Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Beyin Fırtınası Lazım Esintide Olur :D

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Şu konuyu bi ortaya sunmak istiyorum.. Motorsikletin Arka balata neden öter, Frene bastığımız zaman itici bir gıcırtı sesi varya bunun sebebi nedir ve En önemlisi Varmı Bi Çaresi.. İçine Hava Basmak ( Toz Pislik vs ) ? Balatayı değiştirmek.. Bunların hepsi yapıldı.. Kesin Çözümü ve sebebi nedir Bi Yardım edelim.. Bazı Ustalar dermansız diyorlar ama saçma buldum bu yüzden sizinde yorumlarınıza bi göz atmak istiyorum.. ? .)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Tahmin ediyorum arka fren kampana. Kaliteli balata işi çözüyor genelde. Brenta ,gold ya da ebc balata deneyebilirsiniz.

BalkanRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    arkana fren dısk ıse ve otuyorsa Greslemek lazım

2 Kere balata değişimi oldu Arka fren aynen kampana ikisinde de sesi kesmedi

Motosikleti
    Alıntı BalkanRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkana fren dısk ıse ve otuyorsa Greslemek lazım
    Şaka yollu da olsa bu tarz bilgileri vermek tehlikeli. Ciddiye alan olabilir.
    Alıntı KAFKASS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Kere balata değişimi oldu Arka fren aynen kampana ikisinde de sesi kesmedi
    2 balata degisti ama ne balata takıldı. Çin üretim olmayan örnek verdigim markalardan deneyin.

Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka yollu da olsa bu tarz bilgileri vermek tehlikeli. Ciddiye alan olabilir.

2 balata degisti ama ne balata takıldı. Çin üretim olmayan örnek verdigim markalardan deneyin.
    Marka Olarak aklımda değil ne takıldığı da Dediğin markalardan balata takılması kesin çözüm olabilir mi ?

Motosikleti
    %80 ihtimalle sorunun çözülür.

Eyvallah not ettim markaları.. Balata değişiminde dikkat edicem

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    kampana mekanizmaya aşina değilim ama disk frende jant eğriliğinden kaynaklı ses sorunu yaşadıydım

bizim motosikletlerimizde ötmüyor demek sorununuz dermansız değil. Eğer motosikletinizin marka modelini ve balatalarının markasını söylerseniz tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olur.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Balata spreyi alip siksan ise yarae mi acaba.

Bu sorun araclarda da var. Oyle bir donemi oluyorki balatanin. O donemde illallah cektiriyor. Sirf onun yuzunden sert duruslar yaptigim oluyor, milleti rahatsiz etmeyeyim diye.

@Balkanrider kardes niye yapiyorsun boyle. Konu geyik konusu mu.
    Ciddiye alan olur arkadaslarin dedigi gibi. Trolluk te bir yere kadar.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Balata sert olduğundan öter ben eski motorlarımda ötünce balatacıya götürüp yerli balata caktırıyordum onlar yumuşak oluyor ve ötmüyor

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabiki önce kaliteli balata, ama geçmiyorsa kampana.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Birkaç nedeni olabilir benim tecrübe ettiklerim şunlar yanlışım varsa bilen düzeltsin.
    1. Kalitesiz ve sert balatalar: Fren sisteminde balatayı yumuşak kaliteli bir marka alacaksın tecrübe edindiğim. Çünkü çin malı aşırı sert ve ucuz balatalar diski çiziyor ve uzun vadede ettiğin tasarruf ses ve fren diski değişimi olarak sana geri dönüyor.
    2. Balata değişiminden sonra disk üzerinde tortu kalması: Balata spreyi ile iyice temizleyin değiştirirken iyi olur.
    3. Kaza: Oldu da fren sistemine zarar gelecek bir kazaya, düşmeye karıştıysanız elden gelecek çok bir şey yok
    4. Orjinal ürün kullanmamak: Bazı balatalar tam standartlara göre olmuyor küçük gelebiliyor bu da ses yapan bir etki en azından tıkırtı yapar :D

iyi forumlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)