Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sırtım ağrıyor :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Commuter tarz motosiklet size uygun olmayabilir benimde commuter motosikletlerde belim ağrıyo nakedlarda bel ağrısı sorunum olmuyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Commuter tarz motosiklet size uygun olmayabilir benimde commuter motosikletlerde belim ağrıyo nakedlarda bel ağrısı sorunum olmuyo
    Bu da bir ihtimal. Naked kullanmadım ama ilk mesajımda belirttiğim gibi; hero pleasure (bildiğiniz activa) ile 140km yol yaptım, dönüş de aynı şekil. Hiç böyle bir ağrı çekmedim.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sırtını zeytinyağı ile bi yağlattır; üstüne bir de sıcak tampon yaptık mı bel ağrıları bayağı bir azalır... bir de gidonu biraz alçaltın.
    bir günde profilimde yazan motosiklet ile 900km yol yaparak bu yöntemi onayladım...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj Boxer kullanıyorum, muazzam rahatsız motor. Acılar içinde yol alıyorum. Özellikle rüzgarlı günlerde daha da yoruluyorum, motorun yanında ben de direniyorum resmen.
    Öncelikli planım rahat bir motor almak. En azından normal bir konfor bile yeterli gelir.
    Geçici olarak idare etmek için de arada masaj işe yarıyor, bir de kas gevşetici.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Sirtin cok terliyormu. Eger mont cok terletiyorsa ruzgarla beraber omuz sirt bel agrisi olmasi normal. Terletmeyen bir mont veya teri daha iyi cekebilecek iclik isine yarayabilir. Cbf, cb125, ybr, discovery oturus pozisyonu cok rahat motorlar. Apachi kullanip oturustan dolayi beli agriyan satilik ilani acan biri vardi..

Motosikleti
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sirtin cok terliyormu. Eger mont cok terletiyorsa ruzgarla beraber omuz sirt bel agrisi olmasi normal. Terletmeyen bir mont veya teri daha iyi cekebilecek iclik isine yarayabilir. Cbf, cb125, ybr, discovery oturus pozisyonu cok rahat motorlar. Apachi kullanip oturustan dolayi beli agriyan satilik ilani acan biri vardi..
    Bazen montsuz sürüyorum, biraz daha erken ağrıyor ama yine ağrıyor. Mont hafif rahatlatırmış gibi geliyor baştan. Bügün yarın bir sırtlık alıyorum.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Stomp grip veya traction pad satın almanı, böbreklik kullanmanı veya sele rahatsızsa, alçaksa airhawk tavsiye ederim. Böbrek taşı ağrısıda olabilir. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Zandona'nın sırtlığını edindim bir arkadaştan. Sırtlık + bellik bir arada zaten. Biraz sıkar gibi bağlıyorum ama inanılmaz rahat ettirdi.

Ama sırt ağrısı yine var. Daha da geç başladı ama devam.

Motoru satasım var.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zandona'nın sırtlığını edindim bir arkadaştan. Sırtlık + bellik bir arada zaten. Biraz sıkar gibi bağlıyorum ama inanılmaz rahat ettirdi.

Ama sırt ağrısı yine var. Daha da geç başladı ama devam.

Motoru satasım var.
    Sat eski scooterindan veya pcx veya n max edin bak keyfine zülmetme kendine tadını çıkar

Bende gördüğün gibi kymco aldım mis gibin seninkine sulandım ama 14 inc lastikli 1.75 güzel sınır yoksa senin gibi boy olsa alırdım hd 200i yi
    SAZMAN bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

CBF sürücülerinin o dik oturuşu hep dikkatimi çekmiştir,sopa yutmuş tabiri birebir uyuyor.Çok hafiften öne yatık kullan ağırlığı biraz kollara verirsen sırtını rahatlatmış olursun.Biraz oturuşu öne doğru olan motorları tercih etmelisin.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Ben de eğitimde önce pulsar ns200, farklı bir günde de mt7 kullandım. Genelde 2 saat sürüyor eğitim (1 saatte 10 dakika mola ile) Sonrasında gün içinde kuyruk sokumunda ağrı oluyor çok ve bu durum biraz korkutuyor beni. Kuyruk sokumum motor olayına alışır heralde diye umuyorum

Motosikleti
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sat eski scooterindan veya pcx veya n max edin bak keyfine zülmetme kendine tadını çıkar

Bende gördüğün gibi kymco aldım mis gibin seninkine sulandım ama 14 inc lastikli 1.75 güzel sınır yoksa senin gibi boy olsa alırdım hd 200i yi
    Yol spacy alpha'ya çıkacak gibi duruyor, bakalım. Ya da az bir kredi cekip kymco grand dink 250i. Ama hd2 almam, titreşim vardı rahatsız edici.

konuyu belli bir yere kadar okudum
    millet ne sallamış be
    sporla falan olacak iş değil dostum
    en mantıklı çözüm
    DOKTORA GİT..!

