile bilede oy veriyorsun.Yemin ederim benim çok zoruma gidiyor.
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu laf karşısında Bu adam azbile gulmus gülme eyle benim başka bir organın daha ağzıma eşlik ediyor yinede yetmiyor.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Öyle diye herşeye iki kat para ödemek zorunda değiliz...
    polo34 ve LANCELOT16 bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Hala bu koşullarda kendini enayi yerine koyup alan olucaktır diye düşünüyorum ben

Motosikleti
    SD 1290R
    Geçmiş zaman kullanmanız lazım, "gelişiyorduk", "güçleniyorduk" gibi. 3 senede TL değerinin yarısını kaybetti. Hâlâ üretim namına bir izimiz yok dünyada, o yönde bir çabamız da yok, olanlar da karışık iç ve dış ortamla hiç oldu gitti. Kredi derecemiz gittikçe düşüyor, "yatırım yapılamaz" hale gelince taşıma suyla da dönemez hale gelecek değirmen. Doksanlari özlemle yadedecek hale gelmeyiz inşallah.
    MimTolga, bulut59 ve LANCELOT16 bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş zaman kullanmanız lazım, "gelişiyorduk", "güçleniyorduk" gibi. 3 senede TL değerinin yarısını kaybetti. Hâlâ üretim namına bir izimiz yok dünyada, o yönde bir çabamız da yok, olanlar da karışık iç ve dış ortamla hiç oldu gitti. Kredi derecemiz gittikçe düşüyor, "yatırım yapılamaz" hale gelince taşıma suyla da dönemez hale gelecek değirmen. Doksanlari özlemle yadedecek hale gelmeyiz inşallah.
    burda birbirimizden ne kazanırsak o haşmet.. taso oynamak gibi.. yani ayılar tarafından kovalanırken senden hızlı koşayım yeter hesabı ya ali hayalindeki motosikleti alıcak ya ayşe

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc ye kadar olan motorlar burayla aynı hatta daha pahalı 600-1000-1200 tüm motorlar İngiltere ve Avrupada Türkiyeden ucuz.

Çünkü orda ÖTV denen soygun yok !
    bulut59, MimTolga, polo34 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar fark beklemiyordum acikcasi.

http://www.turkcealtyazi.org/images/poster/0462087.jpg
    2015 yılı ile ilgili böyle bir rakam denk geldi. Birde farkı bunu hesab ederek baksak

İngiltere'de asgari ücret net 982 pound, yani 4.517 tl. Türkiye'de ise asgari ücret net 949 tl, yani 949 tl.
    hattoi, Hayati01 ve okanius bunu beğendiler.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her fırsatta boşuna demiyorum birlik olup(kurumlarla, derneklerle, gönüllülerle) hakkımızı kazanmalıyız diye.

Bunun dışında geçen gün bir belgeselde gördüm motoru. Çinde durumu gerçekten iyi olan birisi kullanıyordu, ve cfmoto'nun şaşırtıcı derecede kaliteli motosikletler ürettiği üzerine kısa bir konuşma oldu Amerikalı ile. Açıkçası merak ettim ama param olsa da bu paraları verecek güveni sağlaması çok zor.

İşin asıl kötü kısmıda ne yazık ki yakın bir gelecekte ne bu fiyatlar düzelecek, ne de bizim alım gücümüz artacak.

Beğenilmeyen 90 larda (ki bende beğenmiyorum) 2-3 günde bir de olsa et yiyebilirdik. Artık 10 defa düşünüyoruz, et alsak mı? Ne kadar alsak?
    Marketteki ürünlerin %80'i palm yağı içeriyor.
    Daha iyi beslenemeyen toplumda motosiklet fiyatlarından cingar çıkartmayı da ne kadar içimizden gelerek yapabiliriz bilmiyorum.
    Geçenlerde bir aöf dersinde görmüştüm, TL dolar karşısında 0,10 değer kaybediyorduda, insanlar ayağa kalkıyordu. Bizim dönemde dolar TL karşısında %150 değer kazandı. Sorsan ekonomimiz süper.

Kayda değer tek bir şey üretmiyoruz. Şimdi kalkıp nasıl "cfmoto da bu para olur mu?" diye isyan ederim bilmiyorum. Ama genede diyorum, kuryeler, kurye dernekleri gibi topluluklar, kurye kullanan eczacılar, gıda sektörü, motosiklet kulüpleri vs. Bir araya gelip demokratik çerçevede, stk kimliğiyle ilgili yerlere (kamu ya da özel kesim kuruluşlarına) baskı yapsa elbet bir gün sonuca ulaşılır..

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Öyle deme abim üretiyoruz bizde kendi çapımızda. Fındığımız var mesela 1. sınıf dünyada en iyilerden , tonlarca satıyoruz dışarıya ,alan adam ondan nutella yapıyor bize satıyor 10 katı fiyatla. 10 katı para vermişiz dururmuyuz? yiyoruz kaşık kaşık.

Tembeliz arkadaş tembel , bu kadar basit. Yokmu bizde nitelikli adam? var ama öyle bir eğitimden geçiriyoruz ki adamı bişey yapacağı varsa da yan gelip yatıyor , ne yapsın? herkes yatıyor? iki adım öne çıkmaya kalk bak neler yapıyorlar adama...

