Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sırtım ağrıyor :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Merhaba sevgili forumdaşlar. İşin özeti başlıktaki gibi. Şu anda cbf150 kullanıyorum. 10km'yi bulmadan sırtım ağrımaya başlıyor. Eğer AEA'nın gösterdiği doğru oturuş pozisyonu ile oturursam (peglere ayak ucuyla basma, sırt-bel konumu vs.) bu kez 15km'ye yakın iken ağrımaya başlıyor, yani biraz geciktirmiş oluyor. 6 motor değiştirdim (maymun iştahlılık, kanırılma, içine sinmeme vs). Bunlardan en çok bajaj 150F ve cbf150'de sırt ağrısı çektim. Diğer motorlarda bu olay oldu mu olmadı mı hiç hatırlamıyorum.

Not: Sadece hero pleasure ile kış vaktinde 140km yol yapmıştım arka full yüklü. Dönüşte aynı şekil. Totom haricinde hiç bir yerim ağrımamıştı.

Ne yapabilirim? Titreşimsiz, konforlu motor arayışında huzuru cbf'te buldum ama bu seferde sırt ağrısı çıktı başıma. Var mı yaşayıpta çözüm bulabilen?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Sırtına destek olucak urunler var bellık sırtlık vb seyler kendını fazla kasıyorsan agrıyor bı sure sonra

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    spor yapabilirsin. belli sayıda bel sırt egzersizleri ile kaslarını güçlendirebilirsin. böylece ağrı zamanla azalıp yok olur. doğru oturma ile birlikte tabiki.
    logicache bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende CBF 150 çakması Mondial Grumble var arka maşa hariç şase, sele, ön takım, gidon falan CBF ile aynı. Sele sanırım biraz alçak, ayaklıklar da biraz yüksek. Uzun boyluysanız dizler karına çekik oturmuş oluyosunuz. Seleyi yükseltirseniz iyi gelebilir.

Motosikleti
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırtına destek olucak urunler var bellık sırtlık vb seyler kendını fazla kasıyorsan agrıyor bı sure sonra
    Kendimi kasmayı da denedim, aynı. Patates çuvalı gibi saldım, yine aynı. Normal oturunca da bir fark yok. Nasıl bir bellik-sırtlık önerirsiniz? Şu anki montumda sırtlık yok, boş.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende CBF 150 çakması Mondial Grumble var arka maşa hariç şase, sele, ön takım, gidon falan CBF ile aynı. Sele sanırım biraz alçak, ayaklıklar da biraz yüksek. Uzun boyluysanız dizler karına çekik oturmuş oluyosunuz. Seleyi yükseltirseniz iyi gelebilir.
    Sele aslında biraz yükseldi. Jel falan koydurdum. Ama boy 1,83, kilo 105. Gidon yükseltme iş yapar mı?

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spor yapabilirsin. belli sayıda bel sırt egzersizleri ile kaslarını güçlendirebilirsin. böylece ağrı zamanla azalıp yok olur. doğru oturma ile birlikte tabiki.
    Bu aralar biraz aksatsamda spora, salona gidiyorum. Belede ağırlık veriyorum ama sırta çok az girdim veya girmedim bile. Başlayayım çalışmaya.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sele aslında biraz yükseldi. Jel falan koydurdum. Ama boy 1,83, kilo 105. Gidon yükseltme iş yapar mı?
    Gidon fazlasıyla yüksek zaten, istediğiniz pozisyonda oturup hem de gidona hakim olabiliyosunuz. Diğer arkadaşın dediği gibi spor yapın bence omuzlarınızı güçlendirin onlar zayıfsa sırta ağrı vurur motorda.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hamlıktan olabilir. Spora gidiyorsan sırt/bel antremanlarına ağırlık ver. Kilodan da düşmen lazım.

Motosikleti
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hamlıktan olabilir. Spora gidiyorsan sırt/bel antremanlarına ağırlık ver. Kilodan da düşmen lazım.
    İşte bütün gün koşturmaca var, hat bakım teknisyeniyim. Sporda dediğim gibi sırta pek fazla önem vermedim çünkü aşağı taraf çok daha kötü durumda diye. Sırtada girişecem bundan sonra.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sırtının dövülmesi lazım
    oggomoggo bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    sırt fıtığına dönüştürebilir aman dikkat, bende de aynı şey oluyor ve bazen pantolonun kemerini çıkarıp takıyorum ve idare ediyor. sırta korse vb bir şey de deneyebilirsiniz. spor ve yüzme iyi gelecektir ayrıca.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Uzan sen ben bı sırtını ezeyım bıseyın kalmaz (Ayakla)
    jimi_hendrix ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzan sen ben bı sırtını ezeyım bıseyın kalmaz (Ayakla)
    Arada kardeşim eziyor, iyi geliyor, çıtırdıyor bazı yerleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Gerçekten bu konuda önerebileceğiniz sırtlık, bellik vs. var mı? Monta sırtlık almak yerine giyilebilen harici bir şey alayım diyorum. Ne tavsiye ederseniz ona göre bakacağım.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    abi sırtını zeytinyağı ile bi yağlattır; üstüne bir de sıcak tampon yaptık mı bel ağrıları bayağı bir azalır... bir de gidonu biraz alçaltın.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    4riders ıyı nıspeten ucuz onerırım bobrek koruması ıle bırlıkte gelıyor bırlesık

http://www.motomaxonlineshop.com/4ri...koruma-pmu1731

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bir ortopediste görününüz. Belki ciddi bir ortopedik rahatsızlığın başlangıcı/belirtisi olabilir...

Doktor tavsyiseyi olmadan kullanılmasını doğru bulmamakla birlikte, medikal ürünler satan yerlerde çeşitli korse vb. ürünlere bakabilirsiniz.

Yine de ilk işiniz bir ortopedi uzmanına görünmek olmalı.

Geçmiş olsun.

Kardeşim bende seninle aynı kaderi paylaşıyordum, 4 yıldırda vücüt geliştirmeyle uğraşiyorum sırt vs her hafta çalışırım 4 yıldır. Ama sanırım bir kere agır kaldırdıgım icin belimi sakatladıgıma ve o yüzden agrıdigina yoruyordum ben. motorumda cbf150. 10km gittikten sonra inince belim agriyordu. Sonra 40-50 liraya satılan arkası sert belliklerden aldım. Onu sıkıca baglayınca 50km yapsamda belim agrımıyor şimdi. Cbf gibi motorlar dik oturuş yani nerdeyse sandalyede oturur gibi oturdugun ve sırtını yaslayamadigin için yük beline biniyor en cok. Bellik edin ve depoyu tut bacaklarınla.

Benim montumda sırtlık var altınada bunu takıyorum.
    http://www.feyizoglu.com/Armode-Korumali-Bellik_45433.html#0

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Hocam CBF 150 oturuş pozisyonu açısından çok rahat bir motordur. Bence sırt ağrısına sebep olacak bir tarafı yok. Bir doktora görünmenizi tavsiye ederim. Motordan ziyade ortopedik bir mevzu olabilir ortada.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Masaja mi gitsen ara ara

Motosikleti
    Sırtlık araştırmasındayım, 2.elden zandona veya spidi alacam. Spidiye daha yakınım kalitesinden ötürü.

Masaj demişsiniz; gidemem ben öyle yerlere

İlk fırsattada doktora görünmeyi düşünüyorum.
    ...garip... bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)