Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Plakam düştü

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba bu gün 100 km yolculuk sonunda plakamın olmadığını farkettim ne yapmam gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    100'km yolu geri dönmek gerek. Dönerken her yere teker teker sormak gerek.

:D :D şaka maka geçmiş olsun hocam.

"Online Randevu Alabilirsiniz.
    Aracınızın plakasını yenileme işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilmek için Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şubesi’nin web sitesinden randevu alabilirsiniz. Ayrıca bu sitede “Aracımın plakası düştü, ne yapmalıyım?” sorusunun yanıtlarını da tüm detayları ile bulabilirsiniz. Randevu aldıktan sonra, istenen belgeleri hazırlamanız gerektiğini de hatırlatalım.

Plaka Yenileme İçin İstenen Evrakla
    İstenen evrakların tümünü görevli memura teslim etmenizin ardından memur tarafından size bir adet kayıp plaka basım fişi verilecektir. Daha sonra ilgili memur sizi plakanızı nerede bastıracağınıza dair yönlendirecektir. Cüzi bir meblağ ödeyerek, yarım saat içerisinde yeni plakanızı teslim alabilirsiniz."

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Eger plakanı kendi imkanlarınla bulamazsan malesef yeni plaka almak zorundasın. Yani plakan değişecek. Yeni plaka için gerekli muameleleri yapmak zorundasın. Bunu Devletimiz terör ve plaka çalýnması sebebi ile uygulamaya baþladı.

Ekleme: Pardon benim bu dediğim çalınıp geri bulunan motosikletler için geçerliydi. Plaka dusmesinde aynı prosedürü uygularlarmi emin değilim

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger plakanı kendi imkanlarınla bulamazsan malesef yeni plaka almak zorundasın. Yani plakan değişecek. Yeni plaka için gerekli muameleleri yapmak zorundasın. Bunu Devletimiz terör ve plaka çalınması sebebi ile uygulamaya başladı.
    Hocam yeni plaka almasına gerek yok yani plakasını değiştirmesine. Trafik şube müdürlüğüne başvuru yapması yeterli.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanlış bilmiyorsam son terörle mücadele kanunları kapsamında motosikletler bir plaka arabalar iki plaka kaybettiklerinde plaka komple değişiyor.Hatta benim arabanın eski sahibi bir kere plakasını kaybetmiş,geçenlerde trafik şubeden aradılar eğer aracınızın bir kere daha plakası kaybolursa plakanızı değiştirmek zorundasınız diye bilgilendirme yapıldı.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı gökay77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bu gün 100 km yolculuk sonunda plakamın olmadığını farkettim ne yapmam gerek
    yeni ruhsat çıkaracaksınız.masraflı bir iş..

en doğru cevap trafik şubelerden bilgi alamak olmalı,zira son zamanalrda çok değişen kanun var..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ruhsatınızla beraber trafik şubeye gidip dilekçe veriyorsunuz. Ordan aldığınız bir evrak ile şoförler odasına giderek 15 liraya bastırıyorsunuz.

ugur pektas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr esd
    ben trafıkte amırkıgınde ehlıyetı degıstırırken bırı geldı motosıklet plakası dusmus ona yenı plaka cıkarması gerektıgını soyledı bu arabalar ıcın gecerlı degıl dedı araclarda ıkı tane oldugu ıcın motosıklet yenı kanuna gore aynı plakayı veremıyorlarmıs her seyı yenı bastan yaptırıyormussun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    yaa anlamıyorum bu plaka düşürenleri kusura bakmayın ama çok safsınız oraya 2 tane akıllı vida atsan ne olacak ha diyelim plaka takmayı sevmiyorsun katlanır plaka tak .
    espresso bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    En kısa yoldan bu şekilde de halledebilirsin;

http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...klet-237018005

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    hologramli ve muhurlu ufak motosiklet plakasi 40 lira dostum, hiç kasma trafik falan. n11 den ver siparisini. ertesi gun elinde. ben orjinal plakalarimi hic kullanmadim. daha dogrusu plaka da kullanmiyorum
    www.n11.com/app-plaka-muhurlu-motorsiklet-plakasi-P90206911
    şimdiye kadar esime dostuma kendime yaklasik 10 adet siparis vermisimdir burdan. hiç üzmedi.

efe can uzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt 07
    4 ay önce başıma geldi yeni plaka veriyolar yani baştan bidaha ruhsat çıkarıcaklarını söylediler 189 lira mı neydi bende gittim app bastırdım tercih sizin..

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Hay aksi şeytan. Ben konu başlığını "Fiyakam düştü" olarak okudum. Neyseki plaka imiş düşen, yorum yazmiim.
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Bence en iyisi yeni pilaka almak,eskisi bi suça karisirsa kendini aklayana kadar ohoo

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    Plaka düştüyse kayıpsa artık kesinlikle yeni plaka alıyorsunuz ruhsat falan değişiyor dolayısıyla 200küsür TL size masrafı oluyor geçmiş olsun. benim de aracımın eski sahibinde kayıp plakadan dolayı yenileme işlemi yapılmış seneler sonra bu yasa değişikliğinden sonra bana tebligat yaptılar önceki sahibinin plaka kaybedip çıkartması nedeniyle bana durduk yere masraf çıktı 4 senedir kullandığım motosiklette. malesef hükümetimiz birşeyleri alelacele düşünmeden çıkartıyor mağdur olan oluyor. sonuçta 1 liralık kağıt parçasının parasını madem benden alma benim yapmadığım bir hata için sadece maliyetine yap bugüne kadar olanları. yeni bir kâr kapısı oldu işte açıkçası geçmiş olsun

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Plaka değişeceği gibi şehir kodunuz değişecekse sigorta ücreti de değişecek. Mesela ben Tekirdağ plakamı düşürdüm şimdi yenisini çıkarmam gerekiyor ve İstanbul çıkartacağım mecburen. Hem ruhsat parası hem artan sigorta derken en az 500 liralık olacaktım. App plakayla devam ediyorum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yasal olarak yeni plaka yeni ruhsat çıkarmanız gerekli. Kaybolan plakanızın birileri tarafından kullanılması riskini göze alırsanız kendinize plaka bastırabilirsiniz.

Fakat riskli.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yahu nasıl bir bilgi kirliliğidir bu? Neden bilmeyenler gözünden atıp tutuyor?

Net ve kesin bilgi; Geçen zx10 un plaka uçmuş gitmiş.(nasıl gidiyor? 200 küsür beygir makinaya bin anlarsın o dandik plastik plakalıkta civatalar nasıl gevşiyor) Aynı burda sallayanlar gibi benimde bir arkadaşım trafikte dilekçe doldur 15_20 tl ye yenisi bastır dedi ama yalan öyle birşey yok.. Ruhsat yenileniyor, plaka değişiyor, bir dünya masraf çıkıyor ve ikametinizin olduğu trafik tescil biriminden yapmanız gerekiyor.. Bizde netten 30 tl ye APP sipariş ettik.

Arkadaşlar gözünüzü seveyim her konuda palavra sıkmayın şurda,, İnsanların vakti kıymetli. Senin oturduğun yerden işkembeden sallaman yüzünden burayı okuyan insanlar iş yerlerinden izin alıp boş yere sağa sola gidecek belki de.
    braveguy ve BESTAPO bunu beğendiler.

Plakayı hallettim bu gün arkadaşlar herkeze yorumları için teşekkür ederim ruhsat plaka yenilendi 210 TL tuttu herrseferinde böyle düşüp kaybolursa yandık 😂😂
    braveguy bunu beğendi.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Müdür plakan neydi bugün bayrampaşa da bi plaka buldum ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)