Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosoung gv 300

Motovento
    REKLAM ALANI

Basliktada belirttigim gibi gv 250 modeli yerine gelicek model gv 300 olucak 2016 yilinda.simdi 2016 fuari subatta olacak acaba 2016 modeller ne zaman satisa cikar?
    Ehliyetimi yazin alacagim ilk motorumu gv 300 olarak dusunuyorum ama oncesinde kursa gitmeyi dusunuyorum.choopper cruiser tarzi olarak 250cc de hysoung kalitesi belli oyuzden 2016 modelide saglam olucagina kesin gozuyle bakiyorum.s izce beklemeye deger mi? 2016 modeli ne zaman gelir?cok forumlara girmem yanlis yazmis olabilirim kusuruma bakmayin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gv650 kullanicisiyim ve efi kullanilmasi tarafratiydim fakat en son kaya abinin yazdiklarindan sonra (kendsi cok tecrubelidir hyosung konusunda) efi model motora sicak bakmiyorum. Alicagin gv 300 efi olucak ve bir hatada yaptiricak usta cok zor bulucaksin. Tum bunlari dusunmelisin. 2016 gv 650 ler suan satista. Gv 300 unde getirilmesi ihtimal dahilinde. Motoran a sorman daha saglikli bir cevap almani saglar
    tokhan92 bunu beğendi.

Yani tasarimi cok guzel gv 300 un orasini begendim zaten diger kisimlarini pek bilmiyorum.anladigim kadariyla tavsoye etmiyorsunuz 2016 modeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:58 ----------

Kaya abiye nasil ulasabilirim

Tavsiye etmiyorum demedim bende hyosung kullaniyorum zaten

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    gençler gv300 gelmeyecek çünkü bir üst vergi dilimine giriyor o da fiyatı 16-17 ye çıkarıyor kim verir bu parayı...

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    efi iyi değil diye birşey mi var ya.
    Efi daha iyi ki, artık karbüratör yerine hep efi kullanılıyor. Yakıtta, performansta, her konu da karbüratörden üstündür. Sadece ses konusu? o da 300 den ne kadar çıkar çıkmaz önemli değil.
    Efi'nin kötü olarak algılanmasının nedeni, bizim distribütör ve servislerin hatasıdır. Efi olan motosikletin, ecu'ya ihtiyacı vardır. E haliyle beyinli motosikletleri de bizim bisiklet tamircileri anlamadığı için efi kötü yer edindi biz de. Kur'alkan falan kimlere servis bayi vs. verdi hep bu yüzden hyosung öldü gitti şu ülkede. Yoksa süpürür alt sınıf cruiser'ları.
    Hyosung'dan iyisi mi var ya.

Hee gv300 de çok güzel motosiklet allahı var. fuarda görmüştüm canlı olarak. Alınır mı, alınır. Ancak tutup 20 bin tl ye yakın rakam çekebilirlerde. O zaman olmaz işte.

Kaya abi dediği de, burada ki bir kullanıcı. gv250, gv650 kullanıcı bilgi paylaşım başlığına gir. Bulursun. Kullanıcı adını hatırlamıyorum.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı seagroover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gv650 kullanicisiyim ve efi kullanilmasi tarafratiydim fakat en son kaya abinin yazdiklarindan sonra (kendsi cok tecrubelidir hyosung konusunda) efi model motora sicak bakmiyorum. Alicagin gv 300 efi olucak ve bir hatada yaptiricak usta cok zor bulucaksin. Tum bunlari dusunmelisin. 2016 gv 650 ler suan satista. Gv 300 unde getirilmesi ihtimal dahilinde. Motoran a sorman daha saglikli bir cevap almani saglar
    2016 gv 650'leri şimdi gördüm sahibindende makinalar yanıyor resmen! Bu tarzı pek beğenmem ama hayran oldum yalan yok!
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Son olarak gv 250 almaya marar verdim ozaman zaten ondan yanaydim 250 cc de zirvede gv 250 var.0 almayi dusunuyorum sahibinden de satiliyor 0 km diuor ama 0 mkdir ona aklim takildi