Tamam bizdeki durum belli zaten de , bu adamlar bu motoru gerçekten daha pahalıya satmaya çalışıyorlar bu memlekette ben bunu anlamıyorum , sizinde kaçırdığınız nokta bu . Ha motor iyidir ona lafım yok ama herkes biliyor bu motorun hangi servise gireceğini e sen hem avrupalı gibi hizmet verme umrunda olmasın hemde daha pahalıya dayamaya çalış . Türk milleti tembeldir ama salak değildir.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı SenC_an adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle deme abim üretiyoruz bizde kendi çapımızda. Fındığımız var mesela 1. sınıf dünyada en iyilerden , tonlarca satıyoruz dışarıya ,alan adam ondan nutella yapıyor bize satıyor 10 katı fiyatla. 10 katı para vermişiz dururmuyuz? yiyoruz kaşık kaşık.

Tembeliz arkadaş tembel , bu kadar basit. Yokmu bizde nitelikli adam? var ama öyle bir eğitimden geçiriyoruz ki adamı bişey yapacağı varsa da yan gelip yatıyor , ne yapsın? herkes yatıyor? iki adım öne çıkmaya kalk bak neler yapıyorlar adama...

Tamam bizdeki durum belli zaten de , bu adamlar bu motoru gerçekten daha pahalıya satmaya çalışıyorlar bu memlekette ben bunu anlamıyorum , sizinde kaçırdığınız nokta bu . Ha motor iyidir ona lafım yok ama herkes biliyor bu motorun hangi servise gireceğini e sen hem avrupalı gibi hizmet verme umrunda olmasın hemde daha pahalıya dayamaya çalış . Türk milleti tembeldir ama salak değildir.
    Tembel oldugumuza inanmiyorum, sadece oyle olmaya iten faktorler olabilir. Bi suru caliskan Turk var yurt disinda. Basarililar da.

Bence asil sorun nefret. Nefret ediyoruz birbirimizden. Bir degiliz. Abuk subuk suni sebeplerle boluyoruz kendimizi. Eskiden sag sol, simdi kurt, turk, beyaz, alevi, dinci, komunist, ulusalci, paralel vs. Amerika neden mi basarili? Cunku bir is yerinde her turlu dinden, her turlu irktan insan, bir arada, birbirine celme cakmadan calisabiliyorlar da ondan.

Hic sikayet etmeye hakkimiz yok. Kendi ayagimiza kendimiz kursun sikiyoruz. Insanlari dusuncelerinden ve hayat goruslerinden dolayi fisleyip ayrimcilik yapmak tiksinilesi bir sey, ve bunu yapan ulkeler bellerini dogrultamazlar, zaten etik olarak ta ayakta olmayi hakketmiyorlar.

Inananlar soruyorlar mi acaba kendilerine, "Allah niye dunyanin idaresini muslumanlara vermiyor?" diye? Hak'tan habersiz oldugumuz icin olabilir mi acaba? Hani islamda devletin uc vazifesi vardi: Mal, can, namus'u korumak. Acaba bu konuda gunumuzdeki bati devletleri mi, yoksa musluman devletler mi iyi? Allah(cc) lafa degil de isleyise bakiyor olmasin? Ama kesin dis gucler yapiyordur degil mi? Hep oyle zaten.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    hocam türkiyede çalışkan adam çok fakat yaptığım stajlardan, tanıştığım yüksek mühendislerden anlıyorum ki; hepimiz korkağın tekiyiz. Türkiyede tüm dünyayı esas duruşa geçirecek mühendisler var fakat onlar bile elini taşın altına koymuyor.
    Unutmayın Soichiro Honda ilk hondayı yapana kadar 4 defa fabrikasını yaktılar adamın...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam türkiyede çalışkan adam çok fakat yaptığım stajlardan, tanıştığım yüksek mühendislerden anlıyorum ki; hepimiz korkağın tekiyiz. Türkiyede tüm dünyayı esas duruşa geçirecek mühendisler var fakat onlar bile elini taşın altına koymuyor.
    Unutmayın Soichiro Honda ilk hondayı yapana kadar 4 defa fabrikasını yaktılar adamın...
    elini taşın altına koyması için sağlam sermaye lazım, zırt pırt dolar katlanıyor, farkında değilmisiniz? bir sürü ufak sermayeli yer iflas ediyor, çoğu yurt dışına borçlar yüzünden bırakıp kaçıyor dövize bağlı olarak iş yapmak mümkün mü? illa ki ithal bir şey kullanılıyor, şu kullandığımız motorların fiyatları da mecburen TL olarak artıyor, almazsan getiren firmalar batacak, Japon getirenler küçük cc'de yıllardır riske girmiyorlar, bazı modeller satılmaz diye gelmiyor, mondial vs küçükler ayakta durabilmek için çok ucuz olan motorları getirip ayakta duruyorlar...

devlette riske son icraatleriyle girmediğini gösteriyor, özel firmalara yap işlet devretle elle tutulur gözle görülür (köprü, yol, havalimanı) icraatler yapıyor, gelir olarak yegane olay halktan alınan vergiler sanki var dedim hemen google amcaya sordum ve sonuç aşağıda

2014 bütçesinde görülen 403 milyar TL gelirin 348 milyar TL'si vergiden geliyor görünüyor, boşuna üretip satmıyoruz diye prof'lar tv'lerde nutuk atmıyor galiba acaba devlet yönetmek demek vergi almak mı demek? ben mühendisim, devlet küçülsün, özelleşsin dendi, sonuç bu mu olacaktı diğerleri de mi böyle yapıyor, basmıyor kafa 348/403 %85vergi olayını anlayamadım, biri anlatsın gerçekten ...
    http://bianet.org/bianet/siyaset/151...ciler-odeyecek

ayrıca devlette israf var mı yok mu ona da bir karar verelim, varsa o miktarla neler yapılır ondan bahsedin ...
    uugguurr86 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)