Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Osmangazi Köprüsü Kaçak Geçiş Yapılabilir Mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    İlginiz için sağolun arkadaşlar. Ben geçtim, çok da güzel oldu. Allah yapanlardan razı olsun

Plakayı kapatıp, yukarıdaki videodaki gibi bir kamyonun peşine takılıp geçtim. Çıkış gişelerinde görevliler bekliyor. Bana bir şeyler dediler ama anlamadım. Bariyer kalkar kalkmaz geçtim. Üşenmezsem videosunu da atarım bir ara.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    urlalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bulsa da alsa
    Şimdi konu külliyen illegal ve burada bunu tartışmak bile etik olmayan bir durum.

Ama şu da var, vergi vermiyorsundur diyenler olmuş da benim maaşımın brütü, elime geçenin neredeyse iki katı ise ve HGS bakiyemde 200-tl varken sırf o müthiş teknolojik cihaz(!) etiketi okuyamadı diye 90küsur lira nakit ödeme yapmak zorunda kalıyorsam bunlara her yol mübah.

Bu arada köprü giriş - çıkışlarında kenarda anlamsızca duran araçlardan biri ekip otosu olabilir, otoyoldan çıkıncaya kadar illa ki bir ekibe denk gelebilirsin ve 3kuruş için 5kuruştan da olabilirsin, seçim senin.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasadışı bir iş yapmak için forumdan fikir almak istemeniz ve size fikir verenler olması gerçekten rezalet bir durum. Birincisi Sn. Zekizeki'nin dediği gibi o köprü yap işlet devret modeliyle yapıldı. İkincisi ise Türkiye'de vergi veren tek insan değilsiniz. O köprüden geçen herkes, gelirinden, bindiği arabadan, aldığı yakıttan vergi veriyor. Herkes mi kaçak geçsin?
    Yok böyle bir mantık. Çok yanlış... Çok...
    SAÇMA SAPAN FİYAT OLMASIN DESEK BU DA MI YANLIŞ?

Rion-Antirion köprüsü. Yer Yunanistan. Motosiklet geçiş bedeli? 1.90 Euro. Kesmedi mi?

Aktio - Preveza su altı geçiş tüneli. Motosiklet geçiş bedeli? 0.70 Euro.

Kaldı ki şöyle de bir mantığa şahit oldum. Paralı yolda yol bakım çalışması var ise o etaptan para almıyorlar. Yani sanırım biraz GAVUR oldukları için oradakiler veremedikleri hizmetin bedelini almak gibi bir derde düşmemişler...

Sorun çözülmeyince sorunu insanlar kendi çözer. İyi yapmışsın , güzel olmuş. Burda suçlu bu köprüden kaçak geçen insan değil , tepki göstermeyen sizin gibi insanlar.
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yapılan köprüyü beğenmeye bilirsin ama bu kimseye kaçak geçiş hakkı vermez.

Sevmiyorum böyle abidik gubudik işleri.
    bursalıali bunu beğendi.

Hiç gerek yok öyle maceraya ben kullanmadım motosiklet ile o köprüyü saatim belliyse pendik yalova ya da yenikapı yalova yaparim saatin belli değil ise eskihisar topçulara devam.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'da otoyol fiyatları burdan daha yüksek. Onlar vergi vermiyor mu ?
    Kaldı ki bu ülkede kimse kimseyi kandırmasın vergiyi sadece ücretli çalışanlar kaynakta kesinti yoluyla veriyor. Küçük esnafından, holding sahibine kadar beyan usulüyle doğru dürüst vergi veren yok. O yüzden bu kadar yüksek oranda dolaylı vergi ödüyoruz.
    Prof.Dr. muayenesi şu an 450 TL civarında (özel muayenehanede) Bir tek Hocamız(!) serbest meslek gelir makbuzu düzenleyip vermez, sekreterine söyleseniz küfretmişsiniz gibi yüzünüse bakar, kesecek olursa da ek %18 KDV ister. Günde de onlarca hasta muayene eder ama bir öğretmen kadar yıllık vergi verir mi vermez mi şüpheliyim.
    Onların verdiği vergilerle bizimkileri bir mi tutuyosunuz ?%50 ler %100 ler %160 lar havalarda uçuşuyor. ÖTV nin KDV si alınıyor hangi ülkede yaşıyorsunuz ? Daha geçen gün 170₺ olan telefon harcı 500₺ oldu böyle mantıksız olaylar karşısında bu yorumları görmek çok komik ve gerçekten herkes hak ettiği gibi yönetiliyor. Bunun kanıtı gibisiniz.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ilgili köprüden kaçak geçmenin hukuki olarak yaptırımı olsa da ahlaki olarak bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum,
    zira geçsen de geçmesen de geçiş ücreti ödüyorsunuz,
    ayrıca sayıştay raporlarındaki yolsuzlukları, hırsızlıkları yapanlar, bunlara hukuki yaptırım uygulamayanlar ve bunları destekleyenler dururken sizin köprüden kaçak geçmenize ahlaksızlık demek vicdansızlık olur.

rahat olun,
    ister normal geçin,
    ister kaçak geçin,
    isterseniz geçmeyin ve hatta ömrünüz boyunca görmeseniz dahi parasını ödüyorsunuz.
    zamanında bu yapılar için " hazineden bir kuruş çıkmadı" diyenler halen hayatta.
    geçenlerde bu firmalara ne kadar ödendiği gazetelerde yazdı, zira ulaştırma bakanlığı açıklamak zorunda kaldı.

