Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Kazamı Yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha motorumu alalı 3 gün oldu ve emniyetten eve dönüyordum bu arada motor pulsar ns 150 tek yönlü bi yol ve minimum hız 50-60 civarında yolda dayının biri karşıdan karşıya geçiyor fakat araçların geldiği yöne değilde tam tersi yöne bakarak geçiyodu ki ben gelene kadarda oradan en az 2 3 defa geçebilir bi insan ben yine nolur nolmaz diye kornayada bayağ basmama rağmen bi adım atıp durup saçma sapan yerleri izlediği için ve dengesiz hareketleri yüzünden sağından yada solundan geçmeye çalışmadım doğal olarak çarpmamak için frenleri kökleyince en son yerde kayarken buldum kendimi ama aşırı derecede sinirlendim yani dayı 50 yaşlarında olmasa gerçekten kalkıp dövesim geldi dahada sinir eden şey ise ben yerde yatarken dayı hiç aldırış etmeden yoluna devam ederek gitti etraftan millet geldi yardım etti bu şekilde ilk kazayı atlattım ekipmanlarım vardı sadece belimde biraz ağrı var o kadar birde gidonda sanki biraz anormallik var gibi geldi ama tam anlayamadım sola doğru çekiyor gibi geliyor şuan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Geçen banada oldu ama servis aracı. Bi anda önde durunca 50 civarından freni kökledi nerdeyse herif. Bende bastım frenlere arkanın kaydığını hissedince freni bıraktım sola manevra yaptım. Aslında solum bomboştu ama o an düşünemedim.

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Keşke noktalamaya önem verip yazsaydın kardeşim. Daha iyi anlaşılırdı. Geçmiş olsun.
    sey_47 bunu beğendi.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Cok gecmis olsun ,Bende bugun yapiyodum az kalsin,ışıklardan kalktık,50metre ilerledim,yolun kenarinda 1 anne bi bebek bi 8-10 yaşlarinda cocuk,bekliyorlardi,hizim 50filan( çinlilerin yanlis gosteren gostergesi 10km düş 40) çoçuk birden yola atlayip karşıya koştu mesafede 15 metre filan var ön arka freni bi sıktım ikiside kazıkladı (eskiden elektirikli bisikletle ön teker fren atma çok çalıştığımdan yatirmadim motoru hizimda azdi zaten) çocuk Allahtan durmafi yolda, işin trajik yönü,annesi orali bile degil sanki baska birinin evladi, çok korktum

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    en çok koyan leyde o zaten sen bi araca ya da bi insana çarpmamak için kendi hayatını tehlikeye atarsın ama onlar dönüp bakmaz bile suclu oldugunu bildiği için kaçıp gitmek ister

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Öncelikle en kötü kazanız bu olur inşallah, Allah beterinden saklasın, motor için üzülmeyin nazarlığı olsun.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motosiklette odaklanma sorunudur, bu tür durumlarda dikkatinizi yola atlayan insana, araca, çukura, hayvana değil başka noktaya kaydırın. Eğer yoldaki noktaya odaklanırsanız istemsiz olarak o şeye doğru gidersiniz.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Şehir içinde çok daha dikkatli olmak gerekli.Olay ne tarz bir yolda meydana geldi bilmiyorum ama zaten şehir içinde standar hız limiti 50 km dir.Yayaların yoğun olduğu dar şehir içi yollarda ise 40 km yi geçmemekte fayda var.Sonrasında eğer gördüğünüz yayanın dengesizlik yapacağına dair en küçük bir şüpheniz varsa hızınızı azaltın.Kaldırımda ve yol kenarındaki ayalar geri-zekalıymış gibi(Zaten çoğu gerçekten geri-zekalı) ve her an yola fırlayacaklarmış gibi dikkatli gidin.Son olarak sanırım yeni başladınız zamanla fren-ani fren yapmayı öğrenirsiniz.Fren konusunda endişileriniz varsa eğitim alın ve iyi bir çift lastik alın.Çoğu motosiklette fabrika çıkışı lastiklere güven olmuyor.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    50 yas yaslı mı geldi sana ya?? geçmiş olsun tabiiki,

benim babam 50 yasında bizimle gazlıyor...
    schumacher__ bunu beğendi.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorum yapan herkese teşekkürler, dediğiniz gibi en kötü kazam böyle olsun

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Geçmiş olsun

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    dostum geçmiş olsun ama o kadar geriden adamı görmüşsün, yanından geçmeyi geçtim, duramıyorsan sorun var

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafikte genelde en sakat tiplerden biri de bu belli bir yaş üstü dayılar oluyor. Göz göre göre kavşakta bana çarptığını biliyorum bunlardan birinin, şükür düşmeden toparladım da...
    İn lan arabadan niye çarpıyorsun bana dedim, kulaklık takmışın dedi.
    Ölür müsün öldürür müsün!
    E ulan kulaklığıma kadar görüyorsun niye çarpıyorsun lan dedim, bastı gitti. Giderken sağ arka kapıya tekme attım, kaskımı fırlattım ilerden, isabet ettiremedim ama.
    Peşine düştüm yakaladım in lan arabadan dedim yine, baktım karı kız falan indi arabadan, ne istiyorsun bizden deyip ağlama sızlama moduna girdiler çektim gittim.
    Velhasıl, belli bir yaş üstü dayılardan uzak durun.

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikte genelde en sakat tiplerden biri de bu belli bir yaş üstü dayılar oluyor. Göz göre göre kavşakta bana çarptığını biliyorum bunlardan birinin, şükür düşmeden toparladım da...
    İn lan arabadan niye çarpıyorsun bana dedim, kulaklık takmışın dedi.
    Ölür müsün öldürür müsün!
    E ulan kulaklığıma kadar görüyorsun niye çarpıyorsun lan dedim, bastı gitti. Giderken sağ arka kapıya tekme attım, kaskımı fırlattım ilerden, isabet ettiremedim ama.
    Peşine düştüm yakaladım in lan arabadan dedim yine, baktım karı kız falan indi arabadan, ne istiyorsun bizden deyip ağlama sızlama moduna girdiler çektim gittim.
    Velhasıl, belli bir yaş üstü dayılardan uzak durun.
    Yaptığın terbiyesizliği utanmadan birde burada yazıyorsun.. ve senin gibiler yüzünden terörist muamelesi görüyoruz
    Zaten olay yerinde bağırmış çağırmış hatta içinde aile olduğunu gördüğün halde arabasına tekme atıp kaskını fırlatmışsın.
    Ne gerek vardı takip etmeye?
    Ayrıca konusu geçen yaşlı adam arabadan inmiş olsaydı dövecekmiydin.? Yazık gerçekten çok yazık bu müsveddeliğe hiç gerek yok.!
    feti_can bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Alıntı montrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığın terbiyesizliği utanmadan birde burada yazıyorsun.. ve senin gibiler yüzünden terörist muamelesi görüyoruz
    Zaten olay yerinde bağırmış çağırmış hatta içinde aile olduğunu gördüğün halde arabasına tekme atıp kaskını fırlatmışsın.
    Ayrıca konusu geçen yaşlı adam arabadan inmiş olsaydı dövecekmiydin.? Yazık gerçekten çok yazık bu müsveddeliğe hiç gerek yok.!
    Yisli insinliri divicik miydin? Evet dovecekti. Olecekti cunku herif...Y aslida olsa gencte olsa bu motorcu hocam olecekti. Saygi adi altinda sirin gozukmeye calismayin. Yaslida olsa gencte olsa okuz okuzdur
    rebirth bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı montrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce üslubunu bil öyle yaz, bilmiyorsan yazma.

Bir gün sana da göz göre göre çarparlarsa,sen sakin kal o zaman. Ben kalamıyorum.
    Adam arabadan indi, evet ailesi olmasa dövecektim.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Bide tesekkur edeydi adama canina kast ettigi icin??? :-!

Atakangke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo250ie
    Hertürlü olay geçmiş olabilir o yaşli adamin başından. Belki alzaimer hastasi ve o an ne yaptigini dahi bilmiyor. Ben olsaydim peşini bırakmazdim. Sizede geçmiş olsun Allah korumuş.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Banada öyle oldu yatırmadım ama ölsek dönüp bakmazlar

Trafikte, özellikle çomaristan mahallelerinde insanlar seni görmüyormuş gibi düşün. Çocuk ve yaşlı arasında hiç fark yok emin ol. Ikiside yola atlar, panik yapar, korkar vs. Aynalarına hakim ol, yaya geçitlerinde veya yola bakan yayaları gördüğünde kaçış manevralarını hazırla, hızını düşür...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)