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben pulsar kullanıcısıyım, kardeşimde cbf 150 var. Bazen beraber geziye çıktığımızda motorları değişiyoruz, pulsarda toto ağrısından başka sıkıntım olmazken cbf'e bindiğimde benimde sırtımın ortasında bir ağrı oluşuyor ama 10km sonra değil daha çok 50-70 km.lerden sonra oluyor. Sonra çok dik oturduğumu farkediyorum, biraz kambur oturuyorum bir miktar iyileşme oluyor. Benimki belki pulsarın oturuş pozisyonuna alışmaktan oluyordur bilemiyorum.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Motor rahat bir motor oturuş olarak fena değil sıkıntı belinize rüzgar geliyor mu acaba? tutulma durumu olabilir. Bunun dışında spor önemli hocam ya da alacaksın bir burgmandı nss 300 forza falan sırt dayaması var yaslanıp gideceksin ben yaptım memnunum. 300 km tek kontakta yaptım geçen, indiğimde sanki yataktan kalkmış gibiydim

Motosikleti
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor rahat bir motor oturuş olarak fena değil sıkıntı belinize rüzgar geliyor mu acaba? tutulma durumu olabilir. Bunun dışında spor önemli hocam ya da alacaksın bir burgmandı nss 300 forza falan sırt dayaması var yaslanıp gideceksin ben yaptım memnunum. 300 km tek kontakta yaptım geçen, indiğimde sanki yataktan kalkmış gibiydim
    Sırtlık kullanmaya başladım (belliği de var). Sıkıntı geç yaşanmaya başladı o kadar. Yalnız söylemeden geçemeyecem; sırtlık hakikaten müthiş bir nimetmiş. Müthiş rahatlattı.

Not: burgman, forza gibi motorlara bütçe ayıramıyorum. Daha doğrusu bütçeden ziyade yaşadığım yer kötü, direğe bağlıyorum motoru. O yüzden pahalı motor almak sakat iş olur.

Geçmişte activanın aynısı motorla yol yaptığımda sadece totom ağrımıştı. Spacy alpha mı alsam diyorum? Onunda tekerlekler AEA tabiriyle künefe tabağı kadar :(

Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Sırtlık kullanmaya başladım (belliği de var). Sıkıntı geç yaşanmaya başladı o kadar. Yalnız söylemeden geçemeyecem; sırtlık hakikaten müthiş bir nimetmiş. Müthiş rahatlattı.

Not: burgman, forza gibi motorlara bütçe ayıramıyorum. Daha doğrusu bütçeden ziyade yaşadığım yer kötü, direğe bağlıyorum motoru. O yüzden pahalı motor almak sakat iş olur.

Geçmişte activanın aynısı motorla yol yaptığımda sadece totom ağrımıştı. Spacy alpha mı alsam diyorum? Onunda tekerlekler AEA tabiriyle künefe tabağı kadar :(
    Yanlışım var ise düzelt 10 inch jant vardı onda. Yani çukura girer isen salavat getirmelik tam. Büyük lastik çapının daha iyi olacağı görüşündeyim. Konfor istiyorsan gw250 inazuma tarzı bir motor bakabilirsin kanımca.

Motosikleti
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışım var ise düzelt 10 inch jant vardı onda. Yani çukura girer isen salavat getirmelik tam. Büyük lastik çapının daha iyi olacağı görüşündeyim. Konfor istiyorsan gw250 inazuma tarzı bir motor bakabilirsin kanımca.
    Hocam bir önceki cümlemde açıklamıştım "fiyatlı" bir motosiklet alamayacağımı

Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-temiz-bakimli-inazuma-son-fiyat-318485748/detay

Çok ta uzak bir ihtimal değil bence ama sen bilirsin 9.000 e alınır iyi pazarlık ile 8500 belki.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Yol spacy alpha'ya çıkacak gibi duruyor, bakalım. Ya da az bir kredi cekip kymco grand dink 250i. Ama hd2 almam, titreşim vardı rahatsız edici.
    hd200 binmediğim için bilemiyorum benim super 8 de ışıklarda veya normal durunca ikiz aynalar titreşim iyi geliyor ama arka fireni çekince oda olmuyor ilk aracım olduğu için bütün scooterlardamı böyle bilmiyorum pekte rasız olmuyorum arka firen sıkılı olunca aynalar titreşim kalmıyor keza yokuşta durursam arka firen sıkıyor aynadan arkamı rahat görmek için arka fireni sıkılı tutuyorum yoksa onada gerek duymuyorum saten yolda giderken titreşimden hiç rasız olmadım grand dink seleyi benim motorda olaydı balı kaymak olurdu neyse zirve 3 5 sene sonra yine aynı marka dowtovun 300i veya grand dink model tarzı yeni verisiyon olur buyuk ihtimal

Grank dink 250i makam aracı gibi popiler deyil çalmaya tenezür bile etmezler
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)