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    yeni gv250ler bu kasadan çıkacak deniyor üstelik abs standart olacakmış, yani gv300 250lik motorla ülkeye giriş yapacak deniyor zira vergi dilimi sıkıntısı var biliyorsunuz

Tesekkur ederim arkadaslar gv650 de bana fazla gelir fiyati flanda yuksek galiba

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Gv650 normal bir cruiser motosikletler gibi değil. Aynı blok gt650 ve gt650R da da kullanılıyor. Bu da demek, yüksek devir çevirebiliyor.
    Ve fena beygir veriyor. Tecrübe yoksa, bulaşma 650'ye. (yokmuş tecrübe)

Bütçeden bahsetmişsin.
    Hadi niyetlendin diyelim. sıfır almayacaksan, ikinci el 8-10 yıllık gv650 alırsan, o zaman olası bir arıza durumunda, efi sıkıntısını çekersin. Heleki büyükşehirde değilsen, vay haline.
    Ki hyosung 650'ler konjektör arızaları ile ilgili ünlüdür.
    tokhan92 bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Piyasada bir tane akıllı adam yok, bulamıyoruz.
    Ama burada bir arkadaşın basit bir sorusuna mükemmel cevaplar ve tavsiyeler veren arkadaşlar var
    Bırakın bilgisayarı çıkın dışarı :D

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Bu yeni 300 gelene kadar bakalım kaç temsilci değişecek.Enjeksiyon iyidir, çevreyi az kirletir,ekonomiktir, güzeldir vs.vs. da bunu olası bir rahatsızlığında tedavi edecek doktor işi yurdumuzda sıkıntı, karbüratörlüyü eli anahtar tutan herkes bir seviyeye kadar tedavi edebilir, ancak işin içine elektronik girdimiydi o iş zor işte, hele hyosung gibi markalarda eyvah eyvah

Arkadaslar son sorum butcem 10-13 bin arasi cruiser almak 3-4 yil kullanmak gv250 ilk tercihin olucak ama baska suda iyidir sikintisi yoktur yari yolda birakmaz diyeceginiz 0 olan var mi?250 cc olmak kaydiyla

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Çin markaları ve Hyosung dışında 250cc bandında chopper/cruiser alternatifi yok sanırım. En sağlamı Hyosung diyorlar. Raptor kullanan iki arkadaşım var genel olarak yorumları iyi.

Regal 2. El alsam 3-4 bin ona ayirsam motoruna bakimina sorunlari halletsem tasarim aksesuar flan yoksa hysoung mu alsam arada kalite farki var ama regal 2.el fiyati cok uygun yedek parcasi ucuz iki makine kiyaslanamaz hyosung belli.regal alip onu yaptirmak mantikli mi 1 kac bin tlde artmis olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Birazdan disari cikicam daytona 250 ve gv250 ye bakicam kendime hitap edeni almak isterip deneyip ama sizled tecrubeli insanlarsiniz.cebimi yakacak birsey istemem.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    GV 250 yerine ya Daelim Daystar'ı düşünün ya da GV300 meselesi netleşene kadar bekleyin. Sabırsızlık iyi değil. Regal Raptor gibi bir markayla Hyosung'u da kıyaslamayın bile. Arada kalite olarak dağlar kadar fark var. Regal sadece görüntüyle kendine çeken motosikletler üretiyor. Arada kalınacak bir kıyas sözkonusu değil. Cruiser dediğin V motor olur. Her ne kadar tek silindir de olsa Daystar her zaman iyi bir alternatif olarak kalacaktır. Bence onu inceleyin. Eski bir GV 250 kullanıcısı ve uzun yıllardır pek çok cruiser kullanmış biri olarak yazıyorum bunu.

Zamanında GV300 için şöyle yazmışım GV250 konu başlığında:

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle tüm dünya pazarında "sıfır" diye 2016 yılında satılan GV250'ler sıfır, doğru. Ancak 2015 yılında üretilen ve stok eritilmeye çalışılan modeller. Bu bir bilinsin öncelikle.