"TBMM’deki bütçe görüşmelerinde 3. Köprü, Osman Gazi Köprüsü ve Avrasya Tüneli’nde şirketlere gelir-geçiş garantisi için 2016, 2017 ve 2019’da 8 milyar 371 milyon TL bütçe ayrıldığı, bu giderin bütçede “hanehalkına yapılan transferler” kalemine iliştirildiği ortaya çıktı"

8.371.000.000 tl (dolar kurunu 5,50 alır isek 1.522.000.000 usd ),
    yukarıdaki rakam içerisinde 2018 yılı bulunmamaktadır.
    fazil ve twisten bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Şuan slovenyadayım. Prag ve viyanaya gittim. Totalde 2 ülkeden geçmek için toplamda 27 euro verdim. Koskoca 2 ülkeden geçiyorum ve 27 euro veriyorum. Burdaki adam muzun kilosunu 1 euroya alıyor. Sonra da diyorsunuz ki kimse vergi ödemiyor bu yüzden dolaylı vergi ödüyoruz. Kardeşim parasını devlet alamıyorsa benim suçum mu ? Milyon dolar kazanan adam benim durumumu nasıl anlayacak ?

Alıntı SlimeDont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun çözülmeyince sorunu insanlar kendi çözer. İyi yapmışsın , güzel olmuş. Burda suçlu bu köprüden kaçak geçen insan değil , tepki göstermeyen sizin gibi insanlar.
    Tepki göstermeyerek suçun en büyüğünü biz işliyoruz haklısın ama kaçak geçiş mi tepki? Bu mudur çözüm?

Ben de benzine ve motosiklete alınan vergilerden şikayetçiyim. Napıyım gidip motosiklet çalıp pompacıyı mı gasp ediyim?
    bursalıali, evural ve sutlusoda bunu beğendiler.

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tepki göstermeyerek suçun en büyüğünü biz işliyoruz haklısın ama kaçak geçiş mi tepki? Bu mudur çözüm?

Ben de benzine ve motosiklete alınan vergilerden şikayetçiyim. Napıyım gidip motosiklet çalıp pompacıyı mı gasp ediyim?
    motosiklet ve akaryakıt satıcılarına ürün satış garantisi verilmiş mi ?
    devlet tarafından vatandaştan toplanan vergiler honda firmasına 2018 için 10.000 adet x-adv satış bedeli ödenecek mi ?
    twisten bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    İDO dış hat seferleri kış tarifesinde bir çoğu iptal oldu. Yenikapı Bandırma hızlı feribot hiç yok. Pendik Yalova seferleri saatte birden 2 saatte bir olmuş. Geçen hafta yetişeceğim diye o yağmurda motosikletle gazladım 15:00 e yetiştim bir de baktım Pendik 16:00 diyor, ben şok. çünkü yola çıkmadan bakmıştım vardı o gün değişmiş. sözüm ona geminin biri bakıma alınmış vsvs. Amaç köprüden geçişi arttırmak. Emir büyük yerden.
    fazil ve twisten bunu beğendiler.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet ve akaryakıt satıcılarına ürün satış garantisi verilmiş mi ?
    devlet tarafından vatandaştan toplanan vergiler honda firmasına 2018 için 10.000 adet x-adv satış bedeli ödenecek mi ?
    Devletin hasta-yolcu-müşteri garantisi vererek cebimizi boşalttığı yap işlet devret modeli köprüleri-hava alanlarını-hastaneleri gasp etmek mubah mıdır yani?

Bu garantileri neye göre verdiniz sorusunu, sandıkta ve/veya yasal çerçeveler içinde protesto etmek daha makul olmaz mı hocam?

Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletin hasta-yolcu-müşteri garantisi vererek cebimizi boşalttığı yap işlet devret modeli köprüleri-hava alanlarını-hastaneleri gasp etmek mubah mıdır yani?

