Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter cc yükseltme (akıllı uslu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    Herkeze merhaba .
    Tek Silindir, Dört zamanlı, Hava Soğutma
    Motor Hacmi 97 cc
    Silindir Çapı x Stork 50.00 x 49.50 mm
    Sıkıştırma Oranı 9.5 ± 0.1:1
    Yakıt Sistemi Karbüratör
    Maksimum Güç 3.39 kw at 7500 min-1
    Maksimum Tork 4.65 Nm at 7000 min-1
    Ateşleme Tipi CDI
    Şanzıman CVT
    Boyutlar (UxGxY) 1960 x 710 x 1125
    Tekerlekler Arası Mesafe 1300 mm
    Yakıt Tankı Kapasitesi 4.5 ± 0.1 lt

Böyle bi scooterim var ben bu scooterin performansını arttırmak istiyorum lakin apaçi işi 140 yapsın degil amacım işyerim ile evimin arası 24 km ve otoban vari bi yol kullanıyorum sürekli dipgaz gitmek zorunda kalıyorum ve motor sürekli zorlanıyor ama benim derdim bu degil . Oturdugum evin konumu getegi dikçe yokuşlar mevcut acooterim bu yokuşları 2 kişi zaten çıkmıyor işten gelirken de sıcak havalarda flan bazen tek kişi bile 20 ile zor tırmanıyo benim amacım 100 cc yi örnek veriyorum 130 veya 150 cc yapıp eve giderken en azından 20 ile çıkmayım ve 80 ile giderken motosikletim yorulmasın derdindeyim amacım hız yapmak glan degil bu mümkünmü bilgili abilerim kardeşlerimden bu konuda yardım bekliyorum .

Eger mümkün şöyle böyle diye bi yol var ise öte yandan scooteriminde bana sorun çıkartmasını istemiyorum bunu yaptırdım diye 6 ayda motor yemesin yani sagını solunu oatlatıp kucaklamayalım amacım sadece evimden işime işimden evime nırmal hızlarda gitmek böyle bişey mümkünse ne gibbi zararları olur bu konularda yardımlarınızı bekliyorum .

Şimdi herkes sat üstüne koy iyi bi scooter al diyecektir şüpesiz ama scooterimi sıfır aldım ve bana nerdeyse 4 bini biraz geçti aigorta plaka vs vs satsam 1,5 anca veriyorlar çok zarar ediyorum ve scooter daha 2000 bin km de
    Yardım eden etmeyen herkeze teşekkürler saygılar .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Salcona Astro 130 scooter silindiri alıp 130cc yapabilirsiniz. 150'lik yapmak için krank'ın da değişmesi gerekli. Her iki seçenekte de silindiri değiştirirken üst kapağı da Mondial 150'lik scooterlarınki ile değiştirmenizi öneririm. Zaten scooter silindir kapağı fazla pahalı bişey değil.
    SAZMAN bunu beğendi.

metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    Peki 130 luk yaptıgımda en azından 2 kişi yokuş çıkarmı usta ne diosun ??

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şu anda teknik verilere göre 4.5 beygirlik bana göre de 5.5 beygir falan bi motorun var 130cc yapınca en azından 7 beygir olacak bence idare eder. Zaten şanzımanla oynamadığın için tork mecbur artacak.

remomax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni dlp-100>>Ybr 125>Kymco 200i>cb12f>Gsx-125
    Bende de kanuni marka 100cc scoter vardı 5 senelik düz yolda iyi kötü gidiyordu ama rampada resmen işkenceydi hele artçı veya rüzgar oldumu hızı 25 km ye düşüyordu scooteri satmak üzereyken saşesi kırıldı motor 2 parça oldu bizde trafikten çektik dip gaz 40 km ile çıktığım rampayı şimdi kymco agity 200i ile 80-90 ile çıkıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)