Söylenenin aksine GV300 tam olarak GV250'nin yerine üretildi ve GV250 daha fazla üretilmeyecek. Bununla ilgili kaynakları göstereceğim. Ama benim birinci ağızdan yüz yüze konuştuğum Üniteks yetkilisi Bülent Bora da GV250'nin artık üretilmeyeceğini, 300cc versiyon vergi diliminden dolayı tercih edilmeyeceği aşikar olduğundan bu sene için hedeflerinin eldeki GV250 stoğunu eritmek olduğunu söyledi.

Zaten yurtdışı açıklamalarını görürseniz "Replacement Model" ifadesini görürsünüz. Bu da Başka bir modelin yerine geçecek olan model demek. 300 cc'dir Avrupadaki yasal vergi sınırı. 250 değil. Bakınız en güzel 2 örnek Yamaha YZF-R3'ün ülkemize R25 olarak gelmesi ve Zongshen RX3i-Evo'nun 250 cc olarak gelmesi. Bunun nedenini biliyor musunuz ? Avrupada başta İtalya olmak üzere 300 cc altındaki motosikletlerin otoban ve şehirlerarası yola çıkmaları yasak da ondan.

Görünüşte retrospektif bir custom görüntüsü olabilir evet. Ancak Hyosung alt segmentte sportif bir cruiser sürüp üst segementte hem sportif hem klasik motosikletler üretiyor. Üretim bandı pek çok insanın tahmin edeceği üzere büyük cruiserlarla yarışmak. Bunun için de klasik ST7 modelini piyasada tutmaları gerekiyor. Zaten Japonların da artık 250 cc cruiser üretmediğini; üretse de Avrupa pazarına bunu çok az sunduğunun bilincinde herkes. ST7 gibi bir motor bu ülkeye 5-6 tane getirildi. Getirilmiyor diye bir şey yok. Zaten alsan parça bulamayacaksın, reklamlık bir üründü o.

Şimdi kaynaklara geçelim.

Öncelikle Hyosung resmi Kore sitesi hala eski ürünleri product line'ında barındırıyor. Link: http://eng.krmotors.com/
    Milanodaki EICMA fuarında tanıtılan modeller 2017'de piyasaya sürülecek. Amaç yine 2016'da stok eritmek. Duyrulan yeni motosikletler ise GT300-R, GV300, GD450-R ve GD450-N. Bu modellerden de GT ve GV serisinin 275 cc'lik bloğu görünüşte 249 cc'lik bloklarıyla aynı. Bundan dolayı ülkemize yine 250 cc olarak gelme ihtimali yüksek.

EICMA sonrası yapılan haber: http://www.riderchris.com/news/2016-...er-motorcycle/

Buradaki ifadeyi aynen yayınlıyorum: "Hyosung has taken the wraps off the GV300 cruiser that is expected to be the replacement to the Aquila 250. Hyosung seems to be gearing up to update to its entire model range in 2016."

Aynı şekilde üretici firmalara yakınlığıyla bilinen Zig Wheels ise bu modellerin eski 250'liklerini yerini alacağını onaylıyor ve 2017'de piyasaya sürüleceklerinin müjdesini veriyor: http://www.zigwheels.com/news-featur...by-2017/24693/

GV300 ile ilgili ifade: "Accompanying the GT300R in this segment will be the all new GV300 that was introduced as the Aquila 300 at EICMA last year and will replace the Aquila 250 in the market. Sporting round headlamps and other unique decals, the GV300 will house the same engine as the GV300 beneath the fairing. This all-new bike from Hyosung will set you back by a sum of around Rs 3.5lakh."