Bu garantileri neye göre verdiniz sorusunu, sandıkta ve/veya yasal çerçeveler içinde protesto etmek daha makul olmaz mı hocam?
    şüphesiz.

belirttiğin barışçıl protestolar için muhatabınızın da barışçıl olması beklenir,
    yani ortada bir diyalog olmalı.
    eğer diyalog içerisinde olunabilseydi bu tarz götürüsü getirisinden ağır olan ve belirli grupların faydasının daha önemli olduğu yatırımlar için daha makul şartlar ortaya konulabilirdi. (herhangi bir hesap yanlışı yapıldığını sanmıyorum)

evvelden belirttiğim gibi köprüyü görmeyenler dahi köprüye ödeme yapıyorlar,
    köprünün dibinde olan pahalı diye geç(e)miyor,
    yine de garanti ücreti ödüyor.
    bu durumun farkında olduklarını sanmıyorum.

vatandaşların köprüyü tercih etmemeleri sebebi ile geçiş sayılarının düşük kalması neticesinde olması gerekenin üçte biri kadar fiyatlar uygulanıyor.

bu durumda bu köprülerin bedava olması gerekir,
    en azından garanti satış rakamı kadarlık kısmının,
    köprüden geçmiyoruz, üstüne para ödüyoruz.
    twisten bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    The Dude geçmiyoruz çünkü geçmemek daha az pahalı
    twisten bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İDO dış hat seferleri kış tarifesinde bir çoğu iptal oldu. Yenikapı Bandırma hızlı feribot hiç yok. Pendik Yalova seferleri saatte birden 2 saatte bir olmuş. Geçen hafta yetişeceğim diye o yağmurda motosikletle gazladım 15:00 e yetiştim bir de baktım Pendik 16:00 diyor, ben şok. çünkü yola çıkmadan bakmıştım vardı o gün değişmiş. sözüm ona geminin biri bakıma alınmış vsvs. Amaç köprüden geçişi arttırmak. Emir büyük yerden.
    ido devlet bizi kazıkları, battık, dünya zarar ediyoruz o yüzden seferleri durdurduk gemileri satıyoruz diyor, ne yönlendirmesi ne emri?

Motosikleti
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ido devlet bizi kazıkları, battık, dünya zarar ediyoruz o yüzden seferleri durdurduk gemileri satıyoruz diyor, ne yönlendirmesi ne emri?
    Öyle diyecekler tabi. Yenikapı-Bandırma hattı en pahalı olduğu halde %90-100 dolulukla çalışırdı. Bayram ve tatil ve haftasonları 2 hafta önceden biletler tükenirdi. Benimkisi teori tabi ama gerçek olma ihtimali yüksek. Dediler "seferleri kaldırın, gemileri satın, millete de zarar ettik dersiniz" bu kadar basit. Dolayısıyla el mecbur köprü parası. Maksat verilen taahhüt geçiş sayısına yaklaşmak. Şu an geçmeyenler de veriyor farkında değilsiniz herhalde.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Öyle diyecekler tabi. Yenikapı-Bandırma hattı en pahalı olduğu halde %90-100 dolulukla çalışırdı. Bayram ve tatil ve haftasonları 2 hafta önceden biletler tükenirdi. Benimkisi teori tabi ama gerçek olma ihtimali yüksek. Dediler "seferleri kaldırın, gemileri satın, millete de zarar ettik dersiniz" bu kadar basit. Dolayısıyla el mecbur köprü parası. Maksat verilen taahhüt geçiş sayısına yaklaşmak. Şu an geçmeyenler de veriyor farkında değilsiniz herhalde.
    Ee. İDO'nun bu işten karı ne?
    Köprüden kazandıklarının yarısını İDO'ya mı vereceklermiş.

Motosikleti
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee. İDO'nun bu işten karı ne?
    Köprüden kazandıklarının yarısını İDO'ya mı vereceklermiş.
    Zamamında kar etmiş olması yeterli görülmüş olmalı
    Buyrun İDO kimlere kaç paraya satılmış.

İDO’nun sahibi kim?-İDO kimindir?
    -Ve beklenen oldu… Devlet kendi elleriyle beslediği talih kuşunu birisine devretti. TASS (Tepe, Akfen Souten, Sera) adlı “ortak girişim grubu“(konsorsiyumu) bir araya gelerek ihale aracılığıyla devraldı. Hem de 861 milyon dolara! Bu rakam belki çok görülebilir. Ancak inanın ki koskoca metropolün tamamına yakın deniz ulaşımı için neredeyse hiçbir şey! Yani bu kelimeyi kullanmak istemiyorum ancak sanırım peşkeş çekildi.

–Sonra ne mi oldu?

Yerel gazetelerde manşet küpürleri boy göstermeye başladı. “İDO fiyatları 3’e katları”, “İDO seferleri kafasına göre ayarladı”, “İDO iyicene cozuttu”… diye. Arkadaşlar diyeceğim tek şey var “Belliydi”. Yani şaşıramıyoru artık. Alıştık bu ülkede bu tarz şeylere. Hayır, anladık beleşten alıyorsunda bari işini ehilce yap be kardeşim!

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Zamamında kar etmiş olması yeterli görülmüş olmalı
    Buyrun İDO kimlere kaç paraya satılmış.
    Haberin yok bi şeyden, 4. köprü yapılacakmış istanbul'a Tepe, Tekfen grubu yapacakmış hemde, gemileri satması karşılığında.. Kesin bilgi.
    Geçiş ücretide 100 USD olacakmış.
    Sallamak bedava nasılsa..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)