Ayrıca dediğiniz üzere Hyosung İngiltere resmi sitesine de baktım ki orada da 2016 diye gösterdikleri modeller maalesef 2015 üretim hatlarına sahipler: http://www.hyosunguk.co.uk/motorcycles

Hindistandaki fuardan yayın yapan arkadaşların videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=yjgVs_Ca0Fo
    siyahus ve tokhan92 bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Gv 250 aquilayi gordum gidip cok hosuma gitti acikcasi adam bu modelden satmis sikintsi olan gormemis zaten en az sikinti cikaran hyosung bildigim kadariyla tasarim boyut flan hosuma gitti zaten aklimda vardi.yazin almayi dusunuyorum 10 ayim var daha bu arada 2016 modelmis.yaza kadar parayi biriktirecegim 10 ay icinde gv300 un durumuda belli olur.gv300 fiyat bakimindan ayni olursa alirim ama fazla olursa almayi dusunmuyorum 1300 tl 0 km gv250 aquila fiyatida uygun geldi kiki kilina oarayi toplayabilecegim yazin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Yani turkiyede satisa cikabilir diyorsunuz.tahmini fiyati ne kadar olur sizce.motoru 2017 yazinda almayi planliyorum o zamana satis cikar mi yoksa 2018 e dogru mu cikar ona gore plan yapmak gerekir.ama gv300 bomba gibi olucak gibi tasarimida motoruda kalite olarak articak gibi fiyatida 20 bine yakin okur diye dusunuyorum.gv250 0 13 bin gv300 17+bin olursa bence gv300 almaya deger mi bilemedim gv650 ler 25 bine flan bulunabiliyor onlari alir millet bana kalirsa

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı tokhan92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gv 250 aquilayi gordum gidip cok hosuma gitti acikcasi adam bu modelden satmis sikintsi olan gormemis zaten en az sikinti cikaran hyosung bildigim kadariyla tasarim boyut flan hosuma gitti zaten aklimda vardi.yazin almayi dusunuyorum 10 ayim var daha bu arada 2016 modelmis.yaza kadar parayi biriktirecegim 10 ay icinde gv300 un durumuda belli olur.gv300 fiyat bakimindan ayni olursa alirim ama fazla olursa almayi dusunmuyorum 1300 tl 0 km gv250 aquila fiyatida uygun geldi kiki kilina oarayi toplayabilecegim yazin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Yani turkiyede satisa cikabilir diyorsunuz.tahmini fiyati ne kadar olur sizce.motoru 2017 yazinda almayi planliyorum o zamana satis cikar mi yoksa 2018 e dogru mu cikar ona gore plan yapmak gerekir.ama gv300 bomba gibi olucak gibi tasarimida motoruda kalite olarak articak gibi fiyatida 20 bine yakin okur diye dusunuyorum.gv250 0 13 bin gv300 17+bin olursa bence gv300 almaya deger mi bilemedim gv650 ler 25 bine flan bulunabiliyor onlari alir millet bana kalirsa
    Öncelikle konuştuğun yer seni kandırmış 2016 model GV 250 diye bir şey yok! 2015 model onlar. Hyosung üretimi durdurdu. Yerine GV300 üretilecek. Dolayısıyla elde kalan 2015'lerin sıfır fiyatı 12.250 iken gidip bir sene önceki mala 13 vermek aptallık olur. Buna göre pazarlık edin.

Ülkemizde 249 cc üstünde kalan motosikletlerin vergilendirmesi bir üst dilimden yapılıyor. Dolayısıyla ÖTV'si daha yüksek. Bu sebeple 19-20 bin TL mertebelerini görmek mümkün eğer 275 cc olarak gelecekse. Ancak optimize edilip 249 cc olarak gelirse O zaman üzerindeki donanımla 15-16 bin TL bandında olması muhtemel. Tabii her şeyden önce ülkemize getirileceğinin bir kesinliği hala yok. Şubatta fuarda belli olur bu durum. Direkt olarak Üniteks yetkilileri ile de yüz yüze görüşme şansınız olur standlarında.

GV650 satılmıyor artık. Satılırsa da fiyatları 30.000 civarı olacaktır. 25'e baktıklarınız 2. el. 2013'ten bu yana bayiler GV650 getirmiyor. GV300 ile kıyaslamak da doğru değil. GV650 dediğin alet bir sport-cruiser. 80 beygirlik, kayış aktarmalı ve çizgileri çok çok farklı. GV300 daha klasiğe yakın 20 küsür beygir, zincir aktarmalı, giriş segmenti bir motosiklet. En güzel yanı üzerinde standart olarak ön ve arka diskte Bosch ABS sistemi olması. Sırf bu sebepten dolayı bile GV250'den daha tercih edilesidir.

Siz parayı biriktirin, sonra piyasa durumuna bakarsınız. Hem daha yaşınız da genç. İlk motosiklet için bile aslında GV250 uygun bir motor değil. Dönmeyi, durmayı, kalkmayı, trafikte konumlanmayı standart bir motosiklette öğrenmeden cruiser kullanmak demek, temelde gerekli olan bilgileri yanlış öğrenmek demek olur.

Bu arada bütçeniz 13000 ise gidip tamamını motosiklete yatırmayın. Motora koruma demiri ve lastik masrafını, kendinize de kask, eldiven, pantolon, mont ve bot masrafını da ekleyin. Yani nereden baksanız + 3000 TL ödeyeceksiniz. Daha plaka ve sigorta masrafları var. Plaka çok dert oluşturmuyor ama sigorta bedelleri çok yüksek. Bunun haricinde yıllık ödemeniz gereken motorlu taşıtlar vergisi var ve bu her sene artıyor. Bütün bu masrafları üst üste koymanız gerek. Muhtemelen bunun hendesesini hiç yapmadınız.

Ayrıca Hyosung motor bloğu konusunda en sağlam Japon alternatifi olsa da en başta müşürler, oksijen sensörleri, rölanti valfi, selonoidler, konjektör, statör, buji pipoları, ECU gibi elektriksel ve ateşlemeye yönelik çok sık arıza çıkarır. Bizzat 2014 modelini kullanmış biri olarak söylüyorum. Belki değil bunların tamamı "MUTLAKA" başınıza gelecek. Yedek parça stoğu Üniteks için sıkıntılı olduğundan parça bulmakta yurtiçi kanallarına yönelirseniz zorluk çekeceksiniz. Üstelik yurtdışından parça temini yaparsanız bile parçalarının ne kadar pahalı olduğunu göreceksiniz.

Kısacası işletim maliyetleri açısından "motoru aldım, 1 sene kullandım" dediğinizde bakım, yağ, benzin giderleri hariç size masrafı 20.000 TL civarı olacak.

Yine de bir Daelim Daystar'ı inceleyin. Yeni başlayacak adam için en iyi GV250 alternatifidir.
    tokhan92 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

teşekkür ederim.düşünmediğim şeyler varmış bunlarıda hesaba katacağim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:11 ----------

adam kandırmaya çalışmış 2016 modeli yok bunu bende biliyordum gv 300 olucak 2016 model.12.250 tl 0 ortalaam olarak.fiyat bakımından gv250 ile aynı sayılır dealime baktığım kadarıyla.13 bin motora ayırdığım kısım yazın gerekirse çalışmayı düşünüyorum zaten şuanda sıkıntısı olan parçaları belirleyip yazın motoru alınca onları değiştirmeyi düşünüyorum. zaten 3-4 ay motoru adam etmekle , sıkıntı çıkaracak parçaları değişmek gibi.geçercek iyice sürmeyi öğrenmem gerekecek büyük ihtimalle motora dokunmayacağım 3-4 ay.sigorta plaka kısmında ailem yardımcı olur diye düşünüyorum.siz kullanmış birisi olarak soruyorum ben öğrenciyim 4-5 yıl kullanmayı düşünüyorum şehir içi kullanımı olucak bakımlarını düzenli yaptırıp kronik sorun ve ilerde sorun çıkaracak şeyleri değişip düzeltsem maddi anlamda 2 bin flan tutar gibi hesaplarımca.yoksa 2.el mi alsam kullanan kişi sorunlarını düzeltmiştir diye.ama 4-5 yıl kullanacağımı göz önünde alırsakeski motor almak yanlış geliyor.bide 2.el fiyatları genelde 10 bin civarında .sizin tavsiyenize uyacağim.dealim güzel motor ama yakından görmedim hyosungu gördügüm içinbeğendim ikisi hemen hemen aynı ama gördüğüm için gönlüm hyosunga daha yakın...
    ilgilenip tavsiye verdiğiniz